f 25000. Ket beste en goedkoopste G. J. aan concurreerenden prijs ver krijgbaar bi] D. J. OGfiEL, Axel. mm Advertentiën. Marktberichten. Uit de hand te koop Machinale Steen F. Yerstraeten-Wauters. L.J. F. YAH DALEN Kantoor Mr. P. DIELEMAN. VOORHANDEN: Alcoholvrije Drank, Wijn en Bier. AXEL. JOZ. DE FEI.JTER. MÊêMtMsm mmm zijn de Naaimachines uit KOFFER's Naai machinehandel te Axel. Steeds voorhanden en gereed voor het borduren: de PFAFF-machine met gratis onderricht. AANBEVELEND. aan verduistering van 13,000 Mark, waarvan hij 10,000 Mark op een bank te Emmerik geplaatst had en 1000 Mark aan eene nicht gestuurd. Hij is daarna in verzekerde bewaring gehouden, om na verzoek van de Duit- sche justitie te worden uitgeleverd. De onderwijzer F. K. te Paters- wolde, is in hechtenis genomen, ver dacht van een schooljongen zoodanig geschopt te hebben, dat deze eenigen tijd daarna in het ziekenhuis te Gro ningen is overleden. \Vad.) Een inbraak. In Brugge werd in de Gulden Vlies-laan in den nacht van Dinsdag op Woensdag veel opschudding verwekt, doordat eenige buren onraad ontdekten in een villa van een mevrouw, die zelf in Blankenberg vertoefde. Men hoorde gerucht en zag in de loggia verdachte gedaanten, die zich dadelijk terug trokken. Weldra stónd heel de wijk overhoop buren, met revolvers, messen en knup pels gewapend, sloten alle uitgangen af. Om 2 uren zagen zij drie kerels uit hét zoldervenster van het huis te voor schijn komen en over de daken de vlucht nemen. Verscheidene revolverschoten werden op de inbrekers gelost, doch geen enkel trof doel. Toegesnelde politieagenten begonnen nu in al de huizen der omgeving onderzoekingen, die den ganschen nacht hebben geduurd. In de villa Paridaens, in een vuil afgezonderd hok, dat de agenten slechts konden bereiken door elkaar omhoog te beuren, vonden zij, in tapijten gerold, een kerel, drager van een revolver, een zakmes, dievengereedschap, een electrische lamp, en een pak chocolade. Te 4 uren, toen de meid van een ingenieur die vijf huizen verder woont, haar kamer verliet, werd zij vastge grepen door een kerel, die, op haar hulpgeroep, haar los liet en naar beneden snelde. Daar botste hij op den ingenieur, die hem naar reden zijner tegenwoordigheid in huis vroeg. De kerel antwoordde met de grootste kalmte van de wereld, dat hij een vriend was van de meid die Jiem in huis had laten slapen, en de ingenieur, die van de inbraak niets wist, wilde hem buiten de deur zetten, toen er gebeld werd door de politie, die den man bij den kraag vatte. De aangehoudenen zijn sjiek gekleed het parket denkt dat zij tot een inter nationale bende behooren. Te Blankenberghe kreeg de politie per telefoon bericht dat twee kerels uit een automobielstand plaats een auto mobiel gestolen en er mede naar Blankenberghe gereden waren. De gendarmes begaven zich op weg en legden zich in hinderlaag. Inderdaad kwam de automobiel er aan. De gen darmes wierpen een dikken spar over den weg. De automobilisten moesten wel stop pen en de gendarmen kwamen te voor schijn. De dieven moesten spoedig bekennen en zijn opgesloten. De eigenaar heeft zijn auto terug. Qoza-poeder. Voor het vrywel waardelooze Coza-poeder, dat een middel heet te zijn tegen drankzucht, wordt nu, behalve in advertentiën, ook reclame gemaakt door toezending per post uit Londen van een keurig uitge voerd boek. Dit boek, onberispelijk in onze taal gedrukt en op de bekende reclame-wijze versierd met talrijke portretten van allerlei soort van menschen, bevat bijna uitsluitend uittreksel van dankbetui gingen uit schier alle landen van Europa. Ook ons land is met een 9-tal „attesten'' vertegenwoordigd en heeft de eer in dit boek de eerste plaats te mogen innemen, onmiddellijk na een pagina, waarop met zware letter de volgende bekendmaking is afgedrukt: „Alle brieven en uittreksels van dankbe tuigingen, die zich in dit boek bevinden, zijn echt. De oorspronkelijke liggen op ons kantoor ter inzage." Onder deze Hollandsche .attesten" is er ook een, onderteekend door een mevrouw uit Den Helder. Op een verzoek om eenige nadere inlichtingen schreef deze dame onmid dellijk het volgende ,In antwoord op uw schrijven van 23 April moet ik u melden, dat ik nooit iets van Coza-poeder gezien heb, nog minder ze gebruikt heb. Het is zoo afschuwelijk, dat ze mijn naam in dit boek gezet hebbenhoe ze er aan komen begrijp ik nietik heb er de politie al mee in kennis gesteld, daar ik zooveel brieven krijg om inlichtingen. Ook is er al iemand voor mij te Londen naar dit kantoor geweest, maar heeft de eigenaren niet te spreken kunnen krijgen". Men ziet voor de zooveelste maal, wat gedrukte attesten ter aanbeveling van geheimgeneesmiddelen vaak waard zijn. Hbld. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 17 Mei 1907. Veroordeeld zijnS. B., voerman te Zaamslag, ter zake van een dier vervoeren op eene noodeloos pijnlijke of kwellende wijze, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht; P. F. S., brouwersknecht; E. J. S.R. D., arbeiders allen te Axel, ter zake van het zoeken van kievits eieren zonder vergunning, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht, voor elke boete M. P. Z., visscher te Axel, ter zake van het visschen in gesloten vischtijd, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen net en vischT. S., schipper te Bouchaute, ter zake van het bevisschen der Schelde, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. D. C., koopman te Axel, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht.A. G., zadelmaker, E. A., knecht, beiden te Sas van Gent en E. A. C., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van het rijwielen zonder licht, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. V., schipper te Ter Neuzen en J. C. D., arbeider te Hoek, ter zake van Leerplichtwetovertreding, tot eene boete van ft, subs. 1 dag hecht.; L. V., arbeider- - D. d. F., winke lier beiden te Axel, ter zake als voren bij herhaling ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. P. S. V., winkelierster te Axel, ter zake als voren, tot boete van f 5, subs. 3 dagen hechtC. L. d. B., werk man te Sas van GentA. v. E., koop man te Westdorpe, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot boete van fl, subs. 1 d#g hecht.; K. F. v. P., borstelkoopman te Ter Neuzen, ter zake als voren bij her haling tot hecht van 3 dagen A. K., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij tweede herhaling, tot hechtenis van vijf dagen. HULST, 21 Mei. Ter Graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzeD als volgt: Tarwe f 8,50 Rogge f 7,75, Win tergerst f 0,Zomergerst fHaver f 8)Erwten 10,25, Paardenboonen f 9,Duivenboonen f 9,50, Witte- boonen f Bruineboonen f 9,- -, Boekweit f 0,Lijnzaad fAard appels 3,75, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo f 1,05 Eieren per 26 stuks 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 11 stuks hoornvee, 37 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht4 stuks hoornvee, 16 varkens, 0 paarden en 0 Bchapen. Ondertrouwd JOHANNES A. STROOSNIJDER EN JOZINA O. JONKMAN. Vlissingen 22 Me. 1907 Axel Huwelijks-voltrekking 6 Juni a. s. Bij ons vertrek naar elders, roepen wij allen vrienden en bekenden een liarteiyk vaarwel en tot weerziens toe. DAVID KOSTER en Familie. Bij den oudergeteekende is op nummer 6395'van bovengenoemde loterij de prijs gevallen van Axel. J. K. VINK, Debitant. en ^Aanlioorigheden (voormalige Kazerne der K. N. Mare- chaussée) laatst gedeeltelijk bewoond door D. KOSTER en gedeeltelijk nog bewoond door A. WIJNA. Te bevragen bij Notaris DREGMANS. Het Bestuur van den polder BEOOS- TENBLIJ BENOORDEN maakt bekend dat op Dinsdag den 23 Mei 1907, des voormiddags half elf uren, in het logement van de Wed. Rolff te AXEL, eene vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal worden gehouden. Axel 13 Mei 1907. Het Bestuur voornoemd P. KOSTER, Dijkgraaf. VAN DISHOECK, Ontv.-Griffier. in alle vormen verkrijgbaar by Steenstr. Hulst. TANDARTS is iederen Zaterdag van 10.30 tot 12.30 te consulteeren by den Heer J. VERSTRATEN, Lange Weststraat, alhier. Advocaat Procureur te Middelburg. Zitdag te TERNEUZEN eiken Woens dag van 9 tot l1 - 2 uur Hotel Centraal (Keersemaker). te AXEL. ONTVANGEN: een uitgebreide sorteering Vazen en Kannen stellen, Koffie-, Thee-, Ontbijt en Tafelserviezen (71 stuks), Wijn-, Bier-, Puneli-, Likcurglazen en Ka raften, Ronde-, Ovale-, Vierkante-, Acht kante Schalen, Lepels, Vorken, Messen en Scharen. Tr1 Aanbevelend, j f49 f 49f5 f49 f49 f49 f49 ££9

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3