Gemengd Nieuws. Marktberichten. Ad verten tiën. Uit de hand te koop Nmwéw* met Stal en Erf, L. EYERSDlJK, Boomkw., Biezelinge. gaan, in welk gevoelen wordt gedeeld door den provincialen veearts der le klasse. Ged. Staten geven daarom in over weging, tot het voorschreven doel op nieuw voor twee jaren een crediet te openen van f3550 's jaar. Zondagavond half elf ontstond te Wee«p een ernstige brand in het blok tusschen de pastorie der N. H. kerk en het postkantoor, eigenaar de heer G. Duplessis. Het middengedeelte, waarin de brand schijnt aangekomen, was een opslagplaats voor olie, teer, benzine enz. De beide vleugels werden bewoond door een drietal gezinnen. Bijna onmiddellijk stond het pakhuis iii volle vlam. De bewoners konden worden gered met achterlating van alles. Het pand brandde geheel uit. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade van de huizen en den in houd van het pakhuis. Van de drie bewoners was slechts één verzekerd. De 19-jarige zoon van den ma chinist aan den watertoren te Schiedam J. H. Scheuèrman, was met eenige andere jongelieden aan het zwemmen in het haventje achter den watertoren. Plotseling miste men Scheuerman, ter wijl zijn kleeren op de kant lagen, zoo dat verondersteld werd dat hij hoewel eon uitstekend zwemmer zijnde, door eenigtoeval was verdronken. I De familie en de politie werden ge waarschuwd en onmiddellijk werd met dreggen begonnen. Gistermorgen heeft men eindelijk het lijk van den oppas- senden, veelbelovenden jongeling terug gevonden. Sc/iied. Cr. In de „Poel" onder Zaandam is gisteren de 11-jarige J. V. bij het zwemmen verdronken. De politie te Delft heeft eene dienstbode van een slager aangehouden die telkens kleine bedragen ontvreemd de, tot een totaal van t 600. Zij stal het geld uit de schrijftafel. Omstreeks half acht had Zondag avond op het Groenewegje te 's Hage een droevig ongeluk plaats. De 24-jarige jonge man De Ridder zou zich, per fiets van de Wagenbrug komende, langs het Groenewegje naar zijn woning in de Rubenstraat begeven. Voor een rijtuig willende uitwijken geraakte hij in zijn vaart van den wal j en verdween in de diepte. Zijn broeder, die niet kon zwemmen, sprong hem na, en geraakte spoedig in levensgevaar, indien men hem niet had gered, had hij zijn pogingen mede met den dood moeten bekoopen. De politie begon dadelijk met dreggen alle pogingen in het werk te stellen om den drenkeling te redden, helaas, vruchteloos. Eerst na twintig minuten haalde men hem op. Men meende nog teekenen van leven te bespeuren, en dr. Horst wendde alles aan hem bij te brengen, doch moest hem ten slotte als lijk per bran card naar de ouderlijke woning laten vervoeren, waarheen ook de andere broer was overgebracht. Bij de familie H. te Oosterbeek is bericht ontvangen dat de 23-jarige zoon G., die voor eenigen tijd naar Duitschland ging, om werk te zoeken, 'daar dooreen noodlottig toeval is over leden. Hij werkte te Hamboru in een steenkolenmijn. Bij het nederdalen was hjj gezeten in de eerste lift, terwijl een tweede volgde. De tweede schijnt te snel neergedaald te zijn, waardoor H. tusschen beide liften in raakte en doodgedrukt werd. Te Gaasterland zal misschien een sanatorium voor ambtenaren bij de rijksbelastingen worden opgericht. In den loop van één week zijn er in de gemeente Maasland drie on gelukken met doodelijken afloop voor gekomen een kind van een landbouwer werd drijvende gevonden in een land- slootbij een anderen landbouwer dronk een kind uit een flesch met vitriool, die bij de kaasbereiding wordt gebruikteen man, die om zeven uur zijn huis verliet, is een uur later drij vende gevonden in een sloot een half uur van zijn woning. Een drietal jongelieden, de photo- grafen C. R. Goedeljee en F. T. F. Lohmann en de kunstschilder Th. W. E. Lohmann te Leiden hebben het plan gevormd met een woonwagen getrokken door een muildier een avontuurlijke reis door een deel van Nederland, België en Frankrijk te doen. Hun woonwagen, die zich door fraaien bouw en doelmatige inrichting onder scheidt van het gewone type en be halve een keuken en slaapstede ook een atelier en een donkere kamer bevat, draagt naar de Noorsche mythologie den naam van Medgard. In het buiten land denken zij uit te komen in het costuum van Volendammer visschers. Het doel is aardige kiekjes en interi eurs te maken en deze in de plaatsen, die worden aangedaan, aan den man te brengen, om van de opbrengst te leven. De heeren zijn vegetariërs en houden van een natuurleet wijze. Daarvoor willen zij ook propaganda maken door den verkoop van brochures en ge schriften. Een 19-jarig jongmensch geraakte Zondagmiddag te Amsterdam bij het zwemmen in eene zijsloot van den Schinkel aan den Amstelveenscheweg zoo vast in den modder dat hij zich niet meer kon bewegen. Opgehaald bleek hij reeds bewusteloos te zijn, en pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten niet gelukken, ook niet toen dit in het Wilhelminagasthuis, door een geneesheer werd herhaald. E. Th. Witte schrijft in het week blad Buiten over planten en weerpro- feten. Bekend mag het geacht worden, dat sommige planten of plantendeelen zeer gevoelig zijn voor weersveranderingen en dat men aan haar stand of voor komen zeer dikwijls kan zien, welk weer binnen korten tijd te wachten is. Het zijn barometers, minstens even vertrouwbaar als die men vaak voor veel geld koopt. In een oud Duitsch tijdschrift von den wij de onderstaande planten ver meld als weerpofeten en aangezien en kele daarvan ook in onze tuinen wor den aangetroffen, achten wij het voor vele lezers van Buiten dienstig haar eigenschappen mede te deelen. Alsine media (Muur). Richt deze zich des morgens vroeg op en blijven haar bloemen tot ongeveer 4 uur in den namiddag open, dan kan men bijna zeker den volgenden dag goed weer verwachten. Blijven de bloemen later dan tot 9 uur 's morgens gesloten, dan is er dienzelfden dag bijna zeker regen te verwachten. ■Calendula of Dimorphoteca pluvialis. Blijven haar bloemen tot des morgens na 7 uur gesloten, dan kan men dien dag bijna zeker regen verwachten. Carlina vulgaris en Carlina acaulis (gewone Driedistel en Zilverdistel). Blij ven de fraaie, witte kelkschubben van deze mooie bloemplanten gesloten, dan is er zeker regen in aantocht; blijven ze geopend staan, dan kan men op mooi weer rekenen, Draba verna ^gemeeue vroegelingj. Dit plantje slaat, wanneer er regen te verwachten is, haar bladeren terug. Galium verum (gele Waltroo). Bij goed weer hebben de bloemen van dit plantje een aangenamen geurversprei den zij echter een sterke onaangename lucht, dan kan men daaruit opmaken, dat er binnen korten tijd regen te wachten is. Lopsana communis (gemeene Akker kool). Blijven van deze plant de bloem korfje* des nachts open, dan kan men er zeker van zijn, dat het den volgen den dag regenen zalsluiten zij zich echter tegen den avond, dan is goed weer te wachten. Oxalis Acetosella (Klaverzuring), Is er regen, onweer of koude op til. dan trekt dit aardige plantje haar drie kleine blaadjes samen, Iedere buitenbewoner heeft wellicht wel een of meer van deze plantjes in zijn tuin en het is een aardige liefheb berij, haar gevoeligheid van weersver anderingen gade te slaan". Slakken, die vlcesch eten en bier drinken. Het is bekend dat onze slakken planteneters zijn, dit is aan geen twijfel onderhevig, wij hebben -er in eiken tuin en op eiken akker jaar in jaar uit de voorbeelden van. Dat zij echter ook vleesch eten ontdekte ik verleden week bij toeval. Op een landweg viel mijn oog op het lichaam van een muis, dat half verpletterd was, de kop was er geheel af, en toen ik keek wat voor soort muis dit kon zijn, bespeurde ik een aardslak, die er vlak bij was. Door mijn komst kon het dier gestoord zijn en ik hield mij dus stil. Weldra kwam er beweging in en nu zag ik dat hij zich te goed deed aan de muis. Om mij goed te overtuigen, trok ik de doode muis een eind weg. Onmiddellijk trok de slak haar voelers in en hield zich stil, om echter spoedig ze weder uit te steken en er naar alle richtingen mede rond te kijken (op de voelers zitten de oogen) tot zij de muis ontdekte en er heenkroop. Nog eens herhaalde ik dit spelletje en trok ditmaal de muis verder weg. Na een poos in alle richtingen de voeler-oogen te hebben bewogen, ontdekte zij de muis weder en schoof er terstond op af. Er was geen twijfel aan dat de slak zich te goed deed, want haar kop verdween geheel in het bloederige lichaam van de muis en daar bleef zij smullen zoolang myn waarneming duurde. Aldus schrijft men aan het Vaderland. Het Handelsblad van Antwerpen geeft ons echter nog een merkwaardiger ver schijnsel aan omtrent de slak, nl. dat zo een liefhebber schijnt t« zijn van bier. Een paar jaar geleden, aldus schrijft men in laatstgenoemd blad, lazen we in het Fransch tijdschrift Le petit Jardin, een bericht van iemand, die 's avonds een bierglas, waarin zich nog een weinig bier bevond, in dea hof in het gras had laten staan. Den volgenden morgen zat het glas tot aan den rand toe vol slakken. Hij beproefde munt te slaan uit de opgedane ervaringen (en plaatste 's avonds op verschillende punten van den tuin een beetje bier. En het succes was groot. Toen we dit lazen, was het te laat om het na te doen, maar verleden jaar hebben wij 't beproefd en met goed gevolg, lederen morgen hadden we een paar schoteltjes vol slakken en een aantal kroop er omheen, die waarschijnlijk vanwege het kroegbezoek in kennelijken staat waren. Wij hebben op die wijze de laatste slak wel niet gevangen, maar toch een kolossale en zeer merkbare opruiming gehouden. We kunnen het middel dus aanbevelen en het is nu de tijd om het vast in de gedachten te nemen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 25 Juni 1908. Veroordeeld zyn C. d. G.. koopman. T. d. P., zonder beroep, P. d. F., land bouwer, allen te Zaainslag, ter zake van overtreding der Zondagswet, ieder tot boete van 0,50 subs. 1 dag hecht G. A. Sbierhuishouder te Ter Neu zen, ter zake van visschery-overtreding, tot boete van 4, subs. 2 dagen hecht A. E. L., werkman te Sas van Gent, ter zake van jachtwet-overtreding tot 2 boeten elk van 3, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete, met verbeurd verklaring van het niet in beslag ge nomen geweer, met uitlevering of be taling der waarde ad 5, subs. 2 dageu hecht.J. K., leurder te Ter Neuzen, ter zake van rijden met ongemuil- korfde honden, tot boete van j 2 subs, plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 2 weken; B. N., H. d. M., arbeiders te Assenede 1'. d. K., M., d. K., zonder beroep te Selzaete, ter zake van het rijwielen zonder licht, ieder tot boete van 0,50, subs. 1 dag hecht.H. C., arbeider te Zuiddorpe, ter zake van het rijwielen zonder licht en bel, tot 2 boeten elk van 0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boete J. G., landbouwer, J. O., facteur; M. V., koopman, allen te Ter Neuzen, tèr zake van het rijwielen zonder licht, tot boete van 1, subs. I dag hecht.R. L. M., landbouwersknechtR. P. Y., smid, beiden te Westdorpe; J. Z., ar beider, J. R., knecht, beiden te Zaam- slag, ter zake als voren, ieder tot boete van 1, subs. 1 dag hecht.M. d. C., voerman te Bouchaute, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot boete van 2, subs. 2 dagen hecht.J. K., schipper te Hendrik Ido Ambacht, ter zake van op een Rijks kanaal eenig vaartuig derwijze plaat sen, dat de doorvaart van een brug wordt belemmerd tot eene boete van 10, subs. 10 dagen hecht. A. S., koopman te Goes, ter zake van onbeheerd laten staan van een kar en paard tot boete van ƒ1, subs. 1 dag hecht.A. L., C. L., A. v. R., allen arbeiders te Stekene, ter zake van loopen op grond, die bepoot is, ieder tot boete van 2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boeteJ. F. V., werkman te Westdorpe, ter zake als voren bij her haling, tot boete van 3, subs. 2 dagen hecht.S. W. H. knecht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot boete van ƒ0,50, subs, tot plaatsing in een tuchtschool voor 1 weekP. v. V., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren tot boete van 1, subs. 1 dag hecht. K. F. v. P., koopman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij derde herhaling tot hecht, van drie weken. HULST, 29 Juni. Ter Graan markt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 9,25 Rogge 8,50, Win- tergerst f 0,Zomergerst ƒ0,— Haver 7,75, Erwten f 11,50 Paardeoboonen 9,Duivenboonen 10,25, Witte- boonen Bruineboonen Boekweit 0,Lijnzaad Aard appels f 4,50, Koolzaad per zak van 100 liters 0,— Boter per kilo ƒ1,20 Eieren per 26 «tuks 0,95. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 18 stuks hoornvee, 26 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht10 stuks hoornvee, 7 varkens, 0 paarden en 0 Verzoeke voldoening van de verschenen termijnen Hoofdeltyken Omslag 1908. Dringende betalingen wachten. J. A. VAN VESSEM, ■waarnemend Gemeente-Ontvanger. staande in de Lange Weststraat. Te bevragen bij GILLES VAN WIJCK. voor zaadstroo en karwei- stroo te binden.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3