Binnenland. li 31 4 7 Gemengd Nieuws. 7 leden, die tot September 1908 aan blijven, is benoemd om statuten te ont werpen. De Belgische bladen maken melding van een ernstig ongeluk. Nabij de .Verbrande brug" te Vil voorde, werkte Donderdag een afdeeling soldaten der genie, om de oude brug aldaar te doen springen. Ten half 5 waren twee ladingen gereed om te ontploffen. De eene stond op den ponton van de genie, bemand door een officier een sergeant, een korporaal en 4 soldaten, de andere was in handen van den duiker, dien men onder het water deed gaan de andere soldaat moest het vuur aan de lont steken. De luitenant gaf hiertoe het signaal met driemaal te fluiten. Ongelukkig kwamen er juist twee treinen schepen. De officier floot om de machinisten van de sleepbooten te vernietigen. Bij het derde gefluit drukte volgens over eenkomst, de soldaat op den knop van de dynamo. Een vreeselijke ontploffing had plaats op de ponton en onder het water. Een man, de duiker, werd gedood en vier kregen kwetsuren. Van den doode was een arm afgerukt, zijn hoofd in den helm verpletterd en al zijn been deren waren gebroken. De commandant der compagnie torpilleurs en vuurwerkers van Ant werpen, per telegraaf verwittigd, is 's avonds 10 ure ter plaatse gekomen om met den plaatsbevelhebber Stiene de oorzaak van het ongeluk op te zoeken, De allereerste oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat de bevelvoerende officier met een fluitsignaal den sleeper wilde waarschuwen, op het oogenblik dat de man aan den lontknop ditzelfde signaal wachtte, wat voor hem .vuur' moest beduiden. Hoewel omtrent de regeling van het bezoek van het Duitsche Keizerpaar nog niets bepaald is vastgesteld, verneemt men intusschen, dat H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins voornemenszijn, zich op den dag der aankomst van de hooge bezoekers naar Vlissingen te be geven, ten einde de Keizerlijke Majes teiten aldaar te verwelkomen en naar de residentie te vergezellen. N. R. Ct. Hork'sche, waar vader en kind in 't holle van den nacht 't was ongeveer half- negen naar huis kwamen, en »iemandc in doodsangst lieten wachten. Bedaar, bedaar!* vermaande Hork »Je aiet, Krisje, dat we gezond en wel weer t'huis zijn. Geef ons maar een kopje thee, en dan naar bed Wel te rusten, Dobber Tot morgen !c Dobber had gaarne Heintje nog eens apart genomen, maar het klokje van gehoorzaamheid had voor hem geslagen Schoorvoetend droop hij af, maar Reinoud snelde hem achterna, om hem, als naar gewoonte, nog eens bij de ooren te trekken. »Heb-je zóóveel pleizier gehad vroeg Dobber fluisterend. »0, zooveel zei Rein. »Morgen zal ik je alles vertellen, Dobber. Mary is zoo'n lief meisje, dat heb-je nooit zoo gezien En weg snelde Reinoud, Dobber in de schemering op het voetpad achterlatende »Mary?« gromde Dobber. Ik wou dat ze in de maan zat! Is die jongen nu al gek op de meisjes Ik ben, geloof ik, al drie- of vier-en-veertig, en ik heb er nog nooit aan gedacht. Dat zal me wat geven U Zuchtend schoffelde Dobber voort naar de kazerne brommend kroop hij in zijn hangmat, en weldra Blanguissant dans les bras du repos, Oü le sommeiltrompeurluiversaitsespavots." vergat hij de aardsche zorgen, en sliep deD slaap der rechtvaardigen. Wordt vervolgd.) AXEL. 8 October 1907. De UITSLAG der heden alhier ge houden loting voor de Nationale Militie voor de gemeente Axel, is als volgt NAMEN DER LOTELINGEN. Reclames 41 I v. d. Berge, Daniël Adriaan Geene. Boer, Jacob n 39 Boeije, Anthonij V Boeije, Cornelis Reinier Broederd. 22 de Bruijne, Jan de Bruijne, Marinus Geehe. 37 van Cadsand, Martinus 52 Cortvriendt, Franciscus 18 Dieleman, August Adolf 27 Dieleman, Willem 16 van Dixhoorn, Hermanns 47 van Doeselaar, Jan 11 35 van Doeselaar, Mechiel Broederd. 14 van Driel, Pieter Geene. 33 de Feijter, Aarnout 43 de Feijter, Abraham 15 de Feijter, Marcus 23 Gans, Jacobus 3 Haak, Jan 46 den Hamer, Cornelis 30 van Hecke, Pieter Cornelis 32 Hofman, Michiel Broederd. 40 Hugenholtz, Joh. Bern. Theod. Geene. 21 Jansen, Adriaan Pieter Broederd. 49 de Jonge, Jan Reinier Geene. 5 de Koeijer, Karei Pieter [Gebreken 17 Kole, Marinus Aarnout Geene. 51 Koster, Jacobus 31 de Kraker, Dominicus 9 Lourens, Simon 13 Meesen, Pieter Broederd. 26 Moens, Hendrik Adriaan Gebreken 10 Naeije, Willem Broederd. 12 Rinn, Cornelis Lambertus Geene. 36 Rottier, Johannes n 48 de Ruijter, Jacobus 20 van Rijn, Cornelis Abraham 24 Schieman, Pieter 1 Slabbaert, Camillus 29 Smies, Hermanus n 42 Steppe, Alexander Jacobus Gebreken 28 Verschelling, Cornelis Andries Geene. 34 Visscher, Willem Mechiel 2 de Visser, Mechiel Pieter 50 van Vliet, Maarten 25 van de Walle, Josephus Aug. 38 van der Wiele, Joh. Marinus n 45 van der Wiele, Marinus G. Broederd. 8 Willemsen, Jan Geene. 19 de Winne, Alphons Leopoldus 6 Witte, Marinus Pieter 44 Wolfert, Jan Jacobus Tot predikant bij de Geref. kerk A te Zaamslag is beroepen ds. R. Ham ming te Schoonebeek. - Bij den Quaestor van het Classi- kaal Bestuur van IJzendijke is tot l October ontvangen Voor het fonds voor noodlijdende kerken en personenCollecten uit Hoofdplaat ƒ2,34, Nieuwvliet 2,63, Sluis f 8,785 Sint Anna ter Muiden 3, Oostburg 2,67r', Retranchement 2,50, Axel 8,11, Ter Neuzen 5,62,Sluiskil 7 en Honteuisse c. a. 7,26. Bijdragen van de kerkvoogdijente Aardenburg f 5, Oostburg ƒ10 en Ter Neuzen 5. Voor de generale kas ten behoeve van de Nederlandsche Hervormde Kerk over 1906 uit IJzendijke 29,50, over 1907 uit Biervliet 4,50, Hoofdplaat f 3,92"', Waterlandkerkje f 12, Schoon- 'dijke 20, Groede f 5,30, Nieuwvliet f 4,25, Sluis 46,15, Sint Anna ter Muiden 10, Oostburg 22,15, Zuid- zande f 3, Retranchement ƒ5, Cad- zand 16, Ter Neuzen 56,20, Sluiskil 8,676, Hontenisse c. a. 15,10 en Hulst 26. Voor de algemeene synodale We duwen- en WeezenbeursBijdragen van de kerkvoogdijen te Hulst 10, te Aardeuburg f 5 en te Ter Neuzen 5. Voor het fonds ter verbetering der schraalste predikants traktementen Bijdragen van de kerkvoogdijen: te Bres ken# 6, Groede 1 en Zuidzande 2. Voor het fonds ter voorziening in de geestelijke behoeftencollecte te Sluis kil 5,48. Voor het hulppensioenfonds voor Emeriti-Predikanten Bijdrage van de kerkvoogdijen te Schoondijke, Groede, Sluis, Sint Anna ter Muiden, Aarden burg, Ter Neuzen, Zaamslag, Hulst en Sas van Gent, ieder 10, samen 90. Ter ik Ct. Met ingang van 16 October is verplaatst de brieven en telegram besteller E. Villevoy van Ter Neuzen naar Ginneken, in wiens plaats is be noemd de postbode A. Brakman aldaar. De bodeloop Ter Neuzen Othene Spui, des namiddags, vervalt met 16 October, terwijl in de bestelling aldaar zal worden voorzien door de bestellers van het kantoor te Ter Neuzen. Ingevolge het besluit van den Gemeenteraad van Ter Neuzen is door den Burgemeester aan H. M. de Koningin een telegram gericht van den volgenden inhoud. „Koningin der Nederlanden. De Gemeenteraad van Ter Neuzen, heden voor de eerste maal vergaderd na Uwer Majesteits bezoek aan deze gemeente, betuigt nogmaals hartelijken dank voor dat bezoek en brengt Uwe Majesteit, zoowel als Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, daarvoor eerbiedige hulde. Burge meester Ter Neuzen". Daarop is Vrijdag het volgende tele gram ontvangen GEILL, Burgemeester, Ter Neuzen, Nederland. Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid, nog geheel onder den indruk der schitterende ontvangst in uwe stad, en zeer gevoelig voor de door U en de leden van den gemeenteraad aange boden huldebetuiging, dragen mij op u allen daarvoor hoogstderzelver bij zonderen dank over te brengen. Adjudant VAN TUYLL. Donderdagavond hield de Alge meene Feestcommissie, gesticht ter ge legenheid van het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik aan Ter Neuzen, haar laatste vergadering in het hotel „Rotterdam" aldaar. De zaal was voor deze gelegenheid feestelijk en smaakvol vanwege het hotel zelf versierd. Na onderzoek werd, goedgekeurd de rekening der commissie, bedragende in ontvang f 1130,64in uitgaaf 1156,92, dus met een kwaad slot van f 26,275. Op voorstel van dhr. G. Timmerman werd besloten tot de oprichting eener „Oranjevereeniging", ten doel hebbende de viering van Oranje-feesten, tot welke vereeniging alle aanwezigen toetraden. Het bestuur der feestcommissie werd bij acclamatie benoemd tot voorloopig bestuur der nieuwe vereen., welke functie het aanvaardde. Dhr. G. Tim merman werd aan het bestuur toege voegd, als de vader van het idee. Door den eere-voorzitter, den heer J. A. P. Geill, burgemeester, werd een woord van hartelijken dank gewijd aan de commissieleden, die, met de buurt- commissies, zooveel hebben bijgedragen tot het welslagen van den feestdag en tot eeni schitterende ontvangst van H. M., waardoor den burgemeester door de Koningin de eer kon worden gegeven, een bevolking te hebben, die waardig is Haar te ontvangen en Haar hulde te brengen. Een bewijs van H. M.'s byzondere tevredenheid is het wel, dat Zij, anders zoo op den tijd gesteld, 20 minuten langer hier vertoefde dan het plan was. Met warmte hield zich de burgemeester voor een volgende ge legenheid bij de commissie aanbevolen. De voorz., dhr. P. J. Scheele, dankte den burgemeester voor deze woorden en wenschte hem nogmaals geluk met de onderscheiding, hem ten deel gevallen door de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Besloten werd, tpt H. M. een telegram te richten van den volgenden inhoud „Koningin der Nederlanden. Dobbin. Feestcommissie Ter Neuzen brengt in haar eind vergadering Uwe Majesteit en Haren Doorluchtigen Gemaal hulde en deelt eerbiedig oprichting Oranje vereeniging mede. P. J. Scheele, voorzitter". In antwoord hierop is bij den voorz.1 der feestcommissie, het volgende tele gram ontvangen „SCHEELE, Voorz. Feestcommissie, Ter Neuzen. Hare Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid, nog steeds opgetogen door de schitterende ontvangst ten uwent, dragen mij op u en de leden der Feestcom missie bizonderen dank te betuigen voor de door u aangeboden hulde. Zij koes teren de beste wenschen voor den bloei der opgerichte Oranje-vereeniging. Adjudant VAN TUYLL." j Besloten werd nog om den gemeente raad te verzoeken, ter herinnering aan het Kon. bezoek de z.g.n. Blokken te herdoopen in „Wilhelminakade", en de» aandrang om den 31 Augustus tot een I vacantiedag voor de scholen te doen' zijn, welke aandrang de sympathie van den burgemeester wegdroeg. De heer Jos. Rottier te St. Jansteen is in zijns vaders plaats door de Prinses van Aremberg benoemd tot beheerder van den Pfosperpolder. Bij kon. besluit is een pensioen toegekend van 403 aan R. Hamerlinck, onderwijzer aan een o. 1. school te Westdorpe. valscl volle vanze activi De eenig valse Hij Onder de schooljeugd te Nijmegen is een circulaire verspreid, bevattende de volgende verstandige raadgevingen: lo. Wasch dagelijks hoofd, hals, borst en handen en houdt de nagels schoou. 2o. Wasch ook steeds de handen, eer gij gaat eten of eetwaren in handen neemt. 3o. Spoel na eiken maaltijd den mond en poets dagelijks de tanden, opdat gij geen kiespijn krijgt. 4o. Spuw binnenshuis of in het schoolge bouw niet op den vloer. 5o. Gebruik geen speeksel om uw lei schoon te maken. 6o. Drink geen onzuiver water of slootwater en drink geen alcohol! schen drank. 7o. Rook of pruim niet 8o. Loop, sta en zit steeds flink rechtop. 9o. Zeg het den onderwijzer, wanneer gij op uw plaats niet goed kunt zien of hooren of wanneer gij u ziek gevoelt Naar de N. A. Ct. verneemt is te Arnhem gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht de rijks boekhouder 2e klasse ten kantore van den rijksbetaalmeester aldaar, H., onder verdenking van verduistering van rijksgelden ten bedrage van ongeveer f 1000 en valschheid in geschrifte. - Men meldt uit 's-Gravenhage De rechtbank alhier, Maandag uit spraak doende in de zaak van Simon Polak, verklaarde dezen schuldig aan poging tot moord, gepleegd op den minister van justitie, mr. Van Raalte, doch achtte hem niet toerekenbaar en gelastte, zich vereeuigende met het rapport der deskundigen prof. Winkler c. s., zijn plaatsing in een krankzinnigen gesticht voqr den proeftijd van ten hoogste één jaar. De Amslerdamsclie valsche munten. De Amsterdamsche recherche zoekt, volgens het N. v. N., in verband met de arrestatie der gebroeders Cornelissen, naar een vrouw, wier verklaringen wellicht belangrijke onthullingen kun nen geven. Zooals men weet, maakten de munters in hoofdzaak de tramconducteurs tot slachtoffers van hun bedrijf. De directie der tram deelde den conducteurs daarom mede, dat valsch geld in geen geval weder uitgegeven mocht worden, ja, stelde zelfs een kleine premie op de ontdekking van het valsche geld en de aanhouding der uitgevers. Des avonds na 7 uur werden de ontvangen gelden dan afgedragen en

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 2