PUIK RIET lading RuhrkacMkolen Tegen Januari 1908. GROSSIERDERÏJ annex SLIJTERIJ CURSUS PAARDENKENNIS. Dagelijks wachtende Ter oïername aangekoden KOOPMANSGOEDEREN, Dranken, Wijnen, Bieren, [intonaties, enz. (OFFIEBRANDER (systeem Gimborn) Correspondentie. Advertentiën. gesloten te bekomen, KB Men meldt uit Zwolle aan de N. R. Crt. Dezer dagen is op ruim 80-jarigen leeftijd een vrouwtje overleden, dat gedurende de laatste jaren door het armbestuur onderhouden werd. Haar erfgenamen vonden bij haar dood een bedrag van ongeveer f 1200 aan con tanten, dat in tie overigens povere nalatenschap werd aangetroffen. Een veertienjarige jongen, zekere Reinderman uit Amsterdam, diegevlucht was en, in een goederentrein verborgen, tot Apeldoorn werd vervoerd, zijn aldaar twee beenen en een hand afgereden. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen en is daar overleden. Ten huize van Jb. Boon, in den Helder, is Woensdagmiddag tusschen 12 en 1 uur een jongetje van ongeveer twee jaar in een waschkuip gevallen die gedeeltelijk gevuld was met water De moeder miste het kleintje, ging zoeken en vond het kind voorover gevallen in de kuip, waarin het door het water is gestikt. De ontboden dokter kon slechts den dood constateeren. Op Urk brak Dinsdagnacht twee uur in het Oostelijk deel van het dorp een hevige brand uit in een huis van de weduwe T. Bakker, in tweeën bewoond. De bewoonster van het achterhuis, een visschersvrouw, werd eerst gewekt door neervallende steenen en pannen van het brandende dak. Met groote moeite werd slechts een deel van het huisraad gered, dat niet verzekerd was. Het voorhuis was juist verlaten door den alleenwonenden visscher H. van Alles verbrandde, maar was vrij hoog verzekerd. Tegen den man zijn ernstige ver moedens van brandstichting gerezen Hij is met zijn knecht H. in verhoor geweest, doch ontkent. De Haarlemsche rechtbank veroor deelde den inbreker uitbreker Richter alias Walters, tot 3 jaren gevang. Te Stavenisse kreeg een arbeider een zwerenden vinger, waardoor bloed vergiftiging ontstond. Geneeskundige hulp baatte niet. Na een vreeselijk lijden is hij bezweken Opgepast! zegt het „Nieuws'' Een nieuw stuiverstukje, even op de tramrails gelegd, de motor er over heen, en de gedaanteverwisseling doet na eenig bijwerken aan een kwartje den ken, vooral bij schemerdonker. Een ieder zij dus op zijn hoede voorderge lijke practijken. Ook een adres. Uit een der Geldersche dorpen wordt aan de Geld een afschrift gestuurd van het adres van een brief die op het postkantoor aldaar als onbestelbaar gedeponeerd is, Het luidt als volgt: „Aan den heer S. Kort hals. a Lik maar aan 'toude vest" Het stuk werd ten slotte toch aan den geadresseerde bezorgd. Een over geplaatst beambte, wien het in handen kwam, wist de zaak op te helderen en zond den brief aanden heer S Korthals, Alkmaar, Oude Vest. Te Zwollerkerspel is inbraak ge pleegd in de woning van baron P. G J. Quarles de Quarles in het Spoolder- park 130. De dieven boorden gaten in de deur der serre en wisten op die wijze binnen te komen. De overige kamers waren voldoende afgesloten, zoodat zij zich bepaalden tot het onder zoek van dit ééne vertrek. Hier werden opengebroken een secretaire, een dien tafel en een groote kast, waarin zij als buit vonden een partij tafelzilver en een gouden broche. Het huis was bewoond. De eigenaar ontdekte zelf den diefstal. De schade wordt door verzekering gedekt. Woensdagnacht is afgebrand de boerderij van den landbouwer K. Sluis te Landsmeer. Oorzaak onbekend. De inboedel is grootendeels gered. Niets was verzekerd. Vermoeiende manoeuvres. Tengevolge van het ongunstige weder en de uitge strektheid der terreinen, zijn zoo schrijft men aau Het Vaderland de manoeuvres op de Veluwe voor de manschappen zeer vermoeiend geweest. Gevallen van bewusteloosheid kwa men herhaaldelijk voor, zelfs kort na het uitrukken. Zaterdag kon de helft van de af- deeling genietroepen, die steeds de overigen vooruittrekken om het terrein in orde te maken, wegens vermoeienis geen dienst meer doen. De oefeningen van dien dag zijn grootendeels niet geslaagdook de af zetting van de terreinen liet veel te wenschen over. Wanneer de manschappen des avonds te Apeldoorn terugkeerden, waren ze vaak genoodzaakt nog een uur en langer te loopen om hun kwartieren te be reiken, een gevolg van de uitgestrekt heid der gemeente. De stemming onder de militairen was dan ook weinig opgewekt. Er zijn ook nog al paarden bij de manoeuvres omgekomen. Bij een militairen wandelrit van een afd. cavalerie geraakte een paard van 'n brigadier zwaar kreupel. Op den strandboulevard bleef de brigadier achter, stapte af, en onderzocht den hoef om de oorzaak van het gebrek op te sporen. Het paard bleef daarbij niet stilstaan, zoodat de brigadier geen gemakkelijk werk had. Toen kwam er een net gekleed heer, die den brigadier aanbood het paard bij den kop vast te houden, opdat hij dan beter den voet kon onderzoeken. De oorzaak het kreupelloopen was weldra gevondeneen keisteentje was tusschen de hoef en het hoefijzer gedrongen. Terwijl de brigadier nog bezig was het keitje te verwijderen, voegde een luitenant van het regiment zich bij den achtergebleven militair, doch zoodra had hij niet den heer opgemerkt die nog steeds het paard bij den teugel had, of hij maakte het militair saluut en groette beleefdelijk „Excellentie." De brigadier stond verbluft te kijken de „burger", die hem den vriendschaps dienst bewees was de ex-minister van Oorlog, generaal Staal. Zondagavond zijn eenige gedele geerden der Vredesconferentie met hun dames onder Bloemendaal aan een groot gevaar ontkomen. Bij de woning van den heer Koolhoven, aan den straatweg, brak plotseling een der voorwielen van hun auto, tengevolge waarvan het voertuig tegen een paal der electrische verlichting vloog, waar door die geheel afknapte en ter zijde van de auto neerkwam. Was dat niet geschied, dan zou het gezelschap zeer waarschijnlijk door een hek gereden en in een moddersloot terecht gekomen zijn. Gelukkig liep alles zonder persoonlijke ongelukken af, en werd de reis in een andere auto voortgezet. Illuster gezelschap. Voor de recht bank te Arnhem stonden wegens verzet tegen de politie terecht vader en zoon O. uit Nijmegen. Papa is al 68 maal veroordeeld, de 21-jarige zoon pas 8 maal. In verband met deze getallen eischte het O. M. tegen ieder 2 maanden gevangenisstraf. Een 600 Hamburgsche dokwerkers op reis naar Antwerpen, waarvan een groot aantal beschonken was, heeft Zondagavond op de perrons van het station te Roermond groote opschudding verwekt. Het ververschingswagentje van den stationsrestaurateur wisten zij tot op den bodem leeg te plunderen, zonder dat zij daarin verhinderd konden worden. Een trein van Charleroi naar Bergen had Dinsdagavond het station van Mariemont verlaten, toen hij zijde lings werd aangereden door een ran geerenden goederentrein. De locomotief van den reizigerstrein werd uit de rails geworpen en de tender geheel verbrijzeld. Ook zijn talrijke rijtuigen van den goederentrein be schadigd. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Negentien passagiers van den reizi gerstrein zijn licht gewond. De trein conducteur is echter nog al erg gesteld. De gekwetsten hebben allen, na eerste zorgen ontvangen te hebben, kunnen voortreizen of hunne woningen kunnen bereiken. Een spoorwegwerkman, die in het station te Charleroi bezig was met de wissels te smeren, raakte met den voet in een der wisselnaalden beklemd, toen juist een trein kwam aanstoomen. Ilij poogde zich los te werken, maar brak zich hierdoor den enkel. Toen wierp de trein hem een eind weg en men vond hem met verbrijzelden schedel, dood. Te Londen is de bestuurder van een motorbus levend verbrand. Er was een lek in den petroleumbak gekomen en zoo waren zijn kleeren van olie doortrokken geworden. Door een of ander toeval raakte de petroleum in brand. De bestuurder met al zijn kleeren in vlammen rende de straat op tot hij neerviel. Brutaal. Iets zonderlings is onlangs voorgevallen in een Chineesche toko te Passer Baroe (Batavia.; Zekere mej. L. was die binnengegaan teneinde eenige inkoopen te doen. Op een oogenblik dat zij eenige stoffen stond te bekijken, voelde zij dat iemand haar van achteren bij den haardos greep Aanstonds keerde zij zich om en be merkte toen dat een Chinees uit dien winkel haar eenvoudig eenige lokken had afgeknipt. Ze stond pafZoo zout had ze het nog nooit gegeten. De gele zoon grijnsde vergenoegd en bewonderde zijn buit. Waarom hij die daad pleegde of hij wellicht méér dan vriendschap voelde voor mejuffrouw L., dan wel verfraaiïngsplannen van zijn staart beoogde, niemand die het weet. Wél is het bekend dat het meisje naar de politie liep en tegen den ultra brutalen rekel een aanklacht in diende. Als 't nu maar geen manie wordt bij de Hemellingen. De diepten van een menschenhart vooral als de bezitter een Chinees is zijn vaak onnaspeur lijk. Javabode. aan de AXELSCHE SASSING voor rekening van JOH. SMIES en Aanbevelend. D c SCHIEMAN. De Inventaris eener best beklante op een der- welvarendste plaatsen in Zeelhnd met spoor- en scheepsverbin dingen, bestaande in eene groote voorraad ALSMEDE Maten, Gewichten, Schalen, Fusten, Kisten, Manden, enz benevens een bolvormige, zeer goede (inhoud 30 K.G.), slechts 2 jaar in gebruik. Alh' goederen aan factuursprijs. Clientele bljjft beslist aan de zaak bevestigd. Bewijzen van omzet voorhanden. Brieven worden ingewacht tegen ul timo November onder motto „Zeeland" aan het Bureau van dit Blad. Wij ontvingen een ingezonden stuk ter plaatsing, dat daarvoor echter om den vorm minder geschikt is. Evenwel willen we aan het verlangen van den schrijver in zooverre voldoen, door mede te deelen, dat in het stukje, gericht aan de Axelsche bakkers, namens vele arbeiders verklaard wordt, dat, wanneer a. s. Zaterdag het brood niet op den vorigen prijs is teruggebracht, een ver gadering zal worden belegd, met het doel voortaan door middel van aanbe steding het brood voor de gezamenlijke arbeiders aan te koopen. Red. Voor de vele bewijzen van innige deelneming bij het over lij den van onze geliefde Echtgenoote Moeder, Dochter en Behuwd dochter, Zuster en Behuwd-zuster, betuigen wij bij dezen allen onzen liarteiyken dank. Uit aller naam, J. DE PUTTER Pz. Axel, Sept. '07. De BAKKERIJ van P. J VERLINDE, zal Zaterdag 14 September zijn, van 12 uur tot 7 uur 's avonds P. J. VLHUHOE, Mr. Bakker. Diegenen, die wenschen deel te nemen aan een CURSUS in Paardenkennis, moeten hiervan aangifte doen vóór of op 25 Sept. e. k., aan dhr. L. Boogaert rijks veearts te Axel, of aan onderge- teekende. Na gelang van het aantal deelnemers, wordt de cursus gegeven te Zaamslag of Ter Neuzen. De Seer. v. d. afd. Axel" Z. L. M., W. DIELEMAN Pz. bij P. DE FEIJTER. Axel. Buthdijk. TrsiJmirk alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo- neerdHandelsmerk;inZeeuwsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, P. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Bare man, J. H. v. Dixhoorn, P. Buijze, Hulst, C. L. Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. van Arent- hals, D. Herrebout, Gez. Meer- tens, Wed. KlaassenDonze, A. van Overbeeke, Sas ran Gent. J. T. de Smidt, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pien- broek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a 1,30 per 1 KG.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3