lezing ovtrCanada. Naar Amerika. HUISHOUDELIJKE GOEDEREN, Nieuw Satinet een Axel. FirmaP.H. Veenhuizen. .Br^ndsm^ Marktberichten. Advertentiën. JANNEKE YAN DE YELDE, eene LEZING herbesteden Openbare Verkooping. Donderdag 20 Febrnari 1908, Landbouwgereedschap Huishoudelijke Goederen Openbare Verkooping. Zaterdag den 15 Februari 1908, Eene partij Heden ontvangen: met Droppeltjes. Axel. JOZ. DE FEIJTER. Bij iedere hoeveelheid, bij elk gewicht, bij elk bedrag, krijgt men 10 gulden Bons geven recht op terugbetaling van 25 cents. Denk er aan en bewaar uw Bons. vol juweelen ter waarde van 1600 fr. en vluchtte, op de hielen gevolgd door den juwelier. Maar in den dikken mist was hij spoedig spoorloos verdwenen. In Parijs was de mist Vrijdag ook zwaar, en de Westelijke spoor wegmaat schappijen in Frankrijk hebben al hun goederenvervoer gestaakt om ongeluk ken te vonrkomen. In Londen was het vooral Donderdag erg gesteld maar men is het daar meer gewoon, en men telt er de botsingen etc. niet zoo. Nabij Londen is een expresstrein van Southampton in botsing gekomen met een stilstaanden lokaaltrein. Alhoewel de expresstrein langzaam reed, werden er 8 personen gekwetst, waarvan twee zeer erg, die naar het gasthuis over gebracht werden. Van de Engelsche kusten komen van alle zijden berichten van strandingen en aanvaringen maar persoonlijke on gelukken zagen we niet vermeld. Kantongerecht te Ter Neuzen Zitting van 23 Januari 1908. Veroordeeld zijnJ. L. S., land bouwerszoon, A. M. R., dienstknecht te Hoek, ter zake van Jachtwetover treding, ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring en bevel tot ver nieling van de in beslag genomen ge weren, patronen en slaghoedjes. K. C., landbouwersknecht te Biervliet, ter zake van overtreding der wapenwet, tot boete van 11, subs. 1 week tucht school, met verbeurdverkl. en bevel tot uitlevering van het niet in beslag genomen geweer, of betaling der waarde ad f 4, subs. 1 week tuchtschool. D. D., arbeider, O. T., zonder beroep, beiden wonende te Sas van Gent, ter zake van straatschenderij, ieder tot boete van f5, subs. 3 dagen hecht. K. v. H., F. v. F., landbouwers te Zaamslag, ter zake van het niet op tijd aangeven van een lid dat in het huis gezin wordt opgenomen, ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hecht. F. d. B., voerman te Axel, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. P. H. v. d. A., molenaarsknecht te •Westdorpe, ter zake als voren, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. P. R., landbouwer te Axel, ter zake als voren, tot boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. F. I., landbouwer te Westdorpe, ter zake van het rijwielen zonder licht, tot boete van 11, subs. 1 dag hecht. G. F. v. d. P., handelaar te Ter Neu zen, ter zake als voren, tot boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. P. P., J. P., E. J. v. d. W., A. S., C. P. J., C. H., allen zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het loopen op het spoorwegstationsterrein, tot Be risping. D K., arbeider te Bouchaute, C. v. W C. H., arbeiders te Watervliet, ter zake van het bevisschen der Schelde, ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hecht. G. K., schildersknecht te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding, tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. D. d. P., landbouwer te Hoek, ter zake als voren, bij herhaling, tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. C. F., H. v. T., P. F. v. d. V., arbeiders, allen te Axel, P. d. Z., ar beider te Hoek, ter zake als -voren, ieder tot boete van f3, subs. 2 dagen hecht. C. V., C. d. R., K. H., arbeiders, allen to Axel, L. D., arbeider te Hoek, ter zake als voren, ieder tot boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. P. H., K. H., arbeiders te Zaamslag, H. v. d. V., scheepstimmerman te Phi lippine, I. C. d. F., bootwerker te Ter Neuzen, D. D., arbeider te Sas van Gent, ter zake van openbare dronken schap, ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hecht. E. E. R., arbeider, G. A. B., postbode, beiden te Sas vap Gent, ter zake als voren, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. F. H., voerman te Sas van Gent, ter zake als voren, tot boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. C. d. R., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. J. S., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij herhaling, tot boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. J. J. J., P. J. D., bootwerkers te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot een hecht, van 3 dagen. H. K., knecht, W. C. H., varensgezel, ter zake van openbare dronkenschap, bij tweede herhaling, ieder tot hecht, van 5 dagen. K. V., grondwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, bij derde herhaling tot hecht, van 10 dagen. C. P. K., tijman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, bij twaalfde herhaling, tot hecht, van 3 weken. AXEL, 25 Jan. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe/ 9,— a 9,40 Rogge f 8,25 a 8,60 Wintergerst 9,— èt 9,25 Zomergerst 8,k f 8,75 Haver ƒ7,25èi f 7,60 Erwten 11,— k f 11,50 Paardenboonen f 0,èi f 0, HULST, 27 Jan. Ter Graan markt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 9,25 Rogge 7,75, Win tergerst ƒ9,25, Zomergerst ƒ8,75, Haver 7,50, Erwten 11,25, Paardenboonen 9,25, Duivenboonen 10,Witte- boonen 13,Bruineboonen 10, Boekweit 0,Lijnzaad Aard appels f 3,50, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,20 Eieren per 26 stuks 1,10. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 18 stuks hoornvee, 21 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht15 stuks hoornvee, 19 varkens, 0 paarden en 0 Zondagavond overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behu wd-Moeder en Groot moeder in den ouderdom van ruim 50 jaren. Namens de Familie, L. JONKMAN. Axel, 28 Jan. 1908. A. H. HARTEVELT, generaal Agent der Canadian Pacific Railway Co zal op Zaterdag I Februari a.s. des avonds ten zes ure ten huize van J. Blansaabt houden over de tegenwoordige toestanden in Canada (Ame rika) op het gebied van landbouw, veeteelt en zuivelbereiding, een en ander verduidelijkt door eene interes sante serie LICHTBEELDEN. Belangstellenden, vooral landbouwers met huune zoons, worden tot bijwoning dezer lezing beleefd uitgenoodigd. IC TOEGANG VRIJ. •'■fji. Het Bestuur der Kolenver- eeniging „DE HERLEVING" zal op Zaterdag 8 Februari, des namiddags ten half drie ure, bij W. Dieleman Wz., trachten aan te besteden, onder hare leden het lossen van Voorwaarden bij den Voorzitter en den Secretaris. Nament het Bestuur F. G. VAN TATENHOVE, Voorz. F. DIELEMAN Fz., Secr. Ondergeteekende zal 18 April a. s. met het s. s. „KROONLAND" weder naar Amerika vertrekken. Allen, die mede wenschen te gaan, kunnen zich van heden af bij hem aanmelden, daar hij allen op de reis van dienst zal zijn. De overvaartprijs is thans twee en zeventig Gulden. Zaamslag. C. DIELEMAN Fz. De ondergeteekende zal namens zijn principaal, op Zaterdag I Febru ari e. k., ten 6 ure Het bouwen van een WOONHUIS met bjjlevering van alle bouwstoffen in perceelen. Bestek en teekening liggen ter inzage bij den heer P. van Laere, café „De Zwaan", waar ook de herbesteding zal plaats hebben. Inlichtingen verstrekt J. M. VAN DER VELDEN, Axel. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer C. J. D'HERT op de door hem nog bewoonde hofstede in de gemeente Zuiddorpe, op des namiddags ten 1 ure, verkoopen 1 bruine Merrie oud 6 jaar (dik van Veulen), 1 bruine Merrie oud 10 jaar, 1 bruine Merrie oud 2 jaar, 1 donkerbruine Merrie oud 2 jaar, 1 Koe, 1 bekalfde Vaars, 2 éénjarige Stie ren, 2 Zeugen dik van Biggen, 2 jonge Zeugen, 1 Beervarken, 60 Hoenders en Hanen, 5 Kalkoenen en 4 Eenden. 2 Menwagens, 1 Stortekar, Tilbury, Rolblok, Slede, Eg- gen, ijzeren Ploeg, Aardappelploeg, Ladders, Fornuis, Bascule, Raapmolen, Snijmolen, Windmolen, Rieken, Vorken, Schop pen, Zeil, enz. VoortsGedorschen Granen, Stroo, Aardappels, Koebeeten en eene partij droog en ander Hout. Kasten, Tafels, Stoelen, Lampen, Spiegels, Emmers, Teelen, Ketels, Potten, Pannen, Tobben, Kuipen, Koper-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd en Aardewerk, Wasch- en Schuur- gerief en wat meer te koop zal worden gepresenteerd. Koopen tot en met f3,— kontant. Het overige op tyd van betaling onder borgtocht dósgevorderd. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van EDUARD TACQ aan zijn woonhuis te Zaamslag, tegen den Provincialen weg, nabij Spui, op des namiddags ten 2 ure, verkoopen als Kast, 3 Ta- ,rQ< fels, 19 Stoelen, Leuningstoel, Wekker, Klok, Kachel, Hanglamp, 2 staande Lampen, 1 Handnaaimichine, Spiegel, Vloer zeil, Matten, Spekton, Baktrog, 1 Melkton, 2 Meeltonnen, Kruiwagen, Spaden, Rieken, Slijpsteen, Koper Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch-, Keu- ken- en Schuurgerief, eenige droge Mutserd en 19 Kippen en 1 Haan. Koopen tot en met f3,kontant. Het overige op 3 maanden, onder borg tocht dèsgevorderd. Aanbevelend, v Iaaouiai» alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;in Zeeu wsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Buijze, P. Dey, Hulst, C. L. Du Cock—Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed. Klaassen-Donze, A. van Overbeeke, R. Scheele- Willems, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J, van Pienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a 1,30 per 2 KG.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3