VAN DER MEER's -:- OGHTEND-VOEDER. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Ad verten tiën. Kippmhouders! 1). J. OGGEL, Axel. rer. in de omgeving van Eindhoven oor heerschen de mazelen op kwaadaardige ge-1 wijze. Er gaal geen week voorbij of er sterven een aantal kinderen aan van deze ziekte of aan de verdere daaruit ens ontstane gevolgen. ,on- Het ergste heerscht de ziekte in de ge- dorpen Woensel- Strijp en Stratum, etel Het meest worden kinderen van 3 ha- tot 5 jaar a&ngetast. 'ant| In Woensel en Strijp spreekt men ong, van ongeveer 14 overledenen in het het) tijdsverloop van ettelijke dagen en nog oor- valt geene vermindering in het aantal ,rre- sterfgevallen, of eenige luwing der nog ziekte te bespeuren, iden Doodslag. Op den laatsten avond a8e' van het pas gehouden festival te Zeven- jdagj bergen werd zekere C. in het koffiehuis van den heer Perls onverwacht met een bierglas op het hoofd geslagen. In het eerst dacht men slechts aan een I dronkenmansrelletje, dat met een vecht- n partijtje eindigde. De slagen met het ^eet bierglas zijn echter zoo noodlottig te recht gekomen, dat C. is bezweken. De dader, zekere v. d. V. uit Zeven- rna, op- W veld had- ■gen inenj braai doori .n dtt NeiU ver-i vooii ihoolj Mijn- 1UW! i kin >evei iet t| oozet a hff n va moe» noP bergen, die niet heel gunstig bekend staat, is gevangen genomen. 23 Te Oostelbeers (N.-B.) is de lasd- 'teur bouwer H. van Spreeuwel van een kar zoo met hooi geva,len en aan de gevolgen borg' zijner kneuzingen overleden inde- Een jonge vrouw, wier kleederen Dinsdag te Maurik in brand geraakten undt bij het aanmaken van een fornuis met eJ petroleum, is aan de brandwonden totj bverleden. Vrijdagmiddag werd een met twee paarden bespannen wagen van een stalhouder uit Naarden door de stoom tram aangereden. Een der paarden werd gedood, het andere bekwam eenige kwetsuren. De commissaris der Koningin van de provincie Utrecht heeft ontslagen den gemeenteveldwachter C. van der Vlist, te Maarssen, die tot geldboete werd veroordeeld, omdat hij verzuimde iemand, die nachtverblijf had verzocht i met den volgenden morgen te ontslaan naai) waardoor deze tweemaal vier en twin', tig uren buiten eten en drinken bleet. De oudste zoon van den heer V. in de Boven-Nieuwstraat, te Kampen, had een pistooltje, waarmee hij zich dikwijls vermaakte. Door een onge lukkig toeval ging het wapen onver hoeds af en het kogeltje trof een jonger broedertje achter het oor in het hoofd, waar het tot in de hersenen doordrong. De toestand van het arme kind moet hoogst bedenkelijk zijn. Kamp. Cf. Te Eist keerde Woensdagmiddag het 12-jarige dochtertje G. v. M. onder Geldermalsen uit school naar huis te rug. Onderweg passeerde zij een ker senboomgaard. Door onvoorzichtigheid van den „kersenkeerder" werd het kind vreeselijk in rechterarm en borst s zej getroffen door een schot hagel. Haar I toestand is zorgelijk. A. ACt. litkel Vrijdagmorgen is nabij Doetin chem een vrouw, die met boter naar de stad was geweest, op den terugweg in een bosch aangerand en van haar geld beroofd. Een landlooper had haar tevens geslagen en geschopt. Met be bloed gezicht kwam zij hiervan aan gifte doen bij de marechaussee, die on- middelijk op onderzoek uitging. De politie heeft Vrijdag de hand gelegd op de moordenaars van de ju weelenhandelaarster Sauvezon uit de rue de Bondy te Parys. De misdadigers zijn met z'n drieën geweest nl. Wolff, 25 jaar oud. Nederlandsch onderdaan, makelaar in diamanten. Dujeu Gaston. 27 jaar oud en Didelot Georges, gezegd Girard Roland, 28 jaa oud. Wolff heeft volledig bekend hij ^egt echter slechts de heler te zijn en de gestolen kostbaarheden voor 157 frs. van Didelot en Dujeu gekocht te hebben. Deze twee verdachten ontkennen echter bij de misdaad betrokken te zyn geweest. Bij een ontploffing in een vuur- werkwinkel te Cleveland (Ohio), waar men zich Vrijdag verdrong om vuur werk voor den Onafhankelijkheidsdag te koopen, zijn gisteren zes menschen omgekomen Zaterdagmiddag brak, naar uit Drohobycz (Galicië) gemeld wordt, brand uit in de petroleuraschacht der firma Domberg te Tustanowice. De brand breidde zich zeer snel uit en tastte ook de grootste schacht, Oil City genaamd, aan. Zeven schachten raak ten achtereenvolgens in brand van de Oil City brandden vijf reservoirs. Tusschen Barislow en Drohobycz was het één vlammenzeede fabrieken in den omtrek bleven gespaard. De brand weer, geholpen door militairen, had de grootste moeite om den brand te be perken. By 't afzenden van 't eerste telegram was er voor 'n raillioen kronen schade aangericht. De brand is door bliksemstralen veroorzaakt. Door 't gra ven van kuilen wist men de vlammen wat in te perkentot dien tijd vloeide de vlammenzee naar alle richtingen voort. De vlammen sloegen 150 M. hoog op. De petroleum bereikte het dorp Fuemalowice, dat ijlings ontruimd werd. De brand kan meer dan 'n week duren als 't reddingswerk tegenloopt. an eeri) Si :rmel ikkei naak rong# irkeri )r da sterej t onf olge itokt dire org n de k VJ terrei (Bulten verantwoordelykheid der Red.) Geachte Redactie Gedachtig aan het spreekwoord „Men moet het ijzer smeden terwijl het heet is," wensch ik thans, nu ons festival nog zoo versch in het geheugen ligt, een opwekkend woordje tot mijne mede Axelaren te richten. Zooals Ge allen hebt gezien, is het 20-jarig bestaan van „Concordia" den 29 Juni j.l. gevierd op eene wijze, die boven allen lof verheven is. Jong en oud, vreemd en eigen, arm en rijk was in de prettigste stemming, ieder amuseerde zich kostelijk, alles ging zoo goed mogelijk, van tooneelen zooals kermissen en andere dergelijke zooge naamde feesten vaak te zien geven was niets te bespeuren, of het zou moeten zijn door een enkelen afge dwaalde, die er nu eenmaal geen ver stand of begrip van heeft om pret te maken en toch fatsoenlijk te blijven. Hoe dat komt? Eenvoudig door de veredelende kracht, die van de muziek uitgaat. Uren achter elkander stonden honderden op het marktplein te genieten van hetgeen de verschillende gezelschappen ten gehoore brachten, bewijs genoeg, dat men gaarne luistert naar de schoone wereldtaal, die overal op den aardbol waar menschen wonen, wordt beoefend en ook verstaan. Het is dus vooral nuttig en noodig, eene vereeniging, die bij vele gelegen heden als 't ware de eer van eene plaats ophoudt, met woord en daad te steunen en tot hooger bloei te brengen. Daarom vind ik het zoo ontmoedigend, wanneer in plaats van eene vermeerdering, achteruitgang van het aantal honoraire leden valt waar te nemen. Dat moest zoo niet zijn. Een rauziekvereeniging kost tamelijk veel geld en waar moet het dan heen, wanneer een groot deel der ingezetenen zijn geldelijken steun onthoudt. Welnu, Gij, die nog geen honorair lid van „Concordia" zijt, neemt de moeite U even op te geven voor een jaarlyksche contributie van 2,50 en Ge helpt een goede zaak steunen En nu iets over de werkende leden Hebt Ge wel gezien en gehoord tevens, hoe verleden Maandag 's avonds om 8 uur de mannetjes van „Concordia" op kranige wijze het festival sloten en er nog even frisch op los bliezen, alsof het feest pas begon Zie, dat was nog eens de ware liefhebberij. Me dunkt, het moet voor menig jong mensch en ook voor ouderen, die maar eenig muzikaal gevoel bezitten moeite kosten om zich buiten zoo'n vereeniging te houden. Ons korps kon veel sterker zijn, wanneer velen, die zich nu enkel bepalen tot luisteren, in de gelederen der wrerkende leden plaats namen. Het is de schoonste taak van een werkend lid eener muziekvereeniging, mede te werken om de ingezetenen zijner plaats jaarlijks eenige uren van muzikaal genof te verschaffen. Behalve dat het beoefenen der muziek reeds een genot is, komt daarbij nog de lof en de dankbaarheid der toe hoorders, wanneer het publiek zegt „Ze spelen goed." Er is dus niet alleen noodig geldelijke steun, maar ook van hen, die met hunne muzikale gave» de gelederen der werkende leden versterken. Ten slotte nog ditHet 20-jarig bestaan van „Concordia" is eigenlijk twee jaar te laat gevierd. Opgericht in 1886 viert de vereeniging by leven en welzijn in 1911 haar zilveren feest. Zou het nu geen overweging verdienen reeds thans een aanvang te maken met de toebereidselen tot het alsdan te houden festival. Vooral de geldkwestie het groote bezwaarwanneer nu reeds dit jaar werd begonnen om geld te verzamelen, dan zou er in 1911 een mooi sommetje kunnen zijn, zoo hoog misschien, dat we een festival in optima forma konden houden. Wie wil hieraan medewerken Achtend, C. P. MINJON, Dir. van „Concordia" Axel, 6 Juli 1908. Van 16 tot 30 Juni 1908. Graauw. Huwelijks-aangiften. 5. Al- phonsus van Daalen, 29 j., jm. en Mathilde Mattheijssen, 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19. Alphon sus van Daalen, 29 jjm. en Mathilde Mattheijssen, 31 j., jd. Geboorten. 1. Aloisius Cornelis, z. van Theodorus Bogaert en Rosalia Hoof- man. 7. Irena Maria Josepha, d. van Gilles Picavet en Philomena van de Keer. 9. Cornelis Hendricus, z. van Johannes Ferdinandus Verbruggen en Maria Vermeire. 18. Gijsbrecht Johan nes, z. van Josephus Johannes Buijs- rogge en Maria Cornelia van Kampen. 21. René Petrus Emmanuël, z. van Emmanuel Buijsrogge en Louisa Kege laer. 22. Johannes Antonius, z. van Antonius Dutreé en Apolonia de Waal. Overlijden. 1 Maria Isabella Rosalia de Kort, 2 j., d. van Honoré en Rosalia Scheers. 11. Ludovicus Daalman, 78 j echtg. van Apolonia Hofman. 13. Al- phonsus Theodorus Kouijzer, 6 w., z. van Jacobus en Anna Maria Paulina Burm. 19. Maria Louisa de Bilde, 20 j., d. van Adrianus en Rosalia Bracke. 22. Philo- raina Dorothea van Daalen, 32 j., echtg. van Emille Steijaert. Hoek. Huwelijks-aangiften. 4. Ja cobus Durink. 21 j., jm. en Tanneke Donze, 21 j., jd. Jacobus Cornelis Roose, 22 j., jm. en Johanna Maria Neeltje Zegers, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4. Willem de Blaeij, 20 j., jm. en Sara Nijssen, 18 j., jd. 17. Jacobus Durink, 21 j., jm. en Tanneke Donze, 21 j., jd. 18. Jacobus .Cornelis Roose, 22 j., jm. en Johanna Maria Neeltje Zegers, 20 j., jd. Geboorten. 2. Cornelia, d. van Jacobus van Es en Cornelia de Bree. 4. Maria, d. van Marinus van Tatenhove en Cor nelia de Pooter. 6. Catharina, d. van Jacobus de Blaeij en Fran£oise Maas. 13. Suzanna, d. van Leendert Dieleman en Adriana van Hoeve. 21. Pieter, z. van Jan Andries Meertens en Sara Johanna Cornelia Wolfert. 24. Cornelia, d. van Levinus de Blaeij en Adriana de Feijter. 25. Catharina Cornelia, d. van Pieter de Jonge en Johanna de Bruijne. 29. Jacob, z. van David Scheele en Janna Dieleman. 30. Elizabeth, d. van Cornelis de Witte en Tanneke Vercouteren. Overlijden. 1. Pieter Leijs, 76 j., weduwnaar van Anna Johanna D'Hondt. 2. Willemina Cornelia van Tatenhove, 65 j., echtg. van Jacob van Drongelen. 12. Catharina van Tatenhove, 69 j., wed. van Jan Donze. 21. Cornelis Geel hoed, 84 j., weduwnaar van Neeltje van Wijck. Koewacht. Huwelijks-voltr. 10. Edu- ardus Mattens, 40 j., jm. en Bertina van Megroot, 31 j., jd. Geboorten. 3. Irma Eugenia Augusta, d. van Pharaïlda do Beüle. Maurice Emile, z. van Pieter Joannes van Damme en Josephina Catharina Brey- aert. 7. Alma Josephina, d. van Augustus Naessens en Justina Angelina Huugens. Augustus Wynandus, z. van Alphonsus de Paepe en Coralia van der Bilt. 8. René August Alois, z. van Aloijsius Pijl en Stephanie van Mossevelde. René Cyrille, z. van Petrus Woumaus en Marie Heyninck. 16. Josephina Maria Louisa, d. van Adolf Verstraeten en Maria Annaert. 20. Florimond, z. van Leonardus Saman en Sophia de Block. 24. Eveline Lucie Joanna, d. van Aloysius de Bock en Florentia Velleman. 29. Theodulus Ludovicus, z. van Jose phus Verschelden en Maria Ludovica RiDgoot. Overlijden. 4. Alphonsus de Block, 22 j., z. van Petrus en Christina de Block. 14. Maria Julia Cappaert, 88 j., wed. van Pieter Borgts. Maria Louisa Josepha Baert, 5 j., d. van Henricus en Pharailda de Caluwe. 15. Josephine Germaine van Waesberghe, 10 m., d. van Josephus en Leonia Vlyrainck. 29. René Aloys Adam, 6 j., z. van Petrus en Maria van der Sijpt. Zaamslag. Huwelijks-voltr. 18. Simon Buijze, 22 j., jm. en Aartje Lensen, 22 j., jd. Geboorten. 17. Levinus, z. van Jan de Putter en Pieternella de Putter. 21. Hebrina, d. van Jan Frederik de Jonge en Jacomina Jacoba Dieleman. 26. Johannes Jacobus, z. van Leendert Willemsen en Maatje Maria de Wilde. 27. Jacomina Elizabeth, d. van Krijn Leendert de Kraker en Neeltje van Hoeve. Zuiddorpe. Huwelijks-voltr. 24. Oscar Joseph de Coninck, 25 j., jm. en Maria Slock, 24 j., jd. Overlyden. 22. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannel. geslacht van Antonius Franciscus Gijsel en Justina Seghers. HULST, 6 Juli. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 9,25 Rogge 8,50, Win tergerst f 0,Zomergerst f0,~, Haver 7,50, Erwten f 11,25 Paardenboonen f 9,25, Duivenboonen f Witte- boonen f Bruineboonen f Boekweit f 0,Lijnzaad f ,- Aard appels f 4,25, Koolzaad per zak van 100 liters 0,— Boter per kilo f 1,20 Eieren per 26 stuks 0,95. Heden ontvangen In baaltjes van 5 K.G. f 0,75. 131/2 fl,75. Dit meel is verscheidene malen bekroond, en wordt om de groate waarborg voor zuiverheid en deugdelijkheid der samtrnstelling zéér gezocht en geroemd.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3