Aanbesteding. Een Woonhuis, OLMEN BQOMEN, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bij inscMjYing uit de hand te koop: Het WoonhuisTuinErf en Schoolgebouw Openbare Verkooping. Ongev. 50 stuks zware en lange Kanadaboomsn, Openbare Verkooping. 2 hectaren 33 aren 20 centiaren of meer dan Advertentiën. Zaterdag den 2 November 1907, U Meter Bombazijn. 51 6,50 geel Katoen, aschgrauw Diemet. gebloemd Katoen. 1 gemeten zwaar en lang Openbare Verkooping. O petibare Verkooping. In de week van 9 tot en met 15 October 1907 zijn in Zeeland voorge komen 2 gevallen van typhus en febris typhoidea8 van roodvonk en 6 van diphtheritiste weten van typhus en febris typhoidea 1 geval te St. Maartens dijk, en 1 te Yerseke van roodvonk t geval te Biervliet, 1 te Domburg, 1 te Kruiningen, 2 te Oost en West- Souburg en 2 te Vlissingenvan diphtheritis 2 gevallen te Axel, 2 te Dreischor, l te Koudekerke en 1 te Zierikzee. PREDIKBEURTEN TR AXEL Zondag 20 October 1907. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 97» nre Leeskerk. Hun. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. (Dankstond voor het gewas). Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds. E. H. Broekstra. Ds. E. H. Broekstra. Kerk B. Ds. R. V. d. Kamp. Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat), goorm. 9 ure Leeskerk. Kam. 2 ure Naar de N. Fin. en Kap. meldt, is in de afgeloopen weken, vooral de laatste week, hier te lande meer dan 500 millioen in Russen en Amerikanen verloren. De speculanten vindt men het meest onder de standen, die geen noemens waardig vermogen bezitten, doch goede inkomens, ontleend aan beroep, bedrijf of nering. Die standen zijn op dit mo ment in ons land geheel en al uitgeput. Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 October 1907. P. A. S., 30 j., schoenmaker en A. P. K., 21 j., schildersknecht, beiden te Hulst', zijn wegens mishandeling veroord. tot 7 dagen gevang. L B 37 j., grossier en winkelier te Breskens en P. K., 37 j., grossier en winkelier te Westdorpe, zijn wegens overtreding der loterij wet, beiden ver oord. tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. eerstgenoemde met bevestiging van diens vonnis van den kantonrechter te Oostburg, en laatstgen. met vernietiging van diens vonnis van den kantonrech ter te Ter Neuzen. C. L., 18 j., borduurster te Clinge, A. B., 33 j., huisvr. van A. v. L., zonder beroep te St. Jansteen; A. E. V., 29j., timmerman te Eede C. W., 41 j., slijter en suikerbakker te Zuiddorpe en M. C., 37 j., huisvr. van A. B., zonder beroep te Sluis, zijn wegens overtreding van rijksbelastingen veroord. de le tot 10 boete, subs. 10 dagen hecht., de 2e tot verbeurdverklaring en 1 dag gevang., de 3e en de 4e beiden tot verbeurd verklaring, 1 dag gevang, en f 10 boete subs. 10 dagen hecht, en de 5e tot verbeurdverklaring en 1 dag gevang. Door het gerechtshof te's Graven- hage werd gisteren (Donderdag) be handeld de zaak van J. v. T., visscher en onbezoldigd rijksveldwachter te Zaain- slag, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf wegens wederspannigheid. Hij zou nl. een beschonken persoon aan de politie ontrukt hebben, maar be weerde dat de man niet beschonken was en hij (bekl.) hem veilig onder zijn hoede kon hebben. Het openbaar ministerie vorderde bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. A. L. Th. v. d. Does uit Voorburg, vroeg ontslag van rechtsvervolging. N. R. Crt. In de Rotterdamsche havens gaat het werk op de schepen geregeld, zij het dan ook niet zoo vlug en afdoend als in. gewone omstandigheden, zijn gang. Overal zijn militairen en politie mannen aanwezig. Er valt echter geen spoor van ongeregeldheden waar te nemen. Tot nog toe bleef alles rustig. De mannen, uit het binnenland aan geworven, en die uit de Calandstraat, waaronder verschillende bootwerkers, zijn over tal van schepen verdeeld. Omtrent de oorzaak van het ont zettend ongeluk, Maandag den ingenieur Oldigs te Amsterdam in het kabelhuisje van°Electra overkomen, is nog geen licht opgegaan. Beweerd wordt dat alles in orde was en de installatie in het huisje volkomen intact. Er zullen echter aardleidingen in alle kabelhuisjes worden aangebracht. Zou aan het gemis daarvan ook de oorzaak van het óngeluk zijn toe te schrijven Omtrent het gebeurde zijn nog de volgende bijzonderheden bekend ge worden. Er kwam wat rook uit het kabelhuisje en kort daarop verscheen de brandweer met iemand van Electra, die, met een gummihandschoen gewapend, trachtte de deur te openen, welke poging echter mislukte. Toen werd de straat opge- broken om de kabels te kunnen bereiken. I Een oogenblik later kwam de inge nieur Oldigs. Hij had eveneens een gummihandschoen aan, om zich van den stroom te isoleeren, stak den sleutel in de deur, trok met een forschen ruk de deur open, maar sloeg tegelijkertijd met een geweldigen schok tegen de deur aan, terwijl uit zijn rechterhand, waarmee hij de deur opende, blauwe vlammen opsloegen. Met groote moeite werd het lichaam van den getroffene van de deur en de üand van den sleutel vrij gemaakt. De getroffene zag geheel wit en zijn lichaam was zeer gezwollen. Een uur lang is men nog aan hét werk geweest, om de levensgeesten op te wekken, maar te vergeefs. De toe gesnelde geneesheer constateerde den dood. Het is gebleken, dat een tweede inge nieur der maatschappij de achterdeur van het kabelhuisje zonder eenig be zwaar gelijktijdig geopend had. En eindelijk zij nog gemeld een spoor wegongeluk te Middleton in New-York, waar een werkmanstrein een brug pas seerde die gedeeltelijk instortte, waar door eenige wagens negentig voet om laag vielen. Een man werd dadelijk gedood, vijf zijn doodelijk en veertien ernstig gewond. Retooverde beenhouwerswinkel. Een beenhouwer van Marcinelle had zijnen winkel laten vernieuwen. De muren waren met verglaasde steenen bezet gepolijst ijzerwerk, electriek licht, spiegelruiten, alles was op het fijnste en de winkel ging op in volle glorie. Een kalant kwam binnen om hem te handgiften, bij middel van een aankoop van worst. De beenhouwer wilde het gevraagde van den haak nemen, doch hij voelde plotseling een geweldigen schok, die hem deed terugdeinzen en een smart kreet ontlokte. Eene tweede poging had hetzelfde gevolg. Hij wilde een ander stuk vatten, toen een kwartier os afhaken, en telkens voelde hij den schok. De kalant, voorbijgangers en huis- genooten probeerden ook, altijd met hetzelfde resultaat, toen eensklaps een electricien, {Jie zich onder de aan wezigen bevond, bemerkte dat een leiddraad van de verlichting in aan raking was met het ijzerwerk. Men raadt wat er gebeurd was heel de vleeschbazar was geëlectriseerd - Behalve de directe rampen der overstroomingen in Spanje en Z. Frank rijk begint men nu ook de directe gevolgen te voelen. Te Barcelona bij voorbeeld zijn 30.000 arbeiders werkloos. Spoorwegongelukken. Dinsdag ontspoorde de trein der Northwestern-express uit Bristol bij een tocht even voor het binnenloopen van het station te Shrewsbury. Twaalf passagiers, twee postbeambten, de machinist, de stoker en een conduc teur werden gedood, terwijl 14 passa giers ernstig gewond werden. De locomotief lag onderste boven en de wagons stapelden zich op elkaar tot een hoop zoo hoog als de telegraafpalen. Het ongeluk gebeurde 's nachts te een uur. Het stortregende op dat oogenblik. Door een der spoorwegbeambten is de meening geopperd dat de trein te snel de bocht doorreed. De overlevende passagiers zeiden dat het was of de rem niet wilde werken bij de nadering van het station. Een ander ernstig ongeval had plaats met een tram te Halifax, die ook door een gebrek aan de rem een heuvel af snelde. Het was de eerste tram dien dag en zij zat vol arbeiders. Toen de j passagiers het gevaar bemerkten ont- I stond er een paniek onder hen. Enkelen sprongen er uit, een bleef ongedeerd, een ander werd ernstig gewond. De j meesten waagden het erin te blijven. Het slot was dat het voertuig uit de rails sprong en in een gebouw liep. Drie personen werden gedood en 30 l gewond. Van 1—15 Oct. 1907. Axel. Huwelijks-aangiften. 4. Jaco bus Wolfert, 20 j., jm. en Tanneke Neeltje de Feijter, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3. Florus van de Velde, 42 j., weduwn. en Janneke de Groote, 33 j., jd. Geboorten. 1. Aarnout Dirk, z. van Maarten van Dixhoorn en Neeltje Dieleman. 6. Dingeman Jacobus, z. van Jacobus Marinus Oggel en Hilda Engelina Sijpkens. 12. Jacobus Jan, z. van Pieter Hamelink en Maria den Hamer. Overlijden. 1. Maria de Kraker, 51 j., echtg. van Maarten Woltert. 2. Sara Willemsen, 75 j., wed. van Petrus Dieleman. 4. Catharina Cornelia van Dixhoorn, 64j., echtg van Pieter Galle. 5. Anthonij Jacobus Penne, 2 m., z. van Jacob en Wilhelmina Verhelst. Zaamslag. Geboorten. 1. Krina Suzanna, d. van Levinus van de Wege en Adriana Elizabeth Willemsen. 3. Licia, d. van Maria Penne. in de Molenstraat te Axel, kadastraal bekend in sectie G nummer 1637, groot 9 aren 90 centiaren ot 66 Gentsche roeden. Te aanvaarden in de maand April 1908, na ingebruikname der nieuwe school en onderwijzerswoning. Billetten in te leveren ten knntore I van ondergeteekende u i t e r 1 ij k I I December a. s. Axel. Notaris DREGMANS. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het BESTUUR van den VAREMPÉPOLDER op Dinsdag den 22 October 1907, des middags ten 12 ure, verkoopen staande te groeien langsheen den keiweg van Overslag naar Zuid dorpe, nabij de herberg „Het Hert", bewoond door de Wed. L. Lammens, alwaar te vergaderen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de WelEd. familie LIPPENS, op Donderdag den 24 October 1907, des middags ten 12 ure, verkoopen Het ALGEMEEN BURGERLIJK ARM BESTUUR te AXEL, zal op des voormiddags te 9 ure, ten Raadhuize, bij enkele inschrij ving, aanbesteden, de levering van Monsters ten raadhuize te bezichtigen Alleen ingezetenen der gemeente hebben het recht tot inschrijven. Inlichtingen te bekomen bij den Ont vanger van voornoemd Bestuur. A. E. C. KRUIJSSE, President. C. VAN DEN BROEKE, Secretaris P. VAN VESSEM, Ontvanger. Axel, den 17 Octo.ber, 1907. 4b 9 verdeeld in koopen en staande te groeien nabij den keiweg van Over slag naar Zuiddorpe, bij de woning van den veldwachter en van de herberg „Het Hert" bewoond door de Wed. L. Lammens, alwaar te vergaderen. De "Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van FRANQOIS DIELE MAN Mz. aldaar, in het logement „Het Gulden Vlies" bij Mej. de Wed. Rolff te Axel, op Vrijdag 25 October 1907, des namiddags en 2 ure, ver koopen Aanhooriglieden en Erf, in de Gent- schevaartstraat tegen het markt plein te Axel, kadaster sectie G nummer 850 groot 1 are 75 centi aren. Geschikt tot uitoefening van alle bedrijven. Te aanvaarden 15 November 1907. Betaling der koopsom 2 maanden. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den Hooggeboren heer Graaf F. DE HEMPTINNE, grondeige naar te Gent, op Dinsdag den 29 October 1907, des namiddags ten 2 ure, verkoopen Ongeveer 40 koopen circa 96 stuks, waaronder tot 1.40 M. in omtrek, dienstig voor wagenmakers en timmerlieden en dilthouten staande op de weide en boomgaard der hofstede bewoond door dhr. J. P. Scheele, in den Oud Zevenaar- polder, gemeente Ter Neuzen, aan den steenweg en dicht aan het kanaal. Te vergaderen op de hofstede.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3