eene schuur om vlas te bergen. ongeveer 300.000 K.G. Kolen. 11 en ruim 4 Rechtszaken. Faillissement J. DE KLERK te Axel. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. en te huur: GESLOTEN zijn. Openbare Verknoping. Omtrent4Heet. Tarwe en 7 Haver, Openbare Verkooping. De rechten op den invoer wijlen een verminderd totaal aan van bijna een halve ton, de accijnien geren fi nancieel nog bedroevender indruk hier bleef men bijna 31/2 ton ten achter. De indirecte belastingen zijn weereen rustpunt op den lijdensweg met een vooruitgang van bijna 3 ton, terwijl ditmaal de Staatsloterij tot byna de helft zag teruggebracht. Wij zijn in het zomerseizoen de financieele depressie is nog niet zoo groot, dat „men" niet meer naar bui ten gaat dat blijkt uit den verhoog den post Posterijen, welke ƒ43.000 meer aanwijst. Slechte en goede aanteekeningen met elkaar vergelijkende, komt men, zegt het Vacl. ten slotte tot het resultaat, dat het nog in geenen deele tot een normalen stand van zaken is geko men, maar dat er kenteekenen zijn van verbetering. AXEL, 17 Juli 1908. Bij Kon. besluit van 8 dezer zijn benoemd tot gezworene van den van Lijndenpolder, A. Dekker Fz., te Zaam- slag tot gezworene van den Piersenpolder, H. van Doeselaar, te Hoek in het bestuur ran het waterschap Loven en Willemskerke, tot dijkgraaf F. W. Dekker en tot gezworene G. Tollenaar, beiden te Hoek in het bestuur van het waterschap voor de Nol tusschen den Koude- en den Lovenpolder, tot voorzitter W. (leelhoedt en tot lid M. Drabbe, beiden te Hoek tot gezworene van den Willem III Polder, J. de Putter, te Zaamslag tot gezworene van den Nieu w-Othene- polder, L. Butler, te Zaamslag; en tot gezworene van het waterschap Groot, en Klein-Baarzande, J. B. Go- vaert, te Groede. In de week van 8 tot en met 14 Tuli 1908 zijn in Zeeland voorgekomen 3 gevallen van roodvonk en 4 va* diphtheritis te weten van roodvonk 1 geval te Axel, 1 te St. Kruis, 1 te St. Laurens, 1 te Oostkapelle en 1 te Sluis van diphtheritis 1 geval te Tholen 1, te Vlissingen en 2 te Zierikzee. De duivensocieteit „de Olijftak' te Tilburg gaf den 22 Juni een wed vlucht van Poittiers, andermaal voor de leden van den reeds gemelden Zui- derbond. Als eene bijzonderheid mag in de allereerste plaats vermeld worden dat deze wedvlucht ditmaal 12 dagen heeft geduurd, daar het weder in het zuiden van Frankrijk zoo erbarmelijk slecht was, dat gedurende enkel* dagen niet minder dan 8000 duiven uit Gent moesten worden opgehouden te Angou lómi', benevens 2000 van „de Ooievaar te 's i '.ravenhage en van de Noord Iloll. Bond, die toen van Orleans zouden vliegen. Voor wat Zeeland betreft, behaalden prijzen 3e H. Brakman—van Male te Bres- kens, aankomst 24 Juni. 9e W. Brevet te Cadzand, aankomst 28 Juni. lie J. de Jonge te Vlissingen, aan komst 28 Juni. 22e A. van Dale te Cadzand, aan komst 29 Juni. 24e dr. J. C. Bom te Axel, aankomst 30 Juni. 31e P. Contant te Cadzand, aankomst 29 Juni. 32e en 33e H. Brakman--van Male te Breskens, aankomst 2 Juli. 39e W. Brevet te Cadzand, aankomst 3 Juli. 41e H. Brakman van Male te Bres- kcris, aankomst 3 Juli. 42e A. v. d. Myle te Middelburg, aankomst 3 Juli. Behalve hunne geldprijzen verkregen in Zeeland een zilveren medaille de hoeren H. Brakman—van Male, W. Brevet te Cadzand en J. de Jonge t* Vlissingen. Uit Zuiddorpe schrijft men dat door de familie Lippens, Belgische grond eigenaars, besloten is een stoomtram te leggen van Axel (Drie Schouwen) over de gemeente Zuiddorpe naar Moerbeke, in aansluiting met den ontworpen tramweg Hontenisse—Belgische grens. Verschillende daarbij betrokken pol ders hebben besloten een jaarlijksche subsidie te verleenen, zoodat de tot stand koraing zoo goed als verzekerd is. In eene te Koewacht door inge landen van den „Riedenpolder gehou den vergadering werd wegens het be danken van den heer H. D. Ysebaert, met algemeene stemmen tot dijkgraaf gekozen de heer Hyp. Ysebaert aldaar. In diezelfde gemeente werd deze week nog een vergadering gehouden van ingelanden van den polder Nieuw- Beoostenblij. In deze vergadering w erd besloten gedurende 20 jaren eene jaar lijksche subsidie te verleenen van i 10, voor de stoomtram Drie Schouwen Moerbeke. Nog werd besloten aan het bestuur van den Moerspuipolder eene bijdrage te verleenen van 12,50 'sjaars inde aanlegkosten van den keiweg in de Moerspuistraat. Bij Kon. besluit van 8 Juli 1.1 zijn goedgekeurd de statuten van de vereenigingMuziekgezelschap De Ver eenigde Werklieden te Ter Neuzen. Nevens de toezegging van den Commissaris der Koningin in Zeeland, die een verguld zilveren medaille be schikbaar stelde en ook bericht heelt voornemens te zijn de tentoonstelling te bezoeken, ontving het comité voor de huisvlijttentoonstelling te Neuzen van I verschillende autoriteiten uit de omge ving toezegging van medailles. Met, het in orde maken van het deel der affuitloeds, dat door het departe ment van Oorlog voor het houden der tentoonstelling welwillend is afgestaan, zal eea aanvang worden gemaakt. Door plaatselijke muziek- en zangvereni gingen is toezegging gedaan voor het opluisteren d*r tentoonstelling. Te Heikant, St. Jansteen, zijn huis en stal met inboedel van P. Martinet verbrand. Alles was verzekerd. Tengevolge van het koude en on gestadige "weder gedurende het voorjaar liet zoo schrijft men uit Philippi ne aan de M. Crt. de goede kwaliteit der mosselen dit jaar lang op zich wachten, vandaar dat de verzending tot heden zeer slap is geweest. Thans echter begint de kwaliteit zich te ver beteren, dank zij de warme dagen der vorige weken. Daardoor is dan ook de handel aan de Kade alhier, evenals in vorige jaren, weder levendig. Ver leden week zijn van hier ongeveer 400<i balen naar het buitenland ver zonden. Te Hoofdplaat is Dinsdagnamid dag de groote landbouwschuur van den heer Hyp. Temmerman totaal afge brand. Een groot varken kwam inde vlammen om. In de schuur was de hooioogst ge borgen, en deze ging dus ook verlo- ren. De brandweer was spoedig ter plaat se, een halt uur van de kom. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Heden 17 Juli, werden veroordeeld mishandeling E. B., 30 j., paardenslachter te Hulst, 1 maand gevang., F. L. P. T., 44 j., brievengaarder te Koudekerke, f 10 boete subs. 5 dagen hecht., J. J. K., 20 j., scheepmaker te Vlissingen, f 10 boete subs. 10 dagen hecht. diefstal: A. P., 70 j., veldarbei der te Hoofd plaat, f 10 boete subs. 10 dagen hecht. overtreding hondenbelasting M. v. H., 66 j., barbier te Vlissingen, f6 boete subs. 1 dag hechtenis. Vrijgesproken werden: C. J. d. H., 31 bierhuishouder te Vlissingen, beklaagd van koppelarij, en M. C. S., 32 j., buisvrouw van I. L., zonder beroep te Hoofdplaat, beklaagd van mishandeling. By bevelschrift van bovengenoemde Rechtbank is, na gehtmden instructie, tegen F. v. B., 49 j., schipper, wonende te Yerseke, rechtsingang met gevangenneming verleend, met verwijzing der zaak naar de terechtzitting, ter zake, dat hij op 15 Juni j.l. voor die Rechtbank in een civiele procedure, als getuige onder eede, opzettelijk en in strijd met de waarheid een valsche verklaring heeft afgelegd PREDIKBEURTEN TË AKEI Zondag 19 Juli 1908. Ned. Herv. Kerk. V'nnrm 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. p|*k Al» Voorm. 9 ure Ds. J. H, Binuema, Nam. 2 ure Ds. J. H. Bmnema, (van Arum.) Kerk B. Voorm. 9 ure Ds.' R. v. d. Kamp. Nam. 2 ure Ds. R. v. d. Kamp Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk- Nam. 2 ure Leeskerk. Bij .beschikking van den Heer Rechter commissaris, dd. 15 Juli 11. is bepaald lo. dat de termijn, waarbinnen de schuldvorderingen moeten worden ingediend bij den Curator, eindigt Men 10 Augustus e. k. 2o. dat de Verificatie-Vergadering zal gehouden w orden op Zaterdag den 12 September 1908, des voormiddags te 10 uren, in het Gerechtsgebouw te Middel burg. De Curator, Mr. J. F. VAN DEINSE. Middelburg, 17 Juli 1908. Onweer. Woensdagnacht is de bliksem inge slagen iu het huis van de weduwe Zwetsloot te Warmond. Het behangsel en enkele meubelen werden vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Woensdagmiddag is de bliksem te De Gaarkeuken (Gr.) in de behuizing van de Gez. Van der Slacht, aldaar geslagen. In een ommezien sloegen de vlammen hoog uit het dak. Er is veel materieele schade, die echter door assurantie wordt gedekt. Woensdag is ter hoogte van het fort Loevestein op de Waal door een windhoos het ijzerschip van den schip per Troost, van Zalt-Bommel, omge slagen en gezonken, waarbij een kindje van 3 maanden is verdronken. Het scheepje van 36 last was geladen met cokes. - Nabij Santander (Spanje) zijneen aantal in zee zijnde visscherssloepen en 2 barken door een wervelwind overvallen. Drie booten zijn daarbij vergaan, en 21 visschers verdronken. Een voddenkoop vrouw te Brussel reed met haar handkar de helling van de Dupenstraat op. Een voorbijganger spotte met den 13-jarigen zoon, en zei- de dat hij zich aan de kar liet hangen in plaats van te duwen. De moeder werd kwaad op haar zoon en sloeg hem. De knaap werd op zijn beurt zoo woedend, dat hij een ijzeren staal greep en den spotter ermede zulk een slag gaf, dat diens schedel barstte. Van 1 tot 15 Juli 1908. Axel. Huwelijks-aang. 3. Cornelis Schieman, 24 j., jra. en Tanneke Maria Kotvis, 19 j-, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Leendert Pieter Bakker, 23 j., jm. en Pieternella Janna van den Broeke, 19 j., jd. Geboorten. 4. Karei, z. van Willem Riemens en Maria Janna Boeije. 5. Cornelis, z. van Florus van de Velde en Janneke de Groote. 7. Maria, d. van Cornelis Balkenende en Pieternella Heynsdijk. 13. Florus Adriaan, z. van Cornelis Swets en Frangoise Jacoba van Meurs. Overlijden. 6. Cornelis Daniël van Drongelen, 21 j., echtg. van Catharina Dieleman. 12. Janna Franse, 47 j., wed. van Abraham Sorber. Voor de blijken van be- -4^? langstelling ondervonden bij zijne benoeming tot Gemeente-Ontvan ger van Axel, betuigt ondergeteekende zijn harteiyken dank. M. L. VAN VESSEM. De in c Zaam Lijnd zijn STEI Ko bij C. F. DIELEMAN, Axel. Het Bestuur der Kolenvereeniging „DE HERLEVING" zal op Zaterdag 25 Juli onder hare leden trachten aan te besteden het lossen wan Inschrijvingsbiljetten worden inge wacht bij ondergeteekenden. Namens het Bestuur, F. G. VAN TATENHOVE, Voorzitter. F. DIELEMAN Fz., Secretaris. Kantoor Mr. P. DIE- w LEMAN te AXEL zal we gens bijzondere omstandigheden op ZATERDAG 18 JULI a. s. De Notaris P. Dregmans teAxel, zal| ten verzoeke van den heer FREDERIK DEKKER Wz. aldaar, in voordeel van de Weezen WILLEM DEKKER, op Maandag den 20 Juli 1908, des namiddags ten 2 ure, verkoopen wassende op landen laatst in ge bruik bij den verkooper in den Smitsschor- en Coegorspölder nabij de Sassing, gemeente Axel. Verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede thans bewoond door Willem Dekker Wz.' aldaar. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer JAN DE REGT Gz. thans te Hoek op Don> derdag den. 30 Juli 1903, deil namiddags ten 2 ure, verkoopen Al alles op landen rond de door hem bewoond geweest zijnde hofstede in den Coegorspolder, gemeente Axel, tegen de spoorbrug. Ver deeld in koopen. Zeer voordeelig vervoer over water en kunstweg.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 2