Gemengd Nieuws. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht niet meer dan 55 gram 7» centboven 55 tot en met 150 gram 1 cent, en voorts voor elk hooger gewicht van 50 gram 7» cent daarboven. Van beteekenis is in verband met de nieuwe tariefregeling, ook de ruimere opvatting omtrent den aard der ver schillende poststukken, welke in 't ver volg gelden zal. Onder gedrukte stukken zal worden verstaan „alle op papier, perkament of andere soortgelijke stoffen, door middel van boek-, plaat-, steen- of lichtdruk ver menigvuldigde stukken en die welke, hoewel op andere wijze vermenigvuldigd door ons met gedrukte stukken zullen worden gelijkgesteld" onder nieuwsbladen „de gedrukte stukken, welke ten minste eenmaal per maand verschijnen als courant of tijdschrift" onder bijvoegsel: „het vervolg van een nieuwsblad, namelijk dat gedeelte, waarvoor het hoofdblad geen genoegzame ruimte aan biedt, doch dat overigens, hoewel op een afzonderlijk vel gedrukt, in strek king met dat blad overeenstemt of dit op eenigerlei gebied aanvult, daarvan kennelijk een wezenlijk deel uitmaakt en niet afzonderlijk verkrijgbaar wordt gesteld of voor afzonderlijke versprei ding bestemd is" onder monsters „monsters ef stalen van koopwaren •n modellen op zichzelf geen handels waarde bezittende en uitsluitend moe tende dienen om over de waar en de soort te kunnen oordeelen." ,m AXEL, 29 September 1908 De winterdienst op de spoorwegen, welke aanvangt op 1 Oct. a.s., brengt op de lijn MechelenTer Neuzen weinig of geen verandering. Het grootste ver schil is 3 minuten vroeger of later aan komst of vertrek op de eindstations, terwijl aan het plaatselijk station alhier de uren van vertrek voor alle treinen dezelfde is gebleven. Met de inwerkingtreding der nieuwe postwet kan men van af Don derdag aanstaande briefkaarten ver zenden naar en van alle onderdeelen onzer gemeente voor 17» cent en brief kaarten met vooruitbetaald antwoord voor 3 cent, mits binnen de grenzen van Axel blijvende. Van af dien datum zullen ook post zegels van 17» cent verkrijgbaar zijn. ep mijn beurt neen toe gezegd.* »Of gij gelijk hadtWat een druiloor, die liever op een zoo visch dan op zoo'n zoete deerne past. Maar stillaat ik er niet te veel van zeggen ik ben Claes veel te veel dank schuldig." »Is 't toch waar vroeg Geerte met ge maakte eenvoudigheid. »Zou 'tniet? Waar hij bij honk gebleven, dan had ik u niet alleenig getroffen." »Wel, daar hebdij maar last van gehad." »'k Wou dat ik dien alle dagen had. Van mij kwaamt ge zoo gemakkelijk niet af als van Claes." »Och loop, ge hebt goed roemen nu 'k dijne vrijster niet ben." »Ei neem de proef eens, en word het." .En daar zij zich juist, niet buiten zijn toedoen, in een eenzaam steegje bevonden, en Geerte haar hoogrood ge laat naar een anderen kant wendde, sloeg hij onverhoeds zijn arm om haar slanke middel, en trok hij haar naar zich toe. »Fy toch, denk dat ik verkoft ben riep zij met een weerstrevigheid, die eer dienstig was om aan te lokken dan af te schrikken. »Verkoft is nog niet geleverd!* ant woordde hij dan ook zonder haar los te laten. »Ba, schoon kind, wat zoudt ge u aan zoo'n plompen visschersgast wil len vergapen! 'tWaar' zonde en scha, Gebruikt men briefkaarten, rijksmodel, dan moet men een halve cent voor de kaart betalen. Het port van brieven welke afkomstig uit eene gemeente, binnen die plaats moeten worden besteld is nog 3 cent gebleven zooals voorheen. Gisteren werd alhier een meisje, R. S. genaamd door de politie van het land gehaald om te worden verhoord naar aanleiding van een klacht, dat zij jl. Zondag terwijl de bewoners afwezig waren, zich toegang heeft verschaft tot een winkel aan den Armendijk alhier en aldaar eenig geld heeft ontvreemd. Na eerst allerlei uitvluchten te hebben verzonnen, heeft zij ten slotte bekend en is toen weer op vrije voeten gesteld. -- Door den Minister van Justitie is aan adressanten L. van C., M. van C., A. van C., allen te Axel, te kennen gegeven, dat ingevolge hunne klachten tegen J. van R., onbezoldigd rijksveld wachter aldaar, eene strafvervolging zal worden ingesteld. M. Ct. In de Maandag te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Onge vallenverzekering werd in zake L. P. v. H. te Axel de beslissing in dier voege gewijzigd, dat de toegekende voorloopige rente wordt bepaald op 0,915 per werkdag. Het dagloon werd door de Rijksverzekeringsbank bepaald op f 1,06, terwijl dit had moeten zijn gesteld op 1,32. In zake J. P. K., te Ossenisse werd de beslissing vernietigd en hem met ingang van 15 Juni 1908 een rente toegekend van 247» cent per werkdag. De beurtschipper K. te Neuzen blijft uit gemoedsbezwaren nog steeds weigerachtig de premie wegens de ongevallenwet te voldoen. Voor de verschenen premie werd Vrijdag zijn inbeslaggenomen inboedel geveild, met het gewoon verloop. Het is op die manier een dure wet voor hem. Maandagmiddag is te Ter Neuzen een ernstig ongeluk gebeurd. De 70-ja- rige voermansknecht Jac. de Zeeuw, die bezig was met het vervoeren van grond moet bij h§t lossen met paard en kar in een put zijn gevallen en door de zwaarte van èn paard èn kar zijn doodgedrukt. Hoe het ongeval is veroorzaakt of gebeurd, weet men niet precies, daar niemand het heeft gezien. Alleen een paar vrouwen, die hem hadden gezien en hem kort daarop misten, zonder dat hij nog weggereden kon zijn, gingen kijken en ontdekten zoo de treurige werkelijkheid van wat ze eerst slechts vermoeden. Ze riepen onmiddellijk om hulp, waardoor de man spoedig van onder het rijtuig werd gehaald, doch hem als een lijk moesten wegleggen. De inmiddels verschenen geneesheer kon slechts den dood constateeren, waarna de ongelukkige huiswaarts werd gebracht, nadat de ook reeds oude weduwe was voorbereid op wat zou komen. Te Vlissingen is Vrijdagmiddag op de werf der Maatschappij De Schelde een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Een negentienjarige jonge man, die behulpzaam was bij het aanbrengen van schrankplaten aan het in aanbouw zijnde stoomschip Fritia, is van een hoogte van ongeveer 8 M. gevallen en werd dood opgenomen. wanneer bij met zoo'n mooi bekje strij ken ging.* En zoo ging hij voort met fulpen tong baar te bekallen als men 't in de taal van dien tijd noemde, toen zij ook den lesten schiju van weerstand opgegeven, en er in toegestemd had haren verloofde voor hem ontrouw te worden. Wordt vervolgd.) De man had zich van het eene ge deelte van het schip buiten om naar het andere begeven en is vermoedelijk misgestapt. Maandagnacht zijn door de Am- sterdamsche politie 2 mannen aange houden, die verdacht worden van een serie diefstallen, welke den laatsten tijd binnen en bniten Amsterdam zijn ge pleegd. Een rijwiel, door een hunner in een bank van leening beleend en van een der diefstallen afkomstig is in beslag genomen, zoomede een groote partij sleutels en loopers, 1 beitel, 1 schroevendraaier, 2 stukken wit metaal en 1 tasch, waarin eenige kleine sleu teltjes. Deze voorwerpen zijn ten hui ze van een hunner gevonden. De aangehoudenen, Z. en C., staan bij de politie zeer slecht aangeschreven. Het schijnt vast te staan, dat zij debet zijn aan een diefstal met braak, welke eenigen tijd geleden te Apeldoorn plaats had. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is het huis, waarin een horlogema kerswinkel van den heer Trompetter, aan de Gijsbrecht van Amstelstraat te Hil versum, geheel uitgebrand. De oorzaak van dezen feilen brand is onbekend, daar de bewoners uit waren en 's nachts te een uur bij hun terugkomst het on heil ondekten. Alles was verzekerd. Zaterdagavond, ongeveer 10 uur, brak er brand uit in de woning van den manufacturier C. Schaap, te Olde- boorn. Door het spoedige en krachtige optreden der brandweer wist men den brand tot dat eene huis te beperken. Het huis brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak van den brand is niets met zekerheid bekend. Wel vermoedt men, dat kwaadwilligheid in het spel is. Niemand der bewoneis was op den bewusten avond in de wo ning aanwezig. Te Maastricht is Zondag zekere M. bij het» gulzig gebruik van vleesch gestikt. Geneeskundige hulp mocht niet baten. Brand te Antwerpen. „De houtstapels in brand Zoo liep Vrijdagavond half elf de mare in de stad Antwerpen, en de menschen spron gen ijlings in de trams, en aan het eind der boulevards afgestapt, zetten zij het op een loopen, als op hol zijnde run deren, en daar bleek weldra dat het waar was. Groote ontroering, want iedereen dacht aan den nog immer raadselachtigen ontzettenden vuurgloed van verleden jaar. 'tWas te doen in de Indische straat, aan de houtstapels vlak tegenover het houten schoolgebouw voor schipperskinderen. De stapels en weldra ook de school, stonden in vuur en vlam. Een geluk, dat de brandweer tijdig met haar spuitgerief kon klaar komen. Door alle krachtinspanning op dit eene punt samen te trekken, kon grooter onheil voorkomen worden. Een 20-tal slangen tegelijk spuwden waterstroomen. Soldaten waren opgeroepen om de orde te handhaven. Van de zeven klassen der school werden er vijf duchtig gehavend. Voorloopig raamt men op ruim 100,000 francs de geleden schade. Even na 12 uur was alles afgeloopen, en de duizenden toeschouwers trokken in donkere zwermen naar de stad terug, blij er met een grooten schrik van af te zijn gekomen. Te Be veren-Waas reed een man per rijwiel samen met eenige vrienden. Eensklaps brak de stuurstang en hij viel op den grond. Eerst lachten zij er om, maar kort nadien was hij een lijk. Het slachtoffer van dit ongeluk was nog maar 30 jaar oud en vader van twee kinderen. Men vertelde het ongeluk aan een der beste vrienden van het slachtoffer. Deze ontroerde zoodanig, dat hij bloed begon te spuwen en kort daarna stierf in het gasthuis, waar hij verzorgd werd. - Een jong advocaat uit Coblenk is, op een reis van Dresden naar lyn, beroofd van zijn portefeuille 1790 frank en juweelen. Een damt, die naast hem komen zitten was, hem door bedwelming in slaap i vallen en den diefstal gepleegd. Toen hij te Berlijn 'wakker werd, was qi dame tenminste verdwenen. Spoorwegongeluk te Beriyn. Op de Berlijnsche „Kochbahn", de electrische tram of spoorweg die op hoog stellage door sommige deelen stad loopt in andere deelen is hj weer ondergronds is Zaterdag treurig ongeluk gebeurd, op een drie hoek, waar drie Hochbahne elkaar kruisen. Een trein, komende van het station op de Leipziger Platz en gaande naai de Moeckernbrucke, reed door een veilig signaal heen, een van den lowstrasse komenden trein in den flank, waarbij een 3e klassenwagon van laatste van het viaduct viel. Volgens een mededeeling van electrische hoogspoor-maatschappij ligt de schuld voor het ongeluk bij dei machinist, een ouden beambte, die d het halt-sein reed. Deze machinist alle reizigers in zijn trein zijn on deerd. De voorste wagen van den vai den dijk van 14 M. hoogte gestortei trein van de Bülowstraat, wentelde in zijn val, zoodat de wagen op het dak kwam te liggen en geheel vernield werd. Het was een afschuwlijk gekerm, uit de overblijfselen van den wa^ opsteeg; 21 personen werden gedood en 18 zwaar gewond te voorschijn haald. De overlevenden kunnen vai het ongeluk weinig anders vertellen dan dat ze plotseling een hevigen schok kregen en toen voelden dat de wagen opzij sloeg en naar beneden viel. De keizer heeft den minister vai openbare werken dadelijk opgedragei zijn warme deelneming te betuigen aan de families der slachtoffers. Te Bornhem bij Antwerpen wai een inwoner der Kloosterstraat, din langen tijd in het gasthuis verpleegd werd, sedert zijne tehuiskomst niet meer gezien, terwijl men nu en dan in het huis hoorde kermen. Ten slotte heeft de politie-commissaris zich met geweld toegang verleend tot het huil en men vond den man, op den zolder, met kettingen aan een ellendig bed vastgemaakt. De arme man, mager als een raamte, vertelde aan den commissarii dat zijn vrouw hem op den zolder op gesloten had, sedert hij uit het gasthuii was wedergekeerd. Als voedsel kreeg hij een korst brood en wat water dagelijks werd hij daarenboven afgeranseld. De vrouw is aangehouden zij gaf op de ondervragingen geen ander antwoord dan dat hij haar tot last was, omdat hij biet werkte. HULST, 28 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen all volgt: Tarwe 9,25 Rogge 7,75, Win tergerst ƒ8,75, Zomergerst ƒ8,Haver 7,Erwten f 11,Paardenboonen 0,Duivenboonen 9,25, Witte- boonen 13,50, Bruineboonen 12,50, Boekweit 0,Lijnzaad Aard appels f 2,75, Koolzaad per zak van 100 liters Boter per kilo ƒ1,45 Eieren per 26 stuks /1,20. van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 30 September Zwakke tot matige Zuidelyke tot Zuidwestelijke wind. Nevelig tot licht bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering van warmtegraad- on: 4- 21 A di it Koo Bet o1 fborgto Onb stellen

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 2