Roerende Goederen, j. umm-m Dames-, Meisjes-, Heeren- en Jongens-STROOHOEDËN, Ur. P. DISLEMAH- 3110 K.G. Weeten, 5500 best Mooi, ±90011 Tarwe, Haver, en Gerstestroo, 1800 beste polderffatten Burgerlijke Stand. Marktberichten. Ad verten tien. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. wegens vertrek naar jloord-Amerika. Huishoudelijke en verdere roerende Goederen, Openbare Verkooping. Gevonden een BANKBILJET. en Veldhoeden. Machinale Steen F. Verstraeten-ïïauters. 3- Wtlien mevrouw de weduwe J. W. Anthony, geboren van Holst, te Rotterdam, heeft de navolgende legaten vermaakt Aan de Zuid-Hollandsche Maatschap pij tot Redding van schipbreukelingen f5000, aan de Maatschappij tot Nut der Zeevaart f3000, aan de diaconi. der Nederduitsch Hervormde Gemeente f5000, aan het Gereformeerd Burger Weeshuis f 1000, aan het Sophia Kinderziekenhuis en Pleegzuster-Ver- eeniging f5000, aan de inrichting voor doofstommen-onderwijs f 2000, aan de Vereeniging tot het verleenen van hulp aan minvermogende ooglijders voor Zuid-Holland f2000, aan de Werkin richting voor hulpbehoevende blinden f2000, aan de Nederduitsch Hervormde Gemeente, af deeling Kinderhuis, f 2000, aan de School voor havelooze kinderen f500, aan de Vereeniging tot verbete ring van armenzorg f 500, aan de Vereeniging tot bescherming van dieren f 500, alle te Rotterdam aan de Prins Hendrik-Stichting voor oude en behoef tige zeelieden, te Egmond aan Zee, f2000; aan de Maatschappij van Wel dadigheid, te Rotterdam, f 1000. Naar aan de Noordbrabanter wordt gemeld, heeft er Maandag een flinke kloppartij plaats gehad in de wachtkamer 2e klas te Helmond tus- schen eenige Helmonders en een troepje Eindhovenaars. 't Schijnt dat reeds in het begin van den avond in een café door een groepje Eindhovenaars ru moer werd gemaakt en ruzie gezocht, waaraan echter door de politie een einde werd gemaakt. De Eindhove naars begaven zich daarop naar het station, waar zij een tweetal Helmonders deerlijk toetakelden. Een drietal andere Helmonders, die juist uit een nabijge legen café kwamen, zagen dat en snel den ter hulp, waarop met nog enkele Helmonders, die zich in de wachtkamer bevonden, de Eindhovenaars zóó wer den toegetakeld, dat zij met bebloede koppen er af kwamen en een zelfs een stuk van den neus over de wang hing. 'tMoet een waar tumult geweest zijn van krakende stokken, vliegende bier- fleschjes, rinkelende glazen, vermengd met kreten van woede en pijn. Zelfs personen die niets met de zaak uit te staan hadden, moeten in de verwarring nog klappen opgeloopen hebben. By een grooten bosch- en heide brand, die in de afgeloopen week in Zuid Limburg woedde, hadden twee knapen van 10 jaar een flesch jenever weten machtig te worden, en zich aan den inhoud te goed gedaan. Door den drank bedwelmd had zich een der jongens op het veld te slapen gelegd en zoude daar zeker door het vuur bereikt zijn, had niet een der brand gasten hem tijdig ontdekt en in veilig heid gebracht. De andere knaap werd eerst laat in den avond teruggevonden. Royaal Te Breda verloor een dame een portemonnaie met f200. Een jon gen, die haar vond en aan de eigenares terugbracht, kreeg een douceurtje van f501 Te Glanerbrug onder Lonneker heeft een hevige boschbrand gewoed. Ongeveer 7 hectare dennen zijn een prooi der vlammen geworden. De brand is veroorzaakt door een 1 O-jarigen jongen, die in het bosch met lucifers speelde. De landbouwer A. H., te Raalte, die in het begin der vorige week bij het boomen vellen door een boom ge troffen werd, is Zaterdag in het zieken huis aldaar overleden. Aan de glasblazerij nabij Delft hebben eenige arbeiders schandelijk onder elkander gevochten. Een hunner gebruikte als wapen een gloeiende ijzeren staaf en ging daarmede een tegenstander te lijf, die zeer ernstige verwondingen opliep. De dader van deze ongehoorde ruwheid werd dadelijk ontslagen en zal zich wel nader hebben te verantwoorden. Tffehhiri tMerim verstand f Men schrijft uit Hengelo (G.) aan deZutph. Ct.: De politie deed een eigenaardige waarneming betreffende de verstande lijke vermogens van een hond. Twee agenten zagen namelijk een hond bezig zijn muilkorf af te wringen en dachten dus weldra een bekeuring te moeten doen. Doch toen zij naderbij gekomen waren, bemerkten zij, dat het dier bezig was zichzelf den muilkorf weer op te zetten. Maar wat gebeurde er, toen de hond de agenten bemerkte Niet zoodra had het beest de uniform herkend, of hij zette het, met den muilkorf in den bek, op een loopen. Een straat verder herhaalde zich b i zelfde, maar toen liep de hond tot bij zijn meester, die hem de muilkorf weer opzette waarna het dier blij de politie tegemoet sprong. Er volgde natuurlijk geen bekeuring. Men meldt uit Hoorn aan de Alkm. Ct. In een onbewaakt oogenblik kregen Zondagmiddag tusschen 1 en 2 uur twee verpleegden in de Rijkswerkin richting aldaar, een geschil, waarbij de één zoo driftig werd, dat hij den ander dood sloeg. Men meldt uit Arnhem In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks kwart voor twee uur hoorden twee agenten van politie nabij de Vel- perviaduct een hevig gekerm, komende uit de richting van de spoorbaan. On middellijk begaven zij zich daarheen en vonden op de spoorrails in bewuste- loozen toestand met een groote gapende wonde aan de rechterslaap een remmer van de H. IJ. S. M. De man, wonende te Enschedé, is vermoedelijk door slaap overmand uit den goederentrein Zeve naar-Arnhem welke even te voren de Velperviaduct gepasseerd was, gevallen. Nadat hij door een inmiddels te hulp geroepen geneesheer aan den nabij- zijnden politiewachtpost, verbonden en bij kennis gebracht was, is hij onder geleide van twee spoorwegbeambten met de trein naar zijn woonplaats geleid. De toestand van den verw onde is rede lijk wel. Van 16—31 Maart 1907. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 29. Edu- ard van Sikkelerus (van Hontenisse), 36 j.,jm. en Elizabeth van Immerseel, 37 j., jd. Geboorten. 5. Serule, z. van Pieter Fran- ciscus Vlasveld en Mathilda van de Voorde. 7. Julia, d. van Pieter Augustinus de Smit en Philomina de Gysel. 8. George Honoré Marie Joseph, z. van Johannes Aloisius Ver- haegen en Maria Clotilda van Waes. 11. Gabriel Ulalie, d. van Camilus van Gassen en Rosalia Maria Cornelia Verschelden. 13. Anna Louisa, d. van Andries de Caluwé en Johanna Maria Harends. Leonardus, van Adrianus Serie en Rosalia Heijdens. 15. Joseph, z. van Alphonsius Andries d'Haens en Scho- lastica Meerschaert. 19. Johannes, z. van Petrus Eijsackers en Louisa Koole. 20. Edu- ardus Augustinus, z. van Jacobus Baart en Johanna van Laar. 23. Cheriedina Maria, d. van Alphonsius Kindt en Rosalia Maria Bogaert. 24. Joseph Petrus, z. van Jacobus Kouijzer en Anna Maria Paulina Burm. 27. Aloisius, z. van Cornelis Verlinden en Rosina Maas. 31. Elisabeth Margaretha, d. van Eduard Francies Tieleman en Rosalia Verschueren. Overlijden. 14. Victor de Caluwé, 67 j., echtg. van Apolonia van Zwaai. 25. Petrus Heijndrickx, 2 m., z. van Franciscus en Melania Lippens. HOEK. Huwelijks-voltrekkingen. 14. Mels de Kubber, 25 j., jm. en Aaltje Adriana van Hoorn, 28 j., jd. 21. Adriaan de Bruijne, 20 j., jm. en Johanna de Regt, 20 j., jd. Geboorten. 1. Elizabeth Anna, d. van Gelein Meertens en Pieternella Vinke. 5. Cornelis, z. van Jan de Fouw en Janna van Tatenhove. Celina Maria, d. van Camiellus Thienpondt en Francisca van Ootegem. 14. Anna Suzanna. d. van Cornelis van Dixhoorn en Tanneke Riemens. 17. Pieter Willem, z. van Dominicus Johannes Jansen en Marie Suzanna Geelhoedt. 19. Jan, z. van Adriaan Herrebout en Anna Pijpelink. 27. Simon Pieter, z. van Cornelis Leijs en Adriana Moes. Overlijden. 3. Jan Robijn, 1 j., z. vanJoos en Sara Gazina van Doeselaar. 4. Elizabeth Anna Meertens, 3 d., d. van Gelein en Pieter nella Vinke. 6. Jacoba Machielsen, 2 m., d. van David Marinus en Tanneke Verbrugge. 1 Frederik Francois de Kraker, 5 m., z. van Maria Elisabeth. HULST, Huwelijks-aangiften. 28, Julius Josephus Fassaert (van Hontenisse), 31 j,, jm. en Leonia Maria Michielsens, 25 j,, jd. Geboorten. 17. Bernardus Johannes, z. van Petrus F. Taelman en Louisa J.» van Giesen. 22. Josephus Fredericus Maria, z. van Honoré Ch. J. Verwilghen en Mathilda F. P. Brand. 23. Maria Nathalia Augusta, d. van Francies Voet en Carolina A. M. van Wesemael. Sophia Helena Maria, d. van Johannes B. de Boij en Louisa Hofkens. 25. Eduard Gustaaf Marie, z. van Honoré J. Neefs en Maria C. van Kruijssen. 31. Maria Louisa, d. van Christiaan de Bruijn en Maria Schauwaert. Maria Augus ta, d. van Ludovicus Fricot en Sijlvia C. van Putte. Overlijden. 21. Leon Frans Julia Steijaert, 3 m., z. van Oscar Adela en Coleta Smet. 31. Charles Augustinus Rodrigo, 2 m., z. van Aloijsius Antonius en Maria Sophia Annemans. Bernard Joseph Balthasar van Sonsbeeck, 42 j., echtg. van Maria Antonia Wilking. Johanna Petronella Brand, 70 j., d. van Pieter Anthonius en Louisa Theresia van Burghoven, (beiden overleden). KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 27. Camille Caus, 24 j., jm. en Clementina Gijsel, 21 j., jd. 29. Honoré Adam, 25 j., jm. en Blondina van de Velde, 22 j., jd. Jozef Braem, 24 j., jm. en Maria Apollonia Buysse, 24j.,jd. 30. Auguste van Renterghem, 25 j., jm. en Mathilde van de Goore, 22 j., jd. Geboorten. 16. Arthur Joseph, z. van Alphonsius van Damme en Maria van Regen- mortel. 27. Aloijsius Franciscus, z. van Al phonsius de Coninck en Pharailda Elegeert. 31. René Honoré Franciscus, z. van Alphonsus Ongenae en Emerencia Maria Pollet. OVERSLAG. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 28. Fran cois Michiel de Pooter, 24 j., jm. en Rachel van Drongelen, 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21. Pieter Flo- russen, 24 j., jm. en Maria Hofman, 25 j., jd. Geboorten. 25. Abraham Jacobus, z. van Pieter Willem Wilhelm en Janna Cornelia Florussen. 26. Janna Pieternella, d. van Jacobus Dieleman en Tanneke de Visser. 28. Johannes, z. van Philippus Antonius Knijff en Janna Dees. Overlijden. 18. Jan de Jonge, 77 j., z. van Willem en Dina Stouthamer. 19. Suzanna Krane, 65 j., echtg. van Jacobus Anthonij Leuuis. 22. Jacoba Versluis, 83 j., wed. van Cornelis Florussen. 29. Margaretha van de Voorde, 73 j., wed. uit het eerste huwelijk van Jacob Wisse en uit het tweede huwelijk van Cornelis Snap. ZUIDDORPÈ. Geboorten. 16. Elza Maria Pharilda, d. van Gustaaf Vereecke en Eme- rentia van Hoecke. Overlijden. 21. Alma Maria van Goethem, 11 d., d. van Franciscus Edmondus en Natalia Bracke. 23. Maria Natalia van Nieulande, 6 m., d. van Carolus Ludovicus en Delphina Philomena de Block. AXEL, 6 April. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 7,A f 7,75 Rogge 7, A f 7,50 Winterger8t f 9,A J 9,50 Zomergerst t 0,A 0,Haver 6,k f 7,25 Erwten 10,— A f 10,50 Paardenboonen 0,A f 0, Duivenboonen 0,A f 0,Witte- boonen f 0,A f 0,Bruineboouen f 0,A f 0,Boekweit f 0,A 0,Lijnzaad 0,A 0,Aard appels f 0,A f 0,Koolzaad per zak van 106 liters De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer H. BONTE te Koewacht op de door hem bewoonde hofstede op Donderdag den II April 1907, des namiddags ten l1,^ ure, verkoopen en een RIJTUIG (Chaisi op veeren. Te vergaderen op voormelde hofstede. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ADRIAAN DONZE Jacobszoon, werkman te Zaamslag, aan zijn woonhuis te Zaamslag (Kwakkel, Aandijkepolder), o;» Zaterdag den 13 April §907, des namiddags ten 3 ure, verkoopen De volgende als Boogkabinet met Kommen, 2 Linnenkasten, 2 Pluimen bedden met toebehooren, Kachel met t°e"5L^00|"en' ^toe' gels" Naaimachine mei tafeltje, Regulateur, Wekkers, 2 Lampen, Platen, Boeken, Doozen, Stoven, Vloerzeil, 2 koperen Ketels, Vogel met kooi, 2 Petroleumstellen, Kleerkist, Meelkist, 2 Rijwielen, Kruiwagen, Potten en Pannen, Kookketel, Waschkuip, Baktrog, Teeltuin, Teelen en Emmers, Wa- terkuip, Spekladder, Spek, Mans- en Vrouwenkleederen. VOORTS: 2 Varkens, Geit, Fornuis (100 liters inhoud), 100 Mutsaards, Brandhout, Arbeidersgerief, enz. De Notaris P. Drcginans te Axel, zal ten verzoeke van PIETER VAN LAN- GEVELDE Pieterszoon, koopman te Axel aan het huis nog bewoond door Jan van Langevelde te Axel Spui op. Zaterdag den 27 April 1907, des namiddags ten 1 ure verkoopen De volgende als1 Werkpaard, 1 Koe, 2 Kal vers, eenige Loopvarkens en Big gen, 80 Hoenders en Hanen, Kui kens, Wagen, Kar, 4 Eggen waar onder 1 met ijzeren en 3 met houten tanden, ijzeren Ploeg, 1 breedwerpig Zaaimachine, 1 Tweemanstilbury, 2 Fornuizen (inhoud 125 en 104 liters) 2 Varkensbakken, Slijpsteen, Teeltuin, Kaarn- en Melkgereed- scbap, eene partij nieuwe Hout waren, waaronder veel Schelf balken en Wagenmakersgerief, Gareelen, 2 Karkussens, Kachels, Tafels, Trog, geëmailleerde ijzerwaren enz., enz. en by my gedeponeerd Rechthebbende vervoege zich bij D. J. OGGEL, Burgemeester. ONTVANGEN: in alle vormen verkrijgbaar bij Steenstr. Hulst. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDA persoonlijk te AXEL te spreken bij L'EcluseMahu.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3