Rechtszaken. Landbouw. b. Perceel B 172, bewoond door Andries Overdulve eigenaar Cornelis van Zweden, gehucht Kijkuit, omreden j deze woning voor geen verbetering j vatbaar is. 27 December werd in voorziening gegaan ingevolge art. 19 der Woningwet, omreden de termyn van voorziening op 29 December verstreek en geen gevolg was gegeven aan onze adviezen. Burgemeester en Wethouders werden ter verbetering voorgedragen de privaatput van P. Keizer. Deze toestand is verbeterd. b. de privaatput bij Ph. J. van Dix- hoorn. Dit privaat is in orde gebracht. c. het perceel C 140, bewoond door J. de Feijter, eigenaren Jac. Verijzer en Jacob van Hoeve, beiden te Axel 1nieuw privaat 2. nieuw stook vertrek 3. dak vernieuwen 4. eindgevel vernieuwen 5. ramen, deuren en kozijnen in goeden staat brengen, omreden einde November nog niets was veranderd en de Commissie Burgemeester en Wethou ders nogmaals de gelegenheid wenschte te geven overeenkomstig de Woningwet te handelen, werd opnieuw geadviseerd. Aan het eind van dit jaar was van Burgemeester en Wethouders nog geen besluit ingekomen. d. het perceel A 266, bewoond door Belsamine de Jonghe. 1. privaat. 2. aanbrengen van luchtkoker. Hier werd op gelijke wijze gehandeld als onder c vermeld. e. de perceelen B no. 137-143,.be woond door Jozias de Koeijer, P. Fran- keville, Petrus de Kerf, August Slab- baert, Cornelis van de Velde, Arie do Kok en Cornelis Kokheijt, en eigen dommen van Cornelis van Zweden. De dijk tegen de huizen afgraven om de muren met een halve steen in sterke cementspecie te kunnen beklam- pen tftgen de vocht in de bedsteden en de vloeren in de bedsteden ophoogen en waterdicht maken. Geschikte dakgoten van voldoende grootte en het water daaruit met zinken buizen naar de respectievelijke regen bakken af te voeren. Privaat en privaatput uit de woning B 140 te verwijderen en plaatsen op het achtererf, omreden de faecaliën uit het privaat onder de bedsteden komen. Dak en muren van perceel B 137 herstellen. man diep gevallen is, zijne schuld moge nog zoo groot zijn, en zijne vrouw heeft hem oprecht lief, dan, maar ook dan eerst, weet zij te dragen met eeue ge latenheid, die soms bovennatuurlijk schijnt. Aan de zijde van den man alleen is het onrecht, is de schuld, on- ▼erdragelijk is hem het bewustzijn daar van, en het wezen dal bestemd is naast hem te staan wordt de wrijfpaal zijner luimen, zijner onrechtvaardigheden,zijner mishandelingen en de gade verdraagt alles, zoodra zij de diepte vau het onge luk des echtgenoots heeft gepeild. Alida zag dat en kreeg Agnes lief. Alida zag het met verbazing. Hoe, zóóveel opoffering te rijmen met zóó weinig gevoel, van zelfs niet in te zien hoezeer Hugo was mishandeld P Raad selen van het menschelijk hart, waar tegen wij elk oogenblik stuiten, maar waarvoor wij hier toch wel eene op lossing vinden kunnen Het leven is een leerschool, en ook Agnes leven was dat geweest, doch niet in elke school wordt alles even goed onderwezen. Dat de liefde medebrengt om, waar het te pas komt, te kunnen lijden en strijden, dat had ze eerst laat, eerst na het huwe lijk geleerd, maar er zijn in de groote vraagstukken van liefde en trouw nog zoo vele andere, en daaronder zulke heerlijke en tevens fijne nuancen, en deze zou zij nimmer kunnen onder scheiden, daar ze die in den bloeitijd Hier werd op gelijke w\jze gehandeld 1 als onder c vermeld. f. Het perceel B 158, bewoond door Johannes van de Voorde, eigenaar Cor nelis Riemens. Achtermuur van het huis en de bakkeet met schuur geheel vernieuwen. .Aanbrengen van dakgoten en het water door zinken buizen afvoeren naar een nieuw te plaatsen regenbak. Nieuw privaat te maken. Ook in dëze werd op gelijke wijze gehandeld als onder c vermeld. g. Perceelen A 442 en 443. Regenbak, privaat en rookkanalen in beteren toestand te brengeu. Ook in dezen werd op gelijke wijze gehandeld als onder c vermeld. h. Perceel A 322. Het privaat herstellengehandeld in deze als onder c vermeld. i. Perceel A 126- Privaat herstellen als onder c ver meld. j. Perce'el A 104, steenkolenpakhuis van wed. J. A. Oole. De voormuur levert gevaar op voor de openbare veiligheid. Burgemeester en Wethouders werden in overweging gegeven de eigenares aan te schrijven dit perceel binnen een maand na dato te doen herstellen. Aan het einde van dit jaar was van Burgemeester en Wethouders geen be sluit ingekomen. Openbare en andere gebouwen en gelimmer- ten, niet vallende onder de Woningwet. Omtrent voer- en vaartuigen enz. kermistenten, woonwagens en woon schepen waren geen gegevens ter be handeling gegeven. Burgemeester en Wethouders werd in overweging gegeven het bestuur van de R. K. Bewaarschool aan te schrijven de privaten te herstellen en een gesloten ijzeren hek van een meter hoogte met deurtje er ih rond de kachel te plaatsen. Aan dit advies is gevolg gegeven. De Bewaarschool die gehouden werd in een gedeelte van de oude kazerne, gelegen in de Slikdreef werd op 1 April gesloten. In Mei kwam bij de Commissie een verzoek in tot wederopenstelling, waarop aau Burgemeester en Wethouders ver zocht werd de Commissie te melden of zij genegen waren de navolgende ver beteringen aan te brengen a. een geheel nieuw privaat te maken, voldoende aan de eischen der bouwverordening b. zorgen voor goede verlichting e. goede ventilatie d. goede vloer, en e. te zorgen voor goed drinkwater. Zijn deze verbeteringen aangebracht dan is er geen bezwaar om voor dit jaar de school in gebruik te nemen. Burgemeeste'r en Wethouders bericht ten dat bij hen geen voornemen bestond op het vorenstaande in te gaan, doch het volgend jaar te beginnen met een begrooting van kosten te doen opmaken voor het in goeden staat brengen van dat gedeelte van het kazernegebouw. Fabrieken en werkplaatsen werden dit jaar niet bezocht. der poëzij, in hare jeugd, nimmer had geleerd. Eindelijk toch moest Alida vertrekken, doch niet dan nadat zij hare uicht de oogen geopend had voor zooveel wat waardeering vefdiende in Agues s houding en gedrag. Schoonmoeder en dochter waren voor goed verzoend. Bit tere tranen schreide mevrouw Valmer toen Alida vertrok. O, dat meisje, zoo liefderijk, zoo geheel zonder eenige jaloezij, was een ware engelOver drijvingDe onderstelling waarvan ze uitging was immers valsch. En toch beweren wij, dat har© apreciatie van dat j karakter niet overdreven was. Wordt vervolgd.) Mikten. In de gemeente Axel kwamen voor 12 gevallen van diphtérie, 6 gevallen van roodvonk en 1 geval van febris typhoidea. Levens- en genotmiddelen. Gaarbier. In 1903 werd voor het eerst in de Commissie ter sprake ge bracht de vuile gewoonte van het ver zamelen van het z.g. gaarbier, om dit weder in consumptie te brengen. Andermaal kwam het dit jaar weder ter tafel door de toezending van een circulaire die de Gezondheidscommissie te Hulst den heeren bierbrouwers in deze streken had toegezonden. Van de 5 bierbrouwers in den kring der gemeenten tot het ressort der Com missie behoorende woonachtig, ontvin gen zij slechts van 2 antwoord op het verzoek te willen mededeelen wat zij met het gaarbier deden. De heer Kruijsse te Axel was zoo welwillend mede te deelen, dat eene vergadering van bierbrouwers was ge houden, waarin besloten is zooveel mo gelijk geen gaarbier meer terug te nemen. Hem werd daarop verzocht te willen mededeelen welke bierbrouwers op die vergadering tegenwoordig waren. Uit zijn schrijven bleek dat niet allen tegenwoordig waren, doch door alle bierbrouwers een verklaring was onder teekend na 1 Januari 1907 geen gaar bier meer terug te nemen. Op een latere vergadering was nog besloten dat de naam van den bier brouwer die na 31 Januari 1907 zal voortgaan gaarbier terug te nemen openlijk zal bekend gemaakt worden in de verschillende couranten, door de gezamenlijke bierbrouwers en alles in het werk zal worden gesteld hem er toe te brengen dit na te laten. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Door Burgemeester en Wethouders van Axel werd advies gevraagd, be treffende wijziging van enkele artike len hunner bouwverordening. Gunstig werd daarop geadviseerd. Tegen Jacob van Doeselaar, timmer man te Axel (Margrette) was op 9 Octo ber 1905 proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der bouwverorde ning, en op 4 November d. a. v. krach tens art. 38, 2e lid der Woningwet. Genoemde Van Doeselaar had n.l. zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders zijn onvoltooide nieuwe woning betrokken niettegenstaande hem door den gemeentebouwmeester na drukkelijk was gezegd, dat hij de woning eerst dan mocht betrekken wanneer deze geheel voltooid was en hij ver gunning verkregen had van Burge meester en Wethouders. De Commissie vernam, dat Van Doe selaar door den Ambtenaar van het O. M., bij het Kantongerecht te Neuzen buiten vervolging was gesteld. Na advies ingewonnen te hebben bij den Inspecteur Jhr. G. de Graeff werden inlichtingen gevraagd aan den heer Ambtenaar van het O. M., die bereid willig de redenen mededeelde van het buiten vervolging stellen welke hierop neerkwamen dat beide processen-ver baal waren opgemaakt krachtens arti kelen waartegen geen straf was be dreigd. Bovendien was de Axelsche bouwverordening niet overeenkomstig art. 173 der gemeentewet afgekondigd. Daarop werd Burgemeester en Wet houders in overweging gegeven hunne bouwverordening te herzien en over eenkomstig art. 173 der gemeentewet wel af te kondigen. Einde dezes jaars werd aan dit advies gevolg gegeven. De vorige week bemerkte de winkelier in goud en zilver C. L. d. S. alhier, dat bij hem zes horloges die samen in een doosje zaten, verdwenen waren. Het vermoeden viel al dadelijk op een schildersknecht die er gewerkt had en sinds naar Hulst vertrokken was. De politie heeft den man in ve». hoor genomen, doch weder op vrije voeten gelaten. De zware mist, die in het laatst der vorige week heerschte, heeft veel stremming in het verkeer veroorzaakt, en vooral in de vaart tusschen Neuzen en Vlissingen. Zaterdag en Maandag hebben 2 der prov. booten voor Ter Neuzen vastge zeten. Passagiers en goederen werden met sloepen afgehaald. Ongelukken of schadeposten kwamen gelukkig niet >or. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester van Ouddorp de heer A. J. van Vessem, thans secretaris van de gemeenten Goedereede en Stellen dam, geboren te Axel. Met ingang van 1 Mei a.s. is de kommies 3e kl. bij de belastingen J. W. F. van Nieuwenhoven verplaatst van Koewacht naar Nijverdal. De heer H. Vermandei, onder wijzer te Boschkapelle is benoemd als zoodanig te Zevenbergen. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van de afdeeling IJzendijke van den Bond voor Staatspensionneerinq werd het vroeger genoemde voorloopig bestuur definitief aangewezen, terwijl nog twee bestuursleden daaraan werden toegevoegd, nl. de heeren J. J. Catse- man en G. Ververs. Het ledental steeg, voor een groot deel staande de vergadering, van 74 tot 135. In de provincie Zeeland kwamen in de week van 20 tot en met 26 Februari 8 gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. St. Maartensdijk 1 van typhus en febris typhoidea, te Clinge 1, Kruiningen 1, Middelburg 1 en Vlissingen 2 van roodvonk, en te Stoppeldijk en Vlissingen 1 geval van diphtheiitis. Arrend. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 1 Maart 190,7. C. L. S., 27 j., C. L. W., 32 j., werklieden te Kapellebrug, Clinge, zijn wegens mishandeling van een ambte naar, ieder veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. M. v. C., 18 j., arbeider te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. W. A., 19 j-, arbeider te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf met in mindering bren ging der doorgebrachte hechtenis. De Minister 'van Landbouw enz. heeft met ingang van 2 Maart ingetrokken zijne beschikking van 7 Febr., waarbij verboden werd het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit, naar of binnen een kring, omvattende de gemeente Philippine. Paardenkeur ingen Bij de premie-keuringen van paarden in Zeeland zijn toegekend prijzen van f 500, benevens een zil- vereh medaille, aan de volgende dek hengsten van 3 tot 6 jaar Hassan van C. A. H. Wagtho, Tholen, Tambour van H. F. Aernaudts, Parjait van E. F. Borlte, Consul van H. F. Aernaudts, alle drie Sluis, Montd'Or van Joh. de Feijter Pz., Zaamslag, Edison van Ph. J. van Dix- hoorn, Axel, Cesar van E. F. Bonte, Sluis, Keizer II van F. van Hoeve, Axel, Leo van G. Luijk, Vlake, en Brillont van A. Moggre, Schoondijke prijzen van f 150 voor dekhengsten van 7 jaar en ouderBara 11 en l'leuret beiden van Wed. Jos. Daelraan, We^tdorpe, Breim van Chr. Ilartog, Scherpénisse, Bata van K. de Koeijer Lz., Neuzen, Goliath van Johs. de Feijter Pz., Zaamslag, Robinson van L. Stallaert,

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 2