SMETPOEDER GROSSIERDERIJ annex SLIJTERIJ PREDIKBEURTEN TË AXEL Zondag 8 September 1907. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Bij inschrijving te koop metende ïan 1,50 M. tot 1,85 M. Ld Koord, Zaterdag 7 September a. s. KERMIS te Kijkuit. Gedurende het feest MOSSELS te bekomen. AANVANG 5 uur. Tegen Januari 1908. Ter overname aangeboden KOOPMANSGOEDEREN, Prank». Mijan, Bima, limonades, enz. KOFFIEBRANDER (systeem Gimborn) Axel. L. B. A. ROLFF Lz. BEDRIJFSKAPITAAL Machinale Steen F. Verstraeten-Wauters. Voorhanden Nicotinevnjo GiGARlLLOS. Axel. F. DIELEMAN. voorts het straatje tot aan den dijk van den polder Beoostenblij benoorden, aan dhr. B. C. IJsebaert, landb. te Axel voor f 15 's jaars. Perceel 15. De visscherij op de Kreek gelegen ten oosten van den platten weg voor Axel, loopende tot tegen de Lange polderstraat. Hier wordt bijgevoegd de polder leiding loopende van uit de kreek tot aan de sluis van den polder Moerspui aan dhr. Pr. de Clerck te Brussel voor f175 's jaars. Perceel 16. De visscherij op de kreek of het zoogenaamde gat van St. Jacob, beginnende van de Lange polderstraat en loopende voorbij de gedemolieerde forten, eerste of Schans verkorting en loopende oostwaarts van St. Jacob en St. Lieven tot tegen de eerste of Schansverkorting, aan dhr. C. de Feijter, landb. te Koewacht voor f5 's jaars. Perceel 17. De visscherij op de kreeken of wateren ten oosten van het Zuiderdeel der eerste of Schansverkor- ting en loopende oostwaarts tot aan de tweede verkorting en de visscherij op. alle de wateren en putten gelegen tusschen de tweede verkorting en den dijk van den Ferdinanduspolder, aan dhr. Bern, van Acker, visscher te Koewacht voor f26 's jaars. Bij gelegenheid van de kermis te Koewacht, Zondag en Maandag, hebben 's avonds hevige vechtpartijen plaats gehad tusschen Hollanders en Belgen. Het mes heeft natuurlijk een groote rol vervuld. Door de Belgische mare- chaussée is een der vechtersbazen ge arresteerd Onder de gemeente St. Jansteen is mond- en klauwzeer uitgebroken bij den landbouwer B. van Acker. In de week van 28 Augustus tot en met 3 September zijn in Zeeland voorgekomen 9 gevallen van roodvonk en 10 van diphtheritiste wetenvan roodvonk, 1 geval te Cadzand, l te Hoofdplaat, 1 te Kruiningen 1 te Oost en West-Souburg, 1 te Schoondijke, 1 te Schore, l te Tholen en 2 te Wol- phaartsdijkvan diphtheritis 1 geval te Clinge, 1 te Koudekerke, 1 te Mid delburg, 1 te Schoondijke en 6 te Zie- rikzee. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. E. H. Broekstra. Bed. H. Avondm.) Nam. 2 urè Ds. K. H. Broekstra. (Nabetrachting.) Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. v. d. Kamp. Nam. 2 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lauge Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroord. wegens mishandeling A. M., 34 j., voerman en J. d. B., 20 j., werkman te Hulst, de le tot 6 m. en de 2e tot 1 m. gevang. wederspannigheid P. P. d. P., 28 j., stoker, Boschkapelle tot 14 d. gevang. Vrijgesproken J. B., 53 j., koopman, Hontenisse (Kuitaart) beklaagd van mis handeling. Waarschuwing. Een ambtenaar der belastingen te 's Hage is het slacht offer der nieuwe stuivertjes geworden. Ze werden aangeboden in rolletjes tusschen rolletjes kwartjes om daarvoor door te gaan. Men overtuige zich steeds van den inhoud der in rolletjes aange boden geldswaarden. Prins Hendrik schonk de Koningin voor haar jaardag twee herten (levens groot) in brons. De dieren rusten op fraaie voetstukken. Zij zullen geplaatst worden aan beide zijden van het hek der Kon. Houtvesterij. Verder schonk Z. K. H. aan de jarige nog een klein taxhondje. De Koningin-Moeder bood haar doch ter, behalve een prachtig bloeihstuk, voorstellende een put met dak en emmer, twee kostbare lustres aan. Deze zijn geplaatst in de vestibule op Het Loo. Volgens de N. Crt. hebben, tot luister van de Vredesconferentie, de Vereenigde Staten 13, Duitschland 9, Brazilië en Frankrijk 8, Hongarije 7, Argentinië 5, China 3, Rusland, Turkije, Columbia en Peru elk 2, Nederland, Zweden en Cuba elk 1 diner gegeven in het Palace Hotel te Scheveningen, alléén samen 66 gastmalen. De Braziliaansche feestmalen waren het weelderigstzij kosten f 20 per couvert zonder den wijn en de kosten van den geheelen maaltijd wisselden af tusschen 7000 en 10.000 gulden. Geen wonder dat Brazilië niet als tweede rangs mogendheid wenscht beschouwd te worden. Maar het schitterendste feest van allen moet de receptie zijn geweest, Zondagavond door de Turksche ver tegenwoordigers gegeven in De Twee Steden, bij gelegenheid van den 30en jaardag der troonbestijging van den sultan. Vooral de bloemenweelde, die daarbij ten toongespreid werd, moet alle fan tasie overtroffen hebben. Een der glanspunten van den avond was de „bloemendans." rEsperanto-dahs" noemden sommigen dit nummer, waarbij men plotseling zijn dame verwisselde voor een andere, wellicht uit Cuba of San Salvador. De torpedobooten O 6, Batok, Idje en Goentoer, onder bevel van de luit. ter zee le kl. F. H. baron van Dedem, vertrokken Dinsdag naar Vlissingenen Woensdag, naar Neuzen en Breskens, ter voorbereiding van door hen te verrichten diensten op de Wester- schelde, tijdens het koninklijk bezoek aan Zeeland. -- Door den raad van Bergen op Zoom is besloten aan de commissie, gevormd met het doei een harde ver binding te verkrijgen tusschen de provincie Zeèland en Noord-Brabant, eene subsidie van hoogstens f 100Ó te. verleenen, indien het rijk en de pro vinciën Zeeland en Noord-Brabant daaraan eveneens subsidie verleenen. Te Amsterdam geraakte gisteren middag te kwart voor vier een jonkman op den Nieuwezijdsch Voorburgwal door het slippen van zijn rijwiel onder de tram. Zoodanig zat hij met zijn fiets onder den wagen beklemd, dat deze moest worden gelicht. Meer dood dan levend werd hij in het hotel Palais Royal binnengedragen, waar een been breuk en een dubbele schouderfractuur werden geconstateerd. Te Tilburg viel gisterenmiddag zekere Sp., boorder op de werkplaats der Staatsspoorwegen, bij bet verrichten van werkzaamheden van een liooge ladder. Hij kwam met het hoofd op den grond neer en is levensgevaarlijk gewond. Deze week werd te Berlijn weer een kind gegrepen door een man, die het trachtte te worgen, althans op het lichaam gevonden plekken duiden daar op. De man had vooraf het kind in het onderhuis van een in aanbouw zijnd perceel gelokt. Daar vond men het met bloed bevlekt en doodelijk be angst. Onmiddellijk was de gansche buurt in opstand, en ook de politie toonde een wonderdadige werkzaamheid die er toe leidde, dat de dader gevat werd. Het is een jonge metselaar, die bij het perceel aanwezig was, om het te bewaken. 't Houdt niet op met die aanslagen Van 16—31 Aug. 1907. Graauw. Huwelijks-aangiften. 2. Aloysius Borm (van Doel, België)', 27 j., jm. en Mathilde Louisa Dorothea Verbist, 25 j.,jd. 23. Franciscus Mahu, 38 j., jm. en Mathilde Dingeman, 30j.,jd. 30. Desiderius Jacobus Steijaert, 29 j., jm. en Mathilde Catharina Stobbelaar, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21. Aloy sius Borm (van Doel, België), 27 j., jm. en Mathilde Louisa Dorothea Verbist, 25 j., jd. Geboorten. 1. Agnes Leonie, d. van Josephus van Heese en Phelomina Heidens. 2. Cornells, z. van Alphonsus de Koning en Melanie Vlasveld. 4. Florent Petrus, z. van Eduardus Maas en Rosalia Goossens. 9. Irena Anna Maria Louisa, d. van Emmanuël Buijs- rogge en Louisa Kegelaer. 18. René Alexander, z. van Honoré Bauwens en Rosalia de Wilde. Hoek. Huwelijks-aangiften. 22. Wil lem Ollebek, 27 j., jm. en Suzanna Janna Kolijn, 29 j., jd. 29. Jan Zegers, 21 j., jm. en Anna de Bruijne, 22 j., jd. David Scheele, 31 j., jm. en Janna Dieleman, 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29. Christi- aan de Graaf, 30 j., jm. en Johanna Maria Hamelink, 20 j., jd. Geboorten. 16. Elizabeth, d. van Pieter Meertens en Helena Kolijn. 17. Anthonie Johannes, z. van Daniël Ja cobus Jurry en Johanna Adriana Neder- hand. Leendert Jacobus, z. van Jozias de Jonge en Poulina Catharina Haak. Jacob, z. van Pieter Pijpelink en Maria Zegers. 27. Neeltje, d. van Pieter Scheele en Anna Jacoba Heinsdijk. Sijgje Luikje, d. van Pieter de Jonge en Geertruida Luijkje de Leeuw. 28. Jan, z. van Jan de Braai en Pieternella Bakker. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 8. Leonard Frans Saman, 29 j., jm. en Sophia Maria de Block, 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21. Leo nard Frans Saman, 29 j., jm. en Sophia Maria de Block, 25 j., jd. Geboorten. 4. Theophile en Josephina Germaine, z. en d. van Josephus van Waesberghe en Leonia Vlyminck. 10. Margaretha Rosalia, d. van Judocus van Dattingen en Melania Raes. 22. Petrus Franciscus, z. van Francois Suy en Coralie Zwartelé. 27. André Michel Antoine Alphonse, z. van Cerile Anto- nius de Blieck en Adèla Maria Coleta van Britsom. Overlijden. 10. Seraphien Karei Lemsen, 6 'w., z. van Anna C. Lemsen te Antwerpen. 18. Helena van Mosse- velde, 1 j., d. van Augustus en Victoria Cerpentier. 24. Theophile van Waes berghë, 20 d., z. van Josephus en Leonia Vlijminck. 31. Een als levenloos aan gegeven kind van het mann. geslacht van Theophile Vervaet en Maria P. van Gremberghe. Overslag. Overlijden. 29. Amelia de Wever, 82 j., wed. van Dominicus Lauret. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 22. Jacobus Pieter Dees, 24 j., jm. en Jacomintje Maria Dieleman, 24 j., jd. 29. Cornells Missu, 24 j., jm. en Maria Adriana Geelhoedt, 26 j., jd. Geboorten. 21. Jan Jozias, z. van Cornelis den Deurwaarder en Dina Suzanna Scheele. 22. Cornelis, z. van Anthonie van Doorn en Jozina de Leijser. 23. Leon Theophile Marie, z. van Florentius Jacobus Maria de Moor en Emma Eliza Pussemier. 31. Adriaan, z. van Adriaan van Kerkvoort en Neeltje Faas. Overlijden. 16. Johannes Knijff, 4 m., z. van Philippus Anthonius en Janna Dees. 17. Pieter Wilhelm, 5 m., z. van Michiel Cornelis en Adriana Wil helmus. staande aan den dijk van den Buthpolder bij het gehucht Schapenbout 'té AXËL. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op 15 October a. s. bij den Dijkgraaf, bij vvien alle verdere inlichtingen zijn te bekomen. Het Bestuur v/d Buthpolder, L. DE FEIJTER, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. HET BESTUUR. De Inventaris eener best beklante op een der welvarendste plaatsen in Zeeland met spoor- en scheepsverbin dingen, bestaande in eene groote voorraad ALSMEDE Maten, Gewichten, Schalen, Fusten, Kisten, Manden, enz., benevens een bolvormige, zeer goede (inhoud 30 K.G.), slechts 2 jaar in gebruik. Alip, goederen aan factuursprijs. Clientele bljjft beslist aan de zaak bevestigd. Bewijzen van omzet voorhanden. Brieven worden ingewacht tegen ul timo November onder motto „Zeeland" aan het Bureau van dit Blad. onfeilbaar middel tegen brand en zwart in de Tarwe. Verkrijgbaar bij met en zonder aflossing, bill, rente, aanw. vooraf, in soliede gevallen zonder borg. Discretie verz. br. No.27,aanRENS boekh., Witte de Withstr. 97, 's Hage. in alle vormen verkrijgbaar bij Steenstr. Hulst.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3