Petroleumstellen BEEST1AAL W00IIÏÏIS Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Polder BEOOSTENBLEIJ BENOORDEN Openbare Verkooping. Ontvanger-Griffier Advertentiën. ONTVANGEN: in verschillende soorten en kwaliteiten. Axel. Openbare C. P. GAST. Verkooping. Landbouwgereedschap. Landbouwgereedschap: MELK- en HUISHOU DELIJK GERIEF: Openbare Verkooping. een netten Inboedel diefstal: J. C. d. F., 24 j., bootwerker en K. L. G., 24 j., varensgezel beiden te Neuzen thans te Middelburg in J hechtenis, ieder tot 6 w. gevangenisstraf met mindering voorarrest. mishandeling W. D., 19 j., land bouwersknecht te Axel tot 1 m. ge vangenisstraf. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 26 April 1908. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. E. H. Broekstra. Nam. 2 ure D». J. M. Mulder (van 's Eertogenbosch.) Kerk B. Voorm. 9 ure Dg. v. d. Berg ^van Ter Neuzen.) Nam. 2 ure Leeskerk. I Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat) Voorm. y ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Onveiligheid, te t Oravenhage. De remisechef van de gebouwen der Haag- sche Tramwegmaatschappij bemerkte in den nacht van Dinsdag op Woensdag dat twee personen op verdachte wijze heen en weer liepen op de open ter reinen, behoorende bij bovengenoemde gebouwen. Toen hij naar hen toeging, om zich op de hoogte van hun bedoe lingen te stellen, werd de beambte, een ruim 60-jarig man, door de beide indi viduen aangegrepen en zóó ernstig mis handeld, dat hem een heupbeen werd gebroken en hij op verschillende plaat sen van het lichaam verwondingen bekwam. De daders, die tot nu toe onbekend zijn gebleven, lieten hun slachtoffer in deerniswekkenden toe stand liggen en vluchtten. Per bran card werd de verwonde eerst naar zijn woning en vervolgens naar het ge- 1 meenteziekenhuis overgebracht, waar bleek dat zijn toestand wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk is. Een bewoner van de Nassau-Odijk- straat, een reeds bejaard heer, werd in denzelfden nacht wakker door gerucht in zijn huis. Hij stond op en ging in de kamer, waar hij leven had gehoord binnenkomende ontving hij met een voorwerp, vermoedelijk een breekijzer, een hevigen slag over den arm, zoodat hij onder het uiten van een luiden kreet bewusteloos ineenzakte. Op het alarm schoot de huishoudster toe, doch inmiddels waren de dief of dieven door een raam, waardoor zij waarschijn lijk ook binnengekomen waren, ont vlucht. Door het nachtelijk duister heeft de verwonde niet kunnen zien, wie in de kamer waren, zoodat elke aanwijzing j. omtrent den dader of de daders ont- breekt. Op een nader te bepalpn datum in de maand September zal vanwege den Bond voor Staatspensionneering, te Amsterdam een congres worden gehou den betreffende het staatspensioenvraag- stuk. Tot deelneming aan dit congres zullen uitgejioodigd worden de verschillende politieke partijen, vak en andere ver- eenigingeu, van wie verondersteld wordt dat zij belang stellen in de oplossing van dit maatschappelijk vraagstuk. Op dit congres zullen een vijftal nader op te geven stellingen ingeleid worden door de heeren G. L. Jansen, J. P. de Jager, ds. D. A. van Krevelen, ds. T. J. Reinders en D. de Clercq. De directeur van het Centrale Meteorologische Bureau te Parijs brengt het aangename bericht, dat het thans heerschende weer spoedig zal verbete ren en dat het gauw wanner zal worden. 'tis te hopen. Van 1 tot en met 15 April 1908. Axel. Huwelijks-aangiften. 4. Jan de Kraker, 38 j., weduwn. en Jozina Adriana Sanders (van Sluis), 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Cornells Jansen van Rosendaal, 20 j., jm. en Jozina Deij, 19 j., jd. 9. Krin de Kraker (van Zaamslag), 24 j., jm. en Cornelia Jacomina Dieleman, 22 j., jd. Geboorten. 3. Pieter, z. van Pieter Riemens en Catharina Adriana Oppeneer. 6. Catharina, d. van Pieter Johannes Verlinde en Maria Johanna Gast. 8. Jan Hendrik, z. van Cornells Gijsbrecht Heijnsdijk en Janna Jonkman. Overlijden. 7. Bernardus Seghers, 68 j., echtg. van Maria Louisa van Stevendaal. 10. Tanneke de Regt, 3 j., d. van Cornells en Pieternella van Hermon. 14. Cornelia Frangoise de Jonge, lj., d. van Pieter en Rachel Adriana Weeda. Hulst. Huwelijks-aangiften. 10. Camillus Ferdinandus Buijsse, 31 j., jm. en Frederica Virgenie Francisca de Bruijn, 26 j., jd. 15. April. Augustinps Ambrosius de Tenter, oud 27 jr., jm. en Octavia Want (van Hontenisse). oud 25 jr., jd. Cerillus Peeters (van St. Jan steen) oud 31 jr., jm. en Clementina Cornelia de Maat, oud 30 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Josephina Maria, d. van Petrus Angustinns Marcus en van Philo- mena Rozalia Bruggeman. 21 Maart. Florent, z. van Alpbonsus de Nijs en van Joanna de Calnwé. 22 Maart. Petrus Franeies, z. van Alonissns Crombeen en van Wilhelmina Fre derica Cornelia Koemans. 28 Maart. Julia Johanna, d. van Johannes Machielsen en van Anna Cornelia van Zundert. 31 Maart. Fran- ciscus Victor, z. van Alphonsns Maes en va-n Christina van Stevendaal. 6 April Emilie Celestina, d. van Petrus van Waterschoot en van Rosalia de Schrijver. 7 April. Johannes Angelus Marie, z. van Petrus Anthonius Koene en van Dorothea Johanna Janssens. 9 April. Richard Desiré Marie, z. van Petrus Johannes Borm en van Bhilomena Maria Michielsens. 14 April. Louis, z. van Fredericus Theodorus Biesebroek en van Johanna Martina Engels. 15 April. Julia Mathilda, d. van Ludovicus Johannes Brand en van Maria Mathilde de Smidt. Overleden. '20 Maart Rosalia Leonia Wau ters, oud 32 j., d. van Mattheus Josephus en van Cornelia Philomena de Wolf(beiden over leden). 10 April. Monica van Trappen, oud 84 j., d. van Adrianusen van ApolloniaEekelaar (beiden overleden). 1 April. Franciscus Maria Alois Kramers, oud 11 m., z. van Augustinus Alexander en van Leonia Lucia de Bruijn. 13 April. Een als levenloos aangegeven kind van m. geslacht van Gustaaf Lodewijk Wau- ters en van Mathilda Petronella Seraphina van der Heijden. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 9. Maar ten van Kerkvoort, 25 j., jm. en Jozina Ver- helst 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Jan Cornelis Geelhoedt, 21 j., jm. en Cornelia Frangoise Westerweel, 25 j., jd. Geboorten. 1 Adriaan, z. van Johannes van de Wege en van Cornelia Donze. 4 Jan Cor nelis, z. van Gilles Cornelis Overdulve en van Martha van Es. Overleden. 1 Helena Dieleman, 11 w., d. van Jacobus en Cornelia Bolleman. 6 Jacob de Blaaij, 81 j., z. van Levinus en Janneke de Zeeuw. 1 Pieter Baremam, 72 jr., echtg. van Frangoise Wilhelm. 11 Cornelia van der Beek, 12 w., d. van Abraham en Aagje Olie- bek. 16 Martinus 't Gilde, 5 w., z. van Abra ham en Jacoba van Kerkfort. Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften 7 Josephns Alfred D'Haene, 26 j., jm. en Juliana demen tia Verplank e 28 j., jd. Petrus Anthonius Audenaerd (van Overslag,) 41 jr., jm. en Emelia Maria Kindt, 31 j., jd. 10 Benignus Jacobus Belaert 24 j., jm. en Maria Louisa de Groene 2- j-, jd. Geboorten. 3 Cyrillus Josephus, z. van Alphonsus de Smet en Emma Marie van de Winckel. 11 Emerentia Maria d. vanLivinus de Caluwé en Christiana Rosalia Casteels te A X. .E Tj. Het Bestuur van den polder BEOOS TENBLEIJ BENOORDEN, roept solli citanten op voor de betrekking van van bovengenoemden polder. Sollicita'ie's bij gezegeld adres worden tot 1 Mei «908, ingewacht bij den Dijkgraaf. Het Bestuur, P. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUIJSSE, plaatsv. Ontv.-Griffier. A. s. Woensdag, den 29 April hoopt mijn hooggeachte Patroon, de WelEd.-geboren Heer P. ORË&MAMS, notaris te Axel, het groote voor recht te smaken zijner 25-jarige ambtsvervulling. Dat de Heere hem nog tal van jaren moge sparen voor zijne familie, zijne uitgebreide vriendenschaar en zijne veel omvattende bezigheden is mijn hartelijke wenscli. Axel, den 24 April 1908. L. VAN DIXHOORN. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van FRANCISCUS AERTS op het door hem nog bewoond hof- steedje in de gemeente Sint Jansteen aan groote baan „Wilhelminastraat" op Dinsdag 5 «Vlei 1908, des voormiddags 10 ure, verkoopen ALSMEDE h 0,10 per doos. Aanbevelend, De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten verzoeke van J. DE REGT Gz., op de door hem nog bewoonde hofstede in de gemeente Terneuzen natyj Sluis kil op Dinsdag 28 April 1908, dos voormiddags 11 ure, verkoopen: 1 bruine Ruin, oud 8 jaar, 1 vosse Ruin oud 14 jaar, 1 bruine Mer rie oud 10 jaar 1 bruine Merrie oud 7 jaar met Veulen, 1 bruine Merrie oud 4 jaar dik van Veulen, 1 bruine Merrie oud 3 jaar 1 bruine Merrie oud 2 jaar. 5 baatgevende Koeien 3 tweejarige Runders, 6 eenjarige Runders, 1 tweejarige Os, 1 eenjarige Stier. 1 Varken dik van Biggen, 1 gebig- gend Varken, 1 Hond met Hok en 100 Hoenders en Hanen. 4 Menwagens met ijzeren assen en ron gen, 1 kleine Wagen 1 Treemkar, Chais, 1 Fransch Zaaimackine, Rolblok, 3 ijzeren Waalsche Ploegen, (C^p- pon en Massee) 1 Zeeuwsche Waal sche Ploeg, 3 vijfbalksche Eggen, 3 vierbalksche Eggen, 1 vierbalk- sche Egge met ijzeren Tanden, Lepelegge, 2 kleine Eggen, 1 kleine Egge met ijzeren Tanden, 2 Zeeuw sche Ploegen, 1 Zeeuwsche Aar- dappelploeg, 3 Sleden, Slepers, Zwingen en Aanschijnen, Lichter, Snij molen, Peeënmolen, Windmolen Bascule met Gewichten, Geesel- steen met Paard en Schort, Zeeften, 2 Zeisen inet Stokken, Galghouten, Touwen, Rieken, Vorken, Schoppen Mesthaken, cementen Waterbak. 2 steenen en 1 houten Varkensbak, cementen Biggensbak, Slijpsteen met Bak, Mestplanken, enz. enz. KAARNGEREEDSCHAP Mélkontroomer (merk De Kroon), Kaarnmachine, Kaarn, Tonnen, Bo- terbakken en Melkbussen. Voorts i Ongeveer 2000 bossen Tarwestroo, eene partij oud IJzer, glad IJzerdraad, Prikkeldraad en Palen. Koopen tot en met f 3 kontanthet overige op tijd van betaling onder borg tocht desgevorderd. Op de hofstede is gelegenheid tot af spanning en bergplaats voor fietsen. 1 Merrie oud 13 jaar dik van veulen en 1 een- i jarige Hengst. 3 Melkkoeien. 1 vette Vaars, 3 Runders, 1 Stier, 1 Zeug dik van biggen en 1 Loopvarken. 1 Beversch Rijtuig, Kar, 3 Eggen, Ploeg, Slede, Windmolen, Peeënmolen, Stroo mden, Zwingelmolen, Beerbak zoo goed als nieuw, Kruiwagen, Hand- egge, 2 Vlasreepen met bank, Slijp steen, Bascule met gewichten, 3 Ladders, Stampbak, Meelkist, 5 Manden, 1 halve ton bruine Teer, 2 Hekkens voor een kar, 1 Lijn zaadsplinter, 1 Tarwezift, Graan maat, Kafzift, Menreep, Zeil, 25 Graanzakken, Varkensbak, Spaden, Rieken, Vorken, Rij toom, Zeis en 2 rijven. Kaarn, Melkkuip, Boterbak met lepel, Melkzeeft, 2 Melkteelen, Teeltuin, Vleeschkuip, Kleerkast, 20 Stoelen, Haardijzer, Petroleum stel, Marmiet, ijzeren Potten, Doof pot enz., enz. VOORTS: 10000 K.G. Koe- beeten, 5000 K.G. Rogge- en Gerste- stroo, 300 K.G. Aardappels, Eiken hout geschikt voor wagenmakers, Schelfbalken, Tuinstaken, gewa terde Sparren, 2 mijten Brandhout, Prikkeldraad en wat meer zal te koop worden aangeboden. Koopen tot en met f3, kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. De Notarissen Dregmans te Axel en Dumoleyn te Hontenisse zullen na ver leend Rechterlijk bevel in het openbaar verkoopen op Dinsdag 12 Mei 9908, des vóórraiddags IOV2 uur! bÜ den Heer AUGUST PUIJLAERT te West- dorpe, met Aanhoorigheden Erf en Tuin te Westdorpe, naast de Pastorie, kadastraal bekend in sectie C nummer 1754, groot 10 aren 50 centiaren. Aanvaarding bij betaling koopsom uiterlijk 6 weken. En na afloop daarvan om 12i/2 uur nam. bestaande 0. m. uit diverse Tafels, Stoelen, Fau teuils, Kasten, Buffet, Brandkast, Pendule met Kandelabers, Spiegels, Lampen, Kachels, Porte-Alanteau, Ledikan ten, Nachttafel, Matrassen, Bedde- goederen, Tapijten, Gordijnen, Beel den, Posturen, Doofpot, Bank, eenig Zilverwerk, geleierd en ongeleierd Aardewerk, Glaswerk, Keukenge- rief, en al hetgeen meer zal worden gepresenteerd, alles aanwezig ten sterthuize van Mejuffrouw Ma thilde van Acker te Westdorpe, aan de Kerk. Koopen tot en met f 3— contant.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3