fflahonie, Noten eo Eiken Kasten een groote sorteering Binnenland. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ad verten tiën. TAFELS, STOELEN, Spiegels en Schilderijen, Bamboe=Artikelen, worden alle soortei meubelen gemaakt. Reparatiën net en billijk, Cage, vaste prijzen i contant. Axel. B. H. POl Cursus in Veekennis. Ontvangen: ENGELAND. De burgemeester van Harwich vraagt in de Engelsche pers geld tot onder stand van de vrouwen en kinderen vau de bemanning der Yarmouth, onlangs vergaan. Om aan de weduwen levenslang 4.20 in de week te geven en een toelage voor elk onmondig kind ia er 72.000 noodig. De Great Eastern Spoorweg-Maatschappij, waaraan het schip behoorde, heeft, zegt de burge meester, „met haar gewone edelmoe digheid" 3000 geschonken. De Koningin. De Koningin heeft het voornemen Donderdag 12 dezer, voor het jaarlijksch verblijf, naar de residentie terug te keeren. Nederland en Venezuela. Uit Willemstad wordt, onder dag- teekening van 1 November aan de New-York Herald geseind, dat aldaar particuliere brieven zijn ontvangen, mededeelende dat het antwoord van de Venezolaansche Regeering op de tweede Nederlandsche nota in zeer beleefde bewoordingen is gesteld en dat Nederland daarin wordt verzocht, wat trouwens reeds vroeger werd ge meld, een buitengewonen gezant te zenden om de bestaande geschillen in der minne te schikken. Het schrijven, dat op 19 Oct. uit La Guayra werd verzonden, zal ongeveer 6 November in Nederland aankomen. Aan dit bericht in de Herald wordt toegevoegd, dat de koloniale regeering zich met groote bedrijvigheid op alle gebeurlijkheden voorbereidt en dat te dezer zake door de zee-officieren en de regeeringsambtenaren de grootste ge heimzinnigheid wordt in acht genomen. Het twee ploegen stelsel. In verband met de door den minister van Oorlog gedane toezegging tot over weging van den wensch om ruiling toe te laten tusschen de lotelingen van het in Maart in te lijven gedeelte, bij de mondelinge behandeling in de Tweede Kamer van het thans aangenomen ontwerp van wet tot nadere aanvulling en wijziging der Militiewet 1901, heeft de Minister thans, naar het Hbld. ver neemt, de commissarissen der Koningin in do onderscheidene provinciën uitge- noodigd hunne meening te willen te kennen geven omtrent lo. of de ruiling tusschen de lote lingen der Maart- en die der September- ploeg ook met het oog op mogelijk daarvan te duchten ongewenschte pralc- eijken aanbevelenswaard voorkomt, eü 2o. of die ruiling practisch uitvoer baar schijnt en welke regeling c. q. voor de uitvoering ware te stellen. grooten naam mogen loven, 'tls waar, wij hebben zwaarlijk gezondigd, maar treedt Gij met Uwe oneindige barmhar tigheid niet met ons in 't gerichte, zend onzen benauwden harten vrede, door uwen lieven zoon, Jezus Christus. Zoo zullen wij, 't zij levende, 't zij sterveude, 'tzij hier, of in uw Hemelsch Paradijs, den roem uwer genade verkondigen, eeuwiglijk en altoos Amen.» Dat nog krachtig uitgesproken Amen was echter het laatste woord, dat van 's kranken lippen vloeide. De te sterke overspanning maakte onmiddellijk plaats voor stille en diepe sluimering, voorboo en voorbereidster des doods, nauw voelde hij den handdruk meer der wegijlenden. Maar schoon hij zich des in dit leven niet meer bewust had, zijn gebed vond verhooring, zoowel voor dat tijdstip als later. Immers, de toenmalige aanval der Spaanschen, met hoe groot gedruisch en getier ook aangevangen, liep binnen eeD uur vruchteloos af. Zoodra zij bur gers en soldaten zagen aansnellen, trokken zij allengs terug, zoodat men nu zelfs geloofde, dat zij slechts een proef hadden AXEL, 6 November 1908 Om teleurstelling te voorkomen willen we naar aanleiding van de onlangs door ons gepubliceerde lijst van Belgische grensplaatsen, voor welke de gewone binnenlandsche postvracht voor brieven geldig was, er even op wijzen, dat die verlaging niet geldt voor briefkaarten. Een briefkaart naar België kost dus altijd 5 cent. Dezer dagen was onder de ge meente St. Jansteen een vreemdsoortige amazone te zien. Een boerendochter n.l. had, naar men meldt, de aardigheid eens als een ruiter op een varken te gaan zitten, dat zooals gewoonte is bij de landbouwende grensbewoners, vrij op het erf rondliep. Zoodra het beest den last op haar rug voelde, ging het aan den haal en zij, die nu juist niet belust was op zoo'n ritje, was gedwongen ongezadeld mee te rijden, tot het dier hijgend het hok bereikte. Niet wetende hoe er af te komen, liet ze zich ook daar binnen voeren en kroop ze in duizend angsten op handen en voeten van het ros de verzekering slakende, dat doe ik niet meer. Het zou anders iets moois zijn voor het volgend concours hippique Te Venlo is o. m. geslaagd voor de akte vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek de heer F. Zaman te Clinge. Te Breda slaagde voor die akte de heer J. F. Andriesse te Boschkapelle. Dezer dagen was een werkman te Pauluspolder, gemeente Stoppeldijk naar Zei. meldt, onvoorzichtig genoeg om zijn kleeren by de kachel te hangen voor het naar bed gaan. Spoedig echter werden de echtelieden gewekt door een verstikkenden rook, die het geheele vertrek vulde en bleek afkomstig te zijn van de kleeren, die geheel ver koold waren. Ook de schoenen be gonnen reeds te branden. In de week van 28 October tot en met 3 November 1908 zijn in Zeeland voorgekomen 1 geval van typhus en febris typhoïdea te Vlissingen8 van roodvonk, waarvan 1 te Arnemuiden, 1 te O. en W. Souburg, 1 te Seroos- kerke (W.), 2 te Vlissingen, 1 te Wemel- dinge en 2 te Zaamslag 2 van diphthe- ritis, waarvan 1 te Axel en 1 te Neuzen. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 8 November 1908. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 97« ure Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. G. Veenendaal Nam. 2 ure Da. G. Veenendaal (van Patten.) Kerk B. Voorm. 9 are Dg. R. v. d. Kamp. Nam. 2 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 November 1908. A. H. M., 20 j., werkman te Koewacht, is wegens mishandeling veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. willen nemen, of men de stad wel in ernst tegen hen dorst verdedigen. Daar keerden er van de verdedigers, zoo ras zij maar konden, tot het sterfbed van hunnen vriend en vader terug doch hij kende hen niet meer. En ten zes ure in den morgen was Jan Arents heengegaan tot zijneD Heer, een schooner en zaliger morgen te gemoet het loon des oprechten. r Wordt vervolgd. L. L. v. d. H., 44 j., en J. v. d. H., 35 j., visschers te Nieuw-Namen (Clinge), zijn wegens overtreding der visscherij- wet, ieder veroord. tot f 10 of 5 dagen hechtenis. De maréchaussée te paard van de 4e divisie koninklijke maréchaussée A. L. B., standplaats Gorredijk, die, met verlof te Westdorpe zich bevindende, aldaar een dorpeling, na woordenwisse ling door hem buiten een café ge worpen, opzettelijk eeuige schoppen tegen het lichaam toebracht, waardoor deze pijnlijk werd aaDgedaan, stond deswege dezer dageD voor den krijgs raad te 's-Gravenhage terecht. De krijgsraad nam, ondanks beklaagdes ontkentenis, diens schuld aan en ver oordeelde hem ter zake van mishande ling tot drie dagen gevangenisstraf. Dinsdag is naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht R. J. C. v. D., wonende te Sas van Gent, om aan de Belgische justitie te worden uitgeleverd. De man was in België acht jaar ge leden veroordeeld, sedert dien tijd voort vluchtig en te Sas van Gent woon achtig. De Vrijdag aldaar in arrest ge stelde 14-jarige G. de C. te IJzendijke, verdacht van diefstal, is Maandag weer op vrije voeten gesteld. Hard tegen hard. Naar de Tel. meldt, is de firma Lebret Cd. te Roosendaal van plan, bij een volgende campagne de bieten electrisch te doen lossen. Dit besluit staat in verband, met de staking dpr bietenlossers aan haar fabriek, niettegenstaande ze een dagloon van ruim 3 gulden maakten. Aan de Duitsche grens bij Beek heeft dezer dagen een smokkelparty per auto plaats gehad, waartegen de kommiezen al heel weinig hebben kun nen uitrichten. In verbazend snelle vaart snorde een auto het grenskantoor voorbij, niet het minst acht slaande op het „halt!" geschreeuw der grensbeambten. Ver moedelijk was de auto beladen met smokkelwaar en heeft men getracht door snel rijden de kommiezen te verschalken, wat de auto maar al te goed gelukt is. Zelfs het schieten der kommiezen op de banden der auto kon den bestuurder niet tot stilstand bewegen, die dan ook den dans ontsprongen is. Door den drank. Twee agenten van politie te Zwolle, die vrij van dienst waren, hebbbn zich aan sterken drank, die hun door een burger werd toegediend, te buiten gegaan en zijn dientengevolge te water geraakt. Per rijtuig moesten zij naar huis vervoerd worden. Onmiddellijk zijn zij in hunne bediening geschorst, in afwachting van nadere beschikking. Beiden hadden een gunstig verleden. Moord met voot bedachten rade. Men meldt uit Bergen op Zoom Zondagavond heeft de 23-jarige smid J. v. A. den wachtmeester der veld artillerie van P., terwijl deze met zijn meisje wandelde, met een mes een doodelijke wonde in den buik toege bracht, waaraan deze heden in het hospitaal is overleden. De drijfveer van deze misdaad was minnenijd De dader is hedenmorgen na een volledige bekentenis te hebben afgelegd, gevan kelijk naar Breda overgebracht. Te Emmerik is de 50 jarige met selaar Kraus uit Didara bij den bouw van de Evangelische kerk van een 20 M. hooge steiger, gevallen Hij was onmiddellijk dood. Dinsdagmiddag is te 's-Gravenhage op de openbare straat een tandarts door de politie gearresteerd, verdacht van het plegen van misdrijf tegen de zeden, strarbaar gesteld bij artikel 245 Wet boek van Strafrecht. Hij zou n.l. tegen. over een patiënte, die onder narcose was, zich aan strafbare handeling hebben schuldig gemaakt, welke voot de bedoelde patiënte betreurenswaardige gevolgen hebben gehad. De rechtbank had te dier zake rechtsingang tegen hem verleend, m bevel tot zijne inhechtenisneming. is overgebracht naar het Huis vi Bewaring. M. Ct. Ondergeteekende maakt het geacht publiek van Axel omstrekeu bekend, dat hij zich in se noemde gemeente gevestigd heeft als •Tevens wenscht hij met ingang 1 30 November a. s. te openen een waarin o. m. voorhanden zulle'n zijn Groote sorteering in geschilderde Meubels. Voorts Pèluchen, wollen en katoenen TAFELRLEEDEN, TAFELZEI LT.IE), VLOERKLEEDEN, VLOERMATTEN. alsTheetafels, Vogelkooien, Parapluie-standaards, Bloementafels, enz, Mij in ieders gunst aanbevelend, Zij, die genegen zijn een Cursus ii Veekeïmls te volgen, gelieren zich vóór 20 November a. s. aan te meidei bij de heeren Ph. J. van DixhooiIï, W. Dieleman Wz. of den heer L. Bw gaert, veearts te Axel. De lessen zyn gratis en vangen ua begin December. Namens 't Bestuur der Afd. „Axel" Z. L. M, PIL J. VAN DIXHOORN, Vom. W. DIELEMAN Wz., Se er.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 2