Machinale Steen SIGAREN !'ds Kalyerenmeel Omtrent 2 Heet. Koebeeten, F. Versiraeten-Wauters. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Winteravond-Teekencursus. rechtlijnig en bouwkundig Teekenen, Veehoitdei's! -:- -:- Puike MAIS, -:- -:- -:- LIJNKOEKEN, -:- LIJNMEEL, -:- GRINDMEEL, -:- HOENDERMEEL, AXEL O. J. OGGEL. Dc Onderlinge Boerenbrandwaarborg Fnaafü de heer ADR. WOLFERT. Kantoor Mr. P. DiELEMAN. Geen Laurierbladen, geen Spaansche Peper, geen Mosterdzaad, Fenfcel, enz., 't inmaken van GROENTEN in 'tZuur, Openbare Verkooping. in alle vormen ver krijgbaar bij Steen str. Hulst. Openbare Verkooping. Schuur, Molen, verdere Gebouwen, Aanhoorigheden en Erf, L J. F. VAN DALEN Het beste bewijs I. J. BRAKMAN, Stationsweg. GOEDE d» bewoners, die langs den weg stonden geschaard. De Prins groette zeer min zaam terug. Bij de aankomst te Domburg was o.a. tegenwoordig de kaptitein G. J. P. A. Thomson, districts-commandant der marechaussee. De Prins reed naar het Strandhotel, op het terras waarvan de groothertog zijn gast hartelijk verwelkomde. Dadelijk na aankomst werd in het hotel de lunch gebruikt, waaraan de Prins met den groothertog en beider adjudanten deelnamen. In de eetzaal was op de plaats van den Prins door Hollandsche dames een bloemversiering aangebracht. De Prins vertoefde geruimen tijd op het terras, en genoot vah het fraaie uitzicht. Om drie uur bracht de Prins, verge zeld van den groothertog, een vriend schappelijk bezoek aan dr. Mezger. Daarheen wandelden de vorstelijke bezoekers door de Manteling. Na dit bezoek wandelden de Prins en de Groothertog naar het huis van den burgemeester van Domburg, waar de beide vorstelijke personen eenigen tijd vertoefden. Te vier uren brachten Prins Hendrik en de Groothertog een visite aan de Prinses van Saksen—Meiningcn in het Bad-Hotel Op de wandelingen werd de Prins meermalen toegejuicht. Te vijf uur werd in het Strandhotel de thee gebruikt. Het weder hield zich uitstekend. Om 6 uur vertrok de Prins weder langs denzelfden weg als hij kwam. Te 7.04 keerde Z. K. H. van Middel burg per gewonen trein, waarin weder het extra eerste klasse rijtuig was ge plaatst, naar Het Loo terug. M. Crt. In eer hersteld. De postbode A. Faasse te St. Philipsland, die beschul digd van het achterhouden van gelden, sedert 20 Maart 11. in zijn betrekking werd geschorst, maar door de rechtbank volkomen vrijgesproken werd, is bij ministerieel besluit, naar wordt gemeld, met ingang van 20 Aug. 11. weer in functe hersteld, terwijl zijn salaris, te rekenen van 1 Oct. 1907 af, met t 150 is verhoogd. Dinsdagavond zou te Loosdrecht de 64 jarige vrouw van den werkman G. v. S. in een roeibootje de Vecht oversteken, om haar man van de over zijde af te halen. Varende bemerkte zij niet de komst van een stoomboot, hoewel haar man door hard te schreeu wen en de boot door signalen haar aandacht daarop trachtten te vestigen. De boot kon niet tijdig meer omhalen of stoppen, het bootje werd aangevaren en de vrouw viel te water. Zij werd onmiddellijk opgehaald, de levensgees ten waren toen nog niet geheel geweken, maar spoedig trad de dood in. Te Honselersdijk (Z.H.) heeft een windhoos ongeveer 100 broeiramen in twee tuinen vernietigd. De ramen werden met onstuimige kracht in de boomen en op grooten afstand over den weg geslingerd. Moordaanslag. Een vreeselijk tooneel werd Donder dagmorgen vroeg afgespeeld in den winkel van den heer N. W. Kruiger te Amsterdam, die een zaak in comes tibles en kruidenierswaren drijft. Sinds eenige dagen kwam bij dhr. Kruiger een bakkersknecht zoo omstreeks bij zessen eenige inkoopen doen. Gisterenmorgen omstreeks denzelfden tijd, belde deze den 70-jarigen winkelier weder op en vroeg een paar eieren te koop. Doende als wilde hij den ouden man betalen, liet hij een geldstukje Tallen dat zooals hij zeide naar achteren den winkel inrolde. „Och raapt u het even op," vroeg hij Kruiger, doch daar deze zeer slecht van gezicht is, haalde by eerst de jalouzie van het winkelraam omhoog. Hierop begaf de oude man tich sloffend naar achter en bukte zich om naar het geldstukje te zoeken. Op dit oogenblik sprong de bakkersknecht op zijn prooi aan, greep den ouden man bij de keel en trachtte hem met een mes den hals af te snijden. De oude verweerde zich echter ge ducht, greep het mes aan en kon zoo doende verhinderen dat hij ernstig aan den hals verwond werd. Natuurlijk werd hij zwaar aan de hand gewond. Kruiger schreeuwde intusschen om hulp. De moordenaar, vreezende dat zijn mis dadige toeleg thans mislukken zou, hield de hand voor den mond van het slachtoffer, doch kon niet voorkomen dat Kruiger's vrouw op het geschreeuw was komen aanloopen. Ook de buren snelden te hulp, enkelen hunner waar schuwden de politie. De moordenaar had intusschen het mes weggeworpen en met zijn bakkers kar welke buiten stond het hazenpad gekozen. De heer Kruiger die aan hals en hand gewond was, werd door een inmiddels verschenen rechercheur verbonden en daarna naar het bureau Westerstraat geleid, teneinde gehoord te worden. Bij onderzoek bleek dat het mes, waar mede de aanslag gepleegd werd, en hetwelk natuurlijk onmiddellijk door de politie in beslag werd genomen, het zelfde is als een mes sinds Woensdag door den heer Kruiger vermist wordt. De man heeft dit mes dus Woensdag medegenomen, teneinde bij eventueel onderzoek te kunnen ontkennen dat dit mes door hem ergens gekocht zou zijn. De drijfveer van den bakkersknecht, die overigens den heer Kruiger en diens vrouw volkomen onbekend is, schijnt diefstal te zijn. De moordenaar ver zocht Dinsdagmorgen even van het urinoir gebruik te mogen maken. De niets kwaads vermoedende winkelier stond hem dit toe, niet verwachtende dat de man het deed om de situatie van het huis beter te kunnen opnemen. Het spreekt van zelf dat de recherche onmiddellijk alle maatregelen genomen heeft om den man op te sporen, doch haar taak wordt haar niet vergemakke lijkt door de omstandigheid, dat de heer Kruiger niet de minste beschrijving van den moordenaar kan geven. (Avp.) van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Zaterdag 29 Augustus Meest matige tot krachtige Zuid- Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Regenbuiën. Mede namens wederzijdsche jé#"*®» familiën, betuigen wij onzen liarteiyken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij gelegen heid van ons huwelijk ondervonden. F. C. ZONNEVIJLLE en Vrouw. De ondergeteekende bericht dat hij gedurende den a.s. winter een Cupsus zal houden in voor leerlingen van af 12-jarigen leeftijd en meer gevorderden: De cursus vangt aan Dinsdag 15 Sept. a. s. en wordt aanmelding ingewacht tot 8 Sept. Teneinde een ieder hiervoor in de gelegenheid te stellen is het leergeld by voldoend aantal leerlingen laag gesteld. Privaatlessen tegen billijke conditiën. N. B. Voor teekenbehoeften wordt zorg gedragen op gemakkelijke voorwaarden! Aanbevelend, H. H. CAPELLE, Architect. Axel, Aug. '08. NIEUWE VOORRAAD Door vele veehouders In deze streek met succes gebruikt. Voorts verkrijgbaar: aan concurreorende prtyzen. te Zwoll-e, stelde, door het overlijden van haren agent de heer M. Verbruggen te Ter Neuzen, in diens plaats als zoodanig aan voor Ter Neuzen, Hoek en omgeving Burgemeester te Hoek, tot wien men zich voor het sluiten van verzekeringen gelieve te wenden. Advocaat Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand in het hotel DES PAYS BAS, Nieuwstraat. met Kruiden-Azijn ben je klaar en is 't onnoodig één der bovenstaande kruiden voor enz., toe te voegen. Kruiden-Azijn, moet niet opgekookt worden, is glas helder en schimmelt niet. Verkrijgbaar a 25 ct. per flesch, bij Firma P. H. VEENHUIZEN. Trademark alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;in Zee u wsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Buijze, P. Deij, Hulst, C. L. Du Cock—Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed. Klaassen-Donze, A. van Overbeeke, R. Scheele- Willems, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschescraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a f 1,30 per i/a KG. De Notaris-plaatsvervanger J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van FREDERIK DEKKER aldaar in voor deel van de Weezen WILLEM DEKKER, op Zaterdag den 5 September 1908, des namiddags ten 2 ure, ver- koopen wassende op land laatst in gebruik bij genoemden Fr.. Dekker en ge legen in de gemeente Axel (Smits schor), verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede thans bewoond door Jacobus Dekker Ws. De Candidaat-Notaris J. A. Dregmans, plaatsvervanger van den Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den eerst ingeschreven hypothe- kaire schuldeischer ten laste van JOZ. DE KLERK laatst te Axel, in staat van faillissement, op Woensdag den 16 September 1908, des namiddags ten 4 ure, verkoopen Cl alles in de gemeente Axel, kadaster sectie G nummers 1185 en 1234 samen groot 14 aren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Betaling der koopsom 2 maanden. De verkooping wordt gehouden in het hótel „Het Gulden Vlies" bewoond door Mej. de weduwe Rolff te Axel. TANDARTS is iederen Zaterdag van 10.30 tot 12.30 te consulteeren bij den Heer J. VERSTRATEN, Lange Weststraat, alhier. VOOR DE goede kwaliteit van mijn is de steeds vermeerderende omzet. Eens geprobeerd is altyd gebruikt. Aanbevelend, Wenscht men sterke, zachte, goed van kleur blijvende kousen, gebruik dan

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3