Wijnen!!* WIWER-AHTIKM RONKERS en '[RUIEN een net tweede MEISJE. St. Nicolaas CADEAUX, ROOMKAASJES, Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. metende van 1,20 M. tot 1,40 M., Roode Wijn. I Spaansche Wijn. Witte Wtjn. Malaga Wijn. Champagne Wijn. Meiïjjni Rijnwijn. PortlïjjD Bessenwijn, v (h (Rood, wit en zwart). VCIlllülllll. Frambozenwijn. S Madeira. Kersenwijn. Samos. Firma P. H. Veenhuizen. De Schoenwinkel van H. HOEBÉ, St. Nicolaas-Cadeau. is gearriveerd met een prachtige sorteering Axel, L. B. A. ROLFF-KLAASSEN. Puik. Heerlijk. Lekker. Firma P. H. YEENHÜIZEN, Axel. r De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. I. Mededeeling ingekomen stukken. a. Kennisgeving van dhr. Dregmans, dat hij de vergadering wegens onge steldheid niet kan bijwonen. b. Missive van Ged. Staten houdende terugzending van een exemplaar van het door hen goedgekeurde kohier der schoolgelden over het 4e kwartaal van 1907. c. Idem houdende het besluit om den aanslag in den hoofd, omslag van Jan Wieland terug te brengen tot de 16e klasse. d. Procesverbaal van kasopneming waaruit blijkt dat in kas is de som van 3696,67. EL Verzoekschrift van Maria Jansen wed. P. Leirze om aan haar de ge meentegrond, waarop haar huisje staat, groot 12 c.A., inkoop af te staan tegen den prijs van f3.371/2 Per C-A- Dhr Smies zegt er geen bezwaar tegen te hebben, omdat ook al aan meerdere ingezetenen iets dergelijks is toegestaan. Voor de gemeente is het een kleine opbrengst en voor adressante zal het een groot gemak zijn. M. a. s. wordt besloten het verzoek in te willigen. III. Als voren van J. A. van Hoeve en C' van den Broeke te Axel, om van hen een gedeelte straat over te nemen om aan de gemeente in eigendom en onderhoud te komen. De Voorz. stelt namens B. W. voor, om dit verzoek aan te houden totdat van den heer Noske een gelijk verzoek is ingekomen, dan kan de straat in zijn geheel worden overgenomen. Dhr de Peijter vraagt of die straat al heelemaal voltooid is. Dhr. Lamaltre zegt dat een ge deelte aan Noske en een ander deel aan van den Broeke C. S. behoort, wanneer nu beiden het verzoek doen dan kan de straat in eens in zijn geheel worden overgenomen. Dan zouden we het van gemeente wege aan Noske vragen om de straat aan de gemeente over te doen. Dhr. Smies weet niet of het wel op den weg der gemeente ligt om dat te vragen. Dhr- Kruijsse zou het wenschelijk achten dat de straat zoo gauw mogelijk overgenomen werd, want we hebben niet alleen met de eigenaars te maken tnaar ook met de bewoners. B. en W. hadden niet moeten toestaan, dat er aan de straat gebouwd werd, vóór zij was overgenomen. Dhr. De Feijter meent ook met Smies dat de gemeente zulks niet aan Noske moet vragen, laat Van den Broeke dat dan doen. Dhr. KruijsseDe straat is er nu eenmaal, en de bewoners mogen de dupe niet worden van de fout van het Dag. Bestuur. Wordt besloten het verzoek van Noske af te wachten. IV. Voorstel tot wijziging der Bouw verordening. Door B. en W. wordt voorgesteld enkele artikels in de bouwverordening door nieuwe te vervangen. Door de heeren Kruijsse en Smies worden ver schillende wijzigingen voorgesteld, mede aan de hand van de indertijd ingediende requesten van H. van Luijk en J. A. van Hoeve. Wordt besloten de aldus gewijzigde verordening aan de gezondheidscom missie in te zenden, om van advies te worden gediend, terwijl dhr. Kruijsse er op aandringt om wanneer de veror dening terug is, zoo spoedig mogelijk vergadering te beleggen, en niet meer op de lange baan te schuiven omdat het zaakje al van Maart onder handen is. V. Wijziging gemeentebegrooting voor 1908. Wordt door Ged. Staten voorge steld het saldo van 1905 ad 80,53 nog in de begrooting op te nemen, de opcenten op de geb. eigendommen te ramen op j 1418,58, en den post voor schutterij ad 20 te doen vervallen. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. Hierna stellen B. en W. voor naast den lantaarnopsteker Hottinga een 2e persoon aan te stellen en dan de jaar wedden van ieder te brengen op ƒ125.—, en tevens een vasten arbeider te be noemen op eene jaarwedde van 200—. Dhr. Lamaltre zegt dat Hottinga het niet meer af kan, de man zou wel 's middags om 3 ure moeten gaan be ginnen met de verlichting. Dhr. De Feijter vraagt aan wien ligt dat. Dhr. Lamaltre dat ligt natuurlijk aan de vele lantaarns en aan de nieuwe die er bij geplaatst zijn. Dhr. De Feijter Maar waar nu de nieuwe staan hebben toch vroeger oude gestaan Dhr. Lamaltre: Ja, maar aan die nieuwe is meer werk. Dhr. De Feijter is er voor om de zaak nog eens aan te houden tot bij een volgende begrooting. Dhr. Lamaltre zegt, dat er jaarlijks voor het onderhoud aan den Graatjans- dijk f 120 wordt uitgegeven. Wan neer nu de gemeente een vasten ar beider had, dan kon die het werk van putten lichten enz. verrichten. Dhr. De Feijter kan daar het directe voordeel niet van inzien, dat is ook maar een gedeelte van het jaar dat er op dien dijk moet gewerkt worden, en wat nog meer is, stelt men iemand dit jaar vast aan, dan wordt er het volgend jaar reeds om verhooging gevraagd. Dhr. Kruijsse voelt er ook wel wat voor om een vasten arbeider aan te stellen maar dan niet op een salaris van f325 (vaste arbeider en lantaarn opsteker omdat de vaste arbeider tevens dienst moet doen als lantaarnopsteker en ook den vuilnisman helpen moet) dat is te weinig; wat zal men daarvoor krijgen, een oud man misschien. Wan neer we niet meer kunnen geven, en daarvoor dan flinke jonge krachten kunnen eischen, dan moeten we nog maar eens uitstellen. De Voorz. zegt dat het niet de be doeling is om oude menschen te nemen. Overigens zegt dhr. Kruijsse zou de gemeente wel een vasten arbeider kunnen gebruiken, om hier en daar putten te lichten en de straat af te krabben, neem maar eens een voorbeeld aan den weg naar de brug, de peeëntijd is al voorbij, en men kan aan de brug nog niet komen van al de slijk. Dhr. Smies ziet niet veel heil in putten lichten adres aan de slikdreef. Dhr. Kruijsse wel als er maar gere geld gelicht werd, maar het moeten geen putten zijn als in het buitenwegje, daar zou je al gauw in kunnen gaan zwemmen. Dhr. Lamaltre zegt dat de Graafjans- dijk in 1904, 5 en 6 respectievelijk 101, 103 en 117 gulden gekost heeft. De Secretaris zegt dat Van de Velde daar meerdere werkzaamheden voor heeft verricht. Dhr. Kruijsse stelt voor om de zaak nog eens op zijn beloop te laten ten einde B. W. in de gelegenheid te stellen te onderzoeken of er niet een vaste arbeider kan worden aangesteld op een hooger salaris dan f350. Niemand meer het woord verlangende wordt de openbare zitting gesloten en overgegaan tot het houden eener ge heime vergadering ter behandeling van punt 6Reclame in zake Hoofdelijken Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 22 Nov. 1907. Veroordeeld zijn: A. G., directeur te Schaerbeek (België), G. E. O. J., gepens. Gene raal te Namen (België), E. J. H., grondeigenaar te Rognée (Belgie), F. P. C., grondeigenaar te Miarye Hathée (België), G. F. J. W., Advocaat te Bouvignes (België), allen ter zake van als bestuurders van een Spoorwegdienst de ten laste der goederen gebrachte remboursemen- ten niet zonder uitstel aan den afzender uit te betalen, ieder tot eene boete van vijftig gulden, subsidiair dertig dagen hechtenis voor ieder der veroordeelden. J. 1)., F. D., arbeiders te Ter NeuzenC. F. D., K. V., landbouwers te Axel; J. P. B., postbesteller te Sas van Gent; C. V., wagenmakersknecht teZaamslag en A. B., koopman te Wachtebeke, ter zake van het rijden met een vélocipède zonder licht, ieder tot eene boete van fl,subs. 1 dag hecht., I. A. A. H., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van strooperij, tot eene boete van f2, subs. 2 weken tuchtschoolJ. F. v. S., M. v. S., P. W. C., bakkers, P. H., bootwerker, allen te Ter Neuzen ter zake van overtreding der Brandweerverordening, ieder tot eene boete van f2, subs. 1 dag hecht., G. v. V., winkelier, E. P., brouwersknecht, ter zake van overtreding der Brandweerverordening te Sas van Gent, ieder tot eene boete van fl,subs. 1 dag hecht., C. 't G., tapper, ter zake van overtreding der Brandweerverordening te Zaamslag, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht., F. d. P., C. A. M., landbouwers te Zaamslag, ter zake van het berijden van een berm, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. B. P. D., waterklerk te Ter Neuzen, ter zake ran burengerucht verwekken waardoor de nachtrust kon worden verstoord, tot eene boete van f2. subs. 2 dagen hecht., A. P., visscher te Philippine, ter zake van het niet voeren van het vereischte nummer op het vi'sschersvaartuig, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht.J. v. D., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van het in staat van dron kenschap de orde verstoren, tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht., J. d. P., P. S., werklieden te Ter Neuzen, J. B., A. d. P., arbeiders te Sas van Gent, J. v. d. B., A. D., J. H., J. M., allen arbeiders, P. v. L., commis- sionnair, allen te AxelJ. J. v. H., winke lierster te Philippine en P. F. B., arbeider te Sas van Gent, allen ter zake van Leerplicht- wetovertreding, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht., C. L. S., werkman te West- dorpe, ter zake als voren, bij herhaling, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht. A. M., grondwerker, L. F. K., werkman, P. D. v. d. V., visscher, allen te Ter Neuzen, I. F. W., werkman te Westdorpe, A. d. M., schoenmaker te Sas van Gent, J. V., leurder, zonder woonplaats, allen ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. P. S., J. d. R., J. C. d. F., bootwerkers te Ter Neuzen,.J. v. E., knecht te Overslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht., A. V., timmerman, P. F. d. E., werkman, ter zake als voren bij herhaling, tot hechtenis van 3 dagen, J. A. B., sjouwerman te Ter Neuzen, ter zake van open bare dronkenschap bij 3e herhaling tot eene hechtemsstraf van 8 dagen A. S., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij 2e herhaling, tot hechtenis van 8 dagen. Ontslagen van RechtsvervolgingN. J. C. S., sluisknecht te Sas van Gent, ter zake van overtreding der Brandweerverordening. AXEL, 23 Not. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe/ 9,50 k f 10,25 Rogge 8,25 èi 8,75 Wintergerst f 9,75 èt J 10, Zomergerst 8,50 èi 9,25 Haver 7,50 8,— Erwten 11,50 èt ƒ12,10 HULST, 25 Nor. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 10,25 Rogge f 8,50, Win tergerst f 9,75, Zomergerst f9,— Haver 7,50, Erwten 12,Paardenboonen 9,Duivenboonen 10,25, Witte- boonen 14,Bruineboonen f 13,25, Boekweit f 0,Lijnzaad f Aard appels 3,25, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo/l,20 Eieren per 26 stuks 1,55. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 3 stuks hoornvee, 34 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht1 stuks hoornvee, 12 varkens, 0 paarden en 0 schaap. V* Donderdag 28 Nov. a. s. hoopt onze geliefde Moeder, Groot- en Over grootmoeder WILHELMINA GOOSSEN, wed. van Jac. van Wijck haar 90ste geboortedag te herdenken. Namens de familie G. VAN WIJCK. ■■■'■'fêtÊSF* Voor de vele bewijzen van 36p*^Sp deelneming ondervonden bij het overlijden mijner innig geliefde Echtgenoote, betuigt ondergeteekende ook namens de familie, zijnen harte- lyken dank. Axel. C. L. DE SMIDT. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Familie DE BAC KER te Moerbeke op Dinsdag den 17 Dacember 1907, des voormid dags ten 11 ure, verkoopen 53 ga -j staande in den Kernemelkpolder ge meente Koewacht, langs het land van Ed. Verbraecken. Te vergaderen ter plaatse. Alle genoemde soorten voorhanden bij is weder ruim voorzien van een ruime sorteering zeer geschikt voor Aanbevelend, Axel. H. HOEBÉ. Met het oog op het inge- treden Winterseizoen, beveel ik u mijne ten zeerste aan. JOZ. DE PEIJTER MevrouwITTMANN vraagt tegen Februari zoowel voor groot als klein. Minzaam aanbevelend zijn ze van 1 en 2 pond. NEEMT PROEF! Achtend

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3