Sen flink Winkclbais. 60 OLMËNBÖOIEN, 70 GANADABOOIEN, en 4 LINDEBOOMEN, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Ad verten tien. Bekendmaking*. Terstond te huur gevraagd Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Zaterdag is onder de gemeente Uontenisse een ernstig ongeluk gebeurd. Zekere P. A., die een geladen geweer droeg kreeg onverwachts, hoe dat weet men nog niet precies, de gansche lading in het hoofd. Zwaar gewond werd de man, die vader is van vier kinderen, naar een'naburig liefdehuis vervoerd. Weer is dus gebleken, hoe gevaarlijk bet is geladen vuurwapenen bij zich Een ernstig ongeluk. Zaterdagavond ongeveer kwart voor zeven heeft te Hilversum een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan een drietal personen het leven kostte, terwijl een vierde zwaar gewond werd. Het heeft zich aldus toegedragen. Voor de afsluitboomen aan den over weg bij de Liebergerstraat stonden een aantal personen te wachten om door gelaten te worden, daar men op het tldaar gelegen emplacement aan het rangeeren was. Op een gegeven oogen Mik trok de seinhuiswachter de van uit dat huisje bediende boomen omhoog, zoodat de wachteuden zich over de spoorlijnen spoedden. Op hetzelfde moment snorde trein no. 884 naar Utrecht voorbij dwars door de menigte, met het noodlottig gevolg dat drie personen op gedood werden en één zwaar ge wond werd. De consternatie was in één woord vreeselijk. Door ijlings toe geschoten spoorwegpersoneel en politie werden de slachtoffers naar het station vervoerd. De gewonde, een zekere vrouw van Beusichem, werd, na ver bonden te zijn, naar de R.-K. Zieken verpleging vervoerd. De drie gedooden, vrouw Vermeulen, haar dochtertje en een tot nu toe onbekend gebleven werk man, werden schoongewasschen, verbon den en daarna naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats vervoerd. De toestand van den onwillekeurigen 'veroorzaker van al dit leed, de sein- buiswachter, is gewoonweg niet te be- ichrijven. Het vierde slachtoffer, vrouw Beusichem, was Zondagavond nog vrij wel, zij was aan 't hoofd gewond. (Hbl.) In de beruchte Schapensteeg te 's-Gravenhage was het Zondagavond weer bijzonder roerig en zooals meer malen eindigde het standje in een vecht partij, nu tusschen huzaren en burgers. Een der laatsten, een zekere S., houder van een z. g. „zaakje" in de Brouwer - itraat, waar zonder „verlof" of „ver gunning" bier en sterkedrank wordt getapt, kreeg een sabelhouw over den rechterarm, zoodat hij vrij ernstig aan dit lichaamsdeel werd gekwetst en een der vingers van de rechterhand bijna werd afgehouwen. Nadat de politie de vechtenden had gescheiden en de rust weer hersteld was, is de verwonde S. teruggekomen met een groot stuk hout heeft hij daarmee een der huzaren ten slag tegen het hoofd toegebracht. Bewusteloos en uit de ooren bloedend takte de getroffene ineen. Hij werd overgebracht naar het Militair Hospitaal, waar bleek, dat zijn toestand hoogst torgelijk was. De dader is aangehouden en door politie gehoord. Kwajongens. Twee jongens van 11 en 12 jaar wonende in de Wil Belminastraat te Rotterdam kwamen Donderdagavond aan de politiepost in de van der Leckstraat mededeeling doen van een gruwelijk feit. Een man dad aan den Maaskant bij de Oude Plantage een kind doormidden gesneden sa de stukken in de Maas geworpen 1 De commissaris van politie, de heer L. J. C. Vuijk, begaf zich dadelijk met eea inspecteur en de beide jongens derwaarts, om zich door hen de plaats, ffaar de gruwelijke moord geschiedde, 'e doen aanwijzen. Voorzien van lantaarns en gewapend toet dreggen toog men er op uit. Ter plaatse gekomen deelden de jongens mede, dat de moord geschiedde nabij de basaltglooiïng aan den Maaskant onder het plankier waarboven de goederentreinen gelost worden en dat de moordenaar met een mes naar hen gedreigd had. Een halsbrekende tocht moest ondernomen worden om langs het sterk hellend vlak ter plaatse te komen. Er werd evenwel niets gevonden. Herhaaldelijk werden de jongens onder vraagd en eindelijk kwam het uit, dat zij zelfs niets van het doormiddensnijden van het kind gezien hadden, maar dat twee buurjongens hun het gebeurde hadden medegedeeld. Denzelfden moei lijken tocht terug ging het nu weder. Ook deze twee jongens werden opge spoord en aan een streng verhoor onder worpen, en toen werd bij horten en stooten medegedeeld dat zij voor de aardigheid de twee eerste jongens wat wijs gemaakt hadden, niet denkende dat dezen dit aan de politie zouden gaan vertellen Een dooden hond en een zak met afval hadden zij in de Maas geworpen, dat is alles N. R. Crt. Bij een inwoner van Warmond doet zich „tongblaar" voor. De man is nogal ernstig aangetast met blaren in mond en keel. Men vermoedt dat dit een gevolg is van drinken van melk welke niet gekookt was. Een waar schuwing alweer om toch vooral melk voor gebruik te koken. Te Dordrecht is een brievenbe steller gearresteerd, die belast was met het innen vau postquitanties en in die qualiteit een bedrag van f270 verduis terd had. In een dorp bij Brieg, in Silizië, hadden een herbergier en een vleesch houwer de weddenschap aangegaan, wie het meeste vleesch kon eten. De vleeschhouwer werkte vijf pond gehakt naar binnen, de herbergier twee pond gehakt en een heele eend. De holle- bollegijzen dronken er een klein vaatje bier bij op. De vleeschhouwer werd er ziek van en bezweek, ondanks alle pogingen van een dokter om hem in het leven te houden. In een huis bij Stuttgart is het lijk van een veertienjarig meisje gevonden. Zij was het slachtoffer geweest van een geweldehaar die haar, na zijn misdrijf gepleegd te hebben, vermoord heeft. De vader had het meisje om een bood schap gezonden, waarna zij niet meer teruggekeerd was. Ontploffing te Rourges. Te Bourges (Frankrijk) heeft Zaterdag een vreeselijke ontploffing van meliniet- bommen met noodlottige gevolgen plaats gehad op het schietterrein aldaar. Een troepje van 7 man van de eerste compagnie geniesoldaten, onder bevel van een onderofficier, vergezelden een wagen met twintig inelinietbommen naar het schietterreinde bommen moesten op het terrein door middel van electriciteit tot ontploffing gebracht worden. De reglementen verbieden manschappen, die ontplofbare bommen vervoeren, op den wagen te gaan zitten waarop het gevaarlijke goedje vervoerd wordtmaar de regen 'had het terrein zoo slecht begaanbaar gemaakt dat de soldaten het verbod overtraden en op den wagen plaatsnamen. Toen onderweg de wagen plotseling stil hield had een vreeselijke ontploffing plaats. Een bom, die ontplofte, veroorzaakte de ontplof fing van den heelen voorraad en men- schelijke ledematen vlogen naar alle kanten. De soldaat Foltier, die zelf door een scherf aan den hiel gewond was, wilde zijn kameraden helpen;zes waren echter op slag gedood en de zevende ernstig gewond. De gewonde soldaat telefoneerde bij den eersten telefoonpost de militaire autoriteiten. De menschelijke overblijfselen lagen overal verspreideen aantal boomen waren door de ontploffing omverge worpen en met bloed bedekt, terwijl de kleeren in de takken hingen. Een ongeluk is gebeurd op den spoorweg door het Brohl-dal, kort voor het station Oberzissen. Daar eindigt een vak voor tandradspoor met een helling van 1 op 20. De snelheid mag daar niet groo er dan 10 K.M. zijn. De trein bestond uit een zware loco motief, een bagagewagen, een personen rijtuig en acht zwaar geladen waggons. Achter het personenrijuig liepen twee stortwaggons. De locomotief is met verscheidene veiligheidsinrichtingen en remmen voorzien. Ondanks dit alles, heeft de machinist die met te groote snelheid het vak schijnt binnengereden te zijn, de macht over zijn trein vol komen verloren. Daarbij kwam dat de spoorstaven tengevolge van vocht glibberig waren geworden. De snelheid werd ten slotte zoo angstwekkend dat de meesterknecht van een steengroeve, die geregeld met den trein door het Brohl-dal reist, op het platform ging staan, om in geval van een ongeluk uit den trein te kunnen springen. Op een gedeelte van den weg waar deze een scherpe bocht maakt en over een viaduct loopt, sloegen de klantelwagens, waarvan het zwaartepunt hoog ligt, om, werden over het viaduct gesleurd en vielen aan het einde ervan in de diepte zij trokken tegelijkertijd het personen rijtuig om dat achter aan den trein aan bleef slepen. Het achterste gedeelte van den trein, dat van de koppeling los was gerukt, stortte toen met volle kracht op dat rijtuig en drukte het letterlijk plat. De man op het platform sprong op het» oogenblik dat hij de kantelwagens naar een kant zag over gaan, uit den trein en redde zich. Er zaten 18 menschen in het personenrijtuig. Hiervan waren vier op slag dood, twee werden zwaar gewond, de overigen kregen, wonderbaarlijk genoeg, slechts lichte kwetsuren. De vijfde doode is de hoofdconducteur van den trein die een rem bediende en in de diepte ge slingerd werd. Bij zijn val kreeg hij een tufsteenblok uit een waggon op het lijf, dat hem verpletterde. De machinist en de stoker zijn ongedeerd, de loco motief en de bagagewagens maar weinig beschadigd. Zes dokters uit de buurt waren dade lijk bij de hand, om de gewonden te helpen. Een van de zwaar gewonden werd onmiddellijk geopereerd. Geheim raad Diesel is Vrijdag naar de plaats gezonden, om een ambtelijk onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in te stellen. Van 16—31 Oct. 1907. Axel. Huwelijks-aangiften. 31. Cor nells van den Broeke, 27 j., jm. en Anna Catharina Bakker, 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Jacobus Wolfert, 20 j., jm. en Tanneke Neeltje de Feijter, 21 j., jd. Geboorten. 16. Celina Maria Paulina, d. van Laurentius Eggermont en Anna Catharina de Rijk. 17. Adriana, d. van Jacobus Mechielsen en Maria de Jonge. 19. Elsa Berthina Augusta, d. van Petrus Anthonius de Kerf en Clemeutia van Sautberghen. 21. Pieternella, d. van Pieter Dees en Janna Maria de Bruijne. 24. Francois, z. van Adriaan van Meurs en Krina Riekwel. 30. Cornells, z. van Leviuus Schieman en Maria de Pooter. Melania Maria, d. van Petrus van Waes en Anna Maria van den Bos. Jozina Magdalena, d. van Gerard Adriaan van Driel en Pieternella Adriana van Es. 31. Anna, d. van Jan Scheele en Sara Koster. Overlijden. 16. Elisabeth Geelhoedt, 5 m., d. van Andries en Maatje van Doeselaar. 18. Elisabeth van Bendegem, 6 m., d. van Pieter Cornells en Elisabeth Riemens. 20. Euphebia Eugenia Jo hanna van de Walle, 7 w., d. van Augustinus Franciscus en Maria Corijn. 25. FranQois van Meurs, 1 d., z. van Adriaan en Krina Riekwel. 28. Martinus de Feijter, 72 j., z. van Levinus en Susanna van de Wege (beiden overl. HULST, 4 Nov. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 10,50 Rogge 8,75, Win- tergerst /"9,50, Zomergerst Haver 7,75, Erwten 11,75, Paardenboonen f 9,Duivenboonen 0,Witte- booDen f 0,Bruineboonen f 14, Boekweit f 0,Lijnzaad f—,—, Aard appels 3,50, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo ƒ1,20 Eieren per 26 stuks 1,40. Het Bestuur van den polder COE- GORS c. a. maakt bekend dat eene buitengewone vergadering van Stem bevoegde Ingelanden zal gehouden worden op Dinsdag !2 November a. s. des n m 2 ure in het hotel „het Gulden Vlies" bij Mei. Wed. Rolff te AXEL. Het Bestuur voornoemd J. VAN HOEVE, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. liefst Lange Noordstraat, met opgaaf van prys, bureau dezer courant. De Notaris P. Dresmans te Axel, zal ten verzoeke van FRANQOIS DIELE- MAN Makz. aan zijn vroeger bewoond huis a d Markt te Axel, op Zaterdag den 9 November 1907, des nam. ten 2 ure, verkoopen als: Eikenhouten KABINET, LINNENKAST, KASTJE, STOE LEN, 1 KACHEL, SPIRITUS- STRIJKIJZER, WASCHMACHINE, enz., enz. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven GILLES GEENSEN en ANNA BOLLEMAN en krachtens verleend rechterlijk bevel in het café van P. Koole aldaar op Zaterdag den 9 November 1907, des namiddags ten 5 ure, verkoopen Aanhoorigheden en Erf, te Axel aan den Vaartdijk nabij de Mar grette, kadaster sectie B nummer 574 groot 4 aren 55 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van PIETER JANSEN Dz. landbouwer te Hoek op Vrijdag den 22 November 1907, des voormid dags ten 11 ure, verkoopen metende 1.701.8(\M. metende 1.601.70 M. alles op zijne hofstede in den Lovenpolder, gemeente Hoek. Te vergaderen ter plaatse.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3