Oi Teleurstelling! Groote opruiming i SATINET 1 3EESTIA4L: Axel. M. DE BRUIJNE. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Ontvangen 3 Axel. Joz. de Feijter. f Axel. Firma P. H. YEENHU1M. Van af heden aan veel verminderde prijzen. Openbare Verkooping. Vrijdag den 9 October 1908, Landbouwgereedschap Mr. P. DIELEMAN, Frambozen-, Grenadine-, Sinaasappel- en Citroen-LIMONADE. ïijn cn niet te veel kosten. Hij ge bruikte daarom hoofdzakelijk bamboe, linnen en touw. Na tal van vogelsin hun vlucht bestudeerd te hebben, vond hij 'dat de slag van de vleugels der machine zoodanig moet geregeld worden, dat de vleugels óp de lucht vallen met een kwartcirkelbeweging, daarna moe ten zij om wrijving te voorkomen snel terugdraaien. Deze beweging komt het meest overeen metdieder vogelvleugels. Door kogelgeleiding, waardoor de slag onder verschillende hoeken kan ge maakt worden, en ventielinrichting wordt het mogelijk gemaakt de vleugels in alle richtingen op bovenstaande manier te doen bewegen. De vleugels zijn van linnen, en worden strak ge houden door vrij dik bamboe. De lengte bedraagt 7 M., terwijl de grootste breedte 21/.2 M. is. Deze afmetingen zijn volgens berekening voldoende om behalve het toestel, een bestuurder te kunnen dragen van pl.m. 120 pond. Tusschen de beide vleugels hangt de zitplaats van den bestuurder, veel over eenkomende met een stoel. Vóór zich heeft hy een stuur als bij een fiets, terwijl verschillende koorden, van de Yleugelpunten af loopen, in zijn nabij heid kunnen vastgezet worden. Onder die zitplaats bevindt zich een motor, terwijl in geval van nood een gewone pedaalbeweging den toestel kan voortbewegen. Achter den stuurstoel bevinden zich 2 trapeziumvormige stuurvleugels, welke gespannen kunnen worden tusschen bamboestaven, door koorden, bevestigd aan de zitplaats. Boven den bestuurder is een scherm geplaatst. Bij opstijging wordt het achterover gesteld, bij daling voorover, natuurlijk in verband met de lucht- strooming. In geval van nood kan dit bovenscherm dienst doen als parachute, het kan tenminste den val breken. De uitvinder hoopt dan niet zoo ongelukkig terecht te komen als de Brielenaar, van wieu we onlangs lazen. Tot zoover het principe. Tal van technische moeilijkheden heeft de heer Schaaf weten te overwinnen. Nog een enkele rest hem. Zijn ook die opge heven, dan kan hij aan proefvluchten denken. Misschien denken enkele lezers, dat er niets nieuws onder de zon is. Toch wel. De heer Schaaf hoopt zich van den grond te kunnen opheffen mits hij zoo hoog staat, dat de vleugelpunten den grond bij de eerste slagen niet raken. Zijn uitvinding, blijkt ze practisch, zal vooral van belang kunnen zijn voor het leger, omdat de bouwstoffen bereikbaar zijn. Met behulp van veerende touwen wordt verkregen, dat bij plotselinge windstooten het geheel niet breken kan. Die veerinrichting maakt den indruk van een fietswiel met spaken van touw. De hoofdassen steunen op zadelveeren, voorwaar eenvoudig en praktisch, 't Zal ook van het weer afhangen of hij binnen kort proeven kan nemen. Van harte hopen we, dat de heer Schaaf succes zal hebben, zegt de Avp. Van 16 tot 30 Sept. 1908. Axel. Huwelijks-aangiften. 18. Jaco bus Koster, 20 j., jm. en Elisabeth Jansen van Rosendaal, 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24. Adam de Zeeuw (van Ter Neuzen), 20 j., jm. en Magdalena Jacoba van Doorn, 21 j., jd. Louis de Putter, 31 j., jm. en Helena de Bruijne, 27 j., jd. Geboorten. 18. Jacobus Willem, z. van Levinus Verberkmoes en Maatje de Groote. Willemina, d. van Martinus Faas en Janna van Espen. 19. Laurina, d. van Jacob Goossen en Neeltje Diele man. 24. Geertruida, d. van Willem Kaijser en Elisabeth de Feijter. 29. Izaiik Cornelis, z. van Cornelis Pieter Provoost en Johanna Cornelia Versprille. Jan, z. van Petrus Dieleman en Laurina Adriana Dieleman. Overlijden. 16. Tanneke Hendrika van Hermon, 15 m., d. van Cornelis en Christina Dieleman. 22. Jansje Mangold, 4 w., d. van Willem en Esther Janna Schieman. 24. Dina Rouw, 50 j., echtg. van Pieter Herrebout. 27. Alouis Joseph van Laere, 4 m., z. van Gustavus en Philomena de Brouwer. 28. Maria Balkenende, 2 m., d. van Cornelis en Pieternella Heijnsdijk. Elisabeth Rinn, 3 m., d. van Francois en Elisabeth. Mertens. Hoek. Huwelijks-aang. 17. Daniël Dees, 22 j., jm. en Adriana Verpoorte, 21 j-, jd. Geboorten. 5. Adriana, d. van Fran- Qois Pladdet en Pieternella Klaassen. 11. Catharina, d. van Frangois Dieleman en Adriana Levina Dieleman. 16. Johannes, z. van Christiaan Bakkeren Janna Meertens. 18. Jan, z vanIzaak van der Peijl en Neeltje Johanna Maria Zegers. 19. Marinus Cornelis, z. van Cornelis van Tatenhove en Janna Catharina van Hermon. 25. Cornelis, z. van David Cornelis- Machielsen en Tanneke Verbrugge. 27. Adriana, d. van Adriaan Herrebout en Anna* Pijpe- link. Janna en Meeuwis, d. en z. van Marinus de Bruijne en Jacomina Hofman. 28. Dingenus, z. van Jacobus Durink en Tanneke Donze. 29. Eduardus, z. van Petrus Lammens en Mathilda Augustina de Ridder. 30. Jan, z. van Jan Verhelst en Tanneke de Bree. Overlijden. 3. Pieter Meertens, 2 m., z. van Jan Andries en Sara Johanna Cornelia Wolfert. 8. Cornelia Franchise Bolleman, 17 d., d. van Jan en Neeltje van Cadsand. 21. Adriaan Kaan, 83 j., weduwn. van Tanneke Romijnsen. Hulst. Huwelijks-aang. 14. Joannes Baptista van der Kelen (van Clinge, België), 27 j., jm. en Maria Louisa de Bruijn, 28 j., jd. 16. Petrus Joanues van der Gucht (van St. Gilles, Waes), 54 j., weduwn. en Maria Celestina Ferket, 39 j., wed. 18. Joseph Alphon- sus Vincke (van Waesmunster, België), 38 j., jm. en Ludovica Scheerders, 34 j., jd. 19. Johannes Franciscus Freijser, 18 j., jm. en Maria Jacoba Verhoeven, 17 j., jd. Geboorten. 7. Eduardus Franciscus, z. van Christina A. Kalschuer. 11. Theodorus Ludovicus, z. van Petrus M. Weemaes en Maria C. Neve. 12. Mattheus, z. van Petrus Blommaert en Blondina Koemans. 13. Cerillus Jo- sephus, z. van Alphonsus Franciscus Mahu en Mathilde Dingeman. 15. Joseph Francies, z. van Petrus Gustaaf Voet en Mathilda de Kraker. 19. Ro mania Catharina, d. van Jan Francies de Blok en Maria Paulina van den Brande. 21. Maria Rosa, d. van Mi chael Theodorus de Kort en Maria Louisa Mariman. 26. Ludovicus, z. van Petrus Franciscus Taelman en Louisa Johanna van Giesen. 28. Joseph, z. van Maria Leonia Buijs. 30. Clemen tina Louisa Johanna, d. van Frederik Petrus Brand en Maria Johanna Bies- broeck. Overlijden. 4. Judoca Baart, 81 j., wed. uit het eerste huwelijk van Jac. Johannes Frdnciscus Julien en uit het tweede van Elewardus Franciscus Willekens. 5. Een als levenloos aan gegeven kind van het vr. geslacht van Charles H. Fassaert en Hortensia M. L. van Kemseke. 22. Eduardus de Blanger, 85 j., weduwn. van Joanna van Hoek. 30. Vergenie Maria de Kort, 66 j., wed. van Augustinus de Ridder. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 19. Carolus Ludovicus Ceelaert, 29 j., jm. en Maria Theresia de Maeyer, 24 j., jd. Geboorten. 15. Irma Maria, d. van Theophile Rombaut en Leonia Maria Bonne. 16. Benignus Maria, z. van Marcel Celie en Delphina de Gronckel. 24. Petrus Franciscus, z. van Alphons Placquet en Josephina Rombaut. 25. Martha Christina, d. van Dominicus N aessens en Coleta Cappaert. Cornelius Franciscus, z. van Eduardus Buys en Maria Louisa Rietjens. 28. Maria Ede- willa Pelexema, d. van Petrus Gijsel en Leonie Marie de Caluwe. Overlijden. 16. Petrus Eduardus van Megroot, 17 d., z. van Alphonsus en Josephina Lippens. 27. Emerie Sturte- wagen, 1 m., z. van Alphons en Emma van Hoeye. 28. Rosalia de Vos, 73 j., wed. van Albertus Selis. Overslag. Geboorten. 19. Achilles Henri, z. van Alphonsus van de Winkel en Valentina Maria de Mul. Zaamslag. Geboorten. 18. Cornelia, d. van Jan de Koeijer en Jozina Hame link. 23. Maria en Leuntje, dochters van Michiel de Kraker en Elizabeth van de Voorde. 25. Maria en Suzanna, dochters van Abraham Bakker en He lena Goossen. 29. Jan Jacobus, z. van Maarten van Kerkvoort en Jozina Ver- helst. 30. Izaak Adriaan, z. van Reinier de Jonge en Neeltje Bolleman. Overlijden. 21. Cornelia Ver bruggen (van Axel), 59 j., wed. van Leendert Hamelink. 30. Jacomina de Jonge, 72 j., wed. van Martinus Dieleman. Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 19. Constantinus van Troost, 22 j., jm. en Adelaïda Maria Schaut, 26 j., jd. HULST, 5 Oct. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzeD als volgt: Tarwe f 9,25 Rogge f 7,76, Win tergerst 8,75, Zomergerst ƒ8,Haver 7,Erwten f 11,PaardenbooneD f 0,Duivenboonen f 9,25, Witte- boonen f 13,Bruineboonen f 12. Boekweit./" 0,Lijnzaad fAard appels f 2,75, Koolzaad per zak van 100 liters Boter per kilo f 1,35 Eieren per 26 stuks ƒ1,20. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 38 stuks hoornvee, 29 varkens, 0 paarden, 0 schapen, verkocht25 stuks hoornvee, 21 varkens, 0 paarden en 0 schapen. 4 van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 7 October Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind. Licht bewolkt. Droog weer. Overdag weinig verandering van warmtegraad. Waarschijnlijk nachtvorst. V Op Maandag 12 October a. s. hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder de Weduwe W. P. WOUTERS, haren 80sten geboortedag te herdenken. Hare dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Axel, 9 October 1908. voor Doeken. Aanbevelend, te voorkomen bij inkoopen enz. heb ik mij naast mijn uitgebreide sorteering Dames Winter-Japonsioffen óók een prachtige collectie STALEN met l>ypassende garneering voor ELKE STÖF aangeschaft, waarmee ik alle concurrenten het hoofd kan bieden. VAN Beleefd aanbevelend, De plaatsvervangend Notaris J. A. Drogmans, candidaat-Notaris te Axel en Notaris Van der Moer te Ter Neuzen zullen ten verzoeke van de Erven van den heer P. VAN FRAAIJENHOVE op de laatst door hem bewoond geweest zijnde hofstede in den polder Beoostenblij benoorden gemeente Axel op des voormiddagi 10 ure verkoopen: -jÖh* 1 vos Merriepaard oud 4 jaar, 1 bruin Ruinpaard niuW~m> oud 6 jaar, 1 Paard met Veulen oud 13 jaar, 1 Jaarlingpaard oud 16 maanden, 3 baat- gevende Koeien, 2 twee jarige Runders, 3 Hokke- lingen, 5 Kalvers, 2 Varkens en 50 Hoenders en Hanen. 1 nieuwe Tilbury met Tuig, 2 goede Menwagens met toebehooren, 1 nieuwe Treemkar, 1 Driewielskar zoo goed als nieuw, 1 nieuwe Sacksploeg, 1 nieuwe Tweeschar- ploeg, 1 Zeeuwsche Ploeg, nieuwe Rolblok, 1 Vijfbalksegge, 1 Vier- balksegge, 1 Vierbalksegge voor een paard, 1 kleine Vijfbalksegge, 1 nieuwe Windmolen, 1 Geeselsteen, 3 Graanzeeften, Bascule met Ge wichten, Kruiwagen, lange en korte Ladder, Graanmaat, Schoppen, Vorken, Rieken en Mesthaken, cementen Waterbak, cementen Hondenhok, Menreepen, Teeltuin en een nieuwe Trog. MEKLGEREEDSCHAP Kaarn, Tonnen en Boterbak. VOORTS3000 droge Mutsaard, eene partij droog Kliefhout, partij Turf en de Mest in den mestput. ONMIDDELLIJK DAARNA ongeveer 44 a. 56 c. KOEBEETEN, 22 a 28 c. PAARDEPEEËN en 14 a. AARDAPPELS, wassende op lan den liggende bij voormelde hof stede. Koopen tot en metf 3, kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. Onbekende koopers moeten borgen stellen of kontant betalen. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG të AXEL te spre ken bij L'Ecluse—Mahu. DRINKT NOG STEEDS Per flesch75 cf. Per halve flesch Jf Ver krüg baar bij; AXEL. JOZ. DE FEIJTER Pz.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3