St £en Woonhuis „VICTRIX" „Victrix" Sorbet, P. S. Eeo CAFÉ met VERGUNNING, iMt» Zwartkop Lammeren In WOOHHUIS, Gemengd Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. Uit de hand te koop: ruime Beneden- en Bovenzaal, WOONHUIS, ONTVANGEN: SUPERFOSFAAT. CHILI-SALPETER. H.H. Schapenfokkers! Aiel (Z). L. DIXHOORN PUi. Openbare Verkooping. Instel Woensdag 22 Hei 1907, Verblijf 29 Openbare Verkooping. Een WOONHUIS, Limonade-siropen en Alcoholvrije Likeuren zijn de fijnste. VERKRIJGBAAR komen, aat de ter hulp geroepen ge? neesheer het ergste vreest. De vader, een varensgezel, moest Zondag bij zijne thuiskomst deze droevige tijding ver nemen. M. Crt. Vrijdagnacht zijn bij don heer A. Dierick, bierbrouwer te Koewacht, 23 kippen en 9 kuikens ontvreemd. De daders heeft men tot nu toe nog niet kunnen ontdekken. Sinds eenige dagen raapte een inwoner van Boschkapelle enkele eieren minder dan naar gewoonte men dacht aan een wezel. De dief bleek echter de hond te zijn die Zaterdagmiddag in de schuur werd betrapt, terwijl hij een ritje oppeuzelde, waarvan het beest den smaak te pakken scheen te hebben. Voor het van 23 tot 26 dezer te Vlissingen gehouden examen ter ver krijging van het diploma voor polder opzichter, ingesteld door den Bond van Waterbouwkundige ambtenaren in Zee land, hadden zich 24 candidaten aan gemeld. Daarvan slaagden 13. o.m. ook de heer A. Visser, van Hontenisse. In een Zondag te Middelburg ge houden vergadering is definitief be sloten tot oprichting van een Zeeuw- schen Bond van katholieke kiesver- eenigingen. Men meldt uit Gouda aan de AT. R. Ct Niemand heeft zich aangemeld, om de 2300, die in het begin der vorige week in den Bloemendaalschen weg bij Gouda zijn gevonden, door een drietal kinderen van den boerenwerkman Van Kempen. Zooals gemeld, waren de kinderen op weg naar school en vonden bij de z.g. witte brug, aan den kant van den weg, naast de schoeiïng, een oud®, blikken doos, die een gewone wandelaar niet zou hebben opgeraapt. De kinderen deden het echter wel. Het deksel ging er gemakkelijk af, en het jongetje, dat de doos opende, kende de daarin verborgen waarde niet (12 bankbiljetten van 100 elk), doch een ander meisje nam de papiertjes van hem over. In de blikken doos zat nog een kleiner, een z.g. schoensmeerdoosje. Het deksel hiervan was al eenigszins verroest, zoodat het doosje, waarin een bankbiljet van 300 zat verborgeu( moeilijk te openen was. De kinderen gooiden de beide doosjes in de sloot en gaven het geldswaardig papier in bewaring aan een vrouw, daar in de buurt wonende, met wier kinderen de gelukkige vinders gewoon lijk en ook thans naar school gingen in het dorp Waddingsveen. 's Middags na schooltijd werd de vondst weder terug gehaald en bij de ouders thuisgebracht, die wat vreemd opkeken. Den volgenden dag werden de bur gemeester van Waddingsveen en de wethouder, bij wien dé arbeider Van Kempen werkzaam is, met een en ander in kennis gesteld. De nummers der bankbiljetten wer den genoteerd, Van Kempen zelf be hield het geld. Zaterdag heeft de politie van Wad dingsveen gevischt naar de door de kinderen weggeworpen doosjes, doch zonder resultaat. Die doosjes konden, zoo dacht men, eenige aanwijzing geven. Men vermoedt, dat het gevonden geld van diefstal afkomstig is en dat het daar in verlegenheid is neergelegd of verstopt. Ook wijst alles er op, dat de doos er nog niet lang gelegen kan hebben. Een 20-jarige dienstbode uit Haar lem, die Zondag per stoomtram haar tante te Heemstede een bezoek zou brengen, ging daar per stoomtram heen. Bij Boschbeek gekomen, zag zy daar haar tante staan. Zij sprong van de tram werd daar door gegreper en dadelijk gedood. Vrijdagmiddag brandde te Oosten;. hout tot den grond af de landbouwhoeve, genaamd „De Keeten", aan den weg van Oosterhout naar Tilburg, bewoond door den landbouwer C. Hansort. De geheele inboedel, landbouwwerk tuigen, granen enz. werden een prooi der vlammen. Twee kalveren kwamen in de vlam men om het overige vee werd gered. De oorzaak van den brand is niet bekend. Alles is verzekerd, doch laag. Maandagmorgen stond de glazen wasser G. d. B., geheel vrij, in het kozijn van een raam der vierde ver dieping van het Victoriahotel aan de zijde der Pelikaanstraat te Rotterdam, dat raam te zeemen. Plotseling gleed hij uit en viel van die hoogte op de straatsteenen. Met een verbrijzelden rechterarm en een schedelbreuk is de man naar het ziekenhuis gebracht al waar hij even na aankomst overleed. Bij de inbraak bij nu wijlen me vrouw C. C. E. B. te Renkum gepleegd zijn gestolen18 groote zilveren soep lepels 18 groote zilveren vorken6 zilveren soeplepels, smal model12 groote soeplepels en 12 vorken, breed model4 groote zilveren soeplepels7 zilveren soeplepels1 groote zilveren soeplepel met gebogen steel1 zilveren taartschepper met bewerkten steel12 kleine zilveren taartvorkjes met 4 tan den 12 zilveren dessertvorken; 12 dessertlepels16 groote vorken5 dessertlepels en 4 dessertvorken, ge merkt K B1 groote sauslepel met rechten steel42 theelepeltjes 2 gem- bervorken 1 servetring gemerkt Jo" 2 zuurvorkjes 5 vorken met 3 tanden 1 theelepeltje2 zoutschepjes2 thee lepeltjesbovendien zijn er nog 10 theelepeltjes meegenomen, die niet van zilver zijn. Uit Finsterwolde meldt men aan de A'. R. Crt. Door de veldarbeidersvereeniging alhier is besloten den arbeid te staken met ingang van 1 Mei, omdat op het verzoek der arbeiders, om de loonen verhoogd te krijgen voor mannen van f0.75 op fl bij een werktijd van 5V2 uur 's morgens tot 1 uur 's middags en voor vrouwen van f0.40 op f0.60 bij een werktijd van 's morgens 7 uur tot 's middags 1 uur, niet door de land bouwers is geantwoord, waarmee te kennen is gegeven, dat de loonsver- hooging niet wordt toegestaan. De vereenigipg van veldarbeiders te Beerta besloot met 100 tegen 18 stem men eveneens te staken, omdat ook daar de gevraagde loonsverhooging is geweigerd. Treffend! In 't laatst van Novem ber ontmoette een geestelijke van de „Missions to Seamen" (zending onder de zeelieden) te Manchester, 'n Hollan der, bootsman op een Engelsch schip- Uit het onderhoud bleek, dat de Hol lander zeeman aan zijn ouden vader en moeder in jaren niets van zich had laten hooren en hen schromelyk ver geten had. Daarom vermaande de geestelijke hem, aan zijn ouders dadelijk na zijn eerstvolgende reis een bezoek te brengen. Toen de Hollander nu in Februari, van zijn reis terug, weer in Manchester kwam, vervoegde hij zich aan het Zendigshuis en zei daar, dat hij zijn woord zou houden en naar zijn ouders ging. Zonder hun een woord te schryven, om hen des te meer te verrassen, ging hij te Harwich aan boord van de Berlin en was een der schipbreukelingen, die aan den Hoek het leven verloren. Van zijn ouders is niets bekend, en ook den naam van den bootsman schijnt men in het Zendingshuis te Manchester niet meer te weten. Te Keulen is een kindermoord verhinderd door eon foxterrier. Door j onbekenden was een jongetje van drie j maanden even buiten de stad levend onder een zandheuvel begraven. Iemand j die er passeerde met zijn hond, zag 1 dat het diet anwffolfe&cl en maffend bleef staan en doorzocht met een voorbij ganger het heuveltje. Hij vond een in windselen gewikkeld kind dat nog teekenen van leven gaf. Naar het ziekenhuis overgebracht, kwam het daar langzamerhand weer geheel bij. AXEL, 27 April. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,8,50 Rogge 7,75 k 8,Wintergerst 9,j 9,50 Zomergerst 0,k f 0,Haver 17,a t 7,75 Erwten 10,a ƒ10,50 Paarden boonen ƒ0,k f 0, Duivenboonen 0,k f 0,Witte- boonen 0,a f 0,Bruineboouen 0,èi 0,Boekweit f 0,k 0,Lijnzaad k f Aard appels 0,k, 0,Koolzaad per zak van 106 liters HULST, 29 April. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,— Rogge 7,50, Win tergerst ƒ8,50, Zomergerst Haver 7,50, Erwten 10,25, Paarden boonen f 8,50, Duivenboonen 9,50, Witte- boonen Bruineboonen 0,- -, Boekweit 0,Lijnzaad Aard appels f 3,50, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo ƒ1, Eieren per 26 stuks 0,75. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 14 stuks hoornvee, 20 varkens, 1 paard, 0 schaap, verkocht: 6 stuks hoornvee, 13 varkens, 0 paarden en 0 schapen. zeer geschikt voor vergaderingen, enz. staande op de Markt te AXEL, en ook een flink, pas nieuw gebouwd staande aan de brug te AXEL. 3 5 gedeelte der koopsom kan als eerste hypotheek geplaatst worden. Te bevragen bij P. KOOLE, Axel. eene groote partij Axel. Aanbevelend, C. P. GAST. Axel. D J. OGGEL. Evenals vorige jaren weer vol bloed Engelsche te bekomen, bij De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van den heer J. P. KIEBOOM en Mejuffrouw A. F. EEKMAN in leven echtelieden te Westdorpe, in het café van Emille Kieboom, aldaar verkoopen verdere aanhoorigheden en het recht van erfpacht tot 31 December 1934, op den daarbij behoorenden grond, eigendom van Mevrouw de wed. de heer Prins te Haarlem, alles te Westdorpe, kadastraal sec tie C nummer 1492, huis en erf groot 1 are 52 centiaren. Jaar- lijksche erfpacht 3,04. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Betaling der koopsom 2 maanden, onkosten ad 8°/0 8 dagen. telkens des namiddags 2 ure. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van J. A. VAN LAERE te Koewacht, op Vrijdag den 10 Mei 1907, des namiddags ten 2 ure, verkoopen en aanhoorigheden en het recht van erfpacht tot den 30 April 1935 op den daarbij behoorenden Grond, eigendom van de R. C. Armen van Koewacht, alles te Koewacht, ka daster sectie F nummer 789, groot 3 aren 98 centiaren. DAARNA ten verzoeke van MARIA ANT01NETTA VERSCHRAEGEN te Koewacht verdere aanhoorigheden en Erf, alles te Koewacht, kadaster sectie E nummer 159518, groot 3 aren 20 centiaren. Beide te aanvaarden by de betaling der koopsom. Betaling koopsom 1 maand. De verkooping wordt gehouden by Eduardus de Vleeschouwer te Koe wacht (Zand). een overheer lijke drank.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3