petroktunstdUn, Eti jtofsieedje Prachtige gekleurde ZIJDE Mr. P. DIELEMA.N. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. Machinale Steen F. Yerstraeten-Wauters. Zooeven ontvangen: nieuwe DICHTE KANTEN. Na in dit belangrijk instituut zeer lang te hebben getoefd, bracht H. M. ten slotte nog een bezoek aan de Nieuwe Koninginnekerk, die onlangs is ingewijd en volgens deskundigen op het gebied van bouwkunst inderdaad getuigenis aflegt van het talent van den bouw meester, den heer B. Hooykaas. Daarna keerde H. M. naar 's Graveu- hage terug. Bij het onderzoek, ingesteld naar het schieten op den trein nabij Gorsel, is gebleken dat er werkelijk geschoten is, doch met een catapult. Tegen de daders, een paar schooljongens, is pro cesverbaal opgemaakt. Maandagavond omstreeks zeven uur zagen een paar burgers dat een armoedig gekleede vrouw een kind in een sloot aan de Langekade te Rotter dam in het water wierp. Een dezer mannen, de varensgezel M. P. Peterus, sprong dadelijk te water en greep het kindje, maar de vrouw, die het te water wierp, sprong hem na en trachtte zich weer van het kind meester te maken, hetgeen haar evenwel niet gelukte. In een oogwenk liep heel het Jaffa te hoop en tal van vrouwen poogden deze vrouw, die met groote moeite door een spoedig ter plaatse aanwezigen politieagent werd beschermd, te lijf te gaan. Gevolgd door een groote schare van vrouwen en kinderen bracht de politieagent haar, nadat zij uit de sloot op den wal was getrokken, naar den politiepost, in de Nieuwe Rubensstraat. Het door haar te water geworpen kind, haar zoontje van 6' 2 maand, dat nog leefde, werd voorloopig by vrouw van Kleef op de Sophiakade ingenomen. In bovengenoemden politiepost gaf de vrouw op te zijn de 22-jarige onge huwde C. d. H., wonende op de Hoog straat no. 92. Zij verkeert in zeer armoedige omstandigheden en ver klaarde den ganschen dag nog niets gegeten te hebben. De politie hield haar in arrest. N. R. Crt. Te Zeist hebben inbrekers zich door opensluiting toegang weten te ver schaffen tot het kantoor van het ver kooplokaal de Vereeniging. Terwijl zij bezig waren door middel van een boor de brandkast te forceeren, werden zij overvallen door den bewoner van het perceel, waarop zij, drie in getal, ijlings de vlucht namen. Een revolverschot werd hen nagezonden zonder te treffen. Een zak met inbrekerswerktuigen werd achtergelaten in het gebouw, terwijl daarbuiten een 30-tal loopers werden weggeworpen. Van een der inbrekers is het signalement bekend. Men heeft wel eens gehoord dat een paard een wielrijder omver wierp en onder de voeten trapte. Maar dat omgekeerd zoo'n groot beest door een veel kleineren wielrijder werd omver gereden, is iets raars. En dit gebeurde op de Rouppeplaats te Brussel, waar een dwaze kleermaker een koets paard met zooveel geweld aan en om reed, dat de berriën braken de ruiten van het rijtuig in stukken sprongen, het paard erg gekwetst werd en hij zelf met kracht over het paard heen vloog. De flets was verwrongen en onbruikbaar. En dat hij er zelf niet zonder beschadigde huid en gescheurde kleeren van af kwam, laat zich ge makkelijk begrijpen. In een gemeente nabij Aarlen vierde men een gouden bruiloft. De broeder van den bruidegom wilde vreugdeschoten lossen, doch het oude geweer, waarvan hij zich bediende, barstte bij het eerste schot. De stukken vlogen hem in het gelaat en kwetsten hem zeer zwaar. De bejaarde bruide gom zelf viel van schrik op den grond en werd hierdoor zoo erg gewond, dat ook zijn leven in gevaar is. De bruid werd door den schrik zoo zeer aange- Overal werd H. M. geestdriftig toe gejuicht. J daan, dat zij naar bed moest gaan. Een j paar uur lateFeenigszins hersteld zijnde, wilde zij naar beneden komen maar viel in de duisternis van den trap en brak een schouder en een been. Dat is wel een bruiloft met hinder- R, zntl np 'l kontoor. Een jonge dame betrad 'r kantoor van een bekend a<G"kaat. Meneer Pleiter thus? De eerste twee uur ui. t, antwoordde het jonge klerkje, dat haar re woord stond. De jongeling nam naar op met een goedkeurenden blik. Kan ik iets voor u doen Ja, was het antwoord. De dame baalde van onder haar maDtel een ne gebonden boekdeel. - Ik heb hier Dat dacht ik al, viei het klerkje haar in de rede. - Maar daar doen wij nooit aan. Wij teekeuen nooit in. Heeft u niet het bordje gezien buiten aan het kantoor? „Aan de deur wordt niet gekocht." Dit boek begon de bezoekster. Olachte de klerk't is na tuurlijk het beste boek van den tegen- woordigen tijd dat kennen we. Maar Wij hebben 't niet noodig. Als u me echter wilt permitteeren Och, vervolgde 't jougmensch, ik zou 't wel wiileu inzien maar 't is nu eenmaal een vaste regel, dat wij ons niet inlaten met die negotie, al is 't nog zoo'n aardig juffie, dat Ik wou u zeggen Jawel, 'lis zeker een humoristisch werk met mooie plaatjes. We hebben 't heusch niet noodig. We hebben hier zelf een humoristdie krijgt zijn salaris om ons te vermaken Ik.... Je bent erg vasthou end, kind, maar 't gaat niet. Als de baas hier was, zou je hem misschien nog bepraten. Hij is nog al evoelig voor vrouwelijk schoon en denkt, dat alle meisjes, die naar hem kijken, verliefd zijn. Maar ik weet wel beter. Als u wilt 't Spijt me, dat ik u iets moet weigeren maar ik beu zoo hard als een spijker. Kom over een half jaar eens terug dan beu ik misschien compagnon van den baas Dan knop ik een boekje, oj was 't alleen maar om je te belooomi voor je ijver Je ben! eigemijk een veel 'e aardig vro wtje om op die manier aae de. kost te komen Up du oogenblik werd de aandacht van den spraakzamen jongeling getrok ken door de wanhopive gesticulaties van een collega in 't andere deel van 't kan toor, en hij zweeg U is zeker meneer Friesman zei de dame. Ik ja zoo heet ik. Ik heb mijn man over u hooren spreken Ik ben mevrouw Pleiter. Wilt u dit boek aan meneer geven, als hij komt De dame ging heen het kwik daalde in den thermometer tot een onzichtbaar punt Friesman kreeg bijna een flauwte. Den volgenden dag adverteerde Mr. Pleiter om een nieuwen klerk Hel kostbaarste boek. Volgens be richten uit Rome werd onlangs aan Z. H. den Paus het kostbaarste boek ter wereld overhandigd Het is eeu ge schenk van Brazilië, als dankbetuiging voor de benoeming van den eersten Zuid- Amerikaanschen kardinaal in die repu bliek. Het boek is geheel vervaardigd van Braziliaansch goud en prachtige steenen. Op den omslag is het monogram van Pius X in diamanten en smaragden, met het Braziliaansch-) wapen De eerste bladzijde vertoont het pause lijk wapen en de buste van Z H., om ringd door een krans van negentig diamanten. 't Bevat ook een kaart van Brazilië, waarop de landstreuen zyn aangegeven door uitgezochte steenen van verschil lende kleur. Het kunstwerk is ontworpen door een neef van den nieuwen kardinaal, dr. Calvacanti de Albuquerque. De waarde van het geheel is eenige honderdduizenden guldens't geld werd bijeen gebracht uit vrijwillige bijdragen. De kracht van een kever. Dikwijls is er o gewezen, dat de lichaamskracht van insecten, vooral kevers en mieren, in verhouding tot haar grootte die van arooter dieren ver overtreft, Keyscr deelt in de „Nature"' een waarneming mede, gedaan bij een kleinen kever, nog geen il/2 centimeter lang 't Was een exemplaar van den gewonen zoogenaamden mes1 kever, die nauw «verwant is aan de meikever.-. De waarnemer legde het deksel van een blikken doosje over den kever, doch zag tot zijn groote verbazing, dat het beestje zich toen bewoog het sleei te de voor hem reusachtige metaalmassa met zich voort Hij legde nog het doosje zelf boven op het nekseltoen wist de kever den last zoo hoog op te heffen, dat hy bijna was ontsnapt. Volgens berekening had het iDsect aldus 1758 maal zijn eigen lichaamsgewicht opgetild. Van 115 April 1907. Axel. Huwelijks-aangiften. 9. Al- phonsus Lippens, 25 j., jm. en Maria Leonia Verstraeten, 25 j., jd. 12. Abraham Johannes Naeije, z4 j., jm. en Francjoise Dina Jongejan, 20 j., jd. Geboorten. 9. Daniel, z. van Jan Bakker en Leuntje Buijze. 10. Hen- drika Pieternella, d. van Gerardus Marinus Stouthamer en Adriana Paulina Wiest. Coralia Ursula Maria, d. van Leo Hemelaar en Joanna Maria Claes- sens. 11. Alexander, z. van Alexander vam de Wege en Cornelia Maria Ver- berkmoes. 13. Franqoise Cornelia, en Cornelia Franyoise, d. van Pieter de Jonge en Rachel Adriana Weeda. 14. Marinus, z. van Marinus Oppeneer en Dina Moes. AXEL, 13 April. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 7,25 A 8,- - Rogge 7, A f 7,60 Win tergerst f 9,50 A J 0, Zomergerst 0,a 0,Haver 7,A 7,75 Erwten 10,50 A fPaardenboonen 0,A f 0, Duivenboonen f 0,a f 0,Witte- boonen f 0,A 0,Bruineboouen f 0,a f 0,Boekweit 0,A 0,Lijnzaad 12,— A 13,Aard appels f 0,A f 0,Koolzaad per zak van 106 liters HULST, 15 April. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,Rogge f 7,25, Win tergerst f 9,25, Zomergerst ƒ8,75, Haver 7,50, Erwten 10,Paardenboonen f 8,50, Duivenboonen f 9,25, Witte- boonen f Bruineboonen f 9. Boekweit f 0,Lijnzaad f Aard appels f 3,50, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo f 1,10 Eieren per 26 stuks 0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 12 stuks hoornvee, 41 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht: 5 stuks hoornvee, 19 varkens, 0 paarden en 0 schapen. ONTVANGEN I- en 3-vlams in wier verschillende prezen. Aanbevelend, Axel. C. P. GAST. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG persoonlijk te AXEL te spreken bij L'EcluseMahu. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ANTONIUS DE COCK landbouwer te Sint Jansteen op DON DERDAG 25 April 1907, verkoopen des namiddags 2 ure precies op zijn erf Chais, Zeeuwsche Ploeg, Hand- egge, Zwingelmolen, Vlasbreker, 2 Vlasreepen met banken, Snij- paard, Stroomolen, Raapmolen, Windmolen, Trekhond met Kar en tuig, Fornuis, Bascule met Ge wichten, Graanmaat, 2 Ladders, Kruiwagen, Beerkuip, Spaden, Rieken, Vorken, Mesthaken, 2 Lan taarns, Vleeschkuip, Kaarn, Melk- kuip, Teeltuin, Baktrog, Boterhak, 2 Kasten en 2 Tafels, 15000 K,G. Koebeeten, eene partij Tarwe-, Gerste- en Haverstroo, 400 Takke- bossen en mijten Bakkersfaceel. en "fc>. des namiddags 4 ure in de herberg „De Eendracht" bij C. L. Buus te Sint Jansteen. en Aanhoorigheden, Erf en Tuin, in de gemeente Sint Jan steen (polder Wildelanden), aan den keiweg van de Hellestraat, kadastraal bekend sectie D nos 11 g en 119, groot 26 aren 50 centiaren zijnde de grond cijnsgrond eigen dom van Camillus van Acker te Sint Jansteen; jaarlyksche cijns 4,82. In gebruik bij den verkooper en te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Betaling koopsom 1 Juli 1907. Met toestemming der eigenaren zullen ongeveer 3 hectaren (7 gemeten) land in pacht blijven volgen. Inmiddels uit de hand te koop en te bevragen bij den heer A. Th. Rottier Administrateur te Sint Jansteen. Wie een GRAMOPHONE koopt van bovenstaand fabrieksmerk is zeker, iets goeds en degelijks te hebben. Het beste op dit gebied Soiled van constructie en Eenvoudig ln behandeling Ieder zijn eigen muziekcorps in huis Dagelijks kan men zich overtuigen. in alle vormen verkrijgbar bij Steenstr. Hulst. voor BOEKEN EN OOK Aanbevelend, Axel. JOZ. DE FEIJTER.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3