Koerende Goederen, Stierenkeuringen. gezaagd HOUT en SPARREN Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ad verten tiën. KOEBEETZAAD, Openbare Verkooping. Eenige huishoudelijke en verdere OPENBARE VEILING gezaagd Hout en Sparren A. Vóórkeuringen. B. Krin gkeuringen. Openbare Verkooping. Landbouwgereedschap Melk- en Huishoudelijk Gerief. AXEL, 1 Mei 1908. Verleden Woensdag smaakte de heer j P. Dregmans, notaris alhier, het voor recht zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Zeer vele waren de blijken van belangstelling en toegenegenheid, welke de algemeen geachte jubilaris met zijne familie in ontvangst mocht nemen. Het moet voor een feestvierend ingezetene toch wel een aangenama voldoening zijn, wanneer zoovele mede-ingezetenen in de feestvreugde deelen en daarvan op zoo ondubbelzinnige wijze getuigenis afleggen. Ook het fanfaren-gezelschap .Concordia" liet zich niet onbetuigd en bracht den jubilaris een serenade met fakkellicht, wat een talrijke menigte op de been bracht. Dinsdag slaagden te Middelburg voor de onderwijzersacte de heeren A. C. de Pauw te Ter Neuzen, H. J. Castenmiller te Stoppeldyk, A. P. Nee- I teson te Hontenisse en A. J. Steppe te Axel. In de Maandag gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders van de Spoorwegmaatschappij Meche- len--Ter Neuzen, werd het dividend over 1907 vastgesteld op 52 francs per aandeel van 500 francs of 10.4°/0. Aan het verslag omtrent den toe stand van het Kroondomein in 1907 wordt o. a. ontleend De wegen in het rentambt Hulst ver- eischten, mede als een gevolg van den watersnood, buitengewoon veel onder houd. Steenslag werd daar in groote hoeveelheden aangewend. De zeedijken van het calamiteuse waterschap Walzoorden, beschermende de Molen-, Kiewit- en Perkpolders, werden bezwaard en tot op eene hoogte van 4 M. boven hoog water gebracht. De kistdammen tijdens den watersnood op den zeedijk aan den Noorddijkpolder en op een deel van den Wilhelmus polder aangebracht, bleven dit jaar behouden. Men stelt zich voor in 1908 ook deze buitendijken te verhoogen. De toestand van den vooroever van Walzoorden blijft steeds achteruitgaan. Omtrent de zeewering van den meer oostwaarts gelegen Kruispolder kan gemeld worden dat de vooroever daar ter plaatse geen gevaar oplevert. Het strand is voldoende breed. Van al de gronden die ingevolge den watersnood van Maart 1906 in het rentambt Hulst onder water vloeiden, hadden zonder twijfel die in den Wil- helmuspolder het meest te lijden. Zij bleven veel langer dan de overige door het zoute water bedakt. Teneinde deze gronden te verbeteren, werden ze in eigen beheer genomen. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 3 Mei 1908. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. E. fl. Broekstra. Nam. 2 ure Ds. E. H.. Broekstra. Kerk B. Voorn. 9 «re Ds. R. v. d. Kamp. Nam. 2 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lauge Weststraat). Voorm. 9 ure Nam. 2 ure 's Av. 51/, ure Ds. J. R. van Oord, Ds. J. R. van Oord, Ds. J. R. van Oord, l^van Middelburg. Kindermoord. In December 1906 is te Delft een kindermoord gepleegd, welke eerst thans ter kennis van de politie kwam. Een 30-jarige gehuwde vrouw heeft toen, na een twist met haren man over huurschuld, toen haar man weg was, haar dochtertje van 16 maanden uit de wieg genomen, een strop gereed gemaakt en het kind op J zolder opgehangen. Na eenigen tijd f heeft zij zelf het lijkje afgenomen en weer in de wieg gelegd, aan haar man en aan den bulsdokter mededeelende dat het kind in een stuip was gebleven. De vrouw bedreef die vreeselijke daad om in het bezit te komen van f40 fondsgeld, wat haar gelukte. Van dat geld heeft zij toen de schuld betaald. De vrouw is thans nog moeder van twee kinderen en legde, met pijnlijke kalmte, een volledige bekentenis af. Men meent echter reden te hebben, aan hare verstandelijke vermogens te twijfelen. Een 20-jarige jongeling te Brussel toonde aan een vriend een revolver, dien hy onlangs had gekocht. Het wapen was met los kruit geladen. En, meenende dat zoo'n schot niet gevaarlijk was, hield hij den loop tegen zijn hoofd slaap, trok af en viel dood neer. De prop was hem in de hersens gedrongen. Te Kierling, in Oostenrijk, is dezer dagen een 58-jarige, alleen wonende dame gestorven, die als een zonderlinge bekend stond. Toen de buren, na haar eenige dagen niet gezien te hebben, haar geheel verwaarloosde woning bin nengingen, vonden zij daar het lijk van de vrouw, liggende tusschen tien katten. Bij testament had de zonder linge dame bepaald, dat de katten moesten worden toevertrouwd aan de hoede van de Weensche vereeniging voor dierenbescherming, die voor de verzorging van haar lievelingen een legaat van eenige duizende kronen ont vangt. Een vijfjarig meisje van een molenaar, dat gaarne met de katten speelde, kreeg 1000 kronen. Het ove rige, vrij aanzienlijk vermogen van de vrouw erft haar zuster, die in een krankzinnigengesticht verblijf houdt. Dezer dagen is te Watertown in den staat New-York een gruwelijke misdaad gepleegd, waarvan het slacht offer in een koffer werd gestopt en verzonden. Een oude getrouwde vrouw, juffrouw Brennan, die er warmpjes inzat, ver dween plotseling. De buren, twee echte lieden, die beiden in de 70 zijn en die goede vrienden waren met de Brennan's betrokken onmiddellijk het huis, dat zij zeiden te hebben gekregen van de verdwenen vrouw. Natuurlijk wekte dat argwaan. De man van juffrouw Brennan wist de politie in beweging te krygener werd een onderzoek ingesteld en het lyk werd gevonden. De buren een echtpaar Farmer hadden de daad gepleegd. De oude vrouw bekende dadelijk. Haar relaas luidde ongeveer aldus „Ja wij hebben het gedaan. Jimmy en ik. Ik en Jimmy hebben het al maanden van tevoren uitgeprakkizeerd. Zy was een goede, oude ziel. Juffrouw Palmer was een erg vriendelijke buur. Soms kwam zij een glaasje bier bij ons drinken ep ja ja, dan rookte zij wel eens een pypje. Wij waren goede maatjes samen. Neen, wij hadden geen enkele grief tegen het ouwetje, behalve natuur lijk, dat zij zoo veel meer geld had dan wij, en dat zij in een mooi huis woonde. Wel, als wy daarover gaan denken, dau willen wij immers allemaal wel geld hebben en mooie huizen. En ik vrees, dat Jimmy en ik, net als iedereen dachten, dat het niet kwaad zou zijn de oude juffrouw uit den weg te ruimen, als niemand maar daarvan de lucht kreeg. En zoo zijn wij aan het prakki- zeeren en nog eens prakkizeeren gegaan wij deden dat lang en nauwgezet. En al is de boel misgeloopen, Jimmy zei toch dat wij wel verdiend hadden dat alles goed zou gaan. In October hadden wij alles voor mekaar. „Jimmy en ik gingen naar den man van 't kadaster. Ik dee of ik juffrouw Brennan was en ik liet een akte op maken, waarby ik hem het huis van juffrouw Brennan schonk. De man van 't kadaster had heelemaal geen argwaan, en de notaris naar wien wij toen gingen ook niet. Hij twijfelde geen oogenblik, of ik was juffr. Brennan en alles was in den haak. „Maar het was heel wat moeilijker, een kansje te krijgen om nu ook de rest in orde temaken. Juffrouw Bren nan was dikwijls genoeg bij ons in huis maar dan kwam er altijd een ander oploopen- of haar man kwam juist thuis. Maar nu verleden Donderdag kregen wij de kans. Brennan was uit de stad. Ik vroeg over de schutting juffrouw Brennan eens even aan te komen om wat naaiwerk te bekijken. Jimmy zette de bijl achter de deur, om die by de hand te hebben. Zij ging zitten, en wij praatten wat. Toen zei Jimmy in eens: ,Hè wie gaat daar voorbij." En zij loopt dadelijk, zooal# vrouwen zyn, naar het raam en kijkt naar buiten. En ik pak de bijl en sla haar achter op haar hoofd. Zij maakte nog een vreemd geluid, en toen viel zij op haar gezicht. En ik sloeg nog een keer of vier en toen zei Jimmy, dat het genoeg was, want dat zij dood was. En wij haalden de koffer en stopten er haar in." Van de huid van den olifant worden tegenwoordig tapijten gemaakt. De buitengewoon sterke huid wordt op een bijzondere manier gelooid, waarbij zij haar natuurlijke kleur houdt. Van de huid der slurf maakt men beursje», taschjes, étuis, enz. Vooral in Amerika zijn deze voorwerpen van olifantenleer zeer in trek. Ze kosten al gauw 100. Voor een groote portefeuille van olifan tenleer betaalt men 1200. Van 16—30 April 1908. Axel. Huwelijks-aangiften. 17. Char les Louis van Ecke, 23 j., jm. en Leonia Maria van Rumste, 19 j., jd. 24. Ja cobus Dekker, 23 j., jm. en Janneke Dieleman, 20 j., jd. 30. Dirk de Blaaij, 22 j., jm. en Anna Geertruida Boer, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23. Jan de Kraker, 38 j., weduwn. en Jozina Adri- ana Sanders, 29 j., jd. Geboorten. 18. Jannetje, d. van Bastiaan Op 't Hof en Jozina Helena de Jonge. 20. Cornelia, d. van Jan Lindenberg en Catharina Rijn. 27. Neeltje Suzanna, d. van Maarten Willem Koster en Johanna Maria van Hoeve. 28. Jacoba, d. van Jan Lourens en Santina van Dixhoorn. Overlijden. 22. Jacobus Miera», 24 j z. van Marinus en Pieternella van den Berge. Jan Pieter Verpoorte, 21 jz. van Jacobus en Santina Bakker. Te b e k o m e n bij C. F. DIELEMAN te Axel GRAS- en KLAVERZADEN, enz. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. CORNs BAAK aan haar woonhuis te Zaamslag (Spui) op Zaterdag den 23 Mei 1908, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alsKasten, Tafels, Stoelen, .A Spiegels, Regu- v&A lateur, Wekker, 2 pluimen Bedden met toebehooren, Kachels, Statenbijbel, andere Bijbels, Christe lijke Boeken, Boekenrek, tweeper soons houten Ledikant, Zetel, rie ten Stoel, Hang-, Staande- en Loop lamp, 3 paar Raamgordijnen, 2 Doofpotten, 2 groote gedécoreerde Koffiebussen, Amerikaansch Droog- rek, 4 groote Manden, groote Kist en kleinere Kisten, Teeltuin, Krui wagen, Winkelgerief, Timmermans gereedschappen, Slijpsteen en eenig Glas-, Geleierd- en Aardewerk,enz. VAN te KLSIMDERT. Notaris Bruckner te Zevenbergen zal op Woensdag 20 Mei 1308 des morgens 10 uur precies, ten kofiiehuize van Mej. de Wed. A. VAN Beek te Klundert ten verzoeke der firma JOH. VAN DER MADE Dzn. Zoon te Klundert in het openbaar veilen EEEN GROOTE IIOEVEELHEID waarvan boekjes tegen betaling van 10 cent verkrijgbaar zyn ten kan tore van Notaris en Firma. Als koopers kunnen alleen aange nomen worden houthandelaren, aan nemers en timmerlieden. De houtwaren zijn dagelijks te be zichtigen. Axel, Zaterdag 9 Mei 9 uur. Stoppeldijk, 9 2 Hulst, Maandag 11 9 Graauw, 11 2 Hontenisse, Donderdag 14 8ll2 Hulst, Maandag 18 Mei 11 uur. Kloosterzande, Dinsdag 19 10 Axel, Zaterdag 23 9 De Seer. der Afd. Z. v. h. N. R. St. W. KAKEBEEKE. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van FRANCISCUS AERTS op het door hem nog bewoond hof- steedje in de gemeente Sint Jansteen aan de groote baan „Wilhelminastraat" op Dinsdag 5 Mei 1908, des voormiddags 10 ure, verkoopen 1 Merrie oud 13 jaar dik van veulen en 1 een- i jarige Hengst. 3 Melkkoeien. 1 vette Vaars, 3 Runders, 1 Stier, 1 Zeug dik van en 1 Loopvarken. 1 Beversch Rijtuig, Kar, 3 Eggen, Ploeg, Slede, Windmolen, Peeënmolen, Stroo- molen, Zwingelmolen, Beerbak zoo goed als nieuw, Kruiwagen, Hand- egge, 2 Vlasreepen met bank, Slijp steen, Bascule met gewichten, 3 Ladders, Stampbak, Meelkist, 5 Manden, 1 halve ton bruine Teer, 2 Hekkens voor een kar, 1 Lijn zaadsplinter, 1 Tarwezift, Graan maat, Kafzift, Menreep, Zeil, 25 Graanzakken, Varkensbak, Spaden, Rieken, Vorken, Rij toom, Zeis en 2 ryven. Kaarn, Melkkuip, Boterbak met lepel, Melkzeett, 2 Melkteelen, Teeltuin, Vleeschkuip, Kleerkast, 20 Stoelen, Haardijzer, Petroleum stel, Marmiet, ijzeren Potten, Doof pot enz., enz. VOORTS: 10000 K.G. Koe- beeten, 5000 K.G. Rogge- en Gerste- stroo, 300 K.G. Aardappels, Eiken hout geschikt voor wagenmakers, Schelfbalken, Tuinstaken, gewa terde Sparren, 2 mijten Brandhout, Prikkeldraad en wat meer zal te koop worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,kontani. Het overige op tyd vau betaling onder borgtocht dèsgevorderd.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3