I Prov. Staten van Zeeland. Ad verten tien. JANNEKE HAMELINK, Wed. D. 't GILDE, Burgerlijke Stand. het breien en aanbreien m KOUSEN. D. J. OGGEL, Axel. ixgoem:, Blatchford's KAL VEREN MEEL. Van Beek's Hoendermeel. Rijks- Laiidbouw-Winterschool. WERKVROUW. die .ren ige- -dig :ers. sell mde een ikel efde .•ant ïulp tiers eau, van ge- naar daar 5 ij de tie- enst nten rug' traat door in uch- nten, traat ehen srker traat over akte, s liet i tijd treau tarna en de tatste rdoor s per leeld ormd iriek. neldt op de irlijk ^aren srt te stond zich jowel tende werd idene ntoon Gaal, ?rden werd inhek •rinde de rechterlong doorboord. De tweede kreeg een steek in de nier, van 10 centimeter dieptehij lijdt verschrik kelijke pijnen. Men heeft weinig hoop beiden in het leven te houden. Terwijl men deze twee gewonden naar Hoogstraeten vervoerde, vond men in de kroeg, waar de twist ontstaan was, Cornelis Haest, ook uit Zundertde ongelukkige lag bewusteloos en had door een wonde aan den arm veel bloed verloren. Hij werd naar het gasthuis te Breda overgebracht. Het parket van Turnhout heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Men kent de daders niet, omdat zich alles in het duister heeft afgespeeld. Helle mans heeft aan het gerecht verklaard, dat Van Gaalhet andere slachtoffer, hem een mes in de borst heeft gestoken. Deze laatste heeft nog niets kunnen zeggen, daar zijn toestand zeer ernstig is. j Twee individu's worden gezocht, die in den twist betrokken waren, en van wie er een den bijnaam van „Jaco" De heer Bowier, rijksbetaalmeester te Arnhem, deelt mede dat zijn boek houder niet is gevangen genomen wegens fraude ten opzichte van den betaalmeester. Het feit, dat die boekhouder bedreven heeft, gaat geheel buiten diens kas om. Een geheimzinnige zaak. Dezer dagen werd uit Geleen naar het gesticht „Calvariënberg", te Maastricht overge bracht een man, die door revolver schoten in den rug door een hem onbe kend persoon zeer ernstig was verwond. De politie heeft getracht een tipje van den sluier, die deze geheimzinnige zaak bedekt, op te lichten. De zaak heeft zich als volgt toege dragen. Zondag 22 September was het kermis te Krawinkel, een gehucht onder Geleen. Op de kermis bevond zich ook zekere Bovens, arbeider aldaar. Het schijnt dat B. dien dag nogal een flink glas bier verorberd heeft, want in den laten avond van dien dag, circa 11 uur, geraakte hij verzeild in de weide van de wed. B. Toen hij tot aan het bakhuis gekomen was, kreeg hij, volgens zijn verklaring een revolverschot in den rug, ter hoogte van de nierstreek, en zag toen een man en een jonge vrouw staan den eersten herkende hij als den inwonenden zoon der wed. B. Verder heeft hij verklaard, na het vallen van het eerste schot, de vrouw tot den man te hebben hooren zeggen .Schiet nog eens, dan is hij kapot, de smeerlapOnmiddellijk knalde een tweede schot, waardoor B. voor de tweede maal werd getroffen, ter hoogte van het eerste schot. B. verborg zich daarna achter een in zijn nabijheid staanden schansenhoop, en na geruimen tijd aldaar te hebben gelegen, tot alles stil was, is hij door een opening in de doornhaag aan de achterzijde der weide gekropen en gevlucht, hoewel hem het loopen bijna onmogelijk was, en hij hevige pijnen leed. Dat iemand die twee schoten in het lijf krijgt de kluts kwijt raakt, is te begrijpendaaraan wordt het dan ook toegeschreven dat B., toen hij tegen l'/o uur 's avonds door een persoon uit Neerbeek langs den weg werd aange troffen, in een toestand verkeerde, dat hij onmogelijk wist wat met hem ge beurd was. Zijn geheugen liet hem geheel en al in den steek. Toevallig is het, dat niemand der huisgenooten van de wed. B. dien nacht heeft hooren schieten, terwijl hare buren verklaren, dat zij meer dan één schot hebben hooren vallen. Nog steeds bevindt de verwonde B. zich in het gesticht „Calvariënberg" zijn toestand is verre van gunstig. Voor eenige dagen heeft de brigadier der rijks veld wacht een zoon der wed. B. met den getroffene geconfronteerd deze herkende in hem zijn aanrander; De verdachte ontkende evenwel -ten stelligste alle schuld. Nader verneemt men nog, dat ten huize der wed. B. reeds een 3-tal revolvers in beslag zijn genomen. Het algemeen vermoeden j bestaat, dat de getroffene niet de persoon is, voor wien de revolverschoten be stemd waren. (-Avp.) jl i Woensdagnacht waren vier per sonen uit Tilburg op den Bosschenweg aan het uitvoeren van allerlei balda digheid aan de woningen langs den weg. J uist passeerde daar de beruchte T., en meenende, dat ook zijne woning het ontgelden moest maande hij hen tot kalmte aan. Daarop vielen de on verlaten hem met messen aan en brachten hem vier steken in den rug toe. Onmiddellijk werd dr. Verhoeven uit Oisterwijk ontboden, die T., die veel bloed verloren had, verbond. De won den zijn, hoewel niet levensgevaarlijk, ernstig. De marecbaasée's doen ijverige nasporingen naar de daders. - In den kinderwagen. De touwslager van O., te Breda, miste in den laatsten tijd voortdurend kleine partijen hennep. Hij liep meermalen met speurende blikken door zijn touwslagerij, maar ontdekte niets verdachts. Op een keer was de vrouw van een van de knechts aan de werkplaats gekomen met een kinderwagen. Zij zocht haar man eens op met de kleine. Hierin zag de heer v. O. natuurlijk niets ver dachts. Toen hij echter de vrouw met den kinderwagen herhaaldelijk ont moette, welke ontmoetingen gelijken tred hielden met de verdwijning van hennep, vond de heer v. O. het noodig eens belangstellend naar 't kind te kijken, waarvan zelfs 't gezichtje niet onder het lakentje te voorschijn kwam. Hij sloeg met een vriendelijk glim lachje het lakentje terug en vond geen kind, maar hennep S., de knecht, en zijn handige vrouw zijn door de politie aangehouden en in de woning van den knecht zijn onder- tusschen nog eenige partijtjes hennep in beslag genomen. Het „kind" is er de dupe van. Dat wordt nu 's middags niet meer uitge reden. (Bred. Cl.) Zitting van j.l. Dingdagavond half acht .ure. Tegenwoordig 39 leden en de griffier. De Voorzitter, de heer mr. H. J. Dij ck meester, commissari s der Koningin, opent de najaarszitting in naam der Koningin en de heer Van Teijlingen, tot wiens toelating reeds in de vorige vergadering was besloten, neemt na de gewone formaliteiten zitting. Daarna houdt de voorzitter de vol gende toespraak „Mijne Heeren. Wordt in de spanne tijds, die uwe zomer- en najaarszittingen scheidt, de stilte in deze vergaderzaal in den regel niet verbroken, ditmaal werden in de afgeloopen maand feestklanken en feest geruisch in deze ruimte vernomen. De Provinciale Staten van Zeeland brachten hunne hulde aan het Hoofd van den Staat. Koninklijke woorden werden binnen deze wanden gehoord. „Ik besluit zoo sprak H. M. de Koningin aan het door de Staten aan geboden feestmaal met den wensch, dat Zeeland een lange reeks van voor spoedige en gelukkige jaren moge be schoren zijn." Het is uw wensch, Mijne heeren, evenals die van uwen voorzitter, om deze voor de provincie heugelijke en beteekeni8Volle gebeurtenis vóór den aanvang van onze werkzaamheden te herdenken. Het driedaagsch verblijf van H. M. de Koningin en van Z. K. H. den Prins der Nederlanden in Zeeland op 12, 13 en 14 September 1.1. heeft zich ont wikkeld tot een zegetocht, waarbij Vorstin en volk van weerszijden nog nader tot elkander zijn gebracht. Reeds heb ik, ter voldoening aan de mij gegeven opdracht, in het Provinciaal blad den dank van H. M. en van Z. K. H. aan de ingezetenen overgebracht. Het zij mij vergund daaraan in uw hooge vergadering den wensch toe te voegen dat dit Koninklijk bezoek in de ruimste mate tot zegen strekke voor de gansche provincie." De leden geven van hunne instem ming met het gesprokene blijk. Verder wordt mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. De verschillende voorstellen van Gedeputeerde Staten worden naar de afdeelingen verzonden. Bij dat tot heffing van opcenten op de rijksbelastingen merkt de heer Heijse op dat in de berekening een fout is ingeslopen. Verder vraagt hij of Gedeputeerde Staten, in verband met het voorstel tot het aangaan van een geldleening, in de afdeelingen of in de volgende vergade ring eene nota willen overleggen, meldende waarvoor het bedrag zal worden bestemd. In 1904 toch is een voorstel inge komen tot het aangaan eener leening van f250.000, strekkende tot voorziening in de behoefte aan twee nieuwe booten en ten bate van den aanleg van een tramweg. Voor dit laatste was f 60.800 uitgetrokken en het werk is piet uitge voerd. De heer Fruytier zegt dat Gedepu teerde Staten bereid zijn de nota in de afdeelingen over te leggen. De voorzitter deelt mede dat de be antwoording der vragen van den heer A. S. J. Dekker, betreffende den provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde, zal plaats hebben in de volgende vergadering. Daarna wordt de vergadering in af deelingen gesplitst en bij loting uitge maakt dat zullen behooren tot de eerste afdeeling de heeren Hollestelle, Dekker, Bolle, Van Teij lingen, Van Waesberghe, De Veer, Moolenburgh, Mulder, Lucasse, Den Bouwmeester, Van Voorthuijsen, Heijse, benevens Siegers en Blum als leden van Gedeputeerde Staten tot de tweede afdeeling de heeren Den Boer, Dumoleijn, Houterman, Wondergera, Vorsterman van Oyen, Hombach, Sprenger, Tichelman, Van de Putte, Van Dam, Hennequin, Merckens en Fruytier en De Casembroot leden van Gedeputeerde Staten tot de derde afdeeling, de heeren Noordijke, Loois, De Smidt, Erasmus, Giljam, Moerdijk, Ysebaert, Maas, Hocke Hoogenboom, Hammacher, Elen- baas en De Jonge en Van Rompu als leden van Gedeputeerde Staten. Op voorstel van den voorzitter wordt goedgevonden om de eerstvolgende openbare vergadering te houden op Vrijdag 18 October des voormiddags te 10 uren en daarna de tegenwoordige zitting gesloten. M. Ct. als levenloos aangegeven kind van het - vrouwelijk geslacht van Augustus Theo- dorus van der Vlies en Louisa Petro- nella Puijmbroeck. 24. Hendricus Baart, 69 j., echtg. van Maria Catharina Koch. 25. Mattheus Josephus Wauters, 61 j., weduwn. van Cornelia Philomena de Wolf. 28. Pieter de Schepper, 84 j., I weduwn. van Maria Johanna Everaard. Zuiddorpe Geboorten. 21. Petrus I Franciscus en Josepba Maria, z. en d. f van Josephina Maria de Meij. 28. j Germaine Marie, d. van Franciscus J Coone en Maria Louisa Steijaert. Op Zaterdag 12 October hoopt onze geliefde Moeder haar 75sten geboortedag te herdenken. Hare dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Van 16—30 Sept. 1907. Hulst. Geboorten. 3. Johannes Ludo- vicus, z. van Frederik Pieter Brand en Maria Johanna Biesbroeck. 6. Petrus Philippus, z. van Andreas Christianus de Koek en Maria Johanna Smits. 7. Jeannette Marie Petrus, d. van Andreas Augustinus van de Walle en Apolonia Maria Freijser. 19. Josephina Elisa Petronella, d. van Jules Hendricus Éarinus Willekens en Nathaliade Schrij ver. 28. Franciscus Jacobus Johannes, z. van Petrus Franciscus Everaerd en Anna Catharina Vermeulen. 29. Emma Germaine, d. van Coleta de Brouwer (wonende te St. Nicolaas, België). Overlijden. 4. Josephus Burggraeve, 79 j., weduwn. van Carolina Verkruijs sen. 12. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Aloijsius Reijniers en Amelia Volleman. 18. Philippus Josephus de Cock, 61-j., echtg. van Maria de Kort. 23. Een afl* Voor de talrijke bewijzen V van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder MARIA DE KRAKER, betuigen wij onzen harte- ljjken dank. Uit aller naam, M. WOLFERT. Axel, 12 October 1907. Ondergeteekende beveelt zich aan tot Ook nieuw gebreide Kousen te koop. Aanbevelend, Wed. M. P. KIEL. Verzoeke voldoening van de verschenen termijnen HOOFDELIJKEN OMSLAG 1907. Drin gende betalingen wachten. VAN DISHOECK, Gemeente- Ontvanger. VOORHANDEN T^uike AJLX.TS, LIJNMBBL en GRUsTDiVEEBB. ALSMEDE voor Kippen en Duiven. 50 Kg. 25 Kg. 10 Kg. 5 Kg. 2lj2 Kg. f5,75. f3, f 1,30 f 0,70. 10,35. Voor ruiende zoovVel als voor de jonge kippen wordt dit HOENDERMEEL aanbevolen. Men zal door geregeld voederen vroegtijdig eieren rapen, wat met den winter en de hooge eierenprijzen niet te verstnaden is. TE GOES. Aangifte van Leerlingen voof den nieuwen cursus, aanvangende in 't laatst van October, vóór 19 OCTOBER aanstaande. Programma's en alle gewenschte in lichtingen worden op aanvrage gaarne verstrekt door den Directeur, I. G. J. KAKEBEEKE. Door deze maakt onderge- teekende het geacht publiek bekend, dat zij zich aanbeveelt als Axel, JOHANNA v. d. GASTEEL..

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3