3gMkfe$jwiden. Risicoitiloferijeti. De Eerste Ned. MaatscUU. Gemengd Nieuws. 1867 '20 Juni 1907. Gemeenteraad van Axel. Marktberichten. Advertentiën. Rudolph Marie Angelus Johan, J. C. VINK, Axel. Openbare Verkooping. Omtrent 61/^ Hectaren Winterpret f 'I*n Ro», Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Omtrent IV2 Heet. Rogge. 3% Gerst. 3 Erwten, Voor de vacature van onderwijzer aan de o. 1. school te Clinge heeft zich na herhaalde oproeping geen enkele sollicitant aangemeld. De voordracht voor onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de o. 1. school te Kapellebrug bestaat uit:Mej. A. v. d. Vijver, Kapellebrug, Mej. M. de Potter, Clinge, Mej. M. van Geijt, Kapellebrug. Vrijdag had te Clinge ten gemeen tehuize de aanbesteding plaats van den verbouw der o. 1. scholen te Clinge en Nieuw-Namen. De uitslag was als volgt Voor verbouw te Clinge A. Bol te Clinge, voor f 3460E. de Munter te Clinge, voor f3446; A. v. d. Walle te Hulst, voor f 3350; J. Schopman te Hulst, voor f3340 en P. J. Wisse en D. Kaijser te Zaamslag, voor f3175. Voor verbouw te Nieuw-Namen A. v. d. Walle te Hulst, voor f9350; J. Schopman te Hulst, voor f 9300A. de Munter te Kieldrecht, voor f8760; P. Duy vesteijn te Zaamslag voor f 8395 P. J. Wisse en D. Kaijser te Zaamslag vóór f8375. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers behoudens hoogere goed keuring. Naar uit Ter Hole wordt ge schreven zal daar binnen een niet al te lang tijdverloop een kapel worden gebouwd, te bedienen door een kapelaan uit Hulst. Later zal de kapel door eene kerk worden vervangen met eigen geestelijken. Voor de velen van daar en uit den omtrek, die omstreeks een uur van de kerken te Hulst, Stoppeldijk en Lams- waarde wonen, zal het een groot gemak zijn. Te Stoppeldijk is in plaats van den heer P. J. de Wael, burgemeester, tot wethouder gekozen dhr. Jos. Stael. De familie Stephanus Teirlinck te Philippine ontving Donderdagnamiddag de treurige tijding, dat hun zoon, stuur man op een der Rijnschepen, bij eene poging tot redding van het kleine kind van den kapitein dat bij Coblenz over boord was gevallen, is verdronken. Toen het bericht is afgezonden waren beide lyken" nog niet gevonden. M. Ct. Bij Kon. besl. van 22 dezer is benoemd tot notaris binnen het arron dissement Middelburg, ter standplaats de gemeente Schoondijke, W. C. de Smidt, candidaat-notaris alda ir. Gedurende de week van 12 tot en met 18 Juni zijn in Zeeland voor gekomen, 8 gevallen van roodvonk, 4 te Biervliet en 4 te Schore, en 3 van diphtheritis, 2 te Axel en 1 te Vlis singen. Te Sint-Kruis is een knaapje van 7 jaar, vermoedelijk door het eten van vergiftige bessen, na een smartelijk lijden van een half uur overleden. Autovlegel*. Donderdagavond tegen halfacht is nabij Muiden door een automobiel, komende uit de richting der Hakkelaarschebrug, een hit aan gereden en gedood. Het dier met een kleinen jongen als ruiter werd aan de hand geleid door een man, die den chauffeur, wegens de schichtigheid van het paard, wenkte stil te houden. Deze voldeed hieraan niet, doch reed met zijn gezelschap Amerikanen door, tengevolge waarvan de hit een zijsprong deed, onder de automobiel geraakte en gedood werd. De leider en de jongen wisten gelukkig bijtijds te ontkomen. In den juist voor bij gaan den trein van de Gooische Stoomtram zat een Rijks veldwachter; deze heeft van het geval proces-verbaal opgemaakt. Een praetische straf. Een arbeider I uit eene Geldersche gemeente, tijdelijk S in Duitschland werkzaam, werd daar te lande wegens herhaalde mishandeling zijner vrouw veroordeeld tot 10 jaren dwangarbeid. Hij moet nu eiken dag onder toezicht hard werken, en het loon voor zijn arbeid wordt geregeld aan zijn vrouw uitbetaald. Deze wijze van straffen zou ook in ons land niet slecht werken, zegt de nN. Arnh. Ct.", waaraan dit bericht ontleend is. Vrijdagmorgen viel te Bennekom door het schrikken van het paard voor de tram het rijtuig van K. baron van Wassenaer om, waardoor deze zelf en zijn boschbaas H. Storm zeer ernstig gewond werden, daar zij onder de tram geraakten. De boschwachter kreeg een schedel breuk en is stervende. Baron Van Wassenaer werd per auto naar het Diaconessenhuis te Arnhem gebracht, waar zijn verbrijzelde linker arm is afgezet, terwijl hij ook een hoofdwond heeft. De commissie te Maassluis, die zich ten doel stelt geld in te zamelen voor de weduwen H. Bakker en M. Kemp, die hun kostwinners (vissehers- lieden) verloren in den storm van 2 Mei en in behoeftige omstandigheden achter bleven, heeft van H. M. de Koningin f 100 ontvangen. De Prins schonk f 25. De gevaren der luchtscheepvaart. In de buurt van de Hongaarsche stad Hajdu-Böszörmeny heeft zich een niet- alledaagsch ongeluk voorgedaan. Een boerderij is er in brand gestoken door een luchtballon. Het geval heeft zich aldus toegedragen De boer Fekete was 's nachts, daar hij het wegens de hitte in huis niet kon houden, op zijn erf gaan slapen. Nauwelijks had hij een paar uur ge slapen of hij werd gewekt door een geheimzinnig gedruisch boven zijn hoofd. Tot zijn schrik ontwaarde hij een groot, zwart gevaarte, dat vlak boven zijn hoofd in de lucht zweefde. Hij sprong overeind en riep z\jn knechts, om te onderzoeken wat er gaande was. Het bleek dat het een luchtballon .was. Maar een der knechts had de onvoorzichtigheid een lucifer aan te steken in de nabijheid van den ballon en er .volgde een hevige ontploffing, met dit gevolg dat de gansche boerderij in een oogwenk in brand stond. Door den sterken luchtdruk, door de ont ploffing teweeggebracht, werden de aanwezigen tegen den grond geslagen, terwijl zij zware brandwonden be kwamen. Het ergste was Fekete zelf er aan toe. Zijn hoofd- en baardhaar was totaal verschroeid en over zijn heele lichaam had hij brandwonden. Daar er niet genoeg hulp bij de hand was, brandde de gansche boerderij af. Veel vee en paarden kwamen in de vlammen om. Toen de luchtballon neerdaalde, zat er niemand meer in. Eenige oogen- blikken te voren was zooals uit nadere berichten blijkt de mand losgeraakt en waren de drie inzittenden op den grond geslingerd. Zij bleven dood liggen. Het waren twee Fransche officieren en een ingenieur. De verongelukte ballon had tot op schrift .Ballon 2" en droeg eenzwart- gelen adelaar. Vrijdagnamiddag heeft over een groot deel van Duitschland een orkaan achtige storm met onweer en stortregen gewoed. Te Halle zijn de schietbaan, de jaar markt en een in opbouw zynd huis tegen den grond geslageneen tiental per sonen zijn zwaar en vele lichtgewond. Te Magdeburg zijn werklieden aan de kaai uit vrees van tegen een pijler geslagen te worden, van een caisson in de Elbe gesprongen4 ervan verdronken. Te Br li nsb uttel koog is een boot in den storm tot zinken gebrachtschipper, vrouw en twee kinderen kwamen om in de golven. De reis om de wereld in 40 dagen. De reis om de wereld in tachtig dagen, die onwaarschijnlijk leek in Jules Verpe's boek, is, sedert het boek ver scheen, verscheiden malen verbeterd door reizigers die er ettelijke dagen korter over deden dan Phileas Fogg. Maar nu heeft zijn landgenoot overste H. Burnley Campbell een Engelsch- man ditmaal van vleesch en bloed het in de helft van den tijd gedaan. Toch, vreezen we, zal zijn naam niet blijven leven zooals die van Verne's held. Trouwens, als Burnley Campbell, evenals Fogg, gewed heeft, is hij zijn weddenschap kwijt, want hij kwam 19lS2 uur over den vastgestelden tijd te Dover aan. Den 3en Mei vertrok de reiziger met de boot van Liverpool naar Quebec, vandaar ging 'tper spoor naar Van couver, met de boot naar Jokohama en Wladiwostok, en met den Trans- siberischen spoorweg over Moskou naar Oostende, en toen naar Dover, waar hij den 13en dezer aankwam. In de Japansche zee raakte zijn schip op een eenzame rots. Bij vloed kwam het schip echter weer vrij en het kon de reis voortzetten, zoodat hij te Wladi wostok nog zijn trein haalde. Aan allen die van hun belangstelling, deden blijken, betuigen wij langs dezen weg onzen oprechten dank. Axel, Juni 1907. P. DE KLERK. T. DE KLERK—Van Hoeve. Te bevragen bij ADR. DIELEMAN, Oosterstraat, AXEL. Zitting van 22 Juni 1907. Tegenwoordig d&h.h. Oggel, Lamaftre, Van Fraaijenhove, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker, Smies, De Feijter en Wolfert. Afwezig dhr. Dregmans. Eene vacature. De aotulen der vorige vergadering worden niet voorgelezen, doch aangehouden tot een volgende vergadering. I. Het herstellen van den toren op het Raadhuis. Op verzoek van den Voorzitter (de Burgemeester) licht dhr. Smies de zaak toe. Deze zegt geen bezwaren te hebben tegen bestek en teekening van den gemeente-opzichter, terwijl hij voorstelt om de inschrijving niet in 't openbaar, maar slechts voor de gemeentenaren open te stellen, als mede den datum van oplevering te stellen op 15 Nov. e. k. Verder wordt nog bepaald dat het werk boven de begrooting niet zal worden gegund, terwijl aan B. en W. machtiging wordt verleend om het werk te gunnen, indien de inschrij ving beneden de begrooting is. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. HULST, 24 Juni. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als mlgt: Tarwe f 9,25 Rogge f 8,75, Win tergerst f 0,Zomergerst fHaver 8,75, Erwten 10,50, Paardenboonen f 9,Duivenboonen f 9,50, Witte- boonen f Bruineboonen f 9. Boekweit f 0,Lijnzaad f Aard appels 3,75, Koolzaad per zak van 106 liters f 0,—, Boter per kilo ƒ1,10 Eieren per 26 stuks 0,90. Er waren ter weekmarkt te koop steld: 27 stuks hoornvee, 27 varkens, 25 paard, 0 schaap, verkocht11 stuks hoornvee, 13 varkens, 0 paarden en 0 schapen. Heden overleed ons ge liefd zoontje in den ouderdom van 20 dagen. H. REIJNEN. L. REIJNEN—Van Aerde. Roermond, 24/6 '07. tot verzekering van De polis biedt den houder dezelfde kansen als 1/208te lot in de Ned. Staats loterij en is veel goedkooper. Informatiën bij den agent De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van PIETER VAN TATEN- HOVE Wz., rustend landbouwer te Zaamslag, op Woensdag den 26 Juni 1907, des namiddags ten 3 ure, verkoopen wassende op landen behoorende bij de door hem laatst bewoonde hofstede in den Zaamslagpolder, gemeente Zaamslag. Verdeeld in koopen. Te vergaderen bij de rogge aan den dijk tegen de hofstede bewoond door Salomon de Mul Az. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van KAREL LODEWIJK LIPPENS te Ter Neuzen, in het loge ment ,'s Lands Welvaren" bij M. J. Adriaansen aldaar, op Woensdag den 26 Juni 1907, des namiddags ten 1 ure precies, verkoopen Aanhoorigheden en Erf, te Ter Neuzen, in de Donze Visserstraat, kadaster sectie C üummer 4021, groot 83 centiaren. Thans onbe woond en te aanvaarden bij de betaling der koopsom, zijnde 1 maand na de toewijzing. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ENGELBERTUS DAVID te Sint Jansteen (Absdale), op Donderdag den 4 Juli 1907, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alles wassende op de bij hem nog in gebruik zijnde landen in den polder Absdale, gemeente St. Jan steen verdeeld in koopen. Te vergaderen op de door den ver- 1 kooper nog bewoonde hofstede.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3