iminsms RIJWIELEN. Mej. KOLFER-MOERDIJK, Landbouw. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Lange Noordstraat, A 65. Steeds voorhanden Handel in RIJWIELEN JÖT Te koop: "20* Voorhanden voor Boter- en Kaasbereiding. AMERIKA. In het plaatsje Carmel, in de Staat New York, staat een Indiaansch meisje van even 15 jaar terecht, onder aan klacht, een klein jongetje te hebben vermoord, door het kind een vergiftigde perzik te laten nuttigen. Ik zelf had ook een dergelijke perzik gegeten, in de hoop tezamen met het knaapje .ergens te zullen komen waar wij het heerlijk zouden hebben." Het meisje had vroeger al eens brand gesticht, enkel gedreven door de be geerte, ,de vlammen te zien opstijgen." Dit kind gaat natuurlijk naar een krankzinnigengesticht. Zij is de dochter van het eertijds beroemde Indianen- hoofd „Oude-man-die-rechtop-zit". Het kind geniet de treurige onderscheiding, de jongste persoon te zijn, nog ooit in New York op een beschuldiging van moord voor den rechter verschenen. Aan het verslag van den toestand der paardenfokkerij in Zeeland in 1906, is het volgende ontleend De verplichte keuringen van dek hengsten voor den dienst 1906 werden gehouden van 4 tot 8 September en 5 en 6 Februari 1906, terwijl later nog twee buitengewone keuringen werden gehouden. Het resultaat dier keuringen was dat werden aangegeven 164 stuks, voorgebracht 146, goedgekeurd 102, afgekeurd 34, uitgesteld 9 en goedge keurd, ondanks cornage 1. Er waren dus voor den dienst be schikbaar 103 denkhengsten, waarvan een, de warmbloedige hengst Alderik 11 goedgekeurd is ondanks cornage. Van deze 103 hengsten zijn er 17 voor de fokkerij in deze provincie niet gebruikt, er bleven dus 86 dekhengsten over, die in verschillende deelen der provincie hebben gedekt. In 1905 werd door 88 hengsten in deze provincie gedekt en een gelijk aantal deed dit in 1906, het aantal ge dekte merries bedroeg echter in 1906 9994 tegen 9527 in 1905, alzoo een vermeerdering met 467gemiddeld werden per hengst dus 116 merries gedekt. In 't geheel waren van de 8? hengsten 64 ingeschreven in een stam boek, en waren 84 koud- en 2 warm bloedig. Van de koudbloedige hengsten zijn er 63 opgenomen in een erkend Neder- landsch stamboek; van de warmbloe dige één. In hat stamboek van het Zeeuwsch-Belgisch trekpaard zijn daar van opgenomen 52 hengsten, niet inge schreven in eenig stamboek dekten er 22. Van de opgegeven hengsten zijn ge boren in de provincie 21, in Nederland, buiten Zeeland, 2, ingevoerd uit het buitenland 61. Overigens gaven de keuringen aan leiding tot nagenoeg dezelfde opmer kingen als het vorig jaar. De verhouding tusschen romp en beenwerk laat bij vele kruisingspro ducten nog te wenschen over, evenzeer als de stand, die daarvan het gevolg is. De hoefverpleging getuigt van ver betering en beengebreken komen gaan deweg minder voor. Vele eenjarige paarden toonden ge durende den staltijd te weinig beweging gehad te hebbendit werkt zeer na- deelig op stand en gangen en kan w el als een der oorzaken aangemerkt wor den, dat er betrekkelijk zoo weinig bekronenswaardige paarden van die categorie werden aangetroffen. Veel vrije beweging bij krachtig voeder kan heel wat gebreken voorkomen. Bij het fokken van paarden kan hierop niet genoeg gelet worden. Ook het voorbrengen der paarden laat met eenige uitzonderingen nog veel te wenschen overalleen te Axel en Hulst voldoet het aan matig gestelde eischen; in Oostburg is smoruitgang waar te nemen, in Kruiningen werden dit jaar door die afdeeling van de Zeeiiwtche Landbouw maal schappij premiën toegekend aan diegenen, welke de paar den op voldoende wijze hadden voor gebracht. Dat voorbeeld moge navolging vinden. In Schouwen, Duiveland, Tholen en St. Philipsland doet zich nog steeds de terugslag gevoelen van de vroegere fokkerij, ofschoon door den invoer van merries van elders in de twee laatste jaren vooruitgang geconstateerd kan worden. Tn het zuidwestelijk deel van Zuid beveland blijft de fokkerij nog steeds stationnair. In het in den aanvang van het jaar 1905 nieuw opgerichte stamboek van het Zeeu wsch-Belgisch trekpaard (Z.-B.S.) waren aan het einde van het jaar 1906 opgenomen 60 hengsten en 217 merries. »Hm daar is wel wat van aan,< meesmuilde hij, eenigszins ontevreden. »En als ik nu aan nicht schrijf, och dan wordt die zaak zoo dood eenvoudig. Bij voorbeeld zóó lieve nicht, het doet mij oprecht leed, dat het er volgens uw laats ten brief zoo ongelukkig met de jongelui uitziet, en ik heb mijn best ge daan, om dezen en geenen eens op te stooten. Ik had niet gedacht dat mijne pogingen zoo spoedig bekroond zouden worden, want als nu Eduard er niet tegen is, dan bestaat er veel kans om hem die of die betrekking, ik begrijp niet eens precies wat het is, te bezorgen en daaraan zijn die en die voorwaarden verbonden, enz. Wat zou je daarvan denken »Dat je zoo meteen groot gelijk hadt. en jij met al de eer weg loopt, ik kom er in 't geheel niet in voor.« Omdat ik vind, mijn beste man, dat je er ook niet in voorkomen moet,« zei-ze ernstig en zeer gemoedelijk. Hugo keek verbaasd. »C'est trop fortriep hij eindelijk uit, >zoo wordt mij zelfs de allerchristelijkste wraak misgund om kwaad met goed vergelden »Ja, Hugo, ik stel mij in Agnes positie, en dan vind ik, juist omdat ze zoo zwaar jegens je misdreven heeft, dat een der gelijke wraak mij werkelijk verpletteren zou. Kom, kom, datzelfde vrouwtje heeft ifs en goeds om haai 'lal aan den hond dood en stak hem in den grond. De eigenaar van het hondje, die bij een en ander niet tegenwoordig was, vond deze behandeling, zijn trouwen viervoeter aangedaan, niets aardig en gaf het geval aan bij de politie, die proces-verbaal opmaakte. In de provincie Zeeland kwamen in de week van 20 tot en met 26 Maart 22 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. te Westkapelle 1 van typhus en febris typhoideate Biervliet 1, Boschkapelle 2, Hontenisse 1, Kats 1, Kruiningen 2, Middelburg 2, Rilland- Bath l, Stoppeldijk 1, Zuidzande 3 van roodvonk en te Axel, Breskens, Clinge, Neuzen, O. en W.-Souburg, Vlissingen en Zierikzee 1 geval van diphtheritis. AXEL, 29 Maart 1907. Deze week Dinsdag liep alhier nabij den tol (noord) een speelsch hondje achter een eend. Een werkman sloeg te doen Toon mij nu eens dat je je werkelijk gelukkig gevoelt en dat je de heele oude historie vergeten hebt." Zij keken elkander een paar minuten aan zouder een woord te spreken, en toch zeiden ze elkander wat. Zijn schud dend hoofd moest berisping beduiden maar de oogen schitterden van louter bewondering, en haar houdiu hadden een spottig-triomfantelijke uit drukking als riep-ze hem toe »ja, ja, dat zeg ik nu eens.« »Nu ga je gang dan maar riep hij uit en gaf zijn vrouwtje een hartel ke kus Nadat hij haar nu het een en ander meer ampel verhaalde, schreef zij dan ook in den geest, zooals zij gesproken had, en ontving spoedig daarop antwoord, doch niet van nicht Valmer, aan wie de brief was geadresseerd geweest, maar van Agnes. Daar was een ernstige toon in dien brief, zelfs een zwaarmoedige tint, die de dankbaarheid echter niet uitsloot; het is waar, die had alleen betrekking op Alida, doch daartoe had immers de wijze van handelen der laatste aanleiding gegeven. »Ik zou het wel goed vinden,zei Hugo op zekeren dag dat het schoone weder hem daartoe aanmoedigde, wij 's zomers buiten woonden. Het is tegenwoordig zóó druk niet of ik kan de meeste avonden wel overkomen. Zou je er tegen hebben Neen, ik vind het goed, mits je me PREDIKBEURTEN TE AXEL londsg 31 Haart 1907. (EERSTE PAASCHDAG.) Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. (Bed. H. Avondm.) Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Dankzegging]. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. E. H. Broekstra. Nam. 2 ure Ds. E. H. Broekstra. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. v. d. Kamp. Nam. 2 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam 2 ure Leeskerk. Haandag 1 April 1907. TWEE DE PAASCHDAG]. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Geen dienst. Kerk. B. Voorm 9 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Woensdag viel te Haarlem een tim merman uit een dakgoot. Hij kreeg een gapende wonde aan het hoofd en werd inwendig zwaar gekneusd. In het gasthuis werd zijn toestand zorgelijk gevonden. Maandagavond werd te Lies, Prinsenhage, door een krankzinnige een moordaanslag gepleegd op zijn buurman, met wien hij steeds in goede verstand houding had geleefd. De dader, een 28-jarig gewezen O. Indisch militair, had reeds meermalen teekenen van krankzinnigheid gegeven. Hij loste vier revolverschoten, zonder de minste aan leiding gelukkig trof hij niemand. Toen de politie kwam, was de revolver op nieuw met zes scherpe patronen geladen. Nabij Barneveld is een arbeider door een rangeerende locomotief aan gereden en zoo zwaar gewond dat men voor zijn leven vreest. Een 7-jarig jongetje dat te 's Gra- venhage op een stoomtram wilde sprin gen werd overreden. Het kind zal waarschijnlijk het linkerbeen verliezen het ongeluk is aan eigen schuld te wijten. Een advocaat te Weenen is van de lijst der balie geschrapt, omdat hy de gewoonte heeft eindjes sigaar langs de straten op te rapen. De advocatenkamer heeft geoordeeld dat zulks inbreuk doet op de eer en het gedrag van heel de balie. Een automobiel te Verviers, waarin vier dames gezeten waren, reed op den weg van de Gileppe een wan delaar omver. De getroffene was op slag dood. De dames reden snel voort naar Dolhain Welkedraedt. Maar de telefoon was hen voor en in de laatst genoemde gemeente aangekomen, werd de chauffeur door de gendarmerie aan gehouden. We hebben nu in ons land een dag of wat mooi lenteweer, maar we mogen van geluk spreken, want lang niet alle landen in Europa kunnen daarop roemen. Londen zat Maandag en Dinsdag in een vetten, bruinen mist, die nog ondoorzichtiger was als gewoonlyk en een naren smaak en reuk had. In Oostenrijk was het volop winter, en woedden Maandag hevige sneeuw stormen, die de spoorlijnen zoo dik bedekten, dat verscheidene treinen bleven steken. En als men naar Amerika gaat, dan krijgt men nog zonderlinger verschillen. Zaterdag was het in New York en Washington letterlijk zomer. De ther mometer wees in de eerste stad 75° en te Washington zelfs 92. Maar daarentegen werd New Found- land Zondag en Maandag bezocht door de „ergsten sneeuwstorm, in de laatste twintig jaar ondervonden", zooals het telegram zegt. De storm ging verge zeld van hevigen vorst, en van bliksem en donder. Bij Elbing is de spoorbaan langs het Frissche Haff dezer dagen geblokkeerd door ijsbergen. De ongewoon strenge winter heeft het ijs in het Haff zeer dik doen worden. Deze dagen nu is bij geweldigen noordwestenwind het ijs losgeraakt en de kust opgejaagd. De schotsen, ten deele nog een halve meter dik, zetten zich op en over elkaar, zoodat ware ijsbergen ontstonden, voor een deel op de spoorbaan. Het ijs lag daar over een lengte van 200 M. 3 meter hoog. De passagiers der treinen moesten uitstappen, langs het geblok keerde gedeelte wandelen om dan de reis voort te zetten. De tocht langs en over het ijs veroorzaakte heel wat moeilijkheid. Het kwaad duurde maar éen dag; toen waren de schotsen door een aantal arbeiders verwijderd. niet te veel alleen laat zitten.» »Willen we dan Zondag eens gaan zoeken of er wat te krijgen is »Waar zullen we dan heen gaan „Wel, ik weet niet. Heb-je eenige preferentie? Zou-je er tegen hebben als we eens naar Bosch-en-beek gingen In een uur per spoortrein zijn wij er. Je weet, ik heb zwak op het dorp en het is er werkelijk lief. Alida begon te neuriën »Et l'on revient toujours A sfcs premiers amours Wordl vervolgd.) verloskundige, is VERHUISD naar en Toebehooren. 2 gebruikte in goeden staat verkeerende J. ROLFF, Rijwielhandel, AXEL. Axel. F. DIELEMAN.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 2