mWoonhuis Een WOONHUIS met ERF. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Afd. „AXEL" Z. L. M. Concours Hippique. H.H. PAARDENFOKKERS! Openbare Verkooping. Huishoudelijke en verdere ROERENDE GOEDEREN. Openbare Verkooping. Uit de band te koop TE KOOP: BROED EIEREN en er de bank mee betaald en deze heeft er dan op haar beurt weer andere betalingen mede gedaan. Het signalement van den bedoelden heer is rond gezondenmaar het iB niet zeker dat hij alleen heelt gehan deld. Vermoedelijk zal hij nog wel helpers hebben gehad, en hebben zij, zooals gewoonlijk gebeurt, in enkele dagen hun valsehe biljetten uitgegeven. Volgen het HandelsbL. v. Antw. heeft zich Zaterdag in verband met de val sehe bankbiljetten-paniek een zonder ling geval voorgedaan, dat zeer de aandacht trekt. Een welgekleed heer van rond de 30 jaar oud, aldus meldt genoemd blad, kwam Vrijdagmiddag rond ll'/2 urt:> in den winkel van vrouw Rams, in de Easchenstraat 36, en kocht er eenen appel, die hij in den winkel at. Al etende knoopte de onbekende een ge sprek aan met de wed. Rams, en ver telde dat hij reiziger was voor een groot huis te Brussel, en om het te bewijzen, liet hij eene portefeuille zien. Ter betaling van den appel gaf de on bekende een briefje van 1000 fr., zeg gende geen ander klein geld hebbende. De winkelierster kon er onmogelyk op weergeven, toen juist eene vrouw binnenkwam, waarop de onkende plots het briefje terugnam en er zoospoedig mogelijk van door trok, zeggende, dat het maar een reklaambriefje was. Het signalement van het zonderling heerschap is aan de policie meegedeeld. Volgens de weduwe Rams, was hy in het bezit van verschillende dier zooge zegde briefjes van 1000 fr. Donderdagavond ontmoe te een politieagent te Gent een man, die ver schrikkelijk scheen te lyden. Hij sprak den onbekende aan en deze verklaarde, dat hy plotseling door brakingen was overvallen en zich niet by machte ge voelde, om naar huis te keeren. De agent deed den man naar het gasthuis voeren. Daar bevond men dat hij al de kenteekenen van vergiftiging had. De ongelukkige zeide dat hij in een herberg aan de Zuidstatie een glas bier was gaan drinken en dat hij zich kort nadien onpasselijk had gevoeld. Hy stierf eenige minuten nadien. Van 16-31 Maart 1908. Axel. Huwelijks-aangiften. 20. Corne- lis Jansen van Rosendaal, 20 j.,jm. en Jozina Deij, 19 j., jd. 27. Krin de Kraker (van Zaamslag), 24 j., jm. en Cornelia Jacomina Dieleman, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19. Krijn Hamelink, 30 j,, jm. en Maria Jozina Jansen van Rosendaal, 26 j., jd. Cor nelis van Langevelde, 30 j., jm. en Catharina Wolfert, 29 j., jd. Geboorten. 16. Levinus, z. van Me- chiel de Visser en Cornelia van de Wege. 18. Salomon, z. van Jan Jansen en Janneke Dieleman. 19. Jacobus Johannes, z. van Hendrik van Luijk en Debora Krina Smies. 20. Maarten Johannes, z. van Jan Pieter Vinke en Maria Johanna de Ridder. 21. Jan Cornelis, z. van Jacobus de Jonge en Martina Scheele. 22. Eugenius Edmond, z. van Florentius Josephus Bernardus van den Berg en Mathilda Maria Her man. 27. Leendert, z. van Daniël Cor nelis Wolfert en Cornelia Bareman. 28. Pieter, z. van Cornelis Anthonie Faas en Maria Verschelling. 31. Pieter Ja cobus, z. van Job Visser en Andrasina Pieternella Koole. Overlyden. Pieternella Jacoba Ver- berkmoes, 6 j., d. van Jacobus en Jo hanna Elisabeth Wiest. 31. Elisabeth Westveer, 84 j., wed. van Johannes van den Berge. Graauw. Geboorten. 1. Louisa Maria, d. van Cornelis Josephus de Bilde en Mathilde Mangnus. 9. Achile Joseph z. v. Desiré van Damme en Cornelia Ludo- vica de Bakker. 13. Petrus, z. van Franciscus Heijndrikx en Melania Lip pens. 16. Irena Anna, d. van Ludovicu» Taalman en Rosalia Maria Romijn. 18. Anna Maria, d. van Petrus Macharius Staal en Sophia Louisa Blondina Ha- rends. 24. Emma Maria, d. van Judocus de Koster en Maria van Daalen. 28. Achilles Franciscus, z. van Jan Fran- cies Seij en Maria Louisa de Caluwe. Overlijden. 5. Cornelis Boogaart, 64 j., z. van Jacobus en Adriana van Over stra. 7. Mattheus Carolus Smit, 32 j., echtg. van Sophia van Laar. Adriaan Neve, 85 j., z. van Jan en Anna Cat harina Waelpoel. 15. Anna Maria de Wilde, 74 j., wed. van Adriaan Immer- seel. 23. Eugenius Bernaerd, 83 j., echtg. van Petronella Geensen. 24. Jo sephus Compiet, 91 j., weduwn. van Sophia van Kruijssen. 30. Ferdinand us Goossens, 75 j., echtg. van Anna Maria Bouwens. Hoek. Geboorten. 19. Janneke Eli zabeth 2se ltje, d. van Daniël Tholens en Tanneke Rouw. 20. Christiaan, s. van Christiaan de Graaf en Johanna Maria Hamelink. Helena Jacoba, d. van Willem Jacobus van Hoorn en Maria Catharina de Fouw. Overlijden. 17. Anna de Bokx, 63 j., echtg. van Marcus de Feyter. Maatje Leijs, 83 j., wed. van Augustinus Leijs. 18. Sara Vreijke, 84 j., echtg. van Leendert Deij. 22. Marcus de Feyter, 65 j., weduwn. van Anna de Bokx. 26. Rok us Johannes van Dixhoorn, 4 m., z. van Petrus en Johanna Cornelia Platteeuw. Elizabeth Catharina Diele man, 11 m., d. van Pieter Cornelis en Ebrina de Blaeij. Koewacht. Geboorten. 18. Maurice Antoon, z. van Augustus Marie Boon en Prudentia van Overloop. 19. Bene- dictus Josephus, z. van Franciscus Thuy en Maria Rosalia Martinet. 22. Martha Maria, d. van Hubertus van Remoortele en Maria Louisa Janssens. Overlijden. 22. Valentina de Dauw, 11 m., d. van Florentinus en Seraphina Savooy. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 26. Jan Cornelis Geelhoedt, 28 j., jm. en Cornelia Franchise Westerweel, 25 j., jd. Geboorten. 22. Willem, z. van Roelof Hamming en Hendrikje Lanning. Ja comina Maria, d. van Marinus Scheele en Neeltje Dieleman. 24. Francois Ja cobus, z. van Jan Verpoorte en Tanneke Magdalena Haak. 25. Adriaan, z. van Cornelis de Feijter en Geertruida Janna Verpoorte. 26. Suzanna, d. van Jan van Kerkvoort en Wilhelmina de Feijter. Overlijden. 24. Maria Cornelia Dees, 30 j., d. van Abraham Dees en Maria Verlinde. 26. Mechelina Meeuwsen, 59 j., echtg. van Johannes van Fraeijen- hove, 27. Fran<jois Willemsen, 58 j., echtg. van Dina van Drongelen. Zuiddorpe. Geboorten. 25. Albertus Antonius Josephus, z. van Petrus de Witte en Julma Louisa Rooms. 31. Antonius Louis Hector Marie, z. van Theophile Emanuel Joseph Marie.On- ghena en Iréne Maria Ludovica Bus- schaert. Overlyden. 7. Petrus Franciscus de Meij, 5 m., z. van Josephina Maria de Meij. 22. Josepha Maria de Meij, 6 m., d. van Josephina Maria de Meij. 28. Gustaaf de Houx, 1 j., z. van Romanus en Eugenia Maria Fruijtier. 30. Camilia Abar, 95 j., wed. van Franciscus Bettens. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 2 April. Veroordeeld zijn: J. v.'t H., timmer man te Hoek, ter zake van overtreding der woningwet, tot 2 boeten elk van fl, subs. 1 dag hecht voor elke boete. J. Rwerkjongen te Ter Neuzen, ter zake van het loopen over een anders grond, van f5 subs. 3 dagen hecht.; A. M. W. werkjongen te Ter Neuzen ter zake als voren, tot Berisping L. v. H. bierhuishouder te Westdorpe A. d. R., fabrieksbediende en T. d. V; fabrieksbedieude, beiden te Selzaete, allen ter zake van het rijwielen zonder licht ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. C. B. V., koopman te Axel, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht tot eene boete van f 1 subs 1 dag hecht.W. P. 't G., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van Leerplicht wetovertreding, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. F. d. R arbeidsr te Zaamslag. ter zake als voren by herhaling, tot eene boete van f 3 subs. 2 dagen hecht. D. v. I., schipper te 's Gravenmoer, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van f 1, subs 1 dag hecht.L. S. v. d. B., zonder be roep te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs, 2 dagen hecht. J. B. d. S., poelier te Assenede, ter zake van openbare dronkenschap en het onbehaerd laten van een trekdier, tot eene boete van f10 en eene boete van f2, subs. 3 en 2 dagen hecht. AXEL, 4 April. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe /"8,75 9,25 Rogge 8, k 8,50 Wintergerst 8,50 ét J 9, Zomörgerst f 7,75 k f 8,50 Haver fl,k f 7,50 Erwten 10,50 k f 11,40 Paardenboonen f 8,75 k f 9,25. Duivenboonen f 0,A f 0,Witte- boonen f 0,A 0,Bruineboouen f 0,A f 0,Boekweit f 0,A 0,Lijnzaad 9,50 A 11,25 Aard appels f 3,7 5 A f 4,25 Koolzaad per zak van 100 liters f HULST, 6 April. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,75 Rogge f 1,1b, Win tergerst f 9,Zomergerst 8,Haver 7,50, Erwten fll,Paardenboonen f 9,Duivenboonen f 10,Witte- boonen f 12,Bruineboonen f 11,50, Boekweit f 0,Lijnzaad ƒ12,Aard appels f 50, Koolzaad per zak van 100 liters f Boter per kilo ƒ1,20 Eieren per 26 stuks f 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 26 stuks hoornvee, 51 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht11 stuks hoornvee, 23 varkens, 0 paarden en 0 schaap. Ondertrouwd J. DE KRAKER Rz. EN J. A. SANDERS. Axel 4 April 1908. Sluis A Igemeene kennisgeving. Onzen harteiyken dank voor de deelneming, betoond bij het overlijden van onzen geliefden Broeder, Behuwdbroeder, Oom, Be huwd- en Oudoom, den Heer A. E. C. van Dishoeck. Axel, April 1908. Uit aller naam, S. L. VAN DISHOECK. Wed. A. v. O. Kruijsse. Leden, genegen deel te nemen aan een excursie naar de Staatsmiddcn- school voor hoefsmeden te Brussel, op Maandag 27 April a. s., geven hiervan kennis aan ondergeteekenden vóór 23 dezer. Het Bestuur, PH. J. VAN DIXHOORN, Voort. W. DIELEMAN Pz., -Secr. Axel, 7 April 1908. Zij, die het ernstig meeneu met onze Paardenfokkery, worden dringend verzocht de vergadering bij te wonen, op Zaterdag II April a. s., ten huize van den heer P. Koole te Axel, des middags ten één ure, teneinde vast te stellen het PROGRAMMA voor de Algemeene Paardenwedstry<l op den derdeD Pinksterdag te houden. gÊf Groote opkomst dringend gewenscht. Namens de Commissie, De Voort., PH. J. VAN DIXHOORN. De Secr., F. C. ZONNEVIJLLE. Daar reeds ruim één honderd paarden ter dekking door „CAMBRINUS", zijn aangegeven, zal voor die welke nog aangegeven worden, vijfentwintig gulden, moeten betaald worden, Stamboek-merrie's ƒ22,50. Nog 25 merrie's kunnen voor gemeld bedrag gedekt worden. Het Bestuur v. d. ver. De Toekomst" PH. J. VAN DIXHOORN, Voort. W. DIELEMAN Pz., Secr. Axel, 30 Maart 1908. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JAN VAN DE VELDE en Kinderen te Axel en krachtens verleend rechterlyk bevel in de herberg ran J. van Doeselaar te Axel (Sassing), op Zaterdag den II April 1908, des namiddags ten 2 nre, verkoopen I Aanhoorigheden en Erf te Axel (Sassing), kadaster sectie F nummer 553 groot 75 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom zijnde eene maand. DADELIJK DAARNA aan voormeld perceel de daarin aanwezige De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ADRIAAN DIELE MAN werkman te Axel (Sassing) in de herberg bij Jacobus van Doeselaar al daar, op Zaterdag den 11 April 1908, des namiddags ten 5 ure verkoopen aanhoorigheden en erf te Axel (sas sing) kadaster Sectie A nummer 901 als Huis en Tuin, groot 4 Aren. Thans nog bewoond door den verkoe- per en te aanvaarden den 1 Mei 1908. Betaling 1 Mei 1908 lasten van 1 Jan uari 1908 voor kooper. Te bevragen bij PIETER DE KRAKER, Axel-Sassing. van zwarte Minorca's, 5 cent per stuk, by A. BUTLER, Axel. Ban het Bureau van dit blad belast men zich voortdurend met het opzenden van adverfentien in alle Dag- en Weehbtaden, zonder verhooging van prils.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3