«ene partij Afbraak Iw^WmtCrve ruim 4 Haver, pl.m. 4 H.A. HAYER, Telegrafisch Weerbericht A d verten tiën. DANKBETUIGING. BERICHT. BERICHT. Omtrent Va heet. Wilhelmina-Tarwe, Va Paardenboonen en y2 Haver, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 1 hectare Gerst, Va Rogge, 1 Garwe, 6 Raver, 1 flardappelen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Huishoudelijke en verdere Hoerende Goederen Uit de hand te koop Te bekomen: Maandagavond half zes is op de werf van dei: lieer J. H. Smit te Al- blasserdam een ernstig ongeluk ge beurd. Terwijl men op die werf aan een schip aan het werk was, is er een schot omgevallen, waaronder 4 men- ichen kwamen te vallen. Eén werd levensgevaarlijk gekwetst, een tweede werd naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl de anderen licht gekwetst zijn. Op den Boompjesdijk onder Din- teloord is gisteravond vermoedelijk door de duisternis misleid, de 20-jarige J. Sulkers bij het oversteken der sluis in het water gevallen en daarin jammer lijk verdronken. Vreemde bergplaats. Temand liet te Harlingen bij een winkelier porte- monnai's op zicht halen en kwam tot de ontdekking, dat in een er van een propje papier zat, dat een bankbiljet van 40 bleek te zijn. IJlings stuur de hij zijn dochtertje met de vondst naar den winkelier, wiens vrouw het biljet direct als het hare herkende. Een moordzaak te Parys. Eenige weken geleden is te Parijs vermoord een bankier, genaamd Rémy, zonder dat eenig spoor van de daders was te vinden. Ofschoon men dacht, dat diefstal de aanleiding was geweest, blijkt toch meer en meer dat persoon lijke wrok de drijfveer moet geweest zijn tot deze wandaad. Sterke vermoedens rustten op de be dienden, en door een toeval bleek alras dat men op het goede spoor was. Gearresteerd waren Renard en Cour- tois. Van Courtois wordt gemeld, dat de gestolen edelgesteenten uit een vest zak van den gearresteerde vielen, toen een der andere knechts dat vest toe vallig van een kapstok liet vallen. Madame Rémy heeft de na den moord gestolen kostbaarheden dadelijk herkend en waarschuwde de politie. De rechter van instructie ontdekte in Courtois' kamer nog een gouden, met leer bedekt étui, dat eveneens aan de familie Rémy toebehoorde. Courtois bleet heel kalm en vlfrklaarde, de kostbaarheden een maand na den moord in den kolen kelder te hebben gevonden. Met de misdaad heeft hij niets uit te staan, verzekert hij. Toen iemand tot hem zei, dat Renard, ook een bediende van Rémy, vrij zou komen, als Courtois schuldig bleek, zei dezeLaat Renard maar blijven waar hij zithij zit er goed." Reeds vhoeger heeft men hem laten voelen, dat hij werkelijk verdacht werd, waarop Courtois dan kalm antwoordde't Is sterk, beschuldigd te worden van een misdaad, waar je niets mee te maken hebt." Toch is hij tot bekentenis gekomen. Hij vertelde hoe hij zich eenmaal tot zijn medeplichtige, Renard, beklaagde zoo weinig geld te verdienen. Eenigen tijd later vroeg Renard of hij nog altijd besloten was, om zich geld te verschaf fen. „Nou, dan kom ik je tegen mid dernacht halen, maar je moet me zweren, dat je doen zult, wat ik je zeg." Tegen 12 uur kwam Renard in mijn kamer. Hij was geheel naakt en hield in de hand een mes.. Zijn gelaat was doodsbleek. Ik ontkleedde me toen ook, omdat hij dat verlangde, „want" zei hij, „'t bloed kan op je kleeren komen, en is dan zoo gemakkelijk niet af te wasschen". Beneden wachtten we een oogenblik. Toen kwam Rémy thuis. We verschuil den ons in een hoek. Daarna gingen we naar zijn kamer. Hij lag op zijn bed te lezen. „Spring op hem en houd hem vast", zei Renard. Ik deed het. Met één hand pakte ik den ouden man bij de keel en met de andere hield ik zijn rechterarm vasf. Renard begon met woede te steken. Rémy verzette zich eindelijk lag hij stil. We legden het lichaam op den rug vóór het bed. Ons heele lichaam was rood van het bloed. In de slaapkamer van Rémy hebben we on# toen ge wasschen; toen dat een maal gedaan was, namen we uit de slaapkamer van mad. Rémy het étui met goud. Eindelijk zetten we 3 glazen klaar en maakten wat rommel, om te doen denken, dat er inbrekers waren geweest." Renard ontkent nog alles. Zondag heeft een noodlottige wed vlucht aan de postduivenhouders van België groot nadeel bezorgd. Om 8 uur in den morgen werd van Dax uit ge houden een reuzenwedvlucht, met sub sidie van de stad Brussel en de Bel gische regeering. De beste Belgische duiven, ten getale van 3194, namen aan de wedvlucht deelmaar Maandag avond waren er slecht# 15 duiven binnen van de vlucht over 890 K.M. men vreest dat de overige, of althans de overgroote meerderheid er van, in het vreeselijke on weder dat kort na de oplating losbarstte, zijn omgekomen. De eerstaankomende was een duit van den heer Vital Randuur, uit La Lou- vière, die na 27 uur 50 min. binnen was, dus met een gemiddelde snelheid van 32 K.M. per uur. Dezelfde duif won 't vorige jaar in een wedvlucht, van Mirmande uit, den Koningsprijs met een gemiddelde snelheid van 860 M. per minuut. Als een bewijs van den omvang der postduiven-liefhebberij ontleenen we aan 't Hand v. Antw. dat er Zaterdag door verschillende vereenigingen 1113 kevie# met 38.843 duiven naar Noyen en St. Just zijn gezonden voor wed vluchten. Deze kevies namen 34 wa gens in. De verzendingskosten belie pen 10.000 franc. ALLERLEI. Zuinigheid. Marie, zei meneer Jansen op een dag, toen hij niet erg in zyn humeur was, 't komt mij voor, dat je wel wat zuiniger kan zijn. Daar heb je bijvoorbeeld mijn oude kleeren. Waarom geef je die altijd weg je kon er wel iets uit maken voor de kinderen. Jou oude kleeren Wat jij aflegt is finaal op, antwoordde mevrouw Jan sen. Wat zal ik nu voor de kinderen maken van goed, dat niet meer houdt Jij zoudt 't zelf niet kunnen doen, al ben je nog zoo knap, Zoobromde Jansen. Nu als ik een vrouw was, zou ik geen kasten vol kleeren willen hebben, die vergaan, omdat ze niet gedragen worden. Dat wil ik je maar zeggen. Elke stuiver is er één Dit gebeurde in April. Op een warmen dag in Mei was de heer Jansen bezig, eenige kasten over hoop te halen om iets te zoeken, dat hij niet kon vinden. Marie riep hij. Waar is mijn dunne demi Daar heb ik een jasje uit gemaakt voor Jantje Hm En waar is de bruin linnen stofjas, die ik verleden zomer heb ge kocht Daar heb ik een waschzak uit gemaakt! riep mevrouw terug. 'n Heel mooie Jansen zoekt verder zijn verba zing nam toe, en zijn stem klonk min der vast dan gewoonlijk, toen hij vroeg Waar heb je mijn hoogen hoed gelaten Je heb toch, hoop ik, niets daarvan gemaakt voor baby Wel neen, manIk heb daar een bloemenhanger van gemaakt, met een mooie hangplant er in. 't Staat prachtig Sedert heeft Jansen tegenover zijn vrouw nooit weer het woord zuinigheid genoemd hij heefr er genoeg van. van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Zaterdag 25 J uliZwakke, verander lijke wind. Lichte bewolking. Waar schijnlijk droog weer, met eenige kans op onweer. Warm weder. Gaarne betuig ik mijn dank aan de onderlinge Boeren Brandwaarborg-Maat schappij gevestigd te Zwolle, voor de zaakkundige opname en spoedige uit betaling der door mij geledene brand schade. P. DE PUTTER, Landbouwer (Zaaidijk). Axel, 4 Juni 1908. De ONROERENDE GOEDEREN in de gemeente Sas van Gent, Groote St. Albertpolder, toebehoorende aan de Erven van dhr. F. STEVENS zijn op Dinsdag 21 Juli, slechts ingeiteld Koopen I tot «n met VII op 40,000 den hoop. Koop VIII op 900. HER VEILING op Dinsdag 4 Augustus 1908, n m 1 ure, bij Ed. Geiknaert te Sas van Gent. De Notarissen, DREGMANS, Axel. VAN DER EECKEN, Gent. Na afloop verkoop Vruchten te velde, op Donderdag 30 Juli a. s. van J. de Regt, zullen ten verzoeke van de wed. BENJAMIN VAN HOEVE te Sluiskil nog worden verkocht de volgende vruchten wassende in den Pierssenspolder, gemeente Ter Neuzen. Notaris DREGMANS. De Notaris P. Dreginans te Axel, zal op Zaterdag I Augustus 1908, des namiddags ten 5 ure verkoopen afkomstig van het verbouwde schoolgebouw te Spui, Axel. Verdeeld in koopen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer JOZ. DE FEIJTER Pz. en anderen op Zater dag den 25 Juli 1908, des na middags ten 1 ure, verkoopen wassende op landen behoorende bij de hofstede bewoond door Jacs de Jonge Noordpolder Axel. Verdeeld in koopen. Te vergaderen aan den Nieuwendijk. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den WelEd.Gestr. heer Mr. A. C. A. BOUDEWIJNSE, Advokaat- Prokureur te Middelburg, als curator in het faillissement van J. P. Bosman te Sas van Gent, op Dinsdag den 28 Juli 1908, des namiddags ten 1 ure, en zoo noodig den volgenden dag, verkoopen Eene groote sorteering Galante- riën, Kramerijen, Speelgoederen, Glas- en Steenwerk, Parfumeriën, Chocolade en Suikerwerken, Meu bilaire en verdere roerende Goe deren enz., alles ten huize van genoemden Bosman, waar de ver kooping plaats heeft. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. P. BALKEN ENDE, landbouwer te. Zaamslag, op Zaterdag den 25 Juli 9908, dos namiddags ten 2 ure, verkoopen alles wassende op landen behoo rende bij de hofstede door den ▼erkooper bewoond in den Aan- en Genderdijkepolder gemeente Zaamslag alwaar te vergaderen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer JAN DE REGT Gz. thans te Hoek op Don derdag den 30 Juli 1908, des namiddags ten 2 ure, verkoopen 1/ ii tj ƒ4 n UllU alles op landen rond de door hem bewoond geweest zijnde hofstede in den Coegorspolder, gemeente Axel, tegen de spoorbrug. Ver deeld in koopen. Zeer voordeelig vervoer over water en kunstweg. De Notarissen P. Dregmans te Axel en P. Adama Zyistra te IJzendyke, zullen ten verzoeke van de Erven van den heer A. E. C. VAN DISHOECK ten zijnen sterfhuize aldaai (Marktplein), op Donderdag den 6 Augustus 1908, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen De volgende als Secretaire, Bureau, 2 Chiffon- nière's, Kabinet, Buffet, Buffetkastje, Nachtkastjes, Waschtafels, Ledikan ten met Bedden, Kasten, Kleerkist, Kachels, Tafels, Stoelen, Ziekenstoel, Feau- teuil, Spiegel#, Lampen, Klokken, Pendules met Coupes, Standaard, Filter, Barometer, Verrekijker, Rektafel, Naaimachine, Likeur keldertje, Schilderijen, Étagères, Bank, Vloerzeil, Matten, Gordijnen, Braadpannen, Waschtobben, Em mers, Kisten, Koper-, Blik-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Keuken- en Schuurgerief, enz. enz., verder eene partij Boeken van allerlei aard. SOT KIJKDAG: Dinsdag 4 Aug. van voorm. 10 tot nam. 2 ure. frr 'ndergeteekende, vraagt een l i!r NAAISTER voor het maken van Kussensloven en katoenen en flanellen Hemden en Gordijnen en bestelt zelf aan huis. A. DE KRAKER, Axel, Yaartdijk. te AXEL. Brieven franco onder letter L bureau dezer Courant. van stonden aan, 1 unie aan de Axelsche Zaaidyk tegen a- u grindweg. L DE WISSER, Axel, Magrctte.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3