Jongens- en Kinderpakjes. - Gemengd Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. J. PLATTEEUW, Axel. Dames- en Meisjeshoeden. Nieuwste mode Hen Petten. BONKERS en GAPES. Mr. P. DIKLEMAN. Zierikzee. Ges] ,agd zijn er 32, afge- Met ingang van 1 Oct. zijn ver wezen voor te reinig bedrevenheid in j plaatst de rijksveldwachters J. Braven- TV wv/i vw V. V, v, - i I D# de practijk 34, voor geringe bedreven- j boer, jachtopziener, van Kapelle Bieze heid in de practijk en te weinig kennis linge naar Kapellebrug (Clinge)A. Liefheid van Kapellebrug naar Rozen- heid in de practijk van de theorie 8. Het diploma als hoefsmid is o. m. j toegekend aan Jac. Brakman en M. L. j Butler te Axel, M. Ripmeester te Hoek. P. Aarens en Aug. Smet te Hulst, H. J. J. Jolivet te Aardenburg, Joh. van Baal te Schoondijke en P. A. Ie Grand te Zuidzande. M. (X Met ingang van 4 October is tijde lijk te Zevenbergen benoemd tot kom mies bij de directe belastingen, enz. F. Scheileman, alhier. 0. m. zijn nog benoemd tot kommies 3e kl. te Sas van Gent (tijd): met ingang van 1 Oct. P. Roelse, D. Hulst en M. Vellinga, comm. t w 2e kl. te Delfzijl met ingang van 4 Oct. A. Kleveringa. Met ingang van 1 Oct. is bevorderd tot de 2e klasse de commies der 3e klasse P. J. Cambeen te Hontenisse. burg. Tot hoofd der school te Paulus- polder, gemeente Stoppeldijk, is be noemd de heer H. W. Krijns, onderwijzer te Helden Panuingen, prov. Limburg. Aan een comité, dat 't bewaarschool- onderwijs te Stoppeldijk afdoende zal regelen, is door den raad eene jaar lijksche subsidie van f 100 toegezegd, indien het gebouw, waarin vroeger dit onderwijs is gegeven en dat aan het R. K. kerkbestuur behoort, door dit bestuur er voor wordt afgestaan. Omstreeks negen uur werden Vrijdagavond de Ter Neüzenaars opgeschrikt door het luiden van de brandklok en velen spoedden zich, op de mare dat nabij het station brand was uitgebroken, derwaarts, weldra den weg gewezen door den rossen gloed. Het bleek, dat een houten loods van de firma Nolson, staande op het em placement, in lichte laaie stond. De loods was gevuld met materialen voor het lossen en laden van schepen, z. g. n. rechters (lange en zware planken), een partij nieuwe manden enz. O. a. bevatte het gebouwtje ook een voorde grootste helft met petroleum gevuld vat, dat aan het vuur een groote heftigheid verleende. Nadat spuit C van de gemeente brandweer op het terrein was ver schenen, werd het vuur, dat geen groot gevaar opleverde, met één slang bestreden. In de nabijheid staande spoorwagens met steenkolen waren reeds bijtijds verreden, zoodat het vuur zich alleen eenigszins meedeelde aan een verhoogd, door bielzen omgeven terrein, gebruikt wordende voor de bascule. De eveneens verschenen spuiten A en B, behoefden geen water te geven evenmin als de motorspuit der vrijwillige brandweer, die met terreinmoeilijkheden te kampen had en eenig defect opliep. Op het terrein van den brand was behalve de brandweer aanwezig de Burgemeester, de gemeentepolitie en marechaussée. Nadat de loods grootendeels was uitgebrand en met de brandhaken omvergetrokken, kon de brandweer omstreeks half elf inrukken, eenige mannen ter bewaking achterlatende. De loods en de inhoud waren ver brand, wat nog niet geheel verbrand was, was toch grootendeels waardeloos geworden, b.v. de rechters. De aan de firma Nolson toebehoorende inhoud ter waarde van ruim f 1000 was verzekerd bij de Propriétaires réunis. Echter bevatte de loods ook een hoeveel heid niet verzekerde materialen van dhr. L. Hamelink, die de door hem geleden schade op een honderd gulden schatte. De oorzaak van den brand is onbe kend. Ongeveer een kwartier vóór het uitbreken, was de bovengenoemde put baas L. Hamelink in de loods een lamp gaan halen, die daar echter door hem niet werd aangestoken. De brand moet trouwens juist aan de andere zijde van de loods zijn begonnen. Dadelijk nadat de vlammen uitsloegen, werd door een rangeerende locomotief alarm gefloten Bij kon. besluit is voor het tijdvak van één jaar benoemd tot leeraar aan de R. H. B. School te Zierikzee dhr. J. Bauwens te Neuzen. Door den Commissaris der Koningin is tegen 1 October a. s. tot gemeente veldwachter van Waarde benoemd J. C, Looy, agent van politie te Neuzen. Koningin Wilhelmina en Prins Hen drik, zijn Vrijdagavond, op reis naar Dobbin, om zes uur te Schwerin aan het station aangekomen, waar groot hertogin Marie hen opwachtte. Om kwart over zessen vertrok het koninklijk echtpaar naar Dobbin. De vorstelijke personen zullen mins tens een maand op het kasteel aldaar doorbrengen en rechtstreeks van daar naar Het Loo terugkeeren teneinde aldaar tot omstreeks Kerstmis verblijf te houden. Een internationale oplichtster. In het laatst van Juli kwam zich bij den Russischen consul-generaal te Amster dam een Russische vrouw beklagen dat haar in de vestibule van het Centraal station een taschje ontrold was, bevat tende 400 roebels en een rondreisbiljet van Cook's Office. Zij droeg het costuum van een zuster van het „Roode Kruis". Op aandrang van den consul deed zij van het gebeurde aangifte bij de politie, waarna hij haar een voorschot van 250 francs gaf, benevens een plaatsbiljet naar Brindisi. Zij vertrok onder be tuigingen van groote erkentelijkheid en beloofde het genotene te zullen terug zenden. Van de zaak werd verder niets ge hoord, totdat dezer dagen bleek, dat men met een behendige oplichtster te doen had gehad. Blijkens een bij de politie ingekomen mededeeling is deze vrouw te Darmstadt, waar zij een zelfde truc uithaalde, ontmaskerd en gearresteerd. Reeds is gebleken, dat zij op dezelfde wijze de consuls te Genua, Lissabon Bern, Wiesbaden, Frankfurt aM. ja zelfs Damascus en Jeruzalem heeft beet gehad. Na afloop der kermis te Epe op Donderdagavond, werd de boerenknecht V. onder het naar huis gaan door zekeren S. onverwachts zoodanig in 't gezicht gesneden, dat eene gapende wonde ontstond, loopende van de kin tot het linkeroor. Dr. Loefif verleende spoedig genees kundige hulp en naaide de wond dicht. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. Daar tusschen S. en V. geen wrok bestond, schijnt alleen de sterke drank bij S. den snijlust te hebben opgewekt, waarvan V. het slachtoffer werd. Zonneschijn zuivert. Van oudsher bestaat in vele families het gebruik om de kleeren en bedden van personen die ziek geweest of gestorven zijn, in de zon te leggen. „Zij luchten dan beter en de onaangename reuk, dien zij soms hebben, verdwijnt eerder, zegt men gewoonlijk. Dat dit werkelijk zoo is, bewijst de volgende eenvoudige proef, waarbij van twee flesschen beide gevuld met slecht riekende gassen, de een in de zon, de andere in het donker gezet wordt. Bij de eerste zal na eenigen tijd de onaangename reuk geheel verdwenen zijn, terwijl hij bij de laatste eerder erger dan minder geworden is. Dat de zon werkelijk een desinfecteerende werking uitoefent, is eerst door prof. Esmarch, in Kiel, door talrijke wetenschappelijke onderzoekin gen bewezen. Hij infecteerde kleeren, bedden, meubels en waschgoed met de meest verschillende ziektekiemen, telde ze toen aan het zonlicht bloot en onderzocht telkens na verloop van een uur, of en hoeveel bacteriën nog aanwezig waren. De resultaten waren zeer gunstig. Niet alleen aan de opper lakte der voorwerpen, maar ook binnen waren de cholerabacillen al heel ipoedig gedood. Ook de kiemen van typhus, miltvuur, longontsteking, tuber culose en andere infectieziekten werden, ofschoon niet zoo snel, door de zonnestralen vernietigd. In de zon bezitten wij dus een uitstekend, niets kostend desinfectiemiddel, waarmee in het dagelijksch leven nog veel te weinig rekening wordt gehouden. Niet alleen bij ziekte- en sterfgevallen, maar bijna overal kunnen, zonder dat wij het weten, allerlei ziektekiemen voorkomen. Stellen we dus onze kleeren, onze bedden en ons waschgoed af en toe aan de zon bloot, dan verminderen we hierdoor de kans om door een besmet telijke ziekte aangetast te worden. Ook de slaapkamers beschutte men niet angstvallig voor het doordringen van elk zonnestraaltje. Liever geen gordijnen en tapijten, dan dat men de zon om buiten sluiten moet. Groote aanbeveling verdient het ten slotte nog om sponsen, waschlappen, tanden- en nagelborstels, die zoo gemakkelijk tot kweekplaatsen van bacteriën kunnen worden, des morgens nadat ze schoon gemaakt zijn, op de vensterbank aan het zonlicht bloot te stellen. Zoowel onfrissche reuk als bacteriën moeten dan verdwijnen. ter zake als voren bij herhaling, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht., J. F. v. A., arbeider te Sas van Gent, A. S., bootwerker te Gent, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht., P. J. G., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht., F. S., leurder te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht., O. A. A. W., arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht., I. P. d. G., particulier te Zaam- slag, ter zake als voren, tot hecht, van 3 dagen, K. V., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronken schap bij tweede herhaling tot hecht, van vijf dagen, J. B. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij derde herhaling, twee maal gepleegd, tot twee hechtenis- straffen elk van drie dagen. VrijgesprokenN. M. v. H., bierhuis houdster te Sas van Gent, ter zake van het niet sluiten van haar bierhuis op tijd. J. C. en J. V., schippers op de Bruxelles 36, ter zake van het verblijven na de sluiting in een bierhuis. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 27 Sept. 1907. Veroordeeld zijnP. v. A., leurder te Ter Neuzen, ter zake van het ver voeren door een trekdier doen plaats hebben op een noodeloos pijnlijke en kwellende wyze, tot eene boete van 5, subsidiair 3 dagen hechtenis, J. D., werkman te Ter Neuzen, A. d. F., bouw man, J. V., schaapherder te Axel, C. d. R., knecht, A. d. F., landbouwer, beiden te Zaamslag, C. v. L., commis- sionnair te Hansweert, F. J. C. D., landbouwer te Philippine, ter zake van het rijwielen zonder licht, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht., V. F. v. d. S., werkman te Sas van Gent, A. V., landbouwer te Axel, ter zake van het rijwielen zonder licht, noch bel, ieder tot 2 boeten elk van 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. A. A., landbouwer te St. Jansteen, ter zake van het rijwielen zonder licht, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht., L. H. D., H. P. D., landbouwers te Zuiddorpe, M. D., zonder beroep te Axel, P. D., voerman te Axel, terzake van het rijwielen zonder licht, ieder tot eene boete van f 0,50, subs, tot plaatsing in een tuchtschool voor ^en tijd van eerie week, P. P., landbouwers knecht te Westdorpe, ter zake van te Westdorpe op de openbare straat aan zijn natuurlijke behoefte voldoen, tot eene boete van 2, subs. 2 dageü hecht., A. v. R., schipper te Axel, ter zake van visscherijovertreding, tot 2 boeten elk van 2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen kruisnet, J. M., koopman te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van ƒ0,50, subs. 1 dag hecht., P. S. en H. v. d. W., visschers te Bouchaute, ter zake van het bevis- schen der Schelde zonder consent, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht., M. v. F., zonder beroep te Hoek en G. G., zonder beroep te Assenede, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht., J. D. E., sjouwer te Axel, ter zake van Leer plichtwetovertreding tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht., J. v. M., werk man te Ter Neuzen, D. d. F., winkelier te Axel, (L. D., landbouwer te Hoek, HULST, 30 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 9,50 Rogge f 8,Win- tergerst f 9,25, Zomergerst fHaver 7,25, Erwten 11,50, Paardenboonen f Duivenboonen f 9,50, Witte booDen f 0,Bruineboonen f 0, Boekweit f 0,Lijnzaad fAard appels f 3,25, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo ƒ1,45 Eieren per 26 stuks ƒ1,20. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 52 stuks hoornvee, 56 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht21 stuks hoornvee, 24 varkens, 0 paarden en 0 Op Zondag 6 October a. s. hoopt onze geliefde Moeder JANNA MARTIN, haar 80sten geboortedag te herdenken. Hare dankbare kinderen. Axel, 1 October 1907. Verzoeke voldoening van de verschenen termijnen 110 OF DEL IJ KEN OMSLAG 1907. Drin gende betalingen wachten. VAJÏ DISHOECK, Gemeente- Ontvanger. "lUUK"* Ondergeteekende verzoekt beleefd Nota's in te zenden van het door „CONCORDIA" verschul digde, loopende tot 30 September j.l. C. P. MINJON, Secretaris-Penn. Axel, 1 Oct. 1907. Gegarneerde en ongegarneerde Meisjes- en Jongensbaretten. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG persoonlijk te AXEL te spreken bij L'EcluseMahu.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3