Kipponhouders! Yan Beeks HOENDERMEEL KINDER-SPEELGOEDEREN. PREDIKBEURTEN TE AXEL Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Zeer kleine MA IS voor Kippen en Duiven. Axel. 1). J. OGGEL. H. s. Dinsdag, Woensdag en Donderdag. L. B. A. ROLFF-KLAASSEN. St. Nicolaas-artikelen, Openbare Verkooping. CANADABOOMEN. Openbare Verkooping. en Aanhoorigheden Openbare Verkooping. een WOONHUIS, Openbare Verkooping. ÏOI Openbare Verkooping. metende yan 1,40 M. tot 1,65 M., AXEL, 29 November 1907. Gisterenavond trad in een openbare vergadering in de Geref. Kerk A alhier, uitgeschreven door de christelijke jonge- lingsvereeniging „Ora et Labora" op de heer G. A. van der Hooft, Ned. herv. predikant te Domburg. In verhalenden trant besprak deze het werk van jongelingsvereenigingen en wees op het belang en het nut van die stichtingen. Nu en dan werd de rede afgewisseld dooreenigezangstukjes, welke gegeven werden door welwillende medewerking van de chr. zangvereeni ging „Hallelujah" alhier. Aan de Chr. school voor lager en meer uitgebr. lager onderwijs te Ter Neuzen is tot onderwijzer benoemd de heer H. Wildschut, onderwijzer met hoofdacte en acte voor de Engelsche taal te Zaandam, vroeger te Sluiskil. Dinsdagavond vergaderde op de bovenzaal van het „Hotel Centraal bij dhr. Keersemaker te Ter Neuzen de aldaar onlangs opgerichte „Oranje- Vereeniging Bij acclamatie werd dhr. J. A. P. Geill, burgemeester benoemd tot eere-voorzitter. Tot bestuursleden werden benoemd de volgende heeren die de functiën onderling verdeelden P. J. Scheele, voorz., M. Eijke, vice- voorz., G. Timmerman, secretaris, J. L. Jurrij, penningm., T. van Borssum Waalkes Sr., commissaris van eigen dommen, E. I. H. Speetjens en M. de Jonge, commissarissen vay orde. Besloten werd, dat ieder in zijn kring zal trachten de vereeniging uit te brei den, terwijl de burgemeester voor nemens is spoedig de commissarissen van orde en buurtcommissies van het Koninklijk bezoek tot een vergadering uit te noodigen, mede tot bevordering van den bloei der Oranje-Vereeniging. Aan het slot der vergadering werd onder groote geestdrift hulde gebracht aan den burgemeester, ter gelegenheid van zijn benoeming tot ridder in de Leopoldsorde. Tot hoofd der o. 1. school te Cadzand is benoemd de heer C. J. Neeteson, hoofd der school Waterland kerkje. In de week van 20 tot en met 26 November 1907 zijn in Zeeland voor gekomen 10 gevallen van roodvonk en 10 van diphtheritiste weten van roodvonk 1 geval te Colijnsplaat4 te Kruiningen, 2 te O. en W. Souburg en 3 te Vlissingenvan diphtheritis 1 geval te Kerkwerve, 2 te Neuzen, 2 te Tholen, 1 te Vlissingen, 2 te Zierikzee en 2 te Zonnemaire. Zondag 1 December 1907. Voorm. 91/» ore Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ore De. J. B. T. Hagenhol Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ore Leeskerk. Nem. 2 are Dl. H. Broeketra. Kerk B. Voorm. 9 ure De. R. v. d. Kamp. Nam. 2 ure De. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lauge Weststraat). Voorm. 9 ure Leeekerk. Kam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting 29 Nov. 1907. D. V., 55 j., herbergier te Koewacht en C. K., 29 j., bierhuishouder te Westdorpe zijn wegens het niet voldoen Frits heeft Zondag te vergeefs op Reinoud gewacht, en Reinoud heeft zelfs de moeite niet genomen iets van zich te laten hooren. Dat is, voor 't minst, heel zonderling.* »Er is niets, mevrouw,* zei Hork in groote benauwdheid, want hij zag geen kans zich te redden. aan het bevel van een ambtenaar beiden veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf. E. F., 23 j., grondwerker te Hontenisse, is wegens alsvoren veroordeeld tot f 10 boete, subs. 10 dagen hecht. J. F. F., 39 j., stoker te Neuzen, is wegens beleediging van ambtenaren veroordeeld tot f 10 boete, subs. 10 dagen hecht. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft de gevangenisstraf van twee maanden, door de Middelburgeche rechtbank opgelegd aan A. C. J., dienstbode te Groede, wegens diefstal van een gouden broche, veranderd in vijf gulden boete of vijf dagen heebtenis. Voorts werd de straf van een jaar tuchtschool, opgelegd aan Th. A. M. R., landbouwersknecht te Ossenisse, wegens diefstal van geld en een gouden horloge met ketting, veranderd in vijftien gulden boete of vijftien dagen tuchtschool. M. Crt. Wordt vervolgd.) Een kantoorlooper moest Dinsdag ochtend voor een makelaar in huiden bij een der grootste bankinstellingen te Amsterdam een som gelds incasseeren. „U krijgt drieduizendgulden,nietwaar?" vroeg de baliebediende van de bank instelling. „Neen", antwoordde de looper, zijn papieren overgevende, „vijf- en-twintig, geloof ik." Daarop werd hem een check overhandigd voor de Nederlandsche Bank. Toen de looper daar de check presenteerde, werd hem een zeer groot bedrag uitbetaald. Heel wat vandaag, dacht de looper, maar 'tzal toch wel goed zijn. „Je bent lang uitgebleven", zeide de patroon bij terugkomst van zijn be diende. „Ja", was het antwoord, „ik moest ook naar de Nederlandsche Bank, want ik kreeg een check." „Een check, voor zoo'n klein bedrag?" „Wat u kleir. noemt 1" antwoordde de looper en hij droeg tot groote verwon dering van zijn patroon f25,000 af. „Je moest f 2500 ontvangen riep de patroon uit, nog steeds vol verbazing. „Ja, Jaantwoordde de bediende. „Dat bedrag wist ik zoo om en nabij en ik noemde het ook." Maar de looper had 25 gezegd, toen de bediende aan de bankinstelling van drieduizend sprak. Deze bediende dacht dadelijk f25,000 en hoewel er wel na gekeken zal zijn, dat er maar f2500 uitbetaald moest worden, speelde bij het invullen van de check den bediende het cijfer 25,000 door het hoofd en het kwam op de check te staan. De Ne derlandsche Bank betaalde natuurlijk uit. De eerlijke kantoorlooper bracht zoo gauw hij kon dg f22,500, welke hij te veel ontvangen had, naar de bankin stelling terug en ontving een belooning. N. v. d. Woensdagochtend is aan het hoofd postkantoor te Amsterdam een werk vrouw door de glazen bedekking van het telephoonkantoor gevallen en op het hoofd neergekomen. De arme vrouw was onmiddellijk dood. Zij laat vier kinderen achter, wier kostwinster zij was, daar de man op het oogenblik tot het groote leger der werkloozen behoort. Men vermoedt, dat de werkster door het opgehoopte stof niet goed heeft kunnen onderscheiden, waar de planken bedekking van het telephoonkantoor op hield en de glazen kap begon. Zoo heeft ze blijkbaar met het volle lichaams gewicht op de ruit gerust, die halfweg is afgebroken. De hoogte waar zij af viel bedraagt slechts eenige meters. (HM.) Een sigarenhandelaar te Heeren veen verkoopt sedert jaren her sigaren zakjes, die genummerd zijn. Valt op dat nummer in de Staatsloterij de f 100,000, dan krijgt de eigenaar van het zakje een rijwiel. Op grond van de Loterywet is nu tegen den sigaren handelaar procesverbaal opgemaakt. Het juiste bedrag, dat bij den moord aan Hendrik Drost te Zeist ontstolen werd, is f 1326.98. Zaterdag werd een conducteur der posterijen ia den trein tusschen Rotterdam en den Hoek van Holland op neeterdaad betrapt op diefstal van geldswaarden uit een aangeteekend pakket. De man, die reeds geruimen tijd van dergelijke handelingen werd verdacht, doch dien men nog nooit van zijn schuld had kunnen overtuigen, liep in een hem gestelden val. Te Rotterdam werd een pakket klaar gemaakt, waarin opzettelijk zilvergeld op zoodanige wijze was verpakt dat men dit kon hooren rammelen. Bij aankomst aan den Hoek van Holland stonden ambtenaren der posterijen en van de justitie gereed om een onderzoek in te stellen, en daarbij bleek inderdaad dat het geld uit het pakket was ver dwenen. Bij fouilleering werden de geldstukken, welke van merken waren voorzien, bij den verdachten conducteur gevonden. Hij is natuurlijk gearresteerd. Een tram ontspoord door een portemonnaie Een dame te Brussel bemerkte Zondag in de buurt van de Hallepoort dat ze haar geldbeurs verloren had. Daar ze langs de tramrails had geloopen, ging ze terug en werd toen opgehouden door een samenscholing van menschen om een ontspoord tramrijtuig. Ze bleef geduldig wachten, tot het rijtuig wederom op zijn plaats was gebracht. Wie beschrijft echter haar verbazing, toen zij haar geldbeurs in de gleuf van een der rails zag liggen. Het voorwerp was geheel platgedrukt en de muntstukken welke zij bevatte, hadden als tusschen eene pietmachine gezeten, zoodat de beeltenissen nog enkel karikaturen geleken. Wilt U voordeel hebben van uwe kippen, dan zoudt u nu eieren moeten rapen. Nu zijn ze duur. Voer uwe kippen en zij zullen veel en groote eieren leggen. 21/., K.G. 5 K.G. 10 K.G. 25 K.G. 50 K.G. f 9.35, f 0,70, f 1,30, f3,00 f 5,75. MEDE VERKRIJGBAAR: OPRUIMING VAtl Aanbevelend, 1'ÊÜjK"** Ondergeteekende maakt If'4# door deze bekend dat hij wederom is uitgestald met een mooie keuze aan scherp concurreerende prijzen. Minzaam aanbevelend Axel. Gr. W. DE JONGE. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den CANISVLIETPOLDER op Dinsdag den 3 December 1907, des middags ten 12 ure, verkoopen Ongeveer 100 staande op den dijk tusschen de hofsteden bewoond door de heeren Hilaire- en Cyrille van Acker langs den steenweg van Westdorpe. Te vergaderen ter plaatse. De Notaris P. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van CATHARINA LA- FORT, Wed. J. DE LEEUW, laatst te Sluiskil, in het Café bij Th. M. Fermont te Sluiskil, op Woensdag den 4 December (907, des namiddags ten 2 ure, verkoopen en het recht van erfpacht op den grond daarbij behoorende, eigen dom van P. J. de Moor, alles te Sluiskil (Ter Neuzen), kadaster sectie G nummer 1048, groot 53 centiaren. Laatst bewoond door de verkoopster. Te aanvaarden bij de betaling. Betaling koopsom 1 maand. De Notaris P. Dregmans te Axel. zal ten verzoeke van ADRIAAN JANSEN Wz., thans nabij Sluiskil (Axel) en krachtens Rechterlijk bevel, in het café bij P. Koole te Axel, op Donderdag den 5 December S307, des na middags ten 2 ure, verkoopen en aankoorigheden te Axel aan den Armendijk, kadaster sectie D nummer 1217, groot 1 are 90 cen tiaren. Belast met cijns ten be hoeve van den heer J. A. VAN Rompu ad 1,74. Bewoond door Jacobus Dieleman. Te aanvaarden en betaling der koop som 2 maanden. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur der BURGERLIJKE GODSHUIZEN VAN GENT, op Donderdag den 12 De cember 1907, des voormiddagsten 10 ure, verkoopen van 1.50 tot 2 M. omtrek, staande in den Nieuw Beoostenblijpolder, aan de landen der gebruiken van de kinderen VAN RUMSTÉ en H. BONTE, in de gemeente Koe wacht. Te vergaderen bij Ed. de Vleesch- ouwer op 't Zand, gemeente Koewacht. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Heeren F. DE RUIJTER Fz. en J. DE MUL Wz. te Zaamslag op Wrïjdag den 13 De cember 1307, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen 49 gave staande op de weide der hofstede bewoond door Sal. de Mul in den Krekepolder gemeente Zaamslag alwaar te vergaderen. |in h

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 2