Openbars Verkooping .Br^ndsm^ Tricot JONGENS-HANSOPPEN PartiJ/<S^ Fietstochten maken! een flink, degelijk Rijwiel, merk Burgers - Deventer, Marktberichten. Advertentiën. „EEN IEDER t ZfJNE", H. H. PAARDENFOKKERS! Heden ontvangen BORSTROKKEN. Dames- en Heeren-Flanellen. PANTALONS. Tricot SPORTHEMDEN. Lage witte SCHORTJES, KINDERSCHORTJES enz. Opnieuw ontvangen Zwaar en licht Puntdraad. Vlechtwerk in verschillende soorten. C. P. GAST. De Eerste te KOEWACHT. Wie daaraan denkt, beziet eerst zijn rijwiel, of het aan de eischen voldoet. Zoo niet, koopt bij A. KOLEER - AXEL en ge zult tevreden zijn. Een politie agent had het gezien, hij maakte proces verbaal op en de wei v- man en de vrouw verschenen voor de rechtbank, de eerste voor diefstal en de tweede voor heling. De rechtbank van Brussel, oordee lende dat hier geen oneerlijke bedoel ingen waren, heeft beiden vrijgesproken Zestienhonderd qulden in het water. Gisterenmiddag omstreeks 12 uur reed een kruiersjongen per fiets over de brug van den Arnstel bij de Prinsen gracht te Amsterdam. Hij viel tegen de helling, en een portefeuille met f 1600, die hij bij zich droeg, schoot in het water. Tot gisterenmiddag half drie was men vruchteloos bezig met dreggen naar de portefeuille. Het geld behoorde aan de effectenfirma D„ van de Keizersgracht. Later is de portefeuille opgehaald met een schepnet. Ze lag onder de brug. De twee mannen, die dit werkje opknapten, hadden een goeden dag. libld Inbrekers. Zondagavond omstreeks halftwaalf zijn een drietal inbrekers aan gehouden, die op heeterdaad betrapt werden op inbraak in de perceelen op den hoek Vlamingstraat en Raamstraat te 's Gravenhage. De inbrekers waren binnengekomen door het opendrukken van een met een hangslot gesloten deur eener schutting staande voor een perceel, dat ver bouwd wordt. De bewoners waren op dat oogenblik afwezig, doch hadden de dienstbode met de kinderen naar huis gezonden deze hoorde gestommel en loopeu in het magazijn en op de bovenverdieping De politie, inmiddels door buren 'ge waarschuwd, kwam intusschen en arres teerde het drietal. Een van hen, die door de deur van de schutting trachtte te ontvluchten, werd daar gegrepen door een politieagent, waarna de beide anderen na eenig zoeken werden ge vonden op de bovenverdieping De aangehoudenen werden overge bracht naar het politiebureau aan de Riviervischmarkt. Op verzoek der Duitsche regee ring is te Arnhem aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht zekere C., wonende ie Oosterbeek en handelende in buitenlandsche loten onder de firma E. Thiel en Co., te Arn hem, vroeger firma Haijen en Co. Over de handelingen van deze firma werd herhaaldelijk in buitenlandsche bladen geklaagd. Een buitenkansje. Een sergeant te 's Hertogenbosch ontving dezer dagen bericht dat hij door het overlijden van een oom zijner vrouw in Indië. erfge naam is geworden van een derde van dieas bezitting, dat 4 miïlioen wordt geraamd. Vrijdagmiddag ontstond te Am sterdam op da eerste étage van een perceel aan de O. Z. Achterburgwal een brand die gesticht was door een dreumes van een jaar of drie. De moeder was Donderdag bevallen en het knaapje was een oogenblik alleen, wijl de juffrouw, die de moeder oppaste, bezig was in de keuken voor 't eten te zorgen van den man, die niet thuis was. De dreumes had lucifers te pak ken gekregen en in eens ontstond een groote vlam, die zich al spoedig aan de gordijnen mededeelde en erger vree zen deed, zoodat de kraamvrouw de juffrouw riep om voorden kleinen jon gen te zorgen en zelve met haar jong geborene in allerijl de trap afstrompelde. Beneden werd zij door toegeschoten buren opgenomen en bij een dezer binnengebracht, waarheen haar de juf frouw met het andere kind volgde. Inmiddels brandde 't fel door op de kamer en sloegen de vlammen al de vensters uit. De brandweer was even wel spoedig ter plaatse en wist het vuur tot de voorkamer en da alcoof' beperkt te houden. Deze brandden ge heel uit. - In een krant van Bergen staat een wetenswaardig verhaal van een opliehtster en een Engelschman. De opliehtster was een jonge aardige dame, die er haar werk van maakte, heeren af te zetten. En dat wel op de volgende listige wijze. Zij placht reizen te maken met den spoortrein. Zag zij een heer alleen in een coupé zitten, dan stapte zij daar bij in. Eerst trachtte zij dan haar medereiziger door lieve lachjes tot een kennismaking uit te lokken Gelukte dat niet, dan wachtte zij tot een tunnel kwam. Dan begon z|j 'jselijk te hijgen en te blazen, rukte zich de kammen uit het haar, het korset los en trok opeens gillend aan de nood rem. De conductenrs te hulp gesneld vonden een half onttakelde jonge vrouw en een heer die zijn best deed, haar te kalmeeren. Dan volgde het verhaal der dame de duisternis, de tunnel, de brutale heer, in den uitersten nood aan de rem getrokken. De heer koos veelal het gewisse voor het ongewisse, wilde liever bedrogen dan belasterd zijn en kocht zich met veel geld uit zijn moeielijke positie los. Maar op een goeden morgen komt de jonge aardige dame in een coupé te zitten met een Engelschman. De Engelschman doet of hij niets van de vriendelijke gevoelens der dame be merkt, kykt dwars door haar heen en dampt zwaar aan een groote sigaar. De tunnel komt, het gebruikelijke ze nuwtoaval, de Engelschman verroert zich niet. De noodrem brengt den trein tot staan, de conducteurs komen binnen en vinden een ontredderde dame en een bedaarden heer. Het verhaal van de overrompeling volgt. De En gelschman luistert met belangstelling. Als het vrouwtje heeft uitgesproken kijken de conducteurs den reiziger aan ep vragen hem of hij er iets tegen te zeggen heeft. De Engelschman, die nog niets gezegd heeft, blijft zwijgen. Hij houdt enkel heel voorzichtig zijn sigaar naar voren en vestigt zoo de aandacht op de vier centimeter asch. Als er ook maar iets waar was van het verhaal van de dame dan had die asch gevallen moeten zijb. De dame is tot twee jaren gevangenis veroordeeld. In het Ziller-dal zijn drie boeren zoons, die op gemzen ter jacht waren, door een sneeiiwstorting verrast. Twee hunner kwamen om. Te Schoppenau in het woud van Bregenz is aan drie houthakkers eenzelfde ongeluk over komen. Een kwam er om en de twee anderen zijn zwaar gewond. AXEL, 28 Maart. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdagj waren de prijzen als ■olgt: Tarwe 8,75 a 9,25 Rogge f 7,75 k f 8,25 Wintergerst f 8,25 èi J 8,75 Zomergerst 7,75 k 8,- Haver L— k t 7,25 Erwten 10,90 a /ll,40 Paardenboonen f 8,75 a 9,25. Duivenboonen 0,— 0,— Witte- boonen f 0,a 0,Bruineboouen 0,A f 0,Boekweit 0,a 0,— Lijnzaad 9,— a 11,50 Aard appels f 3,75 k f 4,25 Koolzaad per zak van 100 liters HULST, 30 Maart. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,75 Rogge f 8,50, Win tergerst 8,75, Zomergerst 8,25, Haver 7,50, Erwten f 11,Paardenboonen f 8,75, Duivenboonen 10,Witte- boonen f 12,50, Bruineboonen f 12 Boekweit f 0,—, Lijnzaad Aard appels f 4,25, Koolzaad per zak van 100 liters Boter per kilo/l,35 Eieren per 26 stuks 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 34 stuks hoornvee, 38 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht20 stuks hoornvee, 16 varkens, 0 paarden en 0 schaap. WEEGRRUG VEREENIGING te AXEL-SASSING. PRIJSOPGAVE en bescheiden ge vraagd voor levering van een Weegbrug, draagvermogen van 10 000 kilogram. Inzending ingewacht tot Zater dag 4 Ai I5J08, by den Voor zitter Willem de Koeijer te Axel Axel, 28 Maart 1908. Daar reeds ruim één honderd paarden ter dekking door „CAMBRINUS", zijn aangegeven, zal voor die welke nog aangegeven worden, wijf en twintig gulden, moeten betaald worden, Stamboek-merrie's 22,50. Nog 25 merrie's kunnen voor gemeld bedrag gedekt worden. Het Bestuur v. d. ver. De Toekomst", PH. J. VAN DIXHOORN, Voore. W. DIELEMAN Pz., Serr. Axel, 30 Maart 1908. eene mooie sorteering in verschillende grootten. Aanbevelend, Axel. JOZ. DE FEIJTER Pz Aanbevelend, A& PRIMA KWALITEIT. ONTVANGEN BIJ Firma P. H. VEENHÜIZEN te Axel. Deurwaarder Aug. C. M. Poppe te Hulst, zal ten verzoeke van ALOUls DE GUCHTENEIRE en ALOUIS DE DAUWE, beiden te Koewacht, aan hun erf aldaar, in het openbaar verkoopen, op Vrijdag 3 April ?9P8. des middag» te 12 ure, 2 melkgevende Koeien, 3 bekalfde Vaarzen, 6 Runderen, 8 Hokkelin- gen, 2 Springaderen, 2 'Kalveren, 3 vette Varkens, 2 Zeu- gen, dik van Biggen, 4 Loopvarkens, 20 Biggen. S# ;- 2500 K.G. Aardappelen, 5000 K.G. Koebieten, Hooi en Stroo. 100 Grenen en Kanadaplanken, geschaafd en geploegd, Dorsch- deelen, Panlatten, Keper», Balken en Schalen, Mestplanken, Bocht steilen, een partij Sparren 10 a 11 M.) voor stellingen, 700 Wei- staken, 5 schoone Eikeboo- men, 2 Ladders, 5 Kruiwagens, 1 Vrachtkar, 1 Egge, Gareeien, Kussen» en Toornen, Tarwezeeft, Windmolen. 1500 K.G. Aardappelen, 5000 K.G. Koebieten, 1 vet Varken, 1 Loop varken en 1 vet Rund. ZITDAG van af 10 uur 's voor middags by F. de Guchteneiue. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;in Zeeuwsch- Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhöorn, P. Buijze, P. Deij, Hulst. C. L. Du Cock—Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed. Klaassen-Donze, A. van Overbeeke, R. Seheele- Willems, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a f 1,30 per i/8 KG. de PFAFF-Naai-Borduurmachine met gratis onderricht, ook m het moderne borduren. Binnenkort beginnen de practische lessen weer bij Axol.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3