Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verpachting. verpachten portsmonnaie, een vrouwenportret en veel bloedsporen. De politie werd hiermede in kennis gesteld en begon dadelijk een onderzoek. In hett nabij gelegen kanaal liet zij ook dreggen, echter zonder resultaat. Bovendien hebben de omwonenden dien nacht niets gehoord. Na een nauwkeurig onderzoek is de politie tot de conclusie gekomen, met een «grap" van bijzonder laag gehalte te doen te hebben. N- R. Ct. Uit Winterswijk wordt gemeld De landbouwer Roudink in Ratum is op onaangename wijze de dupe geworden van de strengheid der Duitsche belas tingbeambten. Baldadige handen had den een hek zijner weide losgemaakt. Hierdoor liepen 4 schapen weg, die koers zetten naar Duitsch grondgebied, De Duitsche belastingbeambtén be schouwd en.ze als gesmokkeld vee, welks geleiders ontkomen waren. Ze werden door den fiscus in beslag genomen en ondanks de verzekering van den eige naar. dat de dieren waren weggeloopen, werden ze door den fiscus te Bocholt verkocht. I Flink optreden. Te Den Haag maakte een lantaarnopsteker in de Rembrandtstraat een lantaarn schoon, toen hij zich plotseling een polsader doorsneed aan een scherp stuk glas. Terwijl hij hevig bloedend de ladder atkomt, passeert de brandweerman J. de Gelder, die, onmiddellijk den ernst van het geval inziende, begrijpt dat snel handelen hier noodzakelijk is hij pakt met forschen greep den bloedenden arm beet, houdt dien stevig omkneld vast, zoodat de ader als 't ware wordt «afgebonden," bindt er daarna een lap om die met behulp van een zakmes wordt aangedraaid, zoodat ze nu werkelijk is afgebonden, en wandelt zoo met den man naar't zieken huis aan den Zuidwal waar de arm werd verbonden. Het snel en beslist optreden van De Gelder had waarschijntijk een men schenleven gered. Brutale aanranding. Gisterenmorgen omstreeks half 12 heeft een brutale aanranding met berooving plaats gehad in de bosschen bij het station De Bilt. Twee knapen van 14 jarigen leeftijd uit Utrecht werden aangesproken door een 20 jarig, zeer ongunstig uitziend persoon, die hun gelastte hun zakken uit te halen, onder bedreiging anders tot andere maatregelen te zullen overgaan. De beide jongens deden wat geëischt werd de aanrander kwam daardoor in het bezit van een portemonnaie met 15 cent en van een spoorkaartje De Bilt Utrecht. Even later hield het individu drie jongens aan, wien hetzelfde werd bevoientoen de knapen aarzeldeh dreigde de man hen te zullen doodslaan, waarop hem een zilveren horloge werd overhandigd. De aanrander verdween toen in de bosschen, terwijl de jongens bij de politie aangifte deden van het gebeurde. Rijks- en gemeentepolitie stelden onmiddellijk een onderzoekin; aan het station De Bilt bleek dat een man, beantwoordende aan het signale ment der jongens, per trein vertrokken was in de richting Utrecht. Tegen 2 uur ontdekte de politie den verdachte achter het dorp De Biltde man trachtte te ontvluchten, maar liep daarbij in de armen van een veldwachter, die hem onverwachts op den weg tegen trad. Geboeid werd de aanrander naar het politiebureau gebracht, waar bij fouil leering het horloge en de portemonnaie op hem bevonden werden. Van het geld had hij 6 cent besteed voor een glas bier. Bovendien werd de man in het bezit gevonden van eenig land bouwgereedschap, onlangs ontvreemd van welken diefstal aangifte was gedaan De aangehoudene, J. H., is 19 jaar oud en staat bij dö politie allerongunstigst aangeschreven. Hij bekende de aan randingen te hebben gepleegd men zal hem ter beschikking van de justitie stellen. (Utr. Dbl.) Omtrent het bericht van het Huisgezin" als zou de bekende schilder Mutsaers te Roermond wegens onzede lijke handelingen zijn gearresteerd, is naar de Tijd" verneemt, ter bevoegder plaatse niets bekend 't bericht berustte blijkbaar op een praatje, dat reeds de vorige week geloopen heeft, maar vol komen ongegrond is. Een 13-jarig zoontje van dr. P' op het Goirke, (N.-B.) dat Vrijdag het ongeluk had van de fiets te vallen en inwendig ernstig gekneusd werd, is Zondag aan de gevolgen bezweken. In een stoom meelfabriek te Leeuwarden, was een 53-jarige arbeider op de tweede verdieping bezig met het ophalen van zakken. Plotseling schoot voorover en kwam met het hoofd een steenen vloer te recht. De ngelukkige, ongetrouwd, doch de kostwinner van zijn oude moeder, was J onmiddellijk dood. Zondagmiddag 2 uur ontmoetten elkaar te Rotterdam de bootwerker Ou wens, die met zijn vrouw in de Rosestraat aldaar liep, en de kolen- werker G. Prins, vergezeld van een viertal andere kolenwerkers. Zaterdag avond hadden Ouwens en Prins on- eenigheid gehad en nu vreezende dat Prins, geholpen door zijn kameraden, tot handtastelijkheden zou overgaan, haalde O. bij de ontmoeting onmiddellijk een revolver te voorschijn en loste zonder vorm van proces een schot in de richting van Prins en zijn kameraden. De kogel trof Prins in de rechter borst. Men droeg hem naar het poli tiebureau aan de Nassaukade, waar twee doktoren hem de eerste hulp verleenden. Levensgevaarlijk verwond werd hij vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd. De kogel had de longen geraakt en is nog niet verwijderd kun nen worden. De dader had de vlucht genomen in een apotheek in de Rosestraat, waar de volksmenigte hem te lijf wilde. Daar werd hij gearresteerd. Nog Zondagavond werd door de justitie de instructie geopend en gisterenmorgen is de dader overgebracht naar het huis van bewaring. - Zaterdagavond 111/2 uur is op den Goudschen Singel te Rotterdam de varensgezel J. W. uit Maassluis, die in beschonken toestand verkeerde, door eigen onvoorzichtigheid, niettegenstaan de herhaald schellen en het geroep van het publiek, onder een motorwagen van de tram geraakt. De man werd eenige meters door den baanveger over de straat voortgesleurd. Zwaar verwond aan het achterhoofd en met afgescheurd rechteroor werd hy per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. De timmerman O., wonende te Amsterdam, die reeds twee maanden geen werk had, vond Donderdagmiddag op de Heerengracht een portefeuille met f 1500 aan baakpapier. Door andere papieren, die mede in de portefeuille waren, wist hy den eigenaar te vinden. Hij weigerde echter eenige belooning, maar verzocht den invloed van den eigenaar tot bekoming van werk. Niet alleen dat dit hem toegezegd werd, doch de eigenaar wist den eerlijken vinder te bewegen bovendien een bankje van 25 aan te nemen. Het verhaal omtrent den aap in het museum te Dordrecht is een „grap geweest. Een verschrikkelijke daad van wraak is Zaterdagavond gepleegd te Casino Calabro, een plaatsje bij Napels Het personeel van een vuurwerkfabriek, ontevreden op den patroon wegens diens weigering om het loon te verhoogen heeft een hoeveelheid dynamiet doen ontploffen. De geheele fabriek is ver nield en de fabrikant en zijn twee kindereu en een huisbewaarder zijn gedood. Zijn vrouw was toevallig uit, Maar toen zij terugkwam en hoorde wat er gebeurd was, werd stij gek. Te Koningsbergen is er bij een oefening van de genie een groot ongeluk gebeurd. Zeventien soldaten moesten trachten in de Pregel een schuit, die gezonken was, weer boven water te brengen. Zij lieten zich in een boot naar de plaats sleepen, maar de golven waren te hoog en zij wierpen het touw los. De boot sloeg toen om, de rivier heeft daar een sterken stroom en negen soldaten verdronken. Te Dublin heeft de rechter aan de vijf kinderen van iemand, die bij bet vergaan van de Berlin omgekomen is en die by zijn leven 1000 p. s. 's jaars verdiende, samen 10,000 p. s. schade vergoeding toegekend. De weduwe, aan wie 3000 p. s. was nagelaten, kreeg niets. Gelijk men weet heeft de reederij van de Berlin in het geheel slechts 25,000 p. s. schadevergoeding te betalen. Gevaarlijke hypnose. De „inbreker met het hypnotische oog" is de nieuwste verschijning in de, aan afwisseling waarlijk niet arme, misdadigerskroniek van Amerika. Wat daaronder verstaan wordt, toont het volgende geval aan, dat onlangs te Cleveland plaats vond. Daar verscheen op zekeren dag een heer, volgens de nieuwste mode gekleed en in zij n geheele houding en optreden een gedistingeerd persoon lijkende, in de woning van mr. Arthur Crost. De huisheer was afwezig en de vreemdeling stelde zich aan mevrouw Crost voor, als een goed vriend van haar echtgenoot. Op haar vriendelijke uitnoodiging ging hij in de veranda van het huis zitten en praatte een half uurtje op aangename wijze met haar. Mevrouw Cr. was door zijn optreden vast overtuigd, dat zij werkelijk een vriend van haar man voor zich had. In den loop van het gesprek vroeg de gast om een glas water en toen zij er mede terugkwam, bemerkte zij, dat de heer haar met een doorborenden blik scherp aankeek, wat, zooals zij later aan de politie vertelde, een vreemd gevoel bij haar opwekte. Daarop ging de vreemdeling staan, liep eenige schreden vooruit, en wat verder geschied is, weet zij niet, daar zij, weer tot bezinning gekomen, be merkte, dat al haar juweelen verdwenen waren en haar kasten uitgeplunderd. Een der buren zag toevallig, hoe een heer snel de woning verliet Dergelijke gevallen werden van ver schillende kanten gemeld, zonder dat tot nu toe gelukt was, een der „hyp- notiseerende inbrekers" te pakken. Eerst maakten de Amerikanen zich over deze berichten vroolijk en geloofden, dat het een flauwe aardigheid was maar ten slotte kwamen de gevallen zóó dikwijls voor, dat geleerde psycho logen zich ermee bemoeiden. Zij ver klaarden dan ook, dat er niets onwaar schijnlijks in deze berichten was het was best mogelijk, dat het hypnotisme in dienst van de misdaad gebruikt werd en de misdadigers van deze soort kunnen de meest gevaarlijke worden. Professor Munsterberg der Harvard- universiteit heeft zelfs verklaard, dat hij overtuigd was, dat een misdadiger, die op den electrischen stoel terecht gesteld zou worden, niet uit vrijen wil een bekentenis afgelegd heeft, maar waarschijnlijk, niettegenstaande zijn onschuld, door hypnose tot een valsche bekentenis gedreven was. tEcht. dame (in den winkel) kleur echt bediende Zoo echt als de rozen op uw wangen, mevrouw. Hm 1Heb je nog stoffen Een zonderling Spoorweg ongeluk. Nabij Charleroi, op de spoorbaan tusschen Landelies en Marchienne, waren werklieden bezig met het her stellen der spoorbaan. Een trein ziende aankomen, ver wijderden zij zich van de baan, maar lieten een oude rail van 9 meters lengte liggen, in plaats van die weg te ruimen. De trein, loopende met een snelheid van 60 kilometers, pikte het stuk ijzer op. Het doorboorde den plankenvloer van den goederenwagen en vloog als een speer langs het hoofd van den conducteur, die zat te schrijven, en verdween door den achterwand van het rijtuig. Toen drong het in den daaropvol- genden reizigerswaggon, maakte een onmogelijk te beschrijven reeks kronkë- lingen, die ten gevolge hadden dat het rijtuig zwaar beschadigd werd. De schrik der reizigers was groot. Meer dan een werd door het voorwerp geraakt, dat eindelijk in stukken brak. Een stuk bleef in het plafond zitten en een ander drong door de wanden in een rijtuig 1ste klas, waar het voor het portier vast bleef zitten. Middelerwijl had de conducteur den trein doen stilhoudenen toen men stopte, kon men zich rekenschap geven van de aangerichte verwoesting. En het zonderlingste van al is, dat geeh enkel reiziger eenig letsel bekwam en dat de rijtuigen, ondanks de aangerichte schade, konden blijven voortrijden tot Charleroi, waar men ze verving door andere. HULST, 12 Aug. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,50 Rogge f 8,75, Win- tergerst f 0,Zomergerst f Haver 8,75, Erwten 10,Paardenboonen f 9,Duivenboonen f 9,50, Witte- boouen f 0,Bruineboonen f 0, Boekweit f 0,Lijnzaad f Aard appels f 2,50, Koolzaad per zak van 106 liters 18,50, Boter per kilo ƒ1,35 Eieren per 26 stuks 0,95. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 40 stuks hoornvee, 41 varkens, 0 paard, 1 schaap, verkocht12 stuks hoornvee, 25 varkens, 0 paarden en 1 schaap. Is deze andere VOORHANDEN Alle soorten veevoeder, (gemalen en ongemalen) bestaande uit Roggemeel, Lynmeel, Grindmeel. eerste en tweede soort Sehepmeel, Paardeboonen (ook gekapte), zuiver Baktarwemeel, llais en Maismeel. Alles in voorraad aan sterk concur- reerende prijzen. P. DE BRUUNE. De Candidaat-Notaris J. A. Dregmans te Axel, plaatsvervanger van den No taris P. Dregmans te Axel, zal ten ver zoeke van het Bestuur van den polder BEOOSTEN en BEWESTENBLIJ bij Mej. Wed. Rolff te Axel, op Woens dag den 4 September 1907, des namiddags ten 2 ure 1. De GRAZING van de Platen en Dijken in voormelden polder in 14 perceelen. 2. De VISSCHERIJ op a de Kreek (zoogenaamde kleine kreek) gelegen ten Oosten van den platten weg voor Axel b de Kreek of het zoogenaamde gat van St. Jacob en e op de Kreeken of Wa teren ten Oosten van het Zuider- deel der eerste- of schansverkorting, alles breeder bij biljetten om schreven. Onkosten 12°/0 over de huursom van 1 jaar. Solide borgtocht moet worden gesteld of wel vooruitbetaling der jaarlijksche huursom.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3