SATIJN. M. Firma K. Superfosfaat Kunstmest Chili-Saipeter, Boomen, Sparren en Snoei Naaimachine .Br^ndsm^ en Gemengd Nieuws. Wachtende aan de Axelsche Sassing Ruhrkachelkoleu Iburgerlijke Stand. Bestellingen op Marktberichten. worden dagelijks aangenomen. Axel. D. J. OGGEL. te Zuiddorpe, Oudenpolder. 25 Kanada's, waaronder m 1,80 M. 15 sclioone Olmen, 4000ge velde Sparrenin soorten, 1000 Boonpersen, j j 4000 zwaren Snoei. een MEDELEZER Wegens sterfgeval te koop A (l verten tiën. Landbouwers te koop. Zoo juist ontvangen bij gg- De nieuwste Dessinsde prachtigste Patronen. Gisterenochtend zijn naar men iegt, aan de Oudeburgsche sluis weer 2 karren met 43 varkens aangehouden door de Belgische kommiezen aldaar. Ook de smokkelaars moet men hebben gearresteerd. Onweer. Gister(Vrijdag)avond een zonderling veertje! zegt de Venl. Crt. Eerst regen en stormwind, dan sneeuw en hagel en eindelijk omstreeks 9 uur tijdens een hevige sneeuwbui begon het te Venlo te donderen en te bliksemen, dat het een aard had. Te Texel sloeg de bliksem in een boerderij in den Prins Hendrikpolder, en veroorzaakte een begin van brand, die echter spoedig gebluscht werd. Een paard in de weide werd dood geslagen. Op de haven sloeg de bliksem in een graanpakhuisechter ontstond er geen brand. Evenzoo sloeg de bliksem in een graanmolen, ook zonder brand te veroorzaken. Een vuurstraal schoot langs den kerktoren te Den Burg op het dak, doch voroorzaakte geen schade. Te Hasselt sloeg de bliksem drie achtereenvolgende malen in den toren, wonder genoeg ook zonder brand te veroorzaken. Telkenmale was de grijze reus omkranst met een schitterenden vuurregen. Te Markeloo sloeg de bliksem in een windkorenmolen, die totaal uitbrandde. Aanzienlijke voorraden graan en meel gingen verloren. Assurantie dekt de schade. overstappen op de plaats des onhHls, daar de treinen niet verder kunnen rijden. Naar men aan de Nijm. Cl. meldt, is bij onderzoek gebleken, dat de oorzaak van het ongeval is, dat van een pas- seerenden trein een waggonveer op de rails was gevallen. Te Haarlemmerliede bij Haarlem is een omstreeks negenjarig meisje, dat den spooroverweg wilde oversteken, door een van Haarlem komenden trein gegrepen en onmiddellijk gedood. b B (O. H. C.) PUI KL B voor rekening van JOH. SMIES en D. C. SCHIEMAN. Axel, Februari 1908. Ten westen van het dorp Rijperkerk tusschen den Rijksstraatweg en Oiekerk is een watermolen door den bliksem getroffen. De molen brandde geheel af, doch was ook verzekerd. Te Kollum sloeg het hemelvuur in den toren der kerk, zonder brand te veroorzaken. Te Berlikum werd een houtmolen geraakt, zonder dat schade werd aan gericht. Vrijdagavond heeft op het traject Nijmegen Wijchen een ontsporing plaats gehad van den uit 's Bosch komenden trein die gewoonlijk omstreeks half elf te Nijmegen arriveert. Van een der passagiers vernam de Geld. daaromtrent het volgendeZooals gewoonlyk wa» de trein nu ook weer een weinig te laatin Osch passeerde ons de trein komende van Nijmegen. In Wijchen maakte de stationschef van onzen trein er op attent, dat de rails op het traject Nijmegen-Wijchen niet recht in den haak warenwant de machinist van den trein Nijmegen 's Bosch had onderweg op dit traject een schok gevoeld en vreesde derhalve dat er iets niet in orde zou zijn. De chef raadde onzen machinist aan zoo zacht mogelijk t# rijden, wat deze dan ook deed, doch ongeveer 100 pas over de nieuwe brug nabij den St. Antoniusmolen gevoelden wij een hevi- gen schok, zoodat allen verschrikt op sprongen (de meeste passagiers ver keerden in het droomenland) en kwamen weldra tot de ontdekking, dat onze locomotief dwars over de rails lag, alsmede de daarop onmiddellijk vol gende bagagewagen. Alle reizigers (acht in getal) waren ongedeerd gebleven. De ontsporing had ongeveer plaats gehad om tien minuten na elf. Na verloop van een half uur kwam uit Nijmegen naar de plaats des onheils een trein met een personenwagen, waar mede de reizigers naar het station aldaar werden vervoerd. De materieele schade is niet zeer groot, maar wel ondervindt het verkeer vrij groote vertraging. De passagiers naar die kanten uit moeten telkens Van 16—31 Jan. 1908. Axel. Huwelijks-aangiften. 30. Jan van Hermon (van Vlissingen), 21 j., jm. en Licia Zegers, 24 j., jd. Reinier Cornells Boeije, 21 j., jm. en Maria Zegers, 22 j., jd. 31. Cornelis Swets, 22 j., jm. en Frangoise Jacoba van Meurs, 21 j., jd. Augustus Ausustinus de Maesschulck (vau Loenhout België), 25 j., jm. en Celina Maria Virgiuia Sophia de Vleesschauwer, 23 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 16. David Kot vis, 22 j., jm. en Adriana Wiest, 18 j., jd. Januis Cornelis Kense (van Nieuwvliet), 29 j., jm. en Dina Meesen, 22 j., jd. 23. Cornelis Klaassen, 24 j.,jm. en Janna Wieland, 19 j., jd. 23. Frangois Wolfert, 22 j., jm. en Maria Verpoorte, 19 j., jd. Geboorten. 23. Simon, z. van Ja cobus Buijae en Elisabeth Maria den Exter. 27' Louisa Nathalia Wilhelmina Maria, d. van Simon Vermast en Maria Louisa Steel. Overlijden. 17. Petrus Joannes Naes- sens, 6 m., z. van Franciscus en Maria Pharailda Peersman. 22. Christiaan Deij, 91 j., weduwn. uit het derde huwelijk van Matje Penne. 26. Jan neke van de Velde, 50 j., echtg. van Lambertus Jonkman. EN AXEL, 1 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe/ 9,— A f 9,20 Rogge 8,— A 8,50 Wintergerst f 9,A 9,40 Zomergerst t 8,50 A 9— Haver 7,25 A 7,60 Erwten 11,50 A f 11,80 Paardenboonen t 0,A f 0, HULST, 3 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als rolgt: Tarwe f 9,25 Rogge f 8,75, Win tergerst f 9,25, Zomergerst /8,75, Haver 7^50, Erwten 11,25, Paardenboonen f 9,25, Duivenboonen f 10,Witte boonen f 12,50, Bruineboonen 10.—, Boekweit f 0,-, Lijnzaad Aard appels 3,50, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo/l,10 Eieren per 26 stuks f 1, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 17 stuks hoornvee, 35 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht16 stuks hoornvee, 22 varkens, 0 paarden en 0 schaap. De Notarissen P. Dregmans te Axel, en H. Vermeersch te Ertvelde, zullen namens de heeren VAN HOOREBEKE en DE PAEPE, verkoopen Maandag 17 Februari 1908, om 10 uren stipt Alles zich bevindende op de eigen- dommen der Verzoekers. Vergadering in de herberg der Ouden- burgsche Sluis. Aan het Bureau van dit blad wordt voor de TER NEUZENSCRE COURANT gevraagd. Het Bestuur derKolenver- eeniging „DE HERLEVING" zal op Zaterdag 8 Februari, des namiddags ten half drie ure, bij W. Disleman Wz., trachten aan te besteden, onder hare leden liet lossen van Voorwaarden bij den Voorzitter en den Secretaris. Namen» het Bestuur F. G. VAN TATENHOVE, Voorz. F. DIELEMAN Fz., Secr. een goed onderhouden (SINGER.) Te bevragen aan het bureau van dit Blad. Trademark alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;inZeeu wsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Haripck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Buijze, P. Deij, Hulst, C. L. Du Cock—Sy'lva, Ter Neuzen, P. v. Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed. Klaasseu-Donze, A. van Overbeeke, R. Scheele- Willems, Sas ran Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a f 1,30 per l/2 KG. die hun KUNSTMESTSTOFFEN te Axel (Station) willen afhalen, worden vriendelijk uitgenoodigd ter vergadering aanst. Zaterdag 8 Februari, des voormiddags half elf, bij W. Diele man Wz. te Axel (Markt) tê komen, om een vereeniging op te richten. HET VOORLOOPIG COMITÉ. Te bevragen aan het bureau van dit Blad.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3