Klepmanden. CURSUS PAARDENKENNIS. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. GESLOTEN GESLOTEN. Opnieuw ontvangen te Stoppeldijk; 1 uur nam., voor de verlofgangers, gevestigd te Boschkapelle; Te Sas van G e n tf in het gymna stieklokaal in het ziekenhuis, Maandag 25 November9 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichtingen 1903 en 1904, gevestigd te Sas van Gent 11 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichtingen 1903, 1904 en 1907, gevestigd te Westdorpe 1,30 uur nam., voor de verlofgangers van de lichtingen 1905 en 1906, gevestigd te Westdorpe; 3 uur nam. voor de verlofgangers van de lichting 1906, gevestigd te Sas van Te A x e 1 in het gymnastieklokaal der openbare school, Dinsdag 26 November 9 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichting 1906, gevestigd te Axel 10 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichtingen 1903 en 1904, ge vestigd te Axel; 11,30 uur voorm.. voor de verlofgangers, gevestigd te Zuiddorpe 1.30 uur nam., voor de verlofgangers van de lichting 1905, gevestigd te Axel 2,30 uur nam., voor de verlofgangers van de lichting 1907, gevestigd te Axel. Te Ter Neuzen in het Arsenaal, I Woensdag 27 November: 9 uur voorm., j voor de verlofgangers van de lichting 1903, gevestigd te Ter Neuzen 1 uur nam., voor de verlofgangers van de lichting 1904 gevestigd te Ter Neuzen. Donderdag 28 November9 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichting 1907, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met G, gevestigd te Ter Neuzen; 10,30 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichtingen 1903 en 1904, gevestigd te Zaamslag; 11,30 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichting 1907, gevestigd te Zaamslag 1,30 uur nam., voor de verlofgangers gevestigd te Philippine2,30 uur .nam., voor de verlofgangers van de lichtingen 1905, gevestigd te Ter Neuzen. Vrijdag 29 November 9 uur voorm., voor de overige verlofgangers van de lichting 1907, gevestigd te Ter Neuzen 10,30 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichting 1906, gevestigd te Zaamslag; 11,45 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichting 1905, gevestigd te Zaamslag; 1,30 uur nain., voor de verlofgangers van de lichting 1903, gevestigd te Hoek 2,30 uur nam., voor de verlofgangers van de lichtingen 1904 en 1906, gevestigd te Hoek- Zaterdag 30 November9 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichting 1906, gevestigd te Ter Neuzen 10,30 uur voorm., voor de verlofgangers van de lichting 1905, gevestigd te Hoek 1,30 uur nam., voor de verlofgangers van de lichting 1907, gevestigd te Hoek. Zondagavond ongeveer half elf uur brak te Biervliet op het hoefje van de Veire in de Gentsche straat brand uit. De schuur met graan werd in de asch gelegd. Het belendende woonhuis bleef ge- den winkel binnen, waarin een groote j verwoesting, niet alleen in de etalage maar ook op de toonbank, aangericht werd. Het zijraam van den winkel werd ingetrapt, terwijl ook de deur, die ge sloten was, ernstig beschadigd werd. Het paard werd door de glasscherven zwaar aan borst en flanken gewond. Zij, die in het rijtuig zaten, kwamen er met den schrik af. Een hunner viel uit het voertuig, zonder zich ernstig te verwonden. Een kind werd door het paard omver- geloopen. Ook dat kwam er echter met een paar onbeduidende kwetsuren af. Begrijpelijkerwijze bracht dat voorval een massa volk op de been en zag men nog tot laat in den avond groepen menschen voor den winkel staan, het geval besprekende. M. Crt. De aanwezige brandspuit kon weinig uitrichten wegens gemis aan water. Alles is verzekerd. De oorzaak is onbekend. Men spreekt van hooibroei. Zondagnamiddag omstreeks half zeven had in de Lange Delft te Middelburg een voorval plaats, dat, de omstandig heden in aanmerking genomen, althans wat persoonlijke ongelukken aangaat, nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Uit de richting van den Dam kwam een rijtuig, waarin twee dames gezeten waren. Waarschijnlijk door het te plotseling stilhouden voor hare woning in de Lange Delft, kwam het rijtuig tegen het paard aan. Het dier begon te steigeren, ging dwars de straat over en kwam terecht voor den sigarenwinkel van de firma J. M. van Heusden. Doordat het rijtuig tegen de stoep botste, braken de strengen en liep het paard L Toen de landbouwer J. K. te Oudenbosch Zaterdagmiddag een jong paard aan 't dresseeren was, struikelde j hij, zoodat hij onder den wagen terecht j kwam. Een wiel ging hem over de j borst, hetgeen dep dood tengevolge had. j Uit Nijmegen meldt men Zaterdagavond is in de buitenwijken een bejaard man, zekere Th., door de auto van den heer J. uit Osch over reden. Zwaar gewond werd hij naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. In den trein van Almelo naar Zwolle kreeg een eierenkoopman twist met een reiziger. In zijn drift wierp hij zijn tegenstander met een ei naar het hoofd, zonder dezen te raken. De laatste nam het gebroken ei kalm op en wierp het den driftigen koopman vlak in 't gezicht, waardoor diens woede nog toenam. Met de eiermand tusschen hen in volgde nu een eierbombardement en de eierstruif spatte naar alle kanten in de coupé rond, zoodat ook de mede reizigers hun deel. daarvan kregen. Juist zou de noodrem in werking worden gesteld, toe» het station Nij ver dal was bereikt. Met een bijna ledigen mand en met erg toegetakelde kleeren, stapte de nijdige koopman uit, tot groote vroolijkheid der omstanders. De overige reizigers verlieten nu ook de coupé, waarin de sporen van den vergoeden strijd duidelijk zichtbaar waren, om in een andere hunne reis te vervolgen. Nauwelijks zijn de nikkelen stuiverstukken in omloop gebracht, of reeds valt vervalsching van dit geldstuk te constateeren. Door een winkelier te Rotterdam werd bij de politie aldaar een nagemaakt stuiverstukje gedeponeerd, dat van lood vervaardigd was en van eenigszins grooter afmeting is dan de ;angbare munt. Het spoorwegongeluk aan de Bilt. Naar het U. D. verneemt, heeft het onderzoek naar de werkelijke oorzaak van het spoorwegongeluk dat Zondag avond j.l. aan het station de Bilt voor viel, Vrijdag plaats gehad. Daags na het ongeval is gemeld, dat de machinist van den goederentrein de verklaring aflegde, dat het peilglas op de locomotief was gesprongen en hem door den ont snappenden stoom het uitzicht over de baan was verhinderd. Bij het officieele onderzoek is de machinist op deze ver klaring teruggekomen en heeft hij er kend, dat het peilglas niet is gebroken, doch dat hij minder oplettend was geweest en niet de noodige aandacht had besteed aan de seinlichten langs den weg. Hij is met zijn trein door drie onveilige signalen gereden en heeft zelfs de drie roode sluitlichten van den lokaaltrein niet bemerkt. De man was den vorigen nacht met een trein naar Rotterdam gereden. Het mag, aldus vernam het blad verder, een wonder worden genoemd, dat het ongeval nog zoo goed is afge loopen. Wel is waar had de machinist van den lokaaltrein, doordien hem met schreeuwen werd beduid, dat hij zijn trein in beweging moest brengen, eeni- gen gang daarin weten te brengen en werd daardoor de eerste schok eeniger- mate in kracht verminderd. Veel heeft dit echter toch nog niet mogen baten, want door het schuiven van de loco motief van den goederentrein op de kap van den achtersten wagen van den lokaaltrein, werd de koppeling van de Westinghouserem verbroken en de lokaaltrein daardoor weer tot stilstand gebracht. Gelukkig is het geheele complex in voorwaarts schuivende be weging gebleven, doordat geen enkele wagen van beide treinen uit het spoor gelicht werd zelfs de achterste wielen van de goederentrein-locomotief bleven op de rails, zoo ook de wielen van den laatsten wagen van den lokaaltrein. Was ook maar één paar wielen van het spoor gegaan, dan waren de ge volgen van veel ernstiger aard geweest dan toch zouden de wagens in elkander geschoven zijn en zonder eenigen twijfel menschenlevens zijn betreurd. Dat alles op de rails bleef staan, is een wonder, waaraan de goede afloop van thans is te danken. In den goederentrein der Hollandsche Spoor bevond zich het salonrijtuig van H. M. de Koningin, dat door de botsing nog al ernstig is beschadigd o. a. is het eetservies, dat zich in de kasten bevond, gebroken. De wagen zal dan ook geen dienst kunnen doen bij het aanstaande koninklijke bezoek aan Zeeland. Aan de grenzen te Beek bij Nij megen is door commiezen Vrijdagavond aangehouden een smokkelaar, Duitscher, die per landauer 500 kilo suiker over de grenzen trachtte te voeren. Paard en rijtuig met smokkelwaar zijn in beslag genomen. De aangehoudene .is naar Arnhem overgebrachthij weiger de den naam te noemen van dengene voor wien de suiker was bestemd. Een Parijsch schilderijenhandelaar heeft op handige wijze reclame weten te maken voor een schilderij. Hij had in Bordeaux van een aanzienlijke familie een beslist écht doek gekocht 'voor 10.000 francs. Toep het doek geleverd was, begon hij een proces, bewerend dat hem een onechte schilderij was gezonden. De verkoopers waren niet weinig verbaasd. Bij het proces bleek uit het oordeel van deskundigen na tuurlijk de echtheid, en de belangstel ling nu voor het doek gewekt, was zoo groot dat de liefhebbers er om vochten en het doek 80.000 francs opbracht. Een brutale aanval op een passa- gierstrein heeft op 6 September in de buurt van Mardock (Rocky Mountains) plaats gehad. Even voor het aanbreken van den dag kwamen gemaskerde roo- vers die met den trein waren meege reisd, den reizigers onder bedreiging" met een revolver hun geld en kostbaar heden afnemen. Toen de trein op een helling langzaam begon te rijden spron gen de roovers eruit en ontkwamen. Lood-houdend eetgereedschap. Uit het Maandblad tegen de Vervalschingen is het volgende overgenomen „Wij moeten ten tweedenmale in dezen nieuwen jaargang ons hoofdartikel wijden aan schadelijke loodhoudende materialen in de huishouding, en achten ons verplicht onze ervaringen in deze te publiceeren, overtuigd als wij zijn, dat de openbare gezondheid ernstig benadeeld wordt door het algeheele ge brek aan wettelijk toezicht te dezer zake. „Wij betrokken uit den handel me talen eetlepels, welke uit Zweden geïm porteerd en in pakketten verkocht worden, voorzien van een etiketje waarop 'tvolgende gedrukt is: „Cols- man's Matskedar Ren Britanniametall. De lepels zei ven zijn niet voorzien van eenig merkde fabrikant achtte het blijkbaar niet wenschelijk zijn naam of merk te stempelen in een artikel, hetwelk voortdurend met spijzen of dranken in aanraking komt en blijkens ons quantitatief onderzoek niet minder dan ruim 16 pet. lood bevatHet spreekt van zelf, dat langzame lood- vergiftiging door het voortdurend ge bruik dezer lepels ontstaan moet. Wij waarschuwen derhalve ernstig tegen dergelijk eetgereedschap dat, naar wij van bevoegde zgde vernemen, in groote hoeveelheid, speciaal in ons land, ver spreid is, daar strenge bepalingen in andere landen den verkoop dezer scha delijke waar onmogelijk maken. Men koo'pe in het belang zijner gezondheid slechts dat eetgereedschap bij hetwelk de fabrikant niet schroomt zijn naam of fabrieksmerk in te stempelen en derhalve de volle verantwoordelijkheid voor het door hem geleverde op zich neemt. Bij hernieuwing dringen wij aan op wettelijke regeling van deze en dergelijke aangelegenheden van regee- ringswege, ter voorkoming van beslist nadeelige gevolgen voor de gezondheid Te Luik is Donderdagavond aan de gasfabriek een metalen dak, 3,2 M lang en 7 M. breed, waarop elf werk lieden aan het werk waren, met don derend geraas naar beneden gestort Alle werklieden werden gekwetst, een hunner doodelijk. HULST, 9 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 10,— Rogge f 7,75, Win- tergerst f 9,Zomergerst fHaver 9,—, Erwten 11,75, Paardenboonen f Duivenboonen f 9,25, Witte- boonen f 0,Bruineboonen f 0,—, Boekweit f 0,-, Lijnzaad fAard appels f 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo ƒ1,35 Eieren per 26 stuks 1,05. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 48 stuks hoornvee, 36 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht24 stuks hoornvee, 19 varkens, 0 paarden en 0 schaap. Ondergeteekenden maken bekend, dat hunne zaken a. s. Zaterdag 14 Sept. ter ge legenheid van het Koninklijk bezoek, des middags na 12 uur zullen zijn en verzoeken hunne geachte clientèle daarmede zooveel mogelijk rekening te houden. D. J. OGGEL. Firma P. H. VEENHUIZEN. Geur. CLAESSENS. JOZ. DE FEIJTER. K. J. GOSLINGA. Het Kantoor van Mr. P. w isüiggr D I E L E M A N Advocaat te Middelburg is ZATERDAG te AXEL wegens /de feestelijkheden Diegenen, die wenschen deel te nemen aan een CURSUS in Paardenkennis, moeten hiervan aangifte doen vóór of op 25 Sept. e. k., aan dhr. L. Boogaert rijks veearts te Axel, of aan onderge- teekende. Na gelang van het aantal deelnemers, wordt de cursus gegeven te Zaamslag of Ter»Neuzen. De Seer. v. d. afd. AxelZ. L. M., W. DIELEMAN Pz. eene groote partij Axel. Aanbevelend, C. P. GAST.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3