Landbouw. Gemengd Nieuws. reiziger» in de buurt. Zij werden door de dorpelingen voor de roovers gehou- j den en aangevallen. Een der vier is gedood, de drie anderen zijn zwaar gewond. 't Mond- en klauwzeer kan gelukkig als geweken beschouwd worden en du» zal een middel om die gevreesde ziekte te voorkomen of te genezen wel een beetje als mosterd na den maaltijd beschouwd worden. Toch achten wij het dienstig melding te maken van een paar gevallen welke zeer opmer kelijk zijn. De heer A. Vrooman, op de boerderij „Wij leven maar op hoop van beter" te Capelle a/d IJsel schrijft, dat hij de door klauwzeer aangetaste pooten van twee kalveren aldus behandelde Hij maakte van Litebuoyzeep (deze Life- buoyzeepis verkrijgbaar bij de Sunlight- zeepraaatschappij te Rotterdam en in alle winkels welke Sunlightzeep ver- koopen) een sterk sop, goot dit in een emmer met warm water en zette daarin de pooten van het zieke beest. Nadat dit zeepsop nagenoeg koud was, nam hy de pooten er uit en wikkelde die in doeken welke flink nat waren ge maakt met sterk Lifebuoy-zeepsop. Deze behandeling herhaalde hij twee maal per dag. Na een paar dagen trad reeds beterschap in en na 14 dagen waren de pooten weer gaaf en gezond. De heer J. J. Voets, veeboer a d Kleiweg te Hillegersberg had een zelfde ondervindinghet door hem met Lite buoyzeep behandelde vee waarvan de pooten door klauwzeer waren aangetast, was spoedig geheel genezen, waarom hij dan ook aanraadt, als beesten iets aan huid of pooten mankeeren, Life- buoyzeep aan te wenden. Nu, 't middel is niet kostbaar en kan in voorkomende gevallen gemakkelijk worden toegepast, terwijl het zich laat begrijpen, dat de zeep op wonden ont smettend werkt en het vee zal nalaten er aan te likken, zoodat geen besmetting naar den mond wordt overgebracht. Westl. Crt. Mesten van varkens. Op de hoeve Willem III van de Maatschappij van Weldadigheidte Frederiksoord, wordt een zeer belangrijke mestproef met varkens genomen. Er worden daar twintig varkens gemest, welke alle even oud zijn, doch van verschillend ra», en wel4 volbloed groot-Yorkshireras 4 van het Priesch inlandscb ras4 kruislingen van Priesch inlandsche moeder met groot-Yorkshire beer(Frie- sche methode)4 kruislingen van oud- inlandsche moeder met groot-Yorkshire beer (Drentsche methode)en 4 ver edeld Duitsche landvarkens. Deze dieren krijgen nu allen hetzelfde voeder en worden eenmaals 's weeks gewogen. Zoodra het gewicht ongeveer 300 pond bedraagt, zullen zij geslacht worden. Eene commissie van deskun digen zal uitspraak doen welk soort het meest is aan te bevelen. Gedurende de maand December 1907 is in Zeeland geen enkel geval van besmettelijke veeziekte voorge komen. on vergald, Mary, geloof mij. Ik was gister-avond immers de gelukkigstester- veling op sarde? Nn slaat mij het noodlot alles uit de handen wat ik in werkelijkheid bezat, en laat me alleen de zeepbel over, in wier prachtige kleuren ik mij gister-avond verheugde, en die ieder oogenblik kan barsten en als on zichtbaar stof neervallen.* «Je spreekt in raadsels,* antwoordde Mary aarzelend. «Ik bedoel, Mary,* zei Reinoud met tranen in de oogen en op een toon zoo bitter dat Mary's hart er van ineenkromp, - «dat dezen morgen een onbekende dame een punt van den sluier heeftop- gelicht, die tot nog toe zonderlinge zaken voor mij verborgen hield. Mijne moeder heeft mij verstooten mijnheer Hork is myn vader niet; ik ben dus niets meer dan een kind zonder naam, een vonde ling en een bedelaar, die het stuk brood van een armen officier heeft helpen opeten en voor 't overige van vreemde aalmoezen heeft geleefd «Spreek zoo niet, Reinoud,* zei Mary, zijn handen rukkende en hare tranen dei viijen loop latende. »Je doet me zou'n verdriet!* Deze eenvoudige woorden en de toon waarop ze gesproken werden, troffen Reinoud diep hij s: aarde baar met groote o «gen aaneen gelukkige glimlach s p ie I de om zijn lippen, maar 'twas als de vluchtige zonnestraal op een don- AXEL, 14 Januari 1908. De beperking van het vervoer over alle kunstwegen in de geheele provincie is opgeheven met middernacht tusschen 12 en 13 Januari 1908. De heer dr. J. E. Callenfels te Hulst heeft eervol ontslag aangevraagd als gemeente-geneesheer te Stoppeldijk, St. Jansteen en Clinge. Bij kon. besluit zijn tot regeling van de personeele belasting de grenzen tusschen de in verschillende klassen vallende gedeelten der na te noemen gemeenten als volgt vastgesteld Van de gemeente St. Jansteen loopt de grens, aanvangende bij het punt in de gemeentegrens, waar de vaart van Hulst uitmondt in den heul, die gaat onderdoor de terreinen, in gebruik bij de stoomtram maatschappij Hulst--Wal soorden en de spoorwegmaatschappij MechelenTerneuzen, langs de noord grens dier terreinen tot aan den Hoogen weg, volgt de sloot langs de oostzijde van dien weg tot aan de eerste heul, zuidelijk van de Absdaalsche straat vandaar oostwaarts langs den water loop die uitmondt in de vaart van Steen tot en daarna langs die vaart zuidwaarts tot aan den zoogenaamden oversprong over de Steensche straat, oostwaarts langs den watergang in den CTm^epolder tot aan den waterloop, die in noordelijke richting gaat tusschen de Gentsche en de Steensche straat langs dien watergang in gemelde richting tot de grens der gemeente en verder langs deze grens tot het punt van uitgang. keren dag; oogen blikkelijk was die lach verdwenen, en met een wanhopig gebaar de handen boven zijn hoofd in elkander slaande, riep hij hartstochtelijk «Ja een bedelaarAlles wat ik ben en heb, is mij door het medelijden van vreemden in den schoot geworpen. Ik schaam mij diep, en niets blijft me over dan de wijde wereld in te gaan en een land op te zoeken, waar men iemand van een geleenden of gestolen naam geen rekenschap vraagt.* «Ge zijt wreed en ondankbaar,* zei Mary, hare tranen drogende; «van welke «vreemden* spreek je? Bedoel-je daarmee den man die met blinde liefde zich aan de taak heeft gewijd u op te voeden en eene eervolle positie te verzekeren Bedoel-je hen, die je met belanglooze liefde hebben ontvangen en als een lid van het gezin in hun midden opnamen Met dat medelijden bedoel-je zeker de genegenheid, die je ongevorderd en op zoo ondubbelzinnige wijze werd geschon ken Dat ge u diep schaamt, daaraan doe-je wèl, maar ik wenschte dat het schaamte was over de onredelijke en onmannelijke taal, die je zooeveu is ont vallen. Stillaat me uitspreken Ik heb me-zelve ook een verwijt te doen ik was bij je terugkomst onhartelijk, en je hadt recht mij te beschuldigen van caprice of koketterie. Ik weet zelf niet waarom ik zoo was, maar genoeghet heett mij leed gedaan, en ik geloot je Van de gemeente Sas van Gent loopt de grens van grenspaal 309 (Laatste stuiver) langs de Rijksgrens in noorde lijke richting tot aan den watergang, gelegen ongeveer midden tusschen den Staakjesweg en den zg. Schapersweg langs dezen watergang tot aan den dijk welke de St. Albertsen Chellink- polder scheidt, van dit punt zuidwaarts over dien dijk tot aan den Rijksweg van Sas van Gent naar Neuzen, langs dezen weg in noordelijke richting tot de plaats waar hij gesneden wordt door de grens tusschen de gemeenten Sas van Gent en Westdorpe daarna langs de genoemde gemeente grens tot den oorsprong van de Galgen- kil, vandaar door deze kil naar den nieuwen oostelijken kanaalarm en in zuidelijke richting midden langs dezen en het kanaal van Gent naar Neuzen tot de Rijksgrenslangs deze naar het punt van uitgang. Prov. blad no. 6 bevat een besluit van Ged. Staten van Zeeland, houdende afkondiging van een wijziging van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Hoek. Daarin is opgenomen het Kon. besluit van 14 Dec. 1907, waarbij het besluit van Ged. Staten van 21 Dec. 1906 te dezer zake is vernietigd. Zaterdagnamiddag zijn door de Rijksambtenaren te Philippine 4 paarden met karren waarop 110 biggen wegens vermoedelijk frauduleuzen invoer uit België in beslag genomen. Wel toonde de eigenaar een in het Pransch geschre ven bewijs, dat de beestjes van IJzen- dijke afkomstig waren, doch de ambte naren schenen daaraan niet veel waarde te hechten. Loop der bevolking. De loop der bevolking in de gemeente Clinge over 1907 was als volgt Geboren 79 m., 73 vr., totaal 152. Gevestigd 104 m., 104 vr., totaal 208, Overleden 36 m., 23 vr., totaal 59, Vertrokken 139 m., 155 vr., totaal 294. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1906 1864 m., 1828 vr., tot. 3692 31 Dec. 1907 1872 m., 1827 vr., tot. 3< alzoo vermeerderd met 7 personen. Levenloos aangegeven 4 m., 3 vr., totaal 7. Voltrokken huwelijken 23. Op 31 Dec. 1906 telde Graauw 2171 inwoners en wel 1105 m. en 1066 vr. daarvan het bewijs te hebben gegeven. Luister, ReinoudSpreek nimmer meer zooals je daareven deed, want ik zou je dan niet meer de plaats in mijn hart kunnen geven, die je er sinds onze kindsheid innaamt. Ik beken, dat het een harde slag is, die je wordt toege bracht, maar het recht is je immers nog onbekend en wie weet hoe gelukkig alles nog voor je uitvaltMocht dat niet zoo zijn, dan zie ik nog niet in waarom ge uwe vrienden zoudt verlaten, evenmin als zij het u zullen doen. Reken op ons wat er ook gebeure wij zullen steeds uw vrienden blijven »Mary,« zei Reinoud diep aangedaan «ge zijt een engel. Uwe woorden zijn de taal van het hartik dank u voor die goede woorden, maar 't is blijft mij te moede alsof een zwarte sluier over mijne oogen is gevallen. O ge kunt niet beseffen hoe ongelukkig ik mij gevoel. Als de zoon van een armen luitenant kon ik wel is waar de oogen niet hoog opheffen, maar als vondeling of bastaard moet ik mijn aangezicht be dekken en mij verbergen in een afgelegen hoek der aarde.* «Het grieft me diep u zoo te hooien spreken. Helaas ik begrijp dat mijne troostwoorden thans niets vermogen. Ik wenschte u te kunnen overtuigen, dat hoe grooter de ramp is die u treft, hoe meer ge op onze sympathie moogt reke nen. Gelooft ge me niet, Reinoud Dit aantal vermeerderde door de ge boorte van 37 m. en 34 vr. en door de vestiging van 61 m. en 56 vr. met 188. Het verminderde evenwel door het overlijden van 27 m. en 11 vr. en door het vertrek van 68 m. en 75 vr. met 181. De bevolking bestond dus op 31 Dec. 1907 uit 2178 personen: 1108 m. en 1070 vr. Er werden 19 huwelijken voltrokken. In de branderij van den heer C. j H. W-, aan den Noordwestsingel te Schie dam, liep Zaterdag de 22-jarige bran dersknecht v. d. G. door den stoom mis leid, in een bak met heete spoeling. Over het geheele lichaam met brand wonden bedekt werd hij per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Te Rotterdam is door de politie aangehouden een werkman, die bezig was de klinkers uit de straat op te breken en op een handwagen te laden. Hij gaf voor, als gemeentewerkman voor dit werk aangewezen te zyn, maar later bleek dat hij voor een partikulier aangenomen had om een straatje te leggen. In zijn behoefte aan steenen trachtte hij daarop op gemelde wijze zijns inziens zoo goedkoop mogelijk te voorzien. Vouwbeenen.. Een meneer in een winkel van schrijfbenoodigdheden tot een der winkeljuffrouwen „Juffrouw, heeft u vouwbeenen?" De juffrouw krijgt een kleur en loopt verlegen den winkel uit, waarop met toornig gezicht de patroon verschijnt, die den argeloozen meneer toevoegt: „Als u impertinenties tegen de win keljuffrouwen wilt begaan, dan moetu hier niet wezen, meneer, 't Is hier een fatsoenlijke zaak. De juffrouw d'r bee- nen gaan u niets aan Wanneer de meneer in het vervolg een vouwbeen moet koopen, zal hjj zich wel wachten te beginnen met: juffrouw heeft U vouwbeenen In beschonken toestand achter volgde Donderdag te Utrecht een zekere H. M., een verlofhoudster. Blijkbaar hadden er vroeger liefdesbetrekkingen tusschen hen beiden bestaan. Voor het ergste bevreesd, nam de vrouw zoo snel mogelijk de vlucht en geen uitweg meer wetende, zocht zij haar heil in een brugwachtershuisje. De man bleef haar ook hier op den voet volgen en daar hij gewapend was met een re volver, oordeelde men het noodig hem in arrest te stellen. Later kwam aan het licht, dat de revolver geladen was, terwijl bij fouil leering bovendien nog 6 scherpe pa tronen voor den dag kwamen. Na ont nuchtering scheen hij wel onder den indruk van het gebeurde te zijn, want 's morgens daarna werd hij herhaal delijk door zenuwtoevallen getroffen. De rijksveldwachter jachtopziener De W. werd Vrijdagnacht ongeveer 4 uur in het duin te Katwijk gevonden, bedolven onder het zand, nagenoeg ge heel bewusteloos. Donderdagmorgen was hij, uitgegaan om konijnen te del ven. Omstreeks 12 uur 's morgens, toen hij bezig was met delven, stortte het zand over hem heen, zoodat hij dus ongeveer 16 uur tot aan zijn schouder» onder het zand was begraven. Toen De W. Donderdagavond niet thuiskwam zijn helmplanters naar hem gaan zoe ken, die hem omstreeks 4 uur in den morgen in boven omschreven toestand ronden. Een spiritusdrinker. Vrijdagmiddag slenterde in het stratennet tusschen Tol steegsingel en Westerkade te Utrecht een ruim zestigjarige man, die zoo zwaar beschonken was, dat hem het gelooft ge uwe beste vriendin niet saeer Waarom schudt ge zoo twijfelmoedig het hoofd Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 2