EEN WOONHUIS, Rndsm^ Burgerlijke Stand. Advertentiën. S i G A R E N Vliegenvangers 5 en 10 ct. per stak. Uurwerken, Spreekmachines, Goud- en Zilverwerken Oude GOUD- en ZILVERWERKEN Maatnemen, Knippen, het vervaardigen Yan Dames- en Kindercostumes Firma P. H. VEENHUIZEN. Openbare Verkooping. Roerende Goederen, als Ongeveer lk hectare Haver, n Vl KOgge, Gerst. 76 Vlas, en Va Aardappelen, Openbare Verkooping. EEN WOONHUIS, EEN WOONHUIS, EEN WOONHUIS, VereenigingV.I.O.S.teAxel. Zes gemeten HOOIGRAS en LUCERN. Door het Inslaan van den bliksem is het huis van den heer Bolder te Etten, bij Terborg, geheel afgebrand. Het vee kon gered worden. Huis en inboedel waren verzekerd. Dinsdagnamiddag werden de 50-jarige G. Staal en zijn 24-jarige zoon Hendrik, landbouwers in de Maten, te Ter Apel (Gron.), door den bliksem getroffen en gedood. Den vader waren de kleeren bynn geheel van het lichaam gescheurd. Kwartjesvinder». De politie heeft een aanvang gemaakt met het uitvoe ren van een maatregel, om op krasse en afdoende wyze te trachten Den Haag te zuiveren van een bende kwartjesvinders, hoofdzakelijk uit Rot terdam en Amsterdam afkomstig. Voor een proeflokaal aan de Gedempte Gracht, waar deze heeren nu en dan lamenkomen, werd Woesdag een aan tal politieagenten in uniform geposteerd, die opdracht hadden, elk der kwartjes vinders, die zich begaf, te vergezellen en hem steeds ter zijde te blijven. Verliet dan ook een van hen de her berg, dan zag men aanstonds een politieagent zich van de overigen ver wijderen en met den kwartjesvinder schouder aan schouder verder gaan. De noodige maatregelen waren ge nomen, om te voorkomen, dat de hee ren aan de agenten zouden kunnen ontsnappen. Ging er een een her berg of een huis binnen, de politie agent wachtte geduldig totdat hij er weer uit kwam. Men hoopt op deze wijze deze onge- wenschte bezoekers van de residentie die vooral tijdens het badseizoen daar en op Scheveningen hun slag trachten te slaan, tot het verlaten van de stad te noodzaken. In de Priesche gemeente H. heett een moeder haar jongste kind afgestaan aan een kinderloos echtpaar uit den arbeidenden stand, voor 40 cent. Als een curiositeit meldt de Zw. Ct., dat een briefkaart, den 13 April 1875 verzonden, naar Diepenheim, op heden 16 Juni 1908, dus ruim 33 jaren later, aan het adres is aangekomen. Vlugge bediening. Een bewoner van de Rustenburgerstraat te Amster dim zond Zaterdagavond 6 uur zijn zoontje naar den barbier om zijn haar te laten knippen. Het kind bleef den geheelen avond weg en toen men on gerust geworden, de hulp der politie inriep, vond deze hem tegen midder nacht, knikkebollend van den slaap, met halfgeknipte krullebol in een hoekje van den barbierswinkel zitten, waar hij volgens de Tel. gewoon was vergeten. Zaterdag zouden eenige knech ten van de fabriek van geneesmidde len van de firma Brocades Stheeman, te Meppel, een bus met vluchtige stof fen openen. Door de gassen, die er uit opstegen, werden ze min of meer bedwelmd. Een der knechten, Kornelis .Sikkens, werd er zoo onpasselijk door, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De man, die pas sedert een maand gehuwd was, is Maandagavond over leden. Zaterdagavond was hij nog met zijn vrouw boodschappen gaan doen. I In de wachtkamer van het staats spoor te Zwolle werd in den laatsten rijd tweemaal geld uit de buffetlade (vermist. Donderdagnacht betrappen twee poli tieagenten, die reeds eenige nachten lp den loer lagen, zekeren Walker, vroeger sleepbootmachinist op heeter- tiaad toen hij de lade in de wachtka mer tweede klasse met een beitel en die in de derde klasse met een val- >chen sleutel opende en zich geld toe eigende. I Zich ontdekt ziende nam de man de flucht De politieagenten achtervolg en hem, losten revolverschoten en ar resteerden hem. Bij het arbreken van een woon huis aan de Kop van het Land, onder Dubbeldam, is door drie metselaars een steenen pot met zilveren munten ge vonden. Het waren 432 Zeeuw3che rijksdaalders, die destijds een omloop- waarde van 2.60 hadden, en twee guldens. De pot was ter grootte van een nuttig meubel en stond onder een bedstede, even onder den tegelvloer in het zand. Door de Regeering is f500 uit geloofd voor dengene die de noodige aanwijzingen geeft, welke tot veroor deeling leiden van de daders van, en de medeplichtigen aan de inbraak in den nacht van 21 op 22 Mei jl. in het hulp-postkantoor te Apeldoorn. De bekende dierentemster Tilly Bébé is dezer dagen bij een voorstel ling door den leeuw Negus aangeval len het dier hield haar met zijn klauwen in bedwang en wilde haar de keel doorbijten. De temster wist zich echter los te wringen en kwam bloe dend uit de kooi. Den voigenden avond werd de voorstelling herhaald de leeuw moest zien dat de temster niet bang voor hem was. Publiek vindt dat mooi. Van 115 Juni 1908. Axel. Huwelijks-aangiften. 5. Marinus Boeije, 23 j., jm. en Catharina Bareman, 20 j., jd. Anthonie de Putter, 24 j., jm. en Catharina Christina van Hermon, 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Jojachim Jacobus Verlinde (van Zaamslag), 59 j., wedn. en Suzanna de Meester, 48 j., wed. Geboorten. 2. Elizabeth Wilhelmina, d. van Karei Wijna en Geertruida Wilhelmina de Krijger. 4. Jacomina, d. van Gijsbregt Riemens en. Suzanna de Jonge. 6. Elisabeth, d. van Francois Rinn en Elisabeth Mertens. 9. Karei, z. van Levinus Faas en Susanna Riemens. 11. Gilles, z. van Hendrik Koekkoek en Maatje Riemens. 12. Willem Cornelis, z. van Reinier Dieleman en Magdalena de Ridder. 13. Augus- tinus Johannes, z. van Jacobus Constantinus van Damme en Mathilda de Bakker. Overlijden. 1. Janneke Wolfert, 2 w., d. van Francois en Maria Verpoorte. 9. Santina Wolfert, 3 w., d. van Francois en Maria Ver poorte. 12. Willemina Goosen, 90 j., wed. van Jacobus van Wijck. 14. Adriana Elisabeth "aas, 3 m., d. van Gilles en Janna Rinn. Overslag. Geboorten. 13. Celina Maria Catha rina, d. van Theophile Baecke en Juliana Maria de Cock. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 4. Simon Buijze (van Axel), 22 j., jm. en Aartje Lensen, 22 j., jd.- Huwelijks-voltrekkingen. 11. Mattheus Die leman, 23 j., jm. en Adriana Donze, 20 j., jd. Geboorten. 4. Wilhelmina Maria, d. van Cor nelis Hendrik Herman Wisse en Suzanna Dees. Margaretha, d. van Hendrik Goossen en Janneke den Engelsman. 6. Pleuntje Tanneke, d. van Abraham Jan Lensen en Elizabeth Wisse. 9. Sara, d. van Joost Hamelink en Sara Hamelink. - De steeds vermeerderende omzet is het beste bewijs voor de prima kwaliteit van mijne PAS ONTVANGEN Zuiver AZ1JN-EXTRAKT a 30 cents per flacon, waaruit men 5 liter sterken wijnazijn maakt. Aanbevelend, I. J. BRAKMAN, Stationsweg. Alle reparatiën van worden alle weken in orde gemaakt. worden tegen de hoogste koers ingekocht bij C. L. DE SMIDT, Axel. Gevestigd eene inrichting voor Dames, waar grondig onderricht wordt gegeven in het en alles wat tot het vak behoort. Onder leiding van J. VAN HENGEL, ten huize van den heer P. A. Mielen, Tholensstraat 3 te Ter Neuzen. Dagelijks te spreken, terwijl pros pectus op aanvrage wordt toegezonden. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van THERESIA DE DECKER, Wed. van AL. ROMBOUT te St. Jansteen verkoopen a- °P Donderdag den 2 Juli 1908, des namiddags 1 ure, in nage- meld perceel. Aanhoorigheden en het recht van erfpacht tot Kerstmis 1925 op den daarby .behoorenden grond, eigen dom van Mme R. Th. de Braban der wed. van dhr. A. C. F. Ver- durmen te Waesmunster, alles te St. Jansteen (Absdale). Jaarlijksche erfpacht f 17,25. Valdag Kerstmis. Betaling koopsom 1 maand. Aanvaarding by de betaling der koopsom. Met toestemming van den eigenaar kan eene partij bouwland in pacht volgen. En ONMIDDELLIJK DAARNA aan voormeld perceel de volgende 1 Ponny oud 9 jaar, 1 bekalfde Koe, 1 Varken, 5 Hoenders en 1 Haan, Beversch Rijtuig, Kar met veeren en Kap, Ploeg, Egge, Hand- rolblok, Windmolen, Stampbak, Snijpaard, Kruiwagen, Bascule met Gewichten, Graanmaat, Wan, Beer- kuip, Ladder, 2 Zeisen, 3 Pikken, 2 Spaden, Rieken, Vorken, 6 Kap pers, 2 Schoppen, Tuinhamer, 100 Meter Vlechtwerk, Bijl, 1 klein Zeel, Kafzeeft, Beetenriek, 100 Baalzakken, 6 Graanzakken, Har- nassure, Kussen, Lichter, 5 K.G. Wagensmeer, Schelfbalken, Hei ningkodden, Staken, Mutsaard, eene partij Rogge- en Gerstestroo en de Mest in den mestput. VOORTS Kaarn met toebehooren, Kleerkast, kleine Kast, 8 Stoelen, 3 Tafels, Kachel, Baktrog met toebehooren, 2 Waschketels en Huisraad en Keukengerief. en to. op Woensdag 15 Juli 1908 des namiddags 4 ure. 2/ )i 3 H 1) alles wassende op de bij haar in rah cao gciuceme St. Jansteen (Absdale). Koopen tot en met f 3, kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Kerkbestuur der Nederduitsch Hervormde gemeente aldaar, in de herberg bij Michiel 't Gilde te Axel, op Zaterdag den 4 Juli 1903, des namiddags ten 5 ure, ver koopen KOOP zijnde dubbele woning en Aanhoo righeden en Erf te Axel (Oude Stad) kadaster èectie G nummers 672, 673, 755 en 1382, groot 2 aren 2Q centiaren In huur per week' bij G. Jonk man voor 60 cents ;en M. Goossen voor 50 cents. KOOP 2. t Aanhoorigheden en Erf te Axel (Oude Stad) kadaster sectie G nummer 907 groot 28 centiaren Onbewoond. KOOP 3. Aanhoorigheden en Erf te Axel (Oude Stad) kadaster sectie G nummer 906 groot 32 centiaren, In liuur bij de wed. Ruben voor 60 cents per week. De koopen wórden afzonderlijk en ook te samen geveild. Betaling der koopsom 2 maanden. Van wege bovengemelde Vereeniging zal op Vrijdag 23 Juni s morgens ten 9 ure, te Axel een keuring worden gehouden van VEULENS, voortko mende van hengsten wier eigenaar lid is van die Vereeniging. Uitgeloofd worden 12 prijzen, waaronder zes medaljes. Namens het Bestuur, JOHs DE FEIJTER, Pz. Voorzitter. W. DIELEMAN Pz. Secretaris. Axel, Juni 1908. UIT DE HAND TE KOOP Te bevragen bij A. DE KRAKER, Axel, Vaartdyk. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;in Zee u wsch - Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Ilarinck, J. Baarman. J. H. v. Dixhoorn, P. Buijze, P. Deij, Hulst, C. L. Du Cock—Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arenthals, D. Ilerrebout, Gez. Meertens, Wed. Klaa&sen-Donze, A. van Overbeeke, R. Scheele- Willems, Sas van Gent. J. T. de Smidt, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. vau P-ienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a f 1,30 per 1 KG.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3