Binnenland. Landbouw. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. moeten omsingelen, om de drie duizend studenten, die in de aula een vergade ring belegden, tot het verlaten van het universiteitsgebouw te dwingen. AMERIKA. Er bestaat kans op een staking in de Amerikaansche spoorwegwereld. Naar het heet zullen 75,000 spoorweg employés, die in dienst zijn bij 65 maat schappijen wier netten liggen aan de oostzijde van de Mississippi, het werk neerleggen indien geen algemeeneloons- verhooging en invoering van een uni formen loonstandaard wordt toegestaan. De geëischte loonsverhoogingen bedra gen 10 pet. voor alle soorten van ambten. Twee machtige organisaties, de Order ot Railroad Conductors en de Brother hood of Railway Trainmen, werken eensgezind. Men acht het niet onmo gelijk, dat den 2en Januari door de employés een ultimatum zal worden gesteld aan de maatschappijen. In verband met het bezoek van den Duitschen Keizer aan onze hoofdstad is gisteren de Koningin en de Prins om 11 uur te Amsterdam gearriveerd Aan het perron hadden de gewone formaliteiten van ontvangst plaats, o. m door burgemeester Van Leeuwen. Onder de tonen van de stafmuziek van 't zevende regiment verschenen de Koningin, in het donker gekleed, en de Prins in generaals-uniform op het balcon ter beantwoording aan de luide welkomstbegroeting van het publiek op den Dam, dat ditmaal door de politie op verren afstand van de kleine steentjes werd gehouden. Te twee uur kwamen de Koningin en de Prins tner groot gevolg aan den kop der Handelskade, om de toebereid selen te bezichtigen voor de ontvangst van den Keizer. Marinematrozen vormden een eere- wacht en de muziek der marine uit Den Helder speelde de volksliederen Na bezichtiging der toebereidselen maakten de vorstelijke bezoekers een rijtoer. In tegenspraak met eene gedane mededeeling zal toch ook de Koningin den Keizer aan de Handelskade ont vangen. Zaterdagmiddag te 2 uur vertrekt het kohinklijk echtpaar. Gisterenavond 5 uur is de Keizer te IJmuiden aangekomen. ik zoo van u af. Of geloof-je dat wispelturig ben »En De Muscadiu waagde Reinoud te vragen. »Ik mag toch wel meer dan één vriend hebben,» antwoordde zij lachend »Wel zeker! Zie daar komt hij, je vriend zei Reinoud bleek van jaloezie. »Ik geef je aan hein over. Ik wensch je geluk met dien vriendmaar dit zeg ik je: die man is mijn vijand.» Hij wilde haar arm loslaten en zich verwijderen maar zij hield hem met een zachten druk terug en fluisterde snel »Reinoud, je zult met dien man geen twist zoeken, of je maakt me ernstig boos. Ik zie heel goed wat er in je omgaat, maar als je werkelijk vriendschap voor me hebt, zul-je mij gehoorzamen. Beloof me dat De Muscadin was het- paar genaderd en boog met veel zwier, maar met een sarkastisch glimlachje. Daarop mat hij Reinoud uit de hoogte en verzocht Mary, de zaal met hem rond te wandelen. Mary liet den arm van haar cavalier los en onder het fluisteren der woorden tot straks,» knikte ze hem toe, en liet zich toen door De Muscadiu voortleiden. De oude Hork stond aan den ingang der zaal en had het paar geen oogenblik uit het oog verloren. Hij schoot onmid dellijk op Reinoud toe en trok hem naar buiten. »Wat zien mijne oogen vroeg hij Pensionneering gemeenteambtenaren. In verband met het door de regeering in te stellen nader onderzoek naar de geldelijke lasten van eene algemeene pensionneering van gemeente-ambtena ren en van hunne weduwen-en weezen, heeft de minister van Binnenl. Zaken door de tusschenkomst van de com missarissen der Koningin in de provin ciën aan de gemeentebesturen verzocht rechtstreeks aan hem op te geven het getal ambtenaren, werklieden daaronder begrepen, mannelijke en vrouwelijke afzonderlijk, dat in vasten dienst bij de gemeente is of zal zijn op 1 Januari 1908 en niet reeds krachtens de wet aanspraak heeft op Rijkspensioen. Het ligt in de bedoeling van den minister, om. nadat dit getal bekend zal zijn, aan de gemeentebesturen het benoodigd getal formulieren of kaarten te zenden, ten einde voor elk ambte naar als bovenbedoeld een formulier worde ingevuld naar den toestand op gemelden datum. Ook zou de Minister gaarne, voor zooverre in de gemeente eene gemeen telijke pensioenregeling bestaat, een afdruk der daarop betrekking hebbende verordening ontvangen. Stamboek van het Zeeuwscli- Belgisch Trekpaard. Donderdagmiddag werd in de Prins van Oranje te Goes, onder voorzitterschap van den heer L. J. Dorst, eene alge meene vergadering gehouden van de Vereeniging van dien naam. Tegenwoordig waren 30 leden. Het uitbrengen van het verslag werd uitgesteld tot de volgende vergadering. De rekening werd goedgekeurd in ontvang op 1 1477.56, in uitgaaf op f407.96, dus met een goed saldo van f 1069.60. Als bestuursleden werden herkozen de heeren L. J. Roggeband te Groede, H. A. Hanken te Kattendijke en Joh de Peijter te Zaamslag. De behandeling der begrooting werd uitgesteld tot de volgende vergadering. Dit geschiedde ook ten opzichte van de bespreking der driejaarlijksche ten toonstellingen van premiepaarden. Wat betreft cornagekeuring is een wetsontwerp in wording. Besloten werd dat de vereeniging f 50 zal bijdragen in het aandeel voor den aankoop van een schrijfmachine. De aankoopsom bedraagt f 400. Voorts werd bepaald dat keurmeesters niet meer werkzaam mogen zijn bij stamboek- en by premiekeuringen Alzoo zullen twee stellen zelfstandige keurmeesters worden aangewezen. Door den heer G. A. Vorsterman van Oyen werd voorgesteld om in het ver volg de keuringen voor het stamboek te doen voorafgaan aan de premie keuringen. Dit werd goedgekeurd en in verband daarmede het huishoudelijk reglement gewijzigd. Een veiling van paardengarnituren, gebruikt op de Haagsche tentoonstelling, bracht t 277.30 op. Bij aankoop hadden zij f 368 gekost. verbaasd. »Ik geloof', jongen-lief, dat je beter deedt met mij naar huis te gaan.» »Integendeel, Vader, ik blijf; en ik verzoek u ook te blijven. Ge moet u dezen avond opofferen. Na het dansen gaan we spelen.» »Je bent gek,» zei Hork, »door 't gekke heen.» Volstrekt niet, Vader, ik ben bij mijn volle zinnen. Maar als ge heen gaat, doe ik misschien dwaasheden. Blijf, bid ik u.« Op ditoogenblik stoof Frits hen voorbij. »Nog een paar uren, en dan begint het spel. Luister daar wordt een nieuwe dans gespeeld. Tot straks, Vader!» En Reinoud snelde de zaal binnen. Wordt vervolgd.) Er wareh klachten ingekomen dat de veulenbewijzen sedert 1906 niet meer werden afgegeven. De secretaris deelde mede dat hij geen gelegenheid had die te zenden, omdat de dekboekjes niet in orde waren. Hij verzocht dat de hengsten houders hunne medewerking zouden verleenen. M. Crt. PREDIKBEURTEN TE AXEL, AXEL, 13 December 1907. De alhier gehouden collecte voor de jaarlijksche Nieuwjaarsbedeeling heeft opgebracht iuim ƒ407. Het vorige jaar is 394 opgehaald. Door den gemeenteraad van Koewacht is besloten, een adres te zenden naar de Tweede Kamer, met verzoek het daarheen te willen leiden, dat de ontworpen stoomtram Hontenisse Belgische grens, loopt via Zuiddorpe naar Selzaete en niet Drie Schouwen Westdorpe Sas van Gent. Na gereed making der bruggen kan later altijd nog een zijlijn van Zuiddorpe naar Sas van Gent gelegd worden. Door den raad van Zuiddorpe zal een dergelijk adres verzonden worden. In de week van 4 tot en met 10 December 1907 zijn in Zeeland voor gekomen 3 gevallen van typhus en febris typhoïdea; 7 van roodvonk en 11 van diphtheritis te weten, van typhus en febris typhoïdea 1 geval te Groede, en 2 te Poortvlietvan roodvonk 1 geval te Groede, 1 te Kortgene, 3 te O. en W. Souburg, en 2 te Vlissingen van diphtheritis 1 geval te Axel, 1 te Dreischor, 2 te Goes, 2 te St. Jansteen, 2 te Kerkwerve, 1 te Koudekerke, 1 te Zierikzee en 1 te Zuiddorpe. Naar we vernemen, zal de ten toonstelling voor huisvlijt te Ter NeuzeD gehouden worden in de week van Maandag 10 tot en met Zaterdag 15 Augustus 1908. Voor het beroep bij de Geref. gemeente (Vlooswijkstraat) te TerNeu zen is door Ds. H. Roelofsen te Goes bedankt. Teneinde de postverbinding te Sluiskil te verzekeren met trein 3 van Ter Neuzen naar Mechelen, zal van af 15 dezer, trein 1 van Gent naar Ter Neuzen 3 minuten vroeger uit Sas van Gent vertrekken, zoodat de dienst regeling wordt gewijzigd als volgt Sas van Gent A6.16 Sas van Gent V6.22 Philippine6.30 Sluiskil-brug6.34 Sluiskil6.37 Ter Neuzen A6.45 Twee bootsmannen uit Gent,zekere A. d. L. en A. d. C., kwamen Maandag te Ter Neuzen en begonnen, voorzien j van eene vergunning van den rijks havenmeester met behulp van een boot, in het kanaal té visschen naar ruw ijzer, waarvan, zooals bekend, bij het lossen wel eens staven in het water vallen. De gemeentepolitie, die op de luidjes geen goed oog had, doch niets tegen hen kon doen, daar hunne vergunning deugdelijk was, hield een oogje in het zeil. Tegen het vallen van den avond hadden de mannen ongeveer 400 Kg ijzer gevischt en zij kwamen te half zes met hunne boot op zijde van een der barge's om het ijzer daar aan boord te laden, voor vervoer naar Gent. De politie meende nu eens nader een kijkje te moeten nemen en nam de boot met het ijzer in beslag. Nu bleek n.l. dat de hoeveelheid tot 2200 Kg. was aangegroeid en dat het grootste deel van het ijzer droog was en aan niets te bemerken was dat dit in het kanaal had gelegen, zoodat terstond het vermoeden rees, dat de visschers ook van de aan het spoor opgeslagen partijen ruw ijzer en gietstaal hadden gevischt. Het resultaat van het onderzoek was, dat de beide mannen in arrest werden gehouden en Woensdag naar het huis van bewaring te Middelburg zijn over gebracht. .Tem. Crt. Zondag 15 December 1907. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. B. T. Hugenholtj, Ds. J. B. T. Hugenholti. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds E. R Broekstra. Ds. E. H. Broekstra, Kerk B. Ds. R. v. d. Kamp. Ds. R. v. d Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat), Voorin. 9 ure Leeakerk. Nam. 2 ure Leesterk. Voorm. 91/, ure Nam. 2 ure Voorin. 9 ure Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 13 Dec. 1907. P. J., 30 j., landbouwersknecht te Zaamslag is veroordeeld wegens een voudige beleediging tot 10 boete sub sidiair 10 dagen hechtenis. In den nacht van Dinsdag op Woeni- dag is aan de Rijnhaven te Rotterdam in beschonken toestand op den grond liggende gevonden een werkman uit Hoek in Zeeland. In zijn bezit waren een revolver en 41 scherpe patronen, Naar het huis van bewaring aldaar is gebracht een persoon, uit dezelfde, gemeente Hoek afkomstig, die zich aan oplichting van een rijwiel had schuldig gemaakt. N. if. Crt. Naar men uit Amsterdam aan de N. R. Crt. meldt, ligt het in de bedoeling onzer regeering om, bij gelegenheid van het bezoek van den Duitschen Keizer aan ons land, de opvarenden der Duitsche schepen een blijk van belangstelling te geven, in den vorm eener vriendschappelijke ontvangst door hunne Hollandsche kameraden, Zij stelde daartoe een som gelds be-! schikbaar, en droeg de regeling op aan eene commissie uit de marine autoriteiten te Amsterdam. De officieren van het keizerlijke jacht de Hohenzollern, en de Duitsche oorlogsschepen Königsberg en Sleipner, zullen zich Vrijdagmiddag te 6' uur met hunne collega's van de Piet Hein, de Noordbrabant en de Friesland aan een diner in het Amstelhötel vereenigen, De tafel wordt gepresideerd door den kapt. ter zee J. H. Calmeyer, hoofd van het vak van uitrusting aan de marinewerf aldaar, aangezien de oudstei zee-officier, de directeur en comman dant, H. baron Sweerts de Landas Wyborgh, tot de genoodigden ten Paleize behoort. Het menu is aan de voorzijde versierd met de portretten van keizer Wilhelm en Koningin Wilhelrainaaan de achterzijde prijken de emblemen der Duitsche en Nederlandsche marine. Ook aan een 15-tal machinisten, een 20-tal onder-officieren en circa 100 korporaals en manschappen zal een aangename avond worden verschaft, met dien verstande dat elk dezer cate gorieën afzonderlijk ontvangen wordt door de gelyken in rang van ome marine. De onderofficieren zullen de voor stelling in Variété Flora bijwonen, de korporaals en minderen gaan naar Carré. Op de Merwede kwamen nabij het Giesendamscheveer de gebroeders Muil wijk, visschers te Hardinxveld, met hun vaartuig in aanvaring met den staaldraad van een sleepboot. Ofschoon de kapitein hiervan, toen hij het gevaar zag waarin de twee personen verkeer den, onmiddellijk het sein tot stoppen gat, kantelde het vaartuig, waarbij W. M. in de diepte verdween. De oudere broer werd gered. Het lyk van den jongste is tot heden nog niet ge vischt.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 2