üüfÉn m35 KIWKBARKTTEl Kinder-, Jongens- en Manstruiën. TERNEÜZENSCttE KERMIS! 82 KANADABOOMEN Gemeenteraad van Axel. Burgerlijke Stand. ONTVANGEN: Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Adrertentiën. 3F Naar <3L© Firma P. H. VEENHUIZEN, Aiel. Mr. P. DIELRMAfT Axel. L. DEIJ-SMIES. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Dinsdag den 29 September 1908, Huishoudelijke Goederen Openbare Verkooping. 50 Wilgen Tronken Ter bepaling van het door de ge meenten te dragen aandeel zijn o. m, ismengevoegd de gemeenten Cadzand en RetranchementSchoondijke en Waterlandkerkje Zuidzartde en Nieuw- vlietEede en St. Kruis Ossenisse en Hengstdijk en Zuiddorpe en Overslag. Zaterdag hield de onderafdeeling ,Axel" van <fe V. P. A. ten huize van dhr. P. Koole eene vergadering, die door slechts 6 leden bezocht werd. De voorzitter, de heer J. M. Oggel, deelde mede, dat de af'deeling thans "1 leden telt. Na lezing Van de notulen zeide de Toorzitter, dat hij reeds meermalen stemmen had hooren opgaan over het aanschaffen van een beendermolen. Deze dient tot het malen van beenderen, betgeen een goed bijvoer schijnt te wezen voor kippen, enz. De kosten daarvan bedragen 29 gulden, wat voor één persoon natuurlijk te veel is, maar voor de vereeniging niet bezwarend. Besloten wordt wegens de geringe op komst dit punt aan te houden voor een volgende vergadering. Daar op de vergadering van afge vaardigden der onderafdeelingen, on langs te Goes gehouden, alleen Axel niet vertegenwoordigd was, werd he lsloten voor eene volgende vergadering een afgevaardigde uit het bestuur te benoemen, waarvoor gekozen werd de beer K. de Feijter alhier. Bij de rondvraag meende de heer h. J. van Dixhoorn, dat het wel nuttig iou zijn fokstations te vestigen, waar men naar verkiezing kuikens van ver schillende hoenderrassen zou bekomen, waarvan het broeden en kweeken bij barticuliören steeds bezwaren oplevert. Hij doet het voorstel hierop bij het bestuur aan te dringen, welk voorstel wordt aangenomen. Dankend voor de opkomst der aanwezigen sluit de voorz. bierna de vergadering. Zondag werd door de vereeniging De Zeeuwsche Reisduif te St. Jansteen eeo prijsvlucht uit Doornick gehouden, waaraan o. m. 18 Axelsche liefhebbers deelnamen. Hiervan kreeg in de klasse oude duiven de 2e prijs P. Bernard, 3e prijs G. Verbeke, 4e prijs F. J. Dieleman, Se prijs B. Cortvriendt en de 13e prijs 1 Sijs. In de klasse jonge duiven behaalde ie le en 4e prijs P. Bernard, de 6e Jrijs M. de Moor en de 8e prijs N. N., er wijl de seuie van de drie eerstge- pékende duiven werd behaald door Bernard. Als men weet, dat aan dien wedstrijd loor 90 duiven werd meegevlogen, kan Den wel begrijpen, dat ook in Axel nog linke snelvliegers worden gevonden. Zondag j.l. moeten een of meer lersonen gebruik gemaakt hebben van le afwezigheid van den boerenarbeider de Jonge te Driewegen, gemeente 'er Neuzen, die moest gaan „thuis- rschten" op de hofstede van zijn baas, kwijl zijn vrouw den Zondag thuis Ju doorbrengen, om de woning van erstgenoemde binnen'te dringen. Thuis gekomen bemerkten de echte- eden namelijk, dat de schuur geopend asen de grendel van de achterdeur as verschoven. Dadelijk in de kast skeken of daaruit niets was ontvreemd, ermiste De Jonge eenig geld, een «arbankboekje en een paar gouden loopen. Van dader(s) geen spoor. Donderdag arriveerden te Ter euzen per stoomboot Wïlford van Ant- erpen een groot aantal Belgische [urnalisten. De heeren werden ont- kugen op het stadhuis door burgemees- k en leden van den raad en werden 'gewacht door de redacteurs van ue daar verschijnende bladen. Na out- "Jgst op het raadhuis werden deze «ren rondgeleid en bezichtigden o.a. i nieuwe kanaalwerken enz. Waarna b gezelschap tegen 4 uren met du wde gelegenheid weder naar Antwer- Bn terugkeerde. -- Op het gehucht Jagertje, onder Hontenisse, had Donderdag een ernstig ongeluk plaats met de paardefc van den landbouwer Willems aldaar. Door het schichtig worden der dieren geraakte de knecht, Aug. de Smet, die voor op den niest wagen zat, van het voertuig, en kreeg een der voorwielen over het hoofd. Hevig gekwetst werd de 17-jarige jongeling binnen gedragen, waar hij tengevolge van de bekomen wonden overleed. Bij mej. wed. J. Heijens, land bouwster te Boschkapelle, hebben zich in de afgoloopen week op één dag niet minder dan 16 stuks rundvee te dik gegeten aan klavers. Bij een paar werd op de bekende wijze in de maag ge stoken, doch niettegenstaande dit mid del kwam een dier om: een schoone drie-jarige vaars, waarvoor reeds f 240 was geboden. Zondagmiddag zweefde boven de gemeente Glinge een luchtballon, waar van de jnzittenden, te zien aan het uitgeworpen anker, een landingspunt zochten. Ze slaagden hierin niet spoedig, want ongelukkig genoeg, bleef het anker achter een schoorsteen zitten, die geen weerstand kon bieden en naar beneden kwam. Ongelukken werden .niet ver oorzaakt, alleen werd de inwonende vrouw, die binnenshuis bezig was met koeken bakken, hierin gestoord, doordat over het baksel ongewenschte kruiden vielen in den vorm van steenpuin, zwartsel, enz. Woedend stoof ze gewapend meteen 'vork naar buiten om het hare plaag geesten betaald te zetten, doch hoe was ze teleurgesteld, toen ze buitenkomend een groep menschen in de hoogte zag staren naar de inmiddels weergestegen luchtreizigers. Deze hadden het, blijk baar geen goede ontvangst verwachtend, maar best geacht hier niet te ankeren. Ze zijn niet,meer gezien; niettemin is door den eigenaar der vernielde schoor steen een aanklacht ingediend. De Alidd. Crt. meldt van de daling eener ballon te 's Heer Arendskerke, zou dit dezelfde niet wezen Ze was bemand met 2 heeren en een dame uit Brussel en om half elf opgestegen. Door den bisschop van Breda zijn in Zeeland benoemd tot pastoorte Hontenisse de heer A. Theuns en te Glinge de heer J. Serrarens tot kape laan te Oostburg de heer J, Batenburg, te Neuzen de heer A. Roumans, te Sas van Gent de heer J. Wagemakers, te Grauw de heer A. Fruijtier en te Eede de heer van der Grinten. Zitting van 22 Sept. 1908. Behalve de heer Oggel zijn alle leden tegenwoordig. Voorz. dhr. Lamattre, lfoco Burgemeester, Secretaris dhr. J. A. van Vessem. Een verzoek van B. O. Ysebaert om buiten de rooilijn te mogen bouwen wordt m. a. s. toegestaan. Een verzoek tan J. van Doeselaar om vergunning tot het aanleggen van eene straat op het zoogenaamde Plaatj e wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Wordt besloten op voorstel van dhr. Kruijsse om geen adhaesie te verlee nen aan het adres van den Bond vooi Staatspeusi'inneering om een wetsontwerp aanhangig te maken, waarbij aan alle Nederlanders, zonder premiebetaling het recht wordt toegekend op een gelijk Staatspensioen. Tot ouderwijzer aan de o. 1. s. wordt benoemd A. J. Hol Jz., te 's Gravendeel. Daar over een paar punten de stem men staakten, en eene beslissing moet genomen worden in de eerstvolgende zitting, wordt de vaststelling der Ge- meentebegrooting voor 1909 tot dien tijd uitgesteld. Bij de omvraag doet dhr. P. Dekker het voorstel om bij de dansmuziek de draaiorgels te weren. De voorz. zegt dit punt op den op roepingsbrief der eerstkomende zitting te zullen brengen. Uitgebreid verslag in de courant van Vrijdag 25 Sept. a.s. Axel. Huwelijks-aangiften. 3 Sept. Adam de Zeeuw (van Ter Neuzen), oud 20 j. jm., en Magdalena Jacoba van Doorn, oud 21 j., jd. 11 Sept. Henricus Pius Smolenaers oud 37 j., jm. en Lu- dovica Paulina David van (Moerbeke, België), oud 44 j., jd. Louis de Putter, oud 31 j., jm. en Helena de Bruijne, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Geertruida, d. van Abraham Naeije en van Clara van Oos ten. 4 Sept. Maria Angelina, d van Cyril lus van Rumste en van Adéle Celi ne Mattens. 7 Sept. Prancina, d. van Marinus Scheele en van Janna Maria Scheele. 9, Sept. Levinu», z, van Alex ander van de Wege en van Cornelia Maria Verberkmoes. Martinus, z. van Adriaan Verplanke en van Elisabeth Wieland. 10 Sept. Charel, z. van Jan Dieleman en van Janneke den Hamer. 11 Sept. Janna, d. van Jacobus Verpoorte en van Santina Bakker. 13 Sept. Lu cia Christina, d. van Gustavus Verbeke en van Maria Carolina van den Bos. 15 Sept. Leendert Jozias, z. van Jacobus Leendert Jansen van Rosendaalen van Johanna Deës. Overlijden. 10 Sept. Willem Corneli3 Dieleman, oud 2 m., z. van Réinier en van Magdalena de Ridder. 11 Sept. Francois van Fraaijenhove, oud 58 j., z. van Pieter en van Elisabeth Dieleman (beiden overleden). 13 Sept. Jozias Hamelink, oud 10 j., z. van Andries en van Dina de Koeijer. de nieuwste modellen HULST, 21 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen ais volgt: Tarwe f 9,50 Rogge 7,75, Win tergerst ƒ8,50, Zomergerst ƒ8,25, Haver 7,25, Erwten f 10,50 Paarden boonen 0,Duivenboonen Witte- boonen Bruineboonen 0,— Boekweit 0,Lijnzaad /'^-^Aard appels f 3,25, Koolzaad per zak van 100 liters Boter per kilo ƒ1,45 Eieren per 26 stuks ƒ1,20. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 66 stuks hoornvee, 24 varkens, 0 paarden, 0 schapen, verkocht43 stnks hoornvee, 17 varkens, 0 paarden en 0 schapen. van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 23 September Matige Zuid oostelijke tot Zuidelijke wind. Toenemende bewolking. Mogelijk regen. Iets kouder. met een BLOUSE van 1,75 (prima Flanel), een COSTUÜBIROK netjes passend) van f 2,50klaar ben je Nog een CEi?ITUUR van een Dub beltje, en je bent een eerste Banjer, voor slechts Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken bij L'Ecluse—Mahu. ALSMEDE: Aanbevelend, t)e plaatsverrangend-Notaris J. 1. Dregmans, candidaat- Notaris te Axel, zal ten verzoeke van P. BALKENENDE te Zaamslag, op Kujrfepdag den 2S September 1908, des namiddags ten 2 ure, verkoopen C II A I S op veeren, Snijmoien, Windmolen, ijzeren Egge, 2-Schar- ploeg, cementen Waterbak, dito Hondenhok met bak en ketting, Ladder, Schelfbalken, Dammen, Hooi en Stroo en eenige Varkens, alles aanwezig op zijne nog be woonde hofstede in de gemeente Zaamslag, Aandijkepolder, alwaar te vergaderen. Voorts: 2 VAARZEN dik van KALF en 2 RUNDERS. De plaatsvervangend Notaris J. A. Dregmans, Candidaat-Notaris te Axel, zal met tusschenkomst van den Notaris Stockman te Selzaete, ten verzoeke van de Wed. S. DE CALUWE en Kinderen, op de door haar nog bewoonde hofstede, in de gemeente Koewacht (Zand,) op des namiddags ten 1 ure, verkoopen als 1 beste MELKKOE, 2 bekalfde VAARZEN, l jaarling RUND, 3 GRASKALVERS, 1 VAR KEN dik van Biggen en 6 LOOPVARKENS. Voorts Bascule met Gewichten, Raapmolen, Snijpaard, Meelkist, Kruiwagen, Graanmaat, Rieken, Vorken, 50 K.G. Zinkdraad, 500 bossen Roggestroo, 2000 K.G. Hooi, 50 voer Mesten als Kleerkasten, Tafels, Stoelen, A Kachels, Ledikan- ten, Lampen, Huisklokken, Emmers, Keulsche Melkteelen, Keulsche Potten, Vleeschkuip, Waschkuip en wat meir zal worden gepresenteerd. Koopen tot en met f 3,— kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgeyorderd. De Candidaat-Notaris J. A. Dregmans te Axel, .plaatsvervanger van den No taris P. Dregmans aldaar, zal ten ver zoeke van Mejuffrouw de wed. L. E. DIERICK te Zuiddorpe. op Dinsdag den 5» October 3308, des middags ten 12 ure, verkoopen metende van j,50 meter tot 1,70 meter, alsmede voorzien van zwaar kaphout alles staande te groeien op hare hofstede aan den keiweg van Zuiddorpe naar Overslag, alzoo zeer geraaklijk voor het vervoer. De Boo men moeten geruimd zijn voor 1 Februari 1909. Te vergaderen ter plaatse.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3