l LOTISICO WOBÏPOEM m Aaifeeittiiig. WOON- en WINKELHUIS, ZUTTER'S Veehouders. Eerste kwaliteit Lijnkoeken. De stem zii Burgerlijke Stand. Advertentiën. aanbesteden KENNISGEVING. Firma P. H. VEENHUIZEN. Openbare Verkooping. Uit de hand te koop: VERKRIJGBAAR: Axel. F. D1ELEMAN. Voorhanden: LIJNMEEL. GRINDMEEL. GLUTENMEEL. Blatchfords Kalverenmeel. Van Beeks Hoendermeel. Groote en kleine MAIS, 100 Wilgen Tronkboomen met gewaai, en Het 4-jarig Kaphout ïan 180 Wilgenboomen, gffïï pagelijks te zien en te hssren bij Bbnsaart. Wie een polis neemt van de „Eerste Ned. Maatschappij tot verzekering van Risico in Loterijen,heeft voor een kwartje per week dezelfde kansen als de bezitter van 1 >o in de Staatsloterij en heeft geen risico, daar de polis hare waarde behoudt. Verdere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den agent, J. C. VINK, te r i. Te Schiedam trof een slagersjongen die met een mes in den zijzak van zijn jas wat vlug een hoek om liep, den brandersknecht H. V. met dat mes juist in de lies. De getroffene overleed, ondanks geneeskundige hulp, vrij spoe dig na het ongeval. Te Utrecht is op het Centraal station een losse werkman der telegraaf, M., vader van negen kinderen, onder een trein geraakt en gedood. I Bij een vechtpartij, die Zondag avond te Roermond aan de buitendeur van het caté de Zwarte Ruyter aldaar plaats had tusschen twee jongelingen van 2b en 20 jaar, H. en N., bracht eerstgenoemde zijn tegenstander met een scherpen beitel eene 10 c.M. lange en zeer diepe wonde in de borst toe. De dader werd onmiddellijk gearres teerd en legde bekentenis af. De toe stand van den getroffene, die naar het hospitaal werd overgebracht, is van dien aard, dat men voor zijn leven vreest. Uit Monster wordt naar aanleiding van het onderzoek naar den dood van een jklein jongetje het volgende aan het A'. v. d. D. gemeld Vrouw M. V. was het vorige jaar door een agent van politie te Loosduinen als huishoudster in dienst genomen. Al spoedig bemerkte deze echter, dat zijne kinderen door die vrouw mishandeld werden, zoodat hij haar de deur uitjoeg. Drie maanden later huwde de vrouw met een arbeider te Ter-Heide (Monster) met een weduwnaar. Al spoedig werden ook hier de stiefkinderen mishandeld. Een meisje van 4 jaar had zich vuil gemaakt. De vrouw diende het kind een hevige kastijding toe, plaatste het toen zittende met het bloote lichaampje in een pot met loog en wierp het ver volgens op den zolder, waarna zij zelve uitging. Toen de vader des avonds thuis kwam en aan de andere kinderen naar zijn dochtertje vroeg, kreeg hij het antwoord, dat dit op zolder lag. En daar vond de man zijn kind dood. Het lijkje is op last van de justitie geschouwd. De vrouw is gevankelijk naar Den Haag overgebracht. Een half uur na het afknabbelen van 5 peulen van den Gouden Regen (Cytisus laburnum) vertoonden zich bij een tweejarig jongetje vergiftigings verschijnselen, in den vorm van braken en slaperigheid, spoedig gevolgd door volkomen bewusteloosheid. De adem haling stond nu en dan stil, de pols was onregelmatig, de lichaamswarmte beneden de normale. In weerwil van het ingieten van koffie en van Tokayer, kwam er geen verbetering. Men diende toen door de maagsoude met water aangeroerd houtskoolpoeder toe, waarop overvloedig braken volgde, dat zich meermalen herhaalde. Na voortgezet toedienen van koffie en Tokayer werd de toestand gunstiger en 8 dagen later was het kind hersteld. Als tegengif heeft hier zonder twijfel het houtskoolpoeder, dat de Cytisine, d. i. de giftige stof in Gouden Regen, aan den maaginhoud onttrok en het daarop gevolgde braken den gunstigen afloop teweeg gebracht. N. R. Crt. Te Oude-Pekela is Dinsdagmorgen een 10-jarig zoontje van schipper Dol in 't vooronder door kolendamp gestikt. Een Parijsche wisselagent heeft bet er eens aan de grenzen op aan laten komen, om een beslissing te krijgen over de vraag of een reiziger zonder bagage gedwongen kan worden uit te stappen en naar het douanekantoor te gaan, dan wel of de douane in den wagon moeten komen. Hij werd eerst door den vrederechter tot 500 fr. boete veroordeeld. Hij ging toen hooger op maar zag dezer dagen zijn beroep afgewezen door het Hof van Cassatie, dat tot de conclusie kwam dat de reizigers uit hun coupé moeten. Van 1—15 Dec. 1907. Hulst. Geboorten. 1. ElsaAdriana, d. van Carolus Biesbroeck en Maria Jannetta Lust. 3. Josephina Johanna Maria, d. van Augustinus Willebrordus de Silva en Elodia Rosalia Verberckmoes. 7. Eugène Julien, z. van Andreas Marinus Josiassen en Jozefina Maria de Meester. 9. Maria Petronella, d. van Petrus Blommaert en Elisa Heme- laar. 11. Maria Charlotta, d. van Maria Emelia Segers. Overlijden. 3. Apolonia Deliën, 77 j., weduwe' van Jan Francies Bruggeman. 6. Antonius de Witte, 87 j., weduwn. van Amelia Sophia Kools. 8. Dominica Felicita Roegiers, 83 j., wed. uit het eerste huwelijk van Pieter de Vos en uit het tweede huwelijk van Pieter Judocus Verdunnen. Justina Petronella Parmentier, 68 j., echtg. van Leopold van Overloop. 13. Dorothea Voet, 77 j., wed uit het eerste huwelijk van Willem Jan van Homberg en uit het tweede huwelijk van Pieter Pauwels. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 7. Theophila Rombaut, 24 j., jm. en Leonia Maria Bonne, 20 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 12. Petrus Aloisius de Smet, 26 j., jm. en Delphina Maria Pica vet, 34 j., wed. Geboorten. 11. Joseph Franciscus. z. van Augustinus Aloijsius van Over loop en Florentia van Puyenbroeck. 14. Anna Maria, d. van Emilius de Dauw en Maria Sophia Boone. Norbertus Joseph Maria, z. van Aloijsius Josephus van Hove en Maria Anthonia van Hove. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 4. Abraham van der Hage 32 j., jm. en Leuntje Martha van Es, 27 j., jd. 12. Hendrik de Bruine, 20 j., jm. en Janneke Pieternella 't Gilde, 19 j., jd. Geboorten. 2. Willem Pieter, z. van Cornells de Zeeuw en Maatje de Feijter. 9. Cornells Edial, z. van Marinus Dekker en Tanneke de Putter. Elizabeth, d. van Pieter Oppeneer en Catharina Jansen. 11. Jan, z. van Cornelis de Putter en Cornelia Buijtler. 16. Cor nelis, z. van Cornelis Hamelink en Willemina Cornelia Gerrits. Overlijden. 1. Leuntje Jozina Faas, 4 m., d. van Pieter en Janneke van de Voorde. 3. Adriana van Kerkvoort, 2 m., d. van Maarten en Elisabeth de Ridder. 9. Willem Johannes Moèns, 3 w., z. van Hendrik Jan en Johanna Catharina Leenhouts. Overslag. Huwelijks-aangiften. 10. Augustus Franciscus Baes, 51 j., weduwn. en Pharailda Sijs, 47 j., jd. Overlijden. 5. Germaine Coralie David, 11 d., d. van Dominicus en Marie Poppe. Zuiddorpe. Geboorten. 4. Petrus Joannes, z. van Eduardus Samijn en Marie Mathildes Lyppens. 7. Henricus Franciscus, z. van Theophile de Wolf en Emerentia Maria van Bambost. Overlijden. 1. Bertha Maria Waelput, 20 j., d. van Eduardus Antonius en Honorine Kamoen. Geboren KEES, zoon van G. P. ITTMANN en M. E. ITTMANN—Massee. Eeniae en algemeens kennisgeving. Axel, 19 Dec. 1907. Ondergeteekende bericht bij dezen aan belanghebbenden, dat zijne stieren voortaan ter dekking beschikbaar zijn aan den prijs van f 1, pen koe en niet per kali'. JAN DE PUTTER Jz., Axel, Steenbosc h. Het Bestuur der BIJZ. SCHOOL te Axel (Spui), zal in het openbaar het verbouwen van de bestaande SCHOOL en het bouwen van een nieuw LOKAAL en ONDERWIJ ZERSWONING. Aanwijzing 8 Jan., n.m. 3 ure, be steding 15 Jan. n.m. 3 ure, samen komst in de School. Bestekken en teekeningen voor school en woning afzonderlijk h 11,25 per stuk verkrijgbaar bij H. van Luijk te Axel, bij wien tevens alle inlichtingen zijn te verkrijgen. Ondergeteekende bericht, w dat hij, te beginnen met 1 Januari 1908, zal ophouden te leve ren aan H.H. Winkeliers en Wederver- koopers, doch dat zijn zaak uitsluitend aan huis en en détail (in 't klein) zal worden gedreven, terwijl de goederen uitsluitend A contant en aan sterk con- curreerende prijzen berekend zullen worden. Bovendien zal bij iedere 10 Gulden voor direkte betaling 25 cent wordeu uitgekeerd. Dit in verband met het nieuw ingevoerde Bonstelsel. Onder beleefde aanbeveling, N.B. Op verzoek worden te leveren goederen (voorzoover binnen de plaats) onmiddellijk thuis bezorgd. Alle goe deren zijn beslist van dezelfde prima kwaliteit als steeds door mij geleverd. De NIEUWJAARSCOMMIS- w S1E dankt de mildp gevers voor de gaven hun verstrekt en maakt tevens bekend, dat BEDEELING zal plaats hebben, op Dinsdag 31 December 1907, des nam. 1 uur. Diegenen, die werk hebben zullen niet in aanmerking komen om te bedeelen. JOH. SMIES, Voorz. M. WOLFERT, Secr. A. KOLFER, Penningm. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den BUTHPOLDER op Dinsdag den 14 Januari 1908, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen Een goed onderhouden staande Buitenweg. Te bi vragen Axel. A. CO F! NELISSE. is verkrijgbaar by JOZ. DE FEIJTER,Axel. enzoovoorts. Axel D. J. OGGEL. staande aan de dijken van voor noemden polder. Te vergaderen aan Schapenbout. Wie een GRAMOPHONE koopt van bovenstaand fabrieksmerk is zeker, iets goeds en degelijks te hebben. Hei beste op dit gebied Solied van constructie cn Eenvoudig in behandeling Ieder zijn eigen muziekcorps in huis! x t xei

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3