'I Advertentiën. Een rondtrekkend koopman in potlood en „puik best" schrijfpapier bood zijn waren aan in de gang van een bovenwoning te Delft. De bewoon ster zond haar kind naar beneden met de wekelijksche huishuur, daar zij in den „potloodman" haar huisbaas meende te herkennen: „hij was ook nog al dikkig" De milde gift werd natuurlijk in dank aanvaard, doch toen later de heusche huisheer kwam, bleek de persoons verwisseling. De politie, tot wie men zich wendde, kon weinig hulp of troost verschaffen. Woensdagmiddag is de matroos C. Vrieseman, varende van Amsterdam naar Deventer op de motor-vrachtboot Syphon 6", tusschen Dieren en Does burg overboord gevallen en verdronken. Hij woonde te Amsterdam en laat een weduwe met vier kinderen achter. Zijn lijk is nog niet gevonden. Zekere K. te Utrecht, indertijd wegens moordaanslag op zijn vrouw tot 2 jaar veroordeeld, werd dezer dagen ontslagen en keerde naar zijne woning terug. Het gevangenisleven schijnt echter heel weinig indruk op hem gemaakt te hebben, want in beschonken toestand verkeerende, bedreigde hij zijn weder helft opnieuw met moord en doodslag. Toen de politie kwam opdagen, zwaai de hij juist een groot ijzeren voorwerp dreigend boven haar hoofd. Deze maakte er echter korte metten mede en voerde den woesteling mede naar het hoofdbureau, alwaar hem gelegen heid werd gegeven tot zichzelf te komen, in afwachting van hetgeen later vol gen zal. De milicien te Assen die eerst aan den dienst trachtte te ontkomen, door hardnekkig stil te zwijgen, probeert het nu op een andere manier. Maandag heeft hij, meldt de Ass. Crt. met de noodige voorzichtigheid zijn kamer door een tuimelraam verlaten en heeft in den hospitaaltuin een boom beklommen. Uitnoodigingen met zachte woorden om zijn hoog standpunt te verlaten en weder op den beganen grond te komen, werden afgeslagen, zoodat men verplicht was hem door eenige waterstralen uit een handbrandspuit te beduiden van zijn hooge positie af te dalen, hetgeen eerst plaats had, nadat een nat pak zijn deel was geworden 'tHeett allen schijn, dat hij zich ook nog „gek" gaat houden. Of hier slechte raadgevers aan het woord zijn geweest is vooralsnog niet uit te maken. Een jongeling, die de laatste jaren in Duitschland werkzaam was, en nu om eerstdaags te vervullen militie verplichtingen in ons land, zich naar familie te Oldeboorn in (Fr.) had be geven, waar het juist kermis was, is Zaterdagnacht, toen hij zijn meisje, die bij een veehouder aldaar diende, had thuis gebracht, op een landweg aan gevallen door iemand, die hem waar schijnlijk uit minnenijd had opgewacht en hem met een mes in de linkerheup een nog al ernstige verwonding toe bracht. De dader is reeds opgespoord. Het is een 19-jarige boerenknecht, onder Oldeboorn woonachtig. Hij heeft reeds aan de politie, aan wie hij het mes overgaf, zijn misdaad bekend. Royale lieerenWoensdagmiddag ging een paard, voor een tilbury gespannen, op het Gevers-Deynootplein op hol. Dat had heel wat ongelukken kunnen veroorzaken, als niet het paard spoedig gegrepen was. De man die dit deed kreeg daarvoor de royale belooning van 25 centen Een Engelschman kwam dezer dagen aan een politie-posthuis beklag doen dat een sigarenhandelaar hem voor vier 5 etspostzegels de somma van 22 ets had gerekend, dus 1 /2 ct per postzegel meer -jT-r Uit Heerlen meldt men Dinsdagnamiddag ongeveer 6 uur had op 20 minuten afstand van het dorp een vreeselijk automobielongeluk plaats. Mr. G.. advocaat, te Crefeld, kwam, vergezeld van zijn vrouw en zoontje van Valkenburg. In het Kun- derveld wilde de chauffeur voor een hond uitwijken. De in volle vaart zijnde automobiel kwam toen tegen een zwaren boom terecht, met het treurig gevolg, dat het knaapje er werd uit geslingerd. Opgenomen bleek al dadelijk, dat het arme kind stervende was. De moeder had enkele onbeduidende ver wondingen. Een van Valkenburg komend rijtuig bracht hen naar 't St. Josephs hospitaal, waar het kind na enkele oogenblikken den geest gaf. De droefheid der ouders is onbe schrijfelijk. Het voorste gedeelte van den auto mobiel is geheel verbrijzeld. - Te Wormerveer is, naar het Hdbl. meldt, Dinsdagmorgen uit een sloot achter zijn woning het lijk opgehaald van den heer A. M. de Vouw. Den vorigen avond had hij als naar gewoonte een repetitie bezocht van het mannen koor Werkmanslust, te Krommenie, van welk koor de heer De V. secretaris Na afloop daarvan was hij in gezelschap van twee zangers huiswaarts gegaan en klaagde er toen over, dat hij de laatste dagen veel aan duizelingen leed. Bij zijn woning gekomen is hij vermoedelijk door een duizeling over vallen en te water geraakt. De heer De V. was sedert eenige jaren werkzaam aan de blikfabriek van den heer Verver te Krommenie. Hij laat een weduwe met twee kinderen achter. Een jongetje van omstreeks 4 jaar, ff op de Waldeck-Pyrmontkade, te 's Gravenhage aan het spelen was, is nabij de brug door de electrische tram overreden. Het knaapje, een zoontje van een familie uit de Teellustlaan, kwam eensklaps van achter een boom te voorschijn en liep vlak voor de tram, zoodat de wagenbestuurder geen tijd had om te stoppen. Het kind werd ernstig gewond aan het hoofd ie armen en bleek onmiddellijk gedood te zijn. Dinsdagmiddag om 5 uur ontving de 16 jarige kantoorbediende M. G. Redeker, op het hoofd postkantoor te Amsterdam een zwaren aangeteekenden brief voor zijn patroon, den heer D. E. Benjamin, wonende Prins Hendrikkade 116, aldaar. Een goed gekleede jonge man wist Redeker den brief, die zeer veel geld moest inhouden en atkomstig is uit Suriname, afhandig te maken, door op hoogen toon te zeggen„geef mij den brief nog evenen verdween er spoorloos mee. De politie heett reeds een uitgebreid onderzoek ingesteld en door de betrok ken firma is naar den afzender van den brief in Suriname geseind, om opgave van den inhoud, waardoor natuurlijk het onderzoek vergemakkelijkt wordt. Het aantal inbraken te Haarlem en omstreken neemt schrikbarend toe gisterennacht is weer ingebroken bij den koffiehuishouder Lucas te Vogelenzang. De dieven braken een linnenkast open en waren bezig deze te inspecteeren toen zij door de bewoners werden gestoord. Het gelukte hun een bedrag van f25 aau geld mee te nemen; verder een heeren- en een damesfiets en een zilveren dameshorloge. Eene vrouw uit Honselersdijk werd op de kermis te Delft een porte- monnaie met f80 aanJpankpapier ontrold. Woensdagavond 9V2 uur werd te Rijswijk op den straatweg gevonden een ongeveer 20-jarig jongmensch, badende in zijn bloed en bew usteloos het bleek dat hij door het breken van de vork van zijn rijwiel op zijn onderkaak was gevallen. Na voorloopig verbonden te zijn werd hij per brancard naar het ziekenhuis te 's Hage vervoerd. Woensdagnamiddag omstreeks 4 uur had op het Molenwater te Middel burg, tijdeus de militaire oefeningen een ongeluk plaats. De milicien W., aldaar woonachtig, van de 3e compagnie, kwam zoodanig te vallen, dat een zijner beenen ge broken werd. Hij werd per brancard naar het Militair Hospitaal vervoerd. -De voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe konink lijke stallen op Het Loo hebben een aanvang genomen. Een groot aantal boomen moet hier voor geveld worden, o. a. wordt er een nieuwe schuine laan aangelegd van af 't paleis naar de nieuwe stallen die komen te staan achter de woning van den intendant in 'tpark. In groote opgewondenheid kwam Zaterdagnacht een dame in een der hotels' te Amsterdam uit haar kamer vliegen, roepende, dat er zich een in breker in haar vertrek bevond. Men zocht, doch vond nietswel miste de dame uit een commode haar gouden horloge, een ring van groote waarde en een paar oorbellen met diamanten. Uit een verder onderzoek bleek, dat ook andere logeergasten aan de deuren van hun kamers hadden hooren morre len en voorts, dat om twee uur een heer in het hotel was gekomen, die op hoogen toon een kamer vroeg en opgaf Mile te heeten en van beroep stuurman te zijn. Een kwartier later ging hij weer uit, doch keerde niet terug. De politie zoekt thans. Men meldt uit Almelo Op den rijksweg van Almelo naar Hengelo had gisterenmiddag een treurig ongeluk plaats. De landbouwer H., uit Gammelke gem. Weerselo, passeerde dien weg met een wagen geladen met turf. In de nabijheid van Zinderen had hij het ongeluk van den wagen te valleneen der voorwielen ging over zijn borst. Hij stierf binnen weinige oogenblikken. Het schijnt dat misbruik van sterkedrank niet vreemd is aan dit ongeluk. Dinsdagavond is te Parijs bij een stalhouder in de rue de Bercy een hevige brand uitgebroken. Het vuur ontstond door de schuld van een lood gieter, die zijn lamp liet vallen op het hooi. Hierin vond het vuur natuurlijk gemakkelijk voedsel en het nam weldra een reusachtige uitbreiding. Twee groote gebouwen, vol voer, die bijna 4000 meters besloegen, stonden spoedi] in vlammen. Een houtzagerij is mede geheel vernield en 70 paarden kwamen in de vlammen om. Twee kreupelen, ieder met slechts een been, zijn van Marseille naar Parij gewandeld, leder oogenblik worden zij er verwacht, zes weken geleden gingen zij op weg. Het was hun daarbij niet te doen om een record té vestigen, zij hadden een zending te vervullen. Zij zouden onderweg een onderzoek in stellen naar de valsche kreupelen meest Italianen en Spanjaarden, gezond van lijf en leden, die een gebrek voor wenden, en dus het medelijden op wekken en geld binnenhalen, dat alleen de ware kreupelen toekomt. De twee hinkers voorzitter en secretaris van het Verbond van Kreupelen en Lammen te Marseille hebben te Lyon, Dijon en andere plaatsen,, die zij langskwamen, voor hun vakgenooten lezingen gehou den over de oneerlijke mededinging der schij ngebrekkigen Een aantal Antwerpsche wiel rijders keerden Zondagavond van de wedstrijden te Mechelen terug. Nabij Waalhem wilde een hunner de anderen vooruitrijden en daar het rijwielpad daar eenige krommingen maakt, botste hij met zooveel kracht tegen een boom dat hij een schedelbreuk bekwam Eenige oogenblikken later gaf hij den geest. Een geneesheer van St. Petersburg was te Ostende een bad gaan nemen, nog in eene prachtkabien zijne kleederen en zijne ju weelen, een prach tig gouden uurwerk met dito ketting te hebben achtergelaten, welk uurwerk hij in dank voor bewezen diensten, eenige jaren te voren ontvangen had van een grootvorst. Verder lagen nog in de kabien een ring van 1500 frank en een van 1000 frank. De geneesheer was slecht3 weinige minuten in het water, wanneer hij eensklaps een voor gevoel had, uit het water kwam en vlug naar de kabien jjlde. Het was ongelukkiglijk te laat, want een behen dige schurk had de gelegenheid reeds te baat genomen, om- zich van alles meester te maken. H. v, Antw. Een politieagent aan het Zuider station te Gent werd Zondagavond aangesproken door een 14-jarigen jongen, overdekt met kneuzingen, die beweerde ontvoerd te zijn. Op het commissariaat gebracht, ver telde hij, dat hij Vrijdagmiddag door een goed gekleed heer was meegenomen, die hem vroeg een boodschap te doen. De heer stopte den jongen in een rijtuig, dat in volle vaart wegreed en een uur bleef doorrijden. Vervolgens moest de knaap een brief aan zijn moeder schrijven, dat hij niet meer zou terug komen en de ontvoerder stak den brief in een brievenbus nabij een kasteel. Daarna reden zij weer verder en kwamen aan een villa waar hij in een kamer werd gebracht, waar drie jongen» zaten die ook ontvoerd waren. Hij begon te huilen en te roepen, en daar hij niet wilde zwijgen, werd hij door bedienden afgeranseld. Den vol genden dag werd hij, daar hij toch bleef aanhouden met roepen, met het zelfde rijtuig naar de plaats terug ge bracht, vanwaar hij ontvoerd was. De politie heeft een onderzoek naar deze zonderlinge geschiedenis ingesteld. Over het spoorwegongeluk te Coutras wordt nog gemeld, dat de snel trein met een vaart van 70 K.M. per uur, in botsing kwam met een goederen trein, bestaande uit een aantal wagens, geladen met kolen. De slag, door de botsing veroorzaakt, was op grooten afstand hoorbaar en verspreidde schrik en ontsteltenis in den omtrek. Beide locomotieven werden vernield, benevens een aantal wagens. De plaats des onheils moet een ver schrikkelijk tooneei van verwarring en ontzetting te zien gegeven hebben. Van alle zijden werd door verminkten of tusschen de overblijfsels der wagens beknelden, om hulp geroepen. Een der slachtoffers smeekte zelfs hem de beenen af te snijden, daar hij deze wel zou moeten missen, en ten einde raad gaf men aan zijn smeeken gehoor. Naar de oorzaak van deze ramp is dadelijk een onderzoek ingesteld. Men vermoedt, dat de wissel geweigerd heett. De wisselwachter verklaarde onder eede, de wissels vóór de komst van den sneltrein, overgetrokken te hebben. Hedenmiddag ten 1 ure over leed tot, onze groote droefheid na een langdurig en smartelijk, doch geduldig lijden van bijna 3 maanden onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Dochter, en Behuwd dochter, Zuster en Be- huwd-zuster ANIVA JACOtfiNA DEES, in den nog jeugdigen leeftijd van 23 jaar en 8 maanden. Uit aller ynaam, J. DE PUTTER Pz. Axel, 28 Aug. 1907.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3