Sen Woonhuis KOEBEETEN ÉH Zwartkop Lammeren Een CAFÉ met VERGUNNING, k„„p Twoe. Eeo Woonhuis en Erf, Rechtszaken. Burgerlijke Stuud. Marktberichten. Advertentie^. bij M. W. KOSTER, H.H. Schapenfokkers! Axel (Z). L. DIXHOORN Ph.Jz. Uit de hand te koop: ruime Beneden- en Bovenzaal, WOONHUIS, Openbare Verkooping. Een WOONHUIS, Openbare Verkooping. Koo„ Een. EeE WOOÈliS M Elf, Onmiddellijk na de ontsporing kan telde de machine om, na eerst nog door het voorste personenrijtuig achterste voren gedraaid te zyn. De machinist Jansen werd inwendig zwaar gekneusd opgenomen en door een toevallig pas- seerende automobiel op zijn verzoek naar Dieren vervoerd. Het eerste personenrijtuig kwam dwars over den weg te staan, waardoor opk het gewone verkeer gestremd was. De koppelas tusschen machine en rij tuig was als een luciter afgeknapt en de balcons der personenrijtuigen inge drukt. Ook de machine heeft veel geleden. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Zaterdagnamiddag vervoegde zich bij een juwelier in de Kalverstraat te Amsterdam een Dui.tsch sprekend heer met Oostersch type, van pl. m. 25- jarigen leeftijd, om een juweelen ring te koopen. Onder het praten had hij een mooie ring uit een standaard ge nomen en trachtte hij zijn eigen ring, die geen waarde had, daarvoor in de plaats te zetten. Maar de winkelier zag het bijtijds, waarop de man het kleinood teruggaf en haastig op den loop ging. Door het breken van de as van den tender van den Duitschen trein, die 10 uur (spoortijd) van Amsterdam vertrekt, is het spoorwegverkeer op de Ooster spoorweg Zondag gedurende ongeveer 2 uren vertraagd geweest, en. misten alle treinen in binnen- en buiten land, die met dezen sneltrein corres- pondeeren, de aansluiting. Gelukkig dat alle treinen voor de brug bij Weesp over 't Merwedekanaal, die brug langzaam moeten overrijden, en dat de machinist daarbij bemerkte dat er iets aan den trein haperde. Anders hadden rampen niet achterwege kunnen blijven. Bij onderzoek bleek, dat de voorste as van den tender gebroken was, waar door het eene wiel uit de rails ge raakt was. De materieele schade is gering. Kantongerecht te HULST Zitting van 22 April 1907. VEROORDEELD zijn wegens Overtreding motor- en rijwielreglement S. de L. te Stekene (B.), tot fl boete subs. 1 week tuchtschoolA. B. te Kieldrecht (B.), J. v. H. te Stekene (B,), J. R. te Hengstdijk, G. J. de la R. en P. F. A. beiden te Wachtebeke (B.), T. V. te Overslag, E. A. v. D. te Bosch- kapelle, P. D. N. en T. N. te Hontenisse, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.P. H. te Zaamslag en E. de R. te Zuiddorpe, elk tot 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.P. J. B., H. J. M. B., J. J. B. en J. F. de B. allen te Graauw, tot fl b. s. 1 d. h. Overtr. polderreglementJ. G. V. te Honte nisse, tot fl b. s. 1 d. h. Overtr. art. 427 wetb. van Strafr. A. v. T. te Hontenisse, tot f0.50 b'. s. 1 w. tuchtschool P. C. te Clinge, tot f 1 b. s. 1 d. h. Overtr. drankwet. E. B. M. te Hulst, tot f3 b. s. 2 d. h.D. V. te Koewacht, tot 2 maal fl b. s. 2 maal 1 d. h.P. F. G. te Koewacht en A. V. té St. Jansteen, ieder tot 2 maal f 0.50 b. s. 2 maal 1 d. h.E. B. te St. Jansteen, tot f0.50 b. s. 1 d. h.S. d. B. te St. Jansteen, tot f 1 b. s. 1 d. h.J. A. C. A. te St. Jansteen, E. de B. te Koewacht, elk tot f 0.50 b. s. 1 d. h. Overtr. art. 431 wetb. v. Str. C. L. W. te Clinge, tot f 1 b. s. 1 d. h. Overtr. mazelverordening. A. d'H. te Clinge, tot f2 b. s. 1 d. h. Overtr. herbergverordening. A. E. E. en J. F. K. beiden te Hontenisse, A. B., J. B. de<\. F. A. N. en F. V., allen te St. Jansteen, ieder tot fl b. s. 1 d. h. Overtr. ijkwet. F. W. te Hontenisse, tot 2 maal f0.50 b. s. 2 maal 1 d. h. Overtr. art. 314 wetb. van Str. J. B. C. te Zuiddorpe, tot fl b. s. 1 d. h. Overtr. trekhondenregl. J. F. K. te Graauw, tot f 1 b. s. 1. d. h. Overtr. leerplichtwet. R. de B. en A. F. beiden te Boschkapelle, tot fl b. s. 1 d. h. J. R. en J. B. de C. beiden te St. Jansteen, A. B., P. B. de W., A. M., P. T. allen te Hulst, A. V. te Clinge, ieder tot f0.50 b. s. 1 d. h. Overtr. art. 453 wetb. van Str. F. A. v. P. te Koewacht, P. F. S. en J. V. beiden te Hontenisse, ieder tot fl b. s. 1 d. h.F. X. de H., te St. Jansteen, tot 8 dagen hechtenis. Tot eeue berisping zijn veroordeeld: E. J. V. en P. B. K., beiden te Hontenisse, wegens overtr. polderreglement. VRIJGESPROKEN is: S. E. 8. te Hulst, beklaagd van overtr. drankwet. Nietig verklaard de dagvaarding tegen R. V. te Koewacht, beklaagd van overtr. der drankwet. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 3 Mei 1907. VEROORDEELD ZIJN S. C. P. V., werkman te Ter Neuzen, A. P., smid, O. d. K., schipper, beiden te Selzaete, L. d. S., werkman te Philippine, D. F. v. C., landbouwer te Axel, B. P., werkman te Asse- J nede, A. C. L. d. S., landbouwer te Westdorpe, allen ter zake van het rijwielen zonder licht, ieder tot boete van fl, subsidiair 1 dag hech tenis voor elke boete. R. H. B., landbouwer te Westdorpe terzake als voren 2 maal gepleegd, tot 2 boeten elk van f 1subs. 1 dag hecht, voor elke boete. V. P. v. L., bakker te as van Gent, ter zake van het rijden met een hondenkar zonder licht, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. S. C. V., en J. M., schippers te Dordrecht, ter zake van het niet stoppen voor de West- sluis te Sas van Gent, eerstgenoemde tot boete van f 15, subs. 10 dagen hecht., laatstgenoemde tot boete van f 10, 'subs. 5 dagen hecht. P. C., arbeider te Axel, ter zake van het zoeken van Kievitseieren zonder vergunning, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. B., paardenslachter te Clinge, ter zake van het met een voertuig rijden zonder licht, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. R. A. W., veldarbeider te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij, tot boete van f3, subs. 2 weken tuchtschool. P. d. J. v. d. B., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met te zwaar beladen wagen, tot boete van f 5, subs 3 dagen hecht. A. G., landbouwer te Westdorpe, ter zake van het rijden met aan elkaar gekoppelde wagens, tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. L. J. v. d. L., bestuurder der Electr. Centrale te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Veiligheidswet, 2 maal gepleegd, tot 2 boeten elk van f 5, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete. D. P. S., meesterknecht op de drukkerij bij de wed. P. J. v. d. S., te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Arbeidswet 4 maal ge pleegd, tot 4 boeten elk van fl, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. M. d. J., bestuurder zijner drukkerij te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Arbeids wet 3 maal gepleegd tot 3 boeten elk van f2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete. C. J. v. E., dijkwerker te Westdorpe, ter zake van openbare dronkenschap tot boete van f3, subs. 3 dagen hecht. P. F. d. E., werkman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhaling, tot boete van f5, subs. 3 dagen hecht. ONTSLAGEN f7AN RECHTSVERVOLGING E. N., koopman te Westdorpe, ter zake van het onbeheerd laten staan van een paard en kar. Van 16—30 April 1907. Graauw. Huwelijks-aang. 5. Augusti- nus Mattheijssen, 25 j., jm. on Mathilde de Caluwe, 25 j., jd. 11. Lodewijk Jozef Verstraefen (van Melsele, België), 31 j., weduwn. en Mathilde Goossens, 37 j., jd. 12. Petras van Duijse, 25 j., jm. en Amelia Joanna de Kauwer, 27 j-, Jd- Huwelijks-voltrekkingen. 12. Eduard van Sikkeleras, 36 j., jm. en Elisabeth van Immerseel, 37 j., jd. 19. Augus- tinus Mattheijssen, 25 j., jm. en Mathilde de Caluwe, 25 j., jd. 30. Lodewijk Jozef Verstraeten (van Melsele, België), 31 j., weduwn. en Mathilde Goossens, 37 j., jd. Geboorten. 2. Petrus Judocus, z. van Jacobus de Koster en Paulina D'Haan. 6. Petrus, z. van Jacobus Franciscus de Beule en Maria van Bellen. 8. Alfred Theodorus, z. van Alfons van Geertruij en Apolonia Maria Burm. 18. Albert, z. van Alouisius Maenhout en Rosalia de Feber. 21. Bertha Apolonia, d. van Petrus Sponselee en Anna Maria Maas. 29. Jcpsephus Dominicus Johannes, z. van Alphbnsus Bernardus Martens en Hor tensia Maria Breijaart. Carolina Rosalia, d. van Gijsbrecht Strijdonk en Louisa Maria van Walle. Overlijden. 6. Edmundus Bernaerd, 7 m., z. van Francies en Louisa Maas. 8. Regul Joseph Poppe, 1 m., z. van Amandus en Maria Lossie. 12. Julia Rosalia van de Voorde, 2 j., d. van Alphonsus en Rosalia Daalman. 14. Gilles Stoele, 91 j., weduwn. van Anna Maria Pardaans. 21. Pieter Augustinus de Smit, 51 j., echtg. van Philomina de Gijsel. 27. Johannes Cornelis van Passel, 2 j., z. van Pieter Antonius en Anna Maria de Caluwe. 29. Angela Cornelia Daalman, 8 m., d. van Ludo- vicus Franciscus en Anna Maria de Bilde. Hoek. Huwelijks-aangiften. 25. Gilles Zegers, 29 j., jm. en Suzanna Paulina Pladdet, 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen 25. Marinus Adriaan Drabbe, 22 j., jm. en Anna Johanna Leenhouts, 21 j., jd. Geboorten. 23. Cornelia Adriana, d. van Jacobus van Hoorn en Neeltje de Vroe. Pieter, z. van Jan Andries Meertens en Sara Johanna Cornelia Wolfert. 25. Elizabeth Catharina, d. van Pieter Cornelis Dieleman en Ebrina de Blaeij. 29. Cornelia, d. van Marinus de Blaeij en Jacomina Meertens, 30. Christiaan, z. van Levinus Mechielsen en Magdalena Bakker. Pieternella, d. van Pieter de Vos en Pleuntje de Bree. Overlijden. 18. Jozias Nieuwelink, 45 j., echtg. van Neeltje Verbrugge. 26. Cornelia Tollenaar, 68 j., wed. van Jacobus Dieleman. Koewacht. Geboorten. 20. Martha Augusta, d. van Alois van Pottelberghe en Cecilia van Brussel. Irma Agnes Maria, d. van Henricus Baert en Pha- raildus de Caluwe. Overlijden. 20. Irma Maria Eulalia Boon, 4 m., d. van Augustus en Pru- dentia van Overloop. Henricus Hamer- linck, 24 j., z. van Desiderius en Paulina de Brouwer. 21. Arthur Eduardus van Mossevelde, 2 m., z. van Alphons en Carolina Vlijminck. Overslag. Huwelijksaangiften. 19. Theophilus Audenaert, 28 j., jm. en Emma Maria van Renterghem, 24 j., jd. Honoré Gijsel, 48 j., jm. en Maria Josephina Eduarda Steenput, 46 j., jd. Geboorten. 28. Magdalena Irma, d. van Alphonsus van de Winckel en Valentina Maria de Mul. AXEL, 4 Mei. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,f 8,60 Rogge 7,50 f 8,Wintergerst f 9,èi J 9,50 Zomergerst 0,a 0,Haver 7,35 h f 8,10 Erwten 10, f 10,50 Paarden boonen t 0,k f 0, Duivenboonen 0,— a f 0,Witte- boonen f 0,0,Bruineboouen f 0,a f 0,Boekweit f 0,èi 0,Lijnzaad a Aard appels f 0,a f 0,Koolzaad per zak van 106 liters HULST, 6 Mei. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,Rogge f 7,50, Win tergerst f 0,Zomergerst fHaver 7,50, Erwten 10,25, Paarden boonen f 8,50, Duivenboonen f 9,50, Witte- boonen f Bruinebooneu f 0.- -, Boekweit f 0,Lijnzaad fAard appels 3,50, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo f 1,05 Eieren per 26 stuks 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 21 stuks hoornvee, 46 varkens, 0 paard, 0 schaap, verkocht: 9 stuks hoornvee, 29 varkens, 0 paarden en 0 schapen. Heden overleed onze veel geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, JOHANNES ^AAK, in den ouderdom van ruim 55 jaren. De Weduwe J. HAAK, Kinderen en Kleinkinderen. Axel, 6 Mei 1907. MëSk Axel. Evenals vorige jaren weer vol» bloed Engelsche te bekomen, bij zeer geschikt voor vergaderingen, enz. staande op de Markt te AXEL, en ook een flink, pas nieuw gebouwd staande aan de brug te AXEL. 8/5 gedeelte der koopsom kan als eerste hypotheek geplaatst worden. Te bevragen bij P. KOOLE, Axel. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van J. A. VAN LAERE te Koewacht, op Vrijdag den 10 Mei 1907, des namiddags ten Sure, verkoopen en aan hoor igheden en het recht van erfpacht tot den 30 April 1935 op den daarbij behoorenden Grond, eigendom van de R. C. Armen van Koewacht, alles te Koewacht, ka daster sectie F nummer 789, groot 3 aren 98 centiaren. DAARNA ten verzoeke van MARIA ANTOINETTA VERSCHRAEGEN te Koewacht verdere aanhoorigheden en Erf, alles te Koewacht, kadaster sectie E nummer 159bis, groot 3 aren 20 centiaren. Beide te aanvaarden by de betaling der koopsom. Betaling koopsom 1 maand. De verkooping wordt gehouden by Eduardus de Vleeschouwer te Koe wacht (Zand). De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JOHs ADRIAAN VAN DER HOOFT, metselaar te Ter Neuzen, bij M. J. Adriaansen, in het café ,'s Lands Welvaren" aldaar, op Zaterdag den 18 Mei 1907, des namiddags ten 5 ure, verkoopen te Ter Neuzen kadastraal bekend in sectie C no. 3673, groot 56 centiaren. Bewoond door de Wed. Meijer, voor 1,25 per week. te Ter Neuzen, sectie C no. 6374, groot 25 centiaren. Bewoond door J. van Houte, A 1,per week. Te aanvaarden of in het genot der hu i. ij betaling der koopsom. Betaling een maand.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3