Aanbesteding. OGGEL OGGEL Vil. pielcnan, ft. IC. Hntysse i>. J. ora«i. Een weldoordacht woord D. J. OGGEL, ff erkmanskrin Gemengd Nieuws. Marktberichten. Ad verten tiën. DANKBETUIGING. aan te besteden til W. Dieleman Petrusz. en J. Weijns. C. Th. v. d. Bildt. Alle verandering' geen verbetering. de aftredende Leden yoor den Gemeenteraad. DIELEMAN. F11A ALT EN HO V E. OGGEL. Door den Commissaris der Konin gin zijn wegens periodieke aftreding van leden in de gezondheidscommissiën in Zeeland alle aftredende leden herbe noemd voor het tijdvak van 1 Juli 1907 tot 1 Juli 1912 en wel in die te Mid delburg, de heer E. L. van Mervennée, in die te Vlissingen de heer J. P. Vermaas, in die voor de vereeniging van gemeenten, welke haar zetel hebben te Veere, Zierikzee, Tholen, Goes, Kruiningen, Oostburg, Hulst en Neuzen, respectievelijk de heerèn C. E. Plugge, C. de Looze, G. Bolier Gz., Mr. J. A. de Wilde, I. L. P. A. de Groof, P. van Tiel, K. J. A. G. baron Collot d'Escury en D. BuijZe, de voorlaatste tevens tot voorzitter. JA Crt. Vrijdagmiddag had te Yerseke een treurig ongeval plaats. Al spelende geraakte aldaar een zes jarig meisje aan de scheepstimmerwerf te water. Daar het werk op de werf geëindigd was, was er niemand in de nabijheid dan haar zusje van acht jaar, dat nog poogde haar te redden, maar tevergeefs. In plaats van hulp te roepen, schrijft men aan de M. Crt., liep zij naar huis en onderweg wist men uit haar te krijgen, wat er gebeurd was. De heer D. Bom, die ter hulp snelde, vond het drenkelingetje met het hoofd onder water op haar kleertjes met den stroom weg drijvende. Zwem mende bracht hij het lijkje aan wal. Zondagmorgen werd te Breda een wedstrijd gehouden van politiehonden, waaraan ongeveer een twintig stuks deelnamen. Als eischen waren gesteld het op den voet volgen aan een lijn en vrij, aporteeren en meldingen over brengen, afleggen vrij en bij bepaalde voorwerpen, hoogte en breedte springen, klimmen over een schutting van 1.80 M. hoogte, zoeken en aanblaffen, be waken en verdedigen van voorwerpen, verdedigen van zijn baas, op bevel aangrijpen en terstond loslaten. Niet verplicht waren ladderklimmen doodblaffen. Over het algemeen gaven de meeste dieren blijk van uitstekende dressuur. De meerderheid der dieren was af komstig uit België en Duitschland, hoewel ook een viertal Hollandsche waren ingezonden. Deze laatste onder scheidden zich vooral door hunne ge oefendheid in het springen en het op volgen van bevelen. De Duitsche bleken goede speurders te zijn. De eerste en vierde prijs werden door Hollandsche honden veroverd. Werden de dieren zeer geroemd, toch waren de 'pblltie autoriteiten het vrijwel algemeen er over eens dat deze dieren in de praktijk niet veel nut zouden opleveren. Een der Belgische vechtersbazen bij de vechtpartij te Ossendrecht, die de vorige week een marechaussee zoo ernstige wonden toebracht en die zelf door twee schoten werd getroffen, is aan zijn wonden overleden. Een heer, die Zondagmiddag op de Nieuwe Parklaan te Scheveningen nabij het Circus tusschen de station neerende rijtuigen door den weg wilde oversteken naar het wandelpad, werd aangereden door een uit den Haag komende electrische tram. Hoewel de bestuurder krachtig de electrische rem aanzette, kwam de aangeredene onder den motor-wagen. Met veel moeite ge lukte het door middel van drie domme krachten, hem onder de tram vandaan te halen. Per auto werd de verwonde, die verschillende meer of minder ern stige kwetsuren had, naar het gemeente ziekenhuis gebracht. 4 Amsterdamsche „kwartjesvin ders" hadden Zondag in het Belgische Park iemand met kaartspelen al zij geld, ruim tien gulden, „afgewonnen en hem ten slotte nog van twee ringen met edelgesteenten beroofd, waarmee een van hen zich per rij wiel verwijderde. De brigadier van politie Blokpoel, die toevallig juist ter pl atse kwam, wist den vluchteling in te halen en na eenig verzet over te brengen naar het posthuis aan het Gevers Deynootplein, waar geld en ringen in beslag werden genomen. Men meldt uit Haarlem In den nacht van Zaterdag op Zondag een inbreker van een slechte kermis thuis gekomen, terwijl hij met een ander zijn slag waagde te slaan, h) een perceel aan de Leidsche vaart. Zij waren reeds binnen, toen de vrouw des huizes wakker werd. Zij wekte haar man die één der twee inbrekers beetgreep. De, andere ontkwam door het raam. De gepakte verzette zich hevig, zoodat de ander om hulp moest roepen. Toevallig was er een familiepartij in de buurt, vanwaar een zevental heeren te hulp kwamen en toen was het pleit spoedig beslecht. De aangehoudene, van Wort, is een recidivist. Ook zijn kameraad is bekend. Zaterdagmorgen is een zware ont ploffing gebeurd aan boord van een autoboot,, liggende achter het paleis van justitie te Gent. Een reservoir vol naphta was ontploft en dadelijk begon een brand, welke echter spoedig kon gebluscht worden door de brandweer van den grooten schouwburg. Twee leden der bemanning van de boot werden erg verbrandde eene aan de handen, de andere aan de handen en het gelaatde eene viel daarenboven nog in het water. De stoffelijke schade is maar gering. HULST, 1 Juli. Ter Graanmarkt van lieden (Maandag) waren de prijzen als vplgt: Tarwe f 9,Rogge f 8,75, Win- tergerst /'O,Zornergerst fHaver 8,75, Erwten 10,50, Paardenboonen 9,Duivenboonen f 10,—, Witte- boonen f Braineboonen f 9, Boekweit f 0,Lijnzaad fAard appels /3,75, Koolzaad per zak van 106 liters f 0,—, Boter per kilo f 1,10 Eieren per 26 stuks 0,90. Ondergeteekende betuigt zijnen harte lyken dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven bij mijn 25-jarige ambtsvervulling op 1 Juli 1.1. onder vonden. Axel. K. R. VAN TATENHOVE, Brieven- en Telegrambesteller. Ondergeteekende betuigt zijn harteiyken dank aan allen, die hem hebben gesteund, om de ramp die hem getroffen heeft, minder zwaar te doen zijn. a i t 1*1 ci(\h JOH- WIELES. Axel, Juli 1907. Metselaar. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 28 Juni 1907. VEROORDEELD zijn C. d. Z., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van visscherijovertreding, tot 2 boeten elk van f0,50. subs. 1 dag hecht, voor elke boete, met verbeurdverklaring der in beslag genomen hengelroede H. B. en J. O., schoe makers te russel, ter zake als voren, ieder tot 2 boeten elk van f '/O, subs. 1 dag hechc voor elke boete, met verbeurd verklaring en bevel tot ernieling der niet in beslag genomen zetlijnen bij uitlevering daarvan, of betaling der waarde ad f0,50 vo'or ieder, subs. 1 dag hecht. D. F. Dklompenmaker te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Hinderwet, tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht A. R v. L., ingenieur te Ter Neuzen, terzake van overtreding der Brandweerverordening, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. 0. D. d. R, bootwerker; F. F., voerman J. D., knecht, allen te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een rijwiel zonder licht, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. J. B., zond-r beroep aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van f0,50, subs. 1 week tuchts: hooi. L. D., landbouwer; R. B., arbeider; C. T 31., vroedvrouw D. v. C landbouwerszoon I. D landbouwer 1. W., arbeider, allen te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete Van f 1, subs. 1 dag hecht. L. v. Hlandbouwer te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs, plaatsing in een tuchtschool voor 8 digen. N. H. v. H., schipper; J. B. H. F scheeps timmerman, allen te Philippine, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. B landbouwerszoon P. B., arbeiderE. d. 31 landbouwerszoon C. T., knecht, al en te Assenede, ter zake als voren, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht A. D onderwijzer te Evergem, ter zake als voren, tot 2 boeten elk van f0,50, subs. 1 dag hecht. H. K., arbeider te Axel, ter zake van Leer- pliehtweto vei treding, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. E. P. 8 werkman te Westdorpe, ter zake als voren bij herha'ing, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. 1. B. D., arbeider aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. F. W., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs 2 dagen hecht. I. d. H., landbouwer te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht H. S., arbeider '.e Bas van Gent, ter zake van openba.e nronkensrhap, tot eene boete van f 0,50, ubs 1 dat.' h cht C d. R., zonder beroep te Ter Neuzer, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van fl. subs. 1 dag hecht. H K., voermansknecht te Ter Neuzen, terzake van openbare dronke schap, tot eene boete van f 0, subs. dagen h cht A. ttimmerman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eeue boete van f 10, subs. 3 dagen hecht. Het BESTUUR van den polder „CAPELLE" zal, behoudens goedkeu ring, op Donderdag II Juli 1907, des namiddags 4 uur, in het logement „Het Gulden Vlies" bij Mej. de wed. L. B. A. Rolff te Axel, trachten Het maken van een GRIND- 8AAN op den Zaaidijk ter lengte van 1226 NI. en ter breedte van 2,50 M. Aanwijzing op den dag der aanbe steding des voormiddags ten ÏO1^ uur. Bestek en voorwaarden zijn van af 2 Juli e. k. tegen betaling van 0.50 verkrijgbaar bij den Ontvanger-Griffier Het Bestuur voornoemd, A. P. DE MUL Jz., Dijkgraaf. J. A. VAN VESSEM, Ontv.-Griffier. EN DAAROM Misschien hebben meerderen met mij dp lijsten ter candidaatstelling aan ons s|adhuis gëlezéh en' werdei: ookgetroffen dat voor den heer OGGEL, kiezers uit iederpn stand en van elke richting ge teeken d hadden. Zie zoo, dacht ik, dat i§ de beste aanbeveling voor iemand die zoo lang (ik meen dat het al 25 jaar is) lid van den gemeenteraad geweest is. Dat is een klaar bewijs, dat de heer OGGEL zich al dien tijd aan aller belangen gewijd heeft, dat hij er niet voor is degenen, die tot eene andere partij behooren achter te stellen of zoo moge lijk dood te drukken. Dat hij een volksman is in den waren zin des woords. Daarom twijfelen we ook niet of van alle zijden zal de heer OGGEL gestemd worden en hierdoor de kroon op zijn 25-jarigen arbeid ih onzen Gemeente raad gezet worden. Zulke mannen moeten We toch hebben, daarom allen het puntje voor den heer zwart gemaakt. EEN OPLETTEND KIEZER, die de algemeene belangen op het oog heelt. De Antir. Kiesvereeniglng te Axel heeft voor de ver kiezing van 3 leden van den gemeente raad candidaat gesteld de heeren Zij beveelt hen den Kiezers met den nieesten aandrang aan. Ook beveelt zij ten zeerste aan als 3fe candidaat den heer Namens de Vereeniging HET BESTUUR. Oud Werkende en Buitengewone Leden van het vroegere muziek, wie heeft vroeger het meest voor ons ge zelschap gedaan? Immers de heer Uit erkentelijkheid stemmen v daarom alleen op den heer VELE OUD-LEDEN. VEREENIGING Medeleden van bovengenoemde Vereeniging Voor ons kan de keuze voor drie leden van den Raad op aanstaanden Maandag niet moeilijk zijn. Wij hebben bij de candidaten drie mannen die zich, gewoon als ze zijn zich aan de alge meene belangen te wijden, toch in het bijzonder geven voor deze, zóó gunstig werkende Vereeniging, n.l. De heer D. J. OGGEL, die mede het initiatief nam tot het oprichten dezer nuttige Vereeniging, (Instelling) ep nog steeds haar Voorzitter is. De heer A. E.C. KRUIJSSE, die zich ook befangélóofe geeft als haar ijverigen penningmeesteren de heer W. DIELEHA\\ die als haar Commissaris ook z(jn tyd en kraphten er aan besteedt. Daarom hen gestemd, die toonen dpor hunne daden een hart te hebben voor den werkman. Allen dan getrouw opgekomen man nen, en kiezen wij de heeren EN onzen IBnrg-eraeester, Eenige leden van „STEUNT ELKANDER".

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3