Gemengd Nieuws. Diet» nacht maakten zij een langen marsch, Den volgenden dag rustten zij in een dal. Terwijl de gevangene bezig was iets te gebruiken, namen de roovers voor een oogenblik den doek voor zijne oogen weg, doch ze gingen allen met uitgespreide mantels om hem heen staan, om hem te beletten de plaats, waar hij was, op te nemen, 's Avonds brak'men weer op en werd er tot elf uur voortgemarcheerd. Toen deden de roovers den blinddoek voor Abbott's oogen voorgoed weg en deelden hem mede, dat hij vrij was en zich niet ver van Saloniki bevond. De roovers maakten zich daarop uit de voeten, nadat elk hunner den heei Abbott een afscheidskus gegeven had. Toen deze den top van den naastbij zijnden heuvel bereikte, ontwaarde hij de lichten van Saloniki. Hij strompelde in de duisternis voort en bereikte tegen half vier 's morgens zijne woning, na zes-en-dertig dagen in gevangenschap te hebben doorgebracht. AXEL, 14 Mei 1907. Het is nauwelijks enkele dagen mooi weer geweest, of het zwemmen heeft hier reeds een slachtoffer geëischt. Gisteren omstreeks 5 ure waren eenige jongens in de kieine kreek bezig in het water te spartelen, toen zij bemerkten, dat een hunner, het 13-jarig zoontje van den schilder K., niet meer boven kwam. Verschrikt liepen de jongens het water uit om zich aan te kleeden en om hulp te roepen. Een viertal personen begaven zich te water om den drenkeling te zoeken; ondertus schen waren de ouders met het ongeval in kennis gesteld, terwijl dokter Ittmann spoedig ter plaatse was. Het was ruim half zes eer men het ventje gevonden had en onder behandeling van den dokter kon stellen. Niets mocht echter meer baten, alle levensgeesten waren geweken. Het was een heele ontsteltenis in ons rustig plaatsje en de deelneming in dit voor de ouders en verdere familie zoo diep treurig voorval is algemeen. Een groot wonder mag het genoemd worden, dat zich niet reeds meer der gelijke ongelukken hebben voorgedaan, daar het in den zomer op die plaats dagelijks vol is met kleine jongens, die zich, meestal buiten weten der ouders, soms uren lang in het water ophouden. Nadat op 't laatst van het vorige jaar de zangvereeniging Excelsior is ontbonden en door enkele leden daarvan een tooneelclub onder denzelfden naam werd gevormd, heeft ook deze veree overtuiging niet, dat er niets beters en schooners is dan zich op te offeren voor zijn land, dan moet je naar een anderen werkkring zoeken, waarin je nuttig bent voor de maatschappij en die je het dagelijkseh brood geeft, met of zonder kaas.* „Wel, Mijnheer,zei Frans luchtig, »ik heb zóóveel roeping, dat ik me, evenals Van Speyk, in de lucht zou laten vliegen, als 'ter op aan kwam.* »Dat is kinderpraat!* zei de Admiraal streng. »'t Is hier de vraag niet of je moed genoeg hebt, maar 'tis de vraag of je alle hoedanigheden bezit die een zeeofficier hebben moet. Herman De Ruyter was een burgerman hij bedreef een heldenstuk, maar was hij geschikt iets meer te doen dan wat hij gedaan heeft? Maar je hebt nu eenmaal vocatie. Goedje zult ze volgen. Je zegt dat je ook eens achter het blaadje hebt gekeken, vind-je die voorwaarde goed »Ik vind ze goed, Mijnheer, in zoover dat ik met de voorwaarde genoegen neem. »Dus, je hebt alles goed overwogen »Ja, Mijnheer.* »Uitmuntend we praten er niet meer over.* Wordt vervolgd.J niging etch hit gebral*, aan kmebten genoodzaakt gezien om het bijltje er maar bij neer te leggen, Vrijdagnamiddag had ten over staan van notaris Dregmans ten huize van den heer E. de Vleeschouwer te Koewacht de verkooping plaats le. van een woonhuis met aanhoorigheden en het recht van erfpacht tot 1935 2e. van een woonhuis, verdere aanhoorig heden en erf beide alhier. Van het eerste werd eigenaar S. Rombout voor 370, van het tweede het R. K. Armbestuur voor 100. Gisteren (Maandag) werd ten huize van J. E. Fricot te Hulst door de no tarissen P. Dregmans te Axel en L. Dierckx te Turnhout de verkooping gehouden van onroerende goederen, gelegen in de gemeente St. Jansteen, waarvan de uitslag was als volgt Koopen 1, 2 en 3, zijnde 2 hectaren, 5 aren, 20 centiaren of 4 gemeten, 188 roeden bouw- en weiland werden ver kocht aan F. Dhert te St. Jansteen voor 2770 den hoop. Koop 4, 4 h., 75 a., 30 c. of 10 gem., 200 r. bouwland aan B. v. d. Goore te St. Jansteen en Mod. de Moor te Axel voor 4450. Koopen 5, 6 en 7, 2 h., 6 a., KO c of 4 gem., 191 r. bouwland aan Alph Pieters te Stekene voor 2900. Koop 8, 96 a., 10 c. of 2 gem., 47 r. dijk, weiland en watergang aan A. Th. Rottier te St. Jansteen voor 300. Koop 9, 49 a., 80 c. of 1 gem., 35 r. 19-jarige Sparrenbosch aan Ed. van Acker te St. Jansteen voor 980. Koop 10, 97 a., 30 c. of 2 gem., 55 r. 17-jarige Sparrenbosch, aan J. E. Fricot te Hulst voor 1010 Koop 11, 60 a., 90 c. of 1 gem., 110 weiland, aan E. Steijaert te St. Jansteen voor ƒ450; Koop 12, 70 a., 60 c. of 1 gem., 17o r. grond aan Steijaert, vnd. voor160 Koop 13, 1 h., 7 a., 80 c. of 2 gem., 125 r. weiland aan Steyaert voorn, voor f 660; Koop 14, de cijns van 2o a. of 168 r. boomgaard aan P. J. Ferket, te St. Jansteen voor t 21 Koop 15, 58 a., 30 c. of 1 gem., 93 r. bouwland aan Rottier voorn, voor 510 Koop 16, de cijns van 1 h., 02 a., 50 c. of 2 gem., 90 r. grond aan P. Valent te St. Jansteen voor f 80 en koop 17, de cijns van 82 a., 85 c. of 1 gem., 258 r. grond aan C. L. Kegels te St. Jansteen voor 70. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag trokken zoo schrijft men aan de M. Ut. uit Koewacht - een goed uur over de grens een twaalftal smokkelaars,, badende, zwemmende of op den rug der koeien zittende, met vijf vaarzen, door de vaart onder de ge meente Moerbeke. Nauwelijks over het water of zij stieten op een drietal douanen, die zich verdekt hadden opgesteld; een wilde vlucht volgde; toch vielen den amb tenaren twee koeien in handen, waar van éen van den veekoopman Ch. d. B. van St. Jansteen. Er was verraad in 't spel, dit begreep men duidelijkeveneens wie dat ver moedelijk gepleegd moest hebben, zekere D. van Klein Sinay. Daarover ontstond weldra twist tusschen eenige smokkelaars en D. en Zaterdagmiddag een formeel gevecht tusschen D. en zijn vrouw contra De B. Er werd dapper op los geslagen maar het slot van de rekening was, dat De B. onver hoeds een messteek in de zijde bekwam, die hem deed neerstorten. Genees kundige hulp werd ingeroepen; men vreesde eerst het ergste maar Zondag middag kon De B. naar zijn woning vervoerd worden en was zijn toestand bevredigend. D., die in hechtenis genomen was is op vrije voeten gesteld. De sluisknecht D. Verhelst van de Westsluis te Ter Neuzen, is benoemd tot Rijksbrugwachter te Middelburg. jo ooms te 'A'or Neuw» gehouden vergadering der antirev. Kiesvereeni ging „Nederland en Oranje", werd bij acclamatie het voorstel der Centrale, om het aftredend Statenlid, den heer Moes, opnieuw te candideeren, aange nomen. Tevens werd met bijna algemeene stemmen ook het andere deel van het voorstel der Centrale aangenomen, om de drie candidaten der Centrale R.-K. kiesvereeniging in het district Hulst over te nemen. Ook de A.-R. kiesvereeniging te Zaamslag nam reeds een dergelijk besluit. 1Naar wij uit zeer goede bron vernemen is thans verzekerd de totstandkoming van de tramlijn flon- tenisse— Selzaete, met een zijtak over Westdorpe naar Sas van Gent, welke zijtak zal moeten worden aangelegd binnen 2 jaar na den aanleg der hoofdlijn. De Minister van Waterstaat heeft zich met de plannen vereenigd en zal weldra een voorstel indienen tot het verleenen van een renteloos voor schot uit 's Rijks schatkist. Op de hofstede van den land bouwer F. H., in den Nieuw Westen- rijkpolder onder Hoek was het 3-jarig dochtertje in een onbewaakt oogenblik Woensdag bloempjes gaan plukken aan den waterput. Het kind is in den waterput gevallen, althans toen de moeder het vermiste en ging zoeken, zag zij het kind in den put dry ven en in het water zinken. Zij bedacht zich niet maar sprong er ijlings bij, waardoor het haar gelukte haar eenig kind van een wissen dood te redden. Op 8 en 9 Mei j.l. werden te Ter Neuzen en te IJzendijke vergaderingen gehouden van de besturen der gemeen ten, betrokken bij het bekende groote plan van tramaanleg in Zeeuwsch- Vlaanderen, waarvoor concessie is aangevraagd door de IJzendijJtsche Stoomtramwegmaatschappy, in ver- eeniging met het Comité voor den aanleg en de exploitatie van stoom tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Algemeen werd met het plan sym pathie betuigd en besloten een adres van adhaesie te zenden aan den Minister Van Waterstaat. VardWflkMt. Zondagvoormiddag is in de Zwem- en badinrichting te 's-Gravenhage een 17-jarig jongmensch verdronken. Hij was ongeveer 10 uur in het bassin gekomen met een vriend, die hem ge waarschuwd had, niet in het diepe ge deelte te gaan, daar hij daarvoor niet genoeg geoefend zwemmer was. Nadat zijn vriend zich verwijderd had, heeft hij zich blijkbaar toch in het diepe ge deelte begeven, want toen eenigen tijd later een jongen op die plaats aan het duiken was, vond hij daar den jonge ling op den bodem liggen. Onmiddellijk werd de drenkeling naar boven ge bracht, maar trotsch alle aangewende pogingen, mocht men er niet in slagen, de levensgeesten weer op te wekken. Omstreeks den tijd, dat het ongeluk moet hebben plaats gehad, was het zeer druk in het bassin en heett niemand eenig hulpgeroep gehoord. Ook in de Laakhaven heeft het zwem men een slachtoffer geëischt. Een 16 jarige knaap, die daar omsteeks 6 uur in den namiddag aan 't zwemmen was, verdween eensklaps in de diepte. Na een half uur dreggen bracht de politie den drenkeling op het droge. Nog een uur lang trachtte men door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, doch tevergeefs. Hij had met het hoofd in de modder gezeten en was blijkbaar aldus gestikt. Zondagmiddag is een 17-jarige zoon van den landman P. van B., te Nes, in een sloot bij de ouderlijke woning bij het baden verdronken. Te Haskerdijken bij Heerenveen viel Zaterdag de knecht van den vee houder Pasma te water en verdronk. Uit Purmerend meldt men Het lijk van den sedert 8 dagen vermisten telegrambesteller W. P. is opgehaald uit het Noord-Hollandsche kanaal, onder de gemeente Ilpendam. Het telegram dat hij in Watergang zou bezorgen, zat nog zorgvuldig weggepakt in zijn tabaksdoos. Waarschijnlijk is hij door de duisternis misleid, in het water gevallen en zoo verdronken. Het zoontje van den heer K., te Roermond, is Zondag met baden in de Maas verdronken. J.l. Zaterdagmiddag, omstreeks vier uur, bij prachtig stil zomerweer, stortte met donderend geraas, een gedeelte van de landbouwschuur op de hofstede van den heer D. Rooze, aan de Leliën- daalschenweg onder Sint Laurens, in elkander. Wegens de verbazende stofwolken, die uit de ruïne opstegen, dachten ooggetuigen eerst aan een uitslaanden brand. Gelukkig zijn er geene persoonlijke ongelukken bij voorgevallen. De oorzaak van het ongeval is de zeer bouwvallige toestand, waarin de schuur verkeerde, zoodat de materieele schade voor den eigenaar zal bestaan in hel bouwen van een nieuwe schuur. M. Crt. - Te Schore geraakte Zondag een circa vijfjarig jongentje met een zijner voeten tusschen de draaiende brug en het vaste landhoofd, waardoor die voet zeer ernstig werd gekneusd en ver wrongen. zoodat onmiddellijk genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Een jongen van 18 jaren ver maakte zich achter de graftombe van generaal d'Estombe te Maastricht met pistoolschieten en had tot mikpunt ge kozen de petten van eenige aldaar spelende jongens; een der laatsten, zijn pet willende grijpen, kreeg een kogel in zijn pols. Hevig bloedende werd hij I verbonden. Van het geval is aangifte gedaan bij de politie. Te Vaals zijn nu de speelbanken opgeruimd, maar daarmee is de rust aldaar nog niet weergekeerd. Er schijnen zich twee partijen gevormd te hebben, voor- en tegenstander van de genomen maatregelen ter opruiming van de speelholen. Het verzet richt zich natuurlijk tegen den kloeken burgemeester,die een en ander bewerk stelligde, en het openbaart zich vooral in ingezonden stukken in de lokale bladen. Die ontevredenheid heerscht natuurlijk alleen by die categorie van personen, die direct of indirect voordeel hadden van den groeten toevloed vreem delingen, meerendeels verdachte indi viduen, die zich hier ophielden en heel wat geld verteerden. De voorstanders vindt men onder de rustige burgers, die blij zijn dat door de krachtige maatregelen, thans ge nomen, aan den toestand van rvrij" plaats voor allerlei verdachte vreemde lingen, waarin Vaals, door de slechte uitvoering der wetten, was geraakt, een einde is gekomen. Het behoeft niet gezegd dat de positie van den burge meester verre van aangenaam is Een wielerwedstrijd op den Raay- berg, bij Bergen op Zoom, op Hemel vaartsdag gehouden, kenmerkte zich vooral door de ernstige ongevallen die er bij voorkwamen. Behalve de gewone ongelukjes, veroorzaakt door het tegen elkaar aan rijden, ontwrichtte een der deelnemers zijn sleutelbeen, terwijl de bekende motorracer J. N. Knoops van Rotterdam, doordat hy tegen een hek op reed, van boven van de baan tuimelde. Hij werd met schedelbreuk opgenomen en verkeert in levensgevaar. De wedstrijd werd na dit voorval opge heven.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 2