Gemeenteraad van Axe Ook te St. Annaland en te Scherpe- nisse had het inenten hetzelfde gunstige resultaat. Wel werd te St. Annaland een ingeënt varken ziek doch een tijdige herinenting deed de ziekte wijken. Gedurende de maand Juli 1908 kwamen in Zeeland voor 19 gevallen van vlekziekte der varkens en wel l geval te Axel (1), 10 te Hengstdijk (1), 4 te Hontenisse (1), 1 te Tholen (1), 1 te Westdorpe (1) en 2 te Wolphaarts- dijk (2). De cijfers tusschen haakjes duiden het aantal eigenaren aan onder wier vee de ziekte voorkwam. Afdeeling Zeeland Ned. Rundvcesta inboek. In de Vrijdag door die aldeeling te Sas van Gent in het hotel De Zwaan gehouden vergadering, die gepresideerd werd door den heer baron Collot d'Es- cury, wees de voorzitter er op dat het jaar over het algemeen voor den vee houder goed is geweest. Het vee en de prijzen waren goed te noemen en in het geheel genomen was de gezond heidstoestand zeer gunstig. Van het mond- en klauwzeer bleef, op een paar enkele uitzonderingen na, ons vee gelukkig gespaard, wat hoofdzakelijk te danken was aan de isolariteit van onze provincie. Hij bracht hulde aan de regeerings autoriteiten en vooral aan den directeur-generaal van land bouw, dank betuigende voor de krach tige en gelukkig doelmatige bestryding van deze zeer gevreesde ziekte. Het ledental bleef ongeveer stationnair ja, was eenigzins stygendhet vorige jaar was het aantal leden 391, thans 395. Van een tekort in kas was nu geen sprake meer, daar men uit de uitgebrachte rekening over 1907 kan zien, dat er een batig saldo is van 1113.625. Hulde bracht spreker aan den afge treden penningmeester, den heer M. Kostense, en aan zijn opvolger den heer W. Kakebeeke. Ook aan den heer C. Zwagerman, zuivelconsulent in Zeeland, werd een woord van hulde gebracht, voor het geen hij in het belang der vereeniging heeft gedaan, o.m. door het oprichten eener fokvereeniging enz. In plaats van den heer J. Blok Jz. jr., die moest aftreden en niet meer herkiesbaar was, werd aan de commissie tot het nazien der rekening toegevoegd de heer Lindenberg te Wemeldinge. De heeren L. J. Dorst, M. Kostense en C Zwagerman, periodiek aftredend, werden met bijna algemeene stemmen herbenoemd als bestuurslid, wat door hen werd aangenomen. De volgende afdeelingsvergadering zal te Goes worden gehouden. Na het diner werd een bezoek ge bracht aan de coöperatieve suiker fabriek. M. Crt. AXEL, 18 Augustus 1908. Begunstigd door fraai weer, trok Zaterdag ons muziekgezelschap Con cordia onder vroolijke tonen om half één naar het station om te Ter Neuzen hare medewerking te verleenen aan het wielrijder8feest. Er werden wedstrijden gehouden in ringsteken, vogelpik, carricatuurryden en ringwerpen, waaraan door een groot aantal rijders werd deelgenomen. In den namiddag werden de wed strijden opgeluisterd door de muziek. beneden tnsschen de okshoofden, met gij weet wel wat, als supplement, een man gevonden heb hé Een man! Wie is die man Ant woord - Het is een man, met eene vrouw, eene dikke vrouw geloof ik zelfs. Zorg, dat die man en die vrouw onmiddellijk op het dek komen. Ja, kapitein. Wordt vervolgd, i gezelschappen De vereenigde werklieden van Neuzen en Concordia van Axel. De uitslag dier wedstrijden waarvoor elk 5 prijzen van 5.— tot 1.— werden uitgeloofd, was alsvolgt Ringrijden le A. Waelput te Zuid- dorpe 2e P. Heijman Westdorpe 3e A. Kieboom te Westdorpe 4e P. Geel- hoedt te Zaamslag5e J. Bannier te Ter Neuzen. Vogelpik: le Jos. Kerckhaert te Stop peldijk 2e A. Baart te Koewacht; 3e A. Dhaene te Westdorpe4e Hubert de Meijer te Ter Neuzen5e J. de Bel te Krabbendijke. CarricatuurrijdenJoseph Kindt te Boschkapelle2e Carolina Fermont te Sluiskil3e J. Bannier te Ter Neuzen 4e F. Herman te Boschkapelle5e Jacob Leenhouts te Ter Neuzen. Ringwerpenle Ad. de Vuijst te Swijnaerde; 2e A. Dhaene te West dorpe 3e A. Snap te Zaamslag4e Cor. de Smidt Gz. te Ter Neuzen 5e Lijntje Gijsel te Ter Neuzen. Dames wedstrijd le Elizabeth Drost te Ter Neuzen2e Carolina Fermont te Sluiskil. De premie voor de verstkomende club werd toegekend aan De Schelde- broeders van Zwynaerde, die voor de grootste club aan Simplex van Zaamslag. Het onder de deelnemers verlootte rijwiel viel ten deel aan mej. Car. Fermont, te Sluiskil op no. 292. In den voormiddag en na afloop der wedstrijden werd op de markt een uitvoering gegeven in kunstrijden, waar voor waren geëngageerd de drie French. Deze artisten gaven in de wel wat kort durende uitvoering interessant rijden te zien. De saltomortale van de dame op de flets was een verrassende toer. Er was een druk bezoek van vreem delingen, wat ook op de huisvlijtten- toonstelling goed merkbaar was. Tot hulpsluismeester bij het kanaal Gent—Terneuzen aan de Oostsluis te Neuzen is benoemd C. Harms te Sluiskil. Hem is eervol ontslag verleend als brugwachter bij dat kanaal. Zaterdag hield de schietvereeni- ging tot verhooging van 'slands weer baarheid te Zaamslag haar eerste prijs- schieting, met den volgenden uitslag C. J. van Vessem le prijs W. de Visser 2e pr.J. A. van Fraeijenhove 3e pr. P. de Pooter 4e pr.J. de Vos öepr. W. Segeler 6e pr.M. Dees 7e pr. H. Moens 8e pr. C. J. Haak 9e pr. A. Schieman 10e pr.J. Schieman 11e pr.P. van de Velde 12e pr. F. Schie man 13e pr.J. van Cadzand 14e pr. en J. Baveko 15 pr. De behaalde punten waren naar voormelde omschrijving lli/2, 19, 20, 22i,2, 23i/2, 24, 241/2, 26i/2, 34, 38'/,, 41'A, 44, 45, 51, 557ü. Door geringe opkomst der leden, konden 4 prijzen niet worden uitgereikt, hierover zal nader'worden beschikt. Door de spoorwegonderneming MechelenTer Neuzen werd over de maand Februari 1908 totaal ontvangen ongeveer 90.868.45, tegen 76.161.61 over dat tijdvak in 1907. De totale ontvangst vanaf 1 Januari tot en met ultimo Februari 1908 bedroeg ongev. 169.729.11, tegen 158.996.15, over genoemd tijdvak in 1907. De stoomtram Hulst Walzoorden ontving in bedoelde maand totaal i 1.815.85 en totaal van af 1 Januari tot en met uit. Febr. 1908 ƒ3.797.15. Door ingelanden van den Van Dunnêpolder is in een te Philippine ge houden vergadering benoemd tot ont vanger-griffier de heer Victor Hendrikse te IJzendijke en zijn aangewezen voor eersten eandidaat voor dijkgraaf de heer E. Cuelenaere en voor twee ge zworenen de heeren Th. de Clerck en A. de Milliano. Door den gemeenteraad van Phi lippine is besloten de volgende subsi- diën te verleenenf 250 voor den aanleg van eene lijn IJzendijkePhi lippine—Sas van Gent en 50 voor de lijn PhilippineNeuzen—Zaamslag. Zulks naar aanleiding van eene rede van den heer mr. P. Dieleman, die daarvoor expresselijk was overgekomen wees op de noodzakelijkheid van eene goede communicatie vooral ook voor het geïsoleerde Philippine, omdat het zoo'n uitgebreiden handel heeft met België. Toen de vraag werd overwogen of er dan ook een lijn tot stand zou kunnen komen aan den Zuidkant van de haven voor het lossen van mosselen, besloot de raad met algemeene stemmen de subsidiën toe te staan, indien dit lijntje tot stand komt. Door de vereeniging Uit het Volk- Voor het Volk te Middelburg was tegen Zaterdag een festival uitgeschreven met daaraan verbonden marsch- en banier wedstrijd. Door een vijftiental gezel schappen werd daaraan deelgenomen. Om 10 uur in den voormiddag zette de stoet, die op het Stationsplein was opgesteld, zich in beweging, voorafge gaan door het korps kleine tamboers. Het weer was voor dit feest bijzonder gunstig. Na aankomst op de Groote Markt, werd aan de besturen der korpsen de eerewijn aangeboden. Daarna ging het in optocht naar de stads-rijschool, waar de repetitie van het ensemble-nummer plaats had. Hiervoor was uitgekozen de Marche des petits tambours, trommel- niarsch, gecomponeerd door den heer Jan Morks, directeur van het Middel- burgsch Muziekkorps; de kleine tam boers werkten mede. Zooals bekend, is de groote, mooie Markt voor de uitvoering van een der gelijk nummer een prachtige gelegen heid. Aan de uitvoering, werkten, behalve het jongens-korps, 382 personen mede het liep uitstekend van stapel en werd onder groote stilte aangehoordna afloop klonken er luide toejuichingen, waar voor de heer Morks dankte. Direct daarna werden de banieren verzameld ter beoordeeling door de jury voor den Banierwedstrijd. Deze kende den eersten prijs, een zilveren medaille, toe aan het vaandel van De Vereenigde Vrienden van Sas van Gent. Voor den tweeden prijs, een bronzen medaille, kwamen in aanmerking de vaandels van Constanfia van Leur, Vlijt en Volharding van Etten en Euphonia vau Goes. De prijs zou bij loting worden toe gewezen. Daarna begonnen de uitvoeringen der verschillende muzieknummers in de kiosken op de Markt en in den Buiten tuin. In het Schuttershof had de marsch- wedstrijd plaats. Hiervan is de uitslag als volgt(afd. harmonie)le prijs, verguld zilveren medaille met diploma, Vlijt en Volharding te Etten, 2e pr. gr. zilv. med. met dipi. Kunstmin te 's Gravezande 4e pr., br. med. met dipl., Constaniia te Leur, 5e pr. dipl. St. Caecilia te Vlissingen. (Afdeeling Fanfare): le pr., verg. zilv. med. met dipl. Voorwaarts te Koudekerke en Scheldegalm te Hansweert, 2e pr. gr. zilv. med. met dipl., Eendracht maakt macht te Serooskerke (W), 3e pr. kl. zilv. med. met dipl., Euterpe te Heiukenszand, 4e pr., br. med, met dipl. Excelsior te Middelburg eir Excelsior te 's Heer Arendskerke, 5e pr., dipl., De Vereenigde Vrienden te Sas van Gent. Een vuurwerk in den tuin van het Schuttershof besloot do officiëele feeste lijkheden, doch op de straten bleven de feestklanken nog lang weerklinken. De vereeniging Uit het Volk- Voor het Volk mag met genoegen op dit festival terugzien. Het is, dank zij het schoone weder, uitstekend geslaagd. Honderden vreemdelingen bewogen zich door de straten en vooral de neringdoenden zullen zeker een goeden dag gemaakt hebben. Zitting van 18 Augustus 1908. Afwezig dhr. Smies. Voorz. dhr. J. Oggel, secr. dhr. J. A. van VesseJ De notulen der vorige verg. wordi gelezen en onveranderd goedgekeun I. Mededeeling ingekomen stukke a Kennisgeving van dhr. Smies, d hij de tegen heden belegde verg. ni kan bijwonen. b Missive van Ged. Staten houdea terugzending van het door hen g6 keurde suppl. kohier hoofd, omslag 190 c Idem van het kohier schoolgelde 3e kwartaal 1908. d Proces-verbaal van kasopneming den gemeenteontvanger, waaruit blL dat in kas conform de overgelegde bi wijzen, bevonden is de som van f473,031 e Brief van M. van Vessem, houdend dank voor de benoeming als gemeenti ontvanger. f Idem van P. Koole, dat hij zijni benoeming als lid der commissie to wering van schoolverzuim aanneem g Idem van dhr. Smies, tot lid va het Algemeen Burgerl. armbestuur be noemd. Worden voor kennisgeving aangt- nomen. II. Vaststellen voorwaarden aanbe steding petroleum voor school- en straat verlichting. Vastgesteld zooals het vorige jaar. III. Vaststellen Gemeenterekenint over 1907. Was in handen gesteld eener comj missie bestaande uit de heeren Smiei Dieleman en Van Driel. De commissie rapporteert bij mondt van dhr. Dieleman dat de rekenini sluit met een b-tig saldo van 415,01' welk bedrag hooger had kunnen zyn, indien alle aangeslagenen op tijd hunnt belasting hadden betaald, en adviseei tot goedkeuring. Dhr. De Feijter vraagt hoe het koml dat sommigen hunne belasting nog uit hebben betaald, komt dat door onw van de aangeslagenen of doordien niet kunnen betalen. Dhr. Dieleman zegt dat er ook onder zijn, die oninbaar zyn. Dhr. Lamaïtre zegt dat er veel o; staan die voor f 50 zijn aangeslagen, menschen die het bepaald niet hebben daarom was het best die van het kohiei af te voeren. Dhr. Kruijsse zegt dat deeenigewet is, om door den waarnemend ontvanger eene vervolging te doen instellen, nu we toch in een overgangstijdperk zijn Hierna wordt de rekening vastgesteld. IV. Vaststellen begrooting Alg. Burg Armb. voor 1909. De commissie tot onderzoek bestaandi uit de hh. P. Dekker, F. Dekker ei De Feijter rapporteert bij monde vai eerstgenoemde de begrooting te hebben onderzocht en in orde bevonden «1 adviseert tot goedkeuring tot een bedrag van 4549,08" in ontvang en uitgaaf, V. Vaststellen 'instructie Gemeenti! Ontvanger. In art. 3 der instructie staat B. W. de kantooruren der gemeente ontvangers zullen regelen. Dit zag dhr. Kruijsse liever aan den Raad over gelaten, omdat eerst genoemd collegi het den Ontvanger wel eens moeilijk zoude kunnen maken, indien buiten hunne voordracht om,.iemand door den Raad tot Ontvanger was benoemd, Art. 15 zegt dat bij ontstentenis of ziekt# in de waarneming wordt voorzien door B. W. Dhr. Kruijsse zegt dat volgens de gemeentewet hij, die langer dan een maand met de waarneming is belast, recht heeft op het tractement van den titularis, en het dus voor B. W, moeilijk zal gaan om voor 14 dagen een plaatsvervanger te vinden, daarom zou hij dit artikel willen veranderen en bepalen dat met de waarneming kan worden belast de gemeentesecre taris of een raadslid, wanneer in de waarneming door den ontvanger zelf

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 2