Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Allerlei. De ambtenaar van het O. M., die nu het woord verkreeg, wees er op dat B., nadat hém de premie was uitgekeerd, deze som toch, 11a aanmaning van de Maatschappij, heeft teruggegeven. Wel een bewijs dat het met dit paard niet geheel in den haak was. De ambtenaar zeide dat deze bekl. zeer goed met de doodsoorzaak van het dier bekend was. Hier was dus het feit van oplichting en het O. M. eischte daarom veroor deeling van beklaagde tot eene gevange nisstraf van 6 maanden. De verdediger wees op het onzuivere van het zaakje. Hy legde een brief over van den directeur der Maatschappij waarin deze verklaarde dat, naar hij vernomen heeft, bekl. onschuldig is. Hij wees nogmaals met nadruk op de verklaring van den getuige a décharge en op mogelijkheid van onwaarheid spreken der getuigen. Ook meende mr. Adriaanse dat het mogelijk geweest zou zijn dat het paard zich zelf verworgde. Hij meende dat hier van oplichting geen sprake kon zijn en concludeerde tot vrijspraak. De directeur der Maatschappij ver klaarde dat de door den verdediger overgelegde brief geschreven was naar aanleiding der beide briefjes van de getuigen Moens en Bolssens. De president vroeg aan den bekl. waarom B. zoo voetstoots de 2000 had teruggezonden. Beklaagde meende dat dit zijn oorzaak vond in de vrees voor een aanklacht. Daarop werd door de rechtbank het onderzoek in deze zaak gesloten en de uitspraak ook op 8 Febr. bepaald. In de kazerne te Middelburg moeten naar de M. Ct. meldt, diefstallen van kleeding, beddegoed en schoeuen aan het licht zijn gekomen, door drie tam boers en een soldaat reeds geruimen tijd gepleegd. Ze zijn Donderdag aan het licht ge komen, toen die vier manschappen, onder den invloed van sterken drank, ruzie maakten, handgemeen werden en elkaar de diefstallen verweten. Een tamboer is reeds in arrest ge nomen de andere schuldigen zitten in de provoost. Er moet ook door diezelfde personen dienst geweigerd zijn, onder de bewe ring dat die hun, nu ze zoo weinig in aantal zijn, te zwaar is. Op dit oogenblik rest er in de kazerne slechts een tamboer, die nu alle diensten moet verrichten. Twee tamboers, die gedeserteerd wa ren, zijn Zaterdag weer binnengebracht door de gemeentepolitie van Goes. Dienzelfden dag zijn te Middelburg miliciens uit Bergen op Zoom aangeko men, ter versterking van het garnizoen. Zaterdag 1.1. is de justitie uit Middelburg naar Kloetinge vertrokken tot het instellen van een onderzoek naar gepleegde onzedelyke handelingen door een onderwijzer met aan zijn zorg toevertrouwde kinderen. Naar aanleiding daarvan is de21-ja- rige onderwijzer J. P. d. R. aldaar over gebracht naar het huis van bewaring te Middelburg. M. Ct. Mr. H. advocaat te Groningen, die bij de ouders van zijn meisje te Sche- veningen logeerde, is Zaterdagmorgen dóód te bed gevonden, gestikt door kolendamp, die ontsnapt was uit een kachel, waaruit de pijp was gevallen. Kraaientrouw. Wandelaars te Gro ningen zagen dezer dagen tot hunne verbazing een grijze kraai in een drukke straat van uithangbord tot uithangbord, van huis tot huis vliegen, en waar er geen uithangbord was, ging het dier in de vensterbank zitten. De vogel bleef steeds in de nabijheid van een groepje menschen, die zich bewogen in de richting van de Groote Markt. Daar bleef de vogel eenige oogenblikken lan- -ger in de vensterbank van een der huizen zitten. Een jongen was daar binnen gegaan. Toen hij weer buiten verscheen en de Groote Markt wilde oversteken, riep hij „kom Hans" en het tamme dier vloog naar beneden, giDg op de schou ders zitten en liet zich kalm door zijn meester streelen en toespreken met allerlei zoete namen. Een oogenblik later vloog het weer op om een eind verder op een uithangbord zijn jongen meester af te wachten en met hem in de richting van de Ebbingestraat te verdwijnen. De menschen hadden aar digheid in het geval. Een hunner wist te vertellen dat de jongen een bloemist leerling is, die zijn vogel zoo tam ge maakt heeft dat het dier hem steeds vergezelt wanneer hij bouquetten moet bestellen of andere boodschappen in de stad gaat verrichten, 's Morgens, wanneer het bloemistje Daar zijn werk gaat, vliegt de vogel mee. Als hij in den tuin aan het werk is loopt de kraai daar rond en vindt er volop de lek kerste beetjes. {N. Groin. Ct.) Eiqenaardige overtreding. Wie amb tenaar van den Burg. Stand is, bekleedt een eerebaantje. Maar Doblesse oblige, hetgeen hier beteekentwie het op zich neemt, is verplicht de wet te kennen. En wie de wet niet kent, loopt kans beboet te worden. Dat hebben een aantal ambtenaren van den B S in de omgeving van Alkmaar ondervonden, die door de rechtbank te Alkmaar tot kleinere geld boeten werden veroordeeld wegens het handelen in strijd met de voorschriften Er werd evenwel één boete van 40 opgelegd en het geval is belangrijk genoeg om het te vermelden, te meer. daar het voor andere ambtenaren een baken kan zijn in de zee van gevaren, die hen soms omringt. Het gold de voltrekking van een huwelijk. Een vorig huwelijk van de vrouw, die een nieuw huwelijk wenschte aan te gaan, was ontbonden door echt scheiding Art 91 B W. bepaalt dat een vrouw geen nieuw huwelijk kan aangaan dan na verloop van driehonderd dagen na de ontbinding van het vorig huwelijk Nu was het voDnis, waarbij de echtscheiding is uitgesproken door een Indische rechtbank, den 21en Sept. 1904 uitgesproken. Den 20en Juli 1905 had de voltrekking van het nieuwe huwelijk plaatstusschen deze beide gebeurtenis sen ligt een tijd van 302 dagen. Dat is dus in orde, dacht de ambtenaar van den Burg Stand. Maar hij dacht v-rKeerd Want het vonnis wordt ee.st van kracht, indien.het wordt ingeschreven in de registers van den Burg Stand, en daar dit niet binnen twee dagen na de uitspraak was geschied, waren er tusschen de ontbinding van het vorig en het aangaan van het nieuwe huwelijk geen 300 dagen verloopen. Het schaelde weliswaar met veel, maar toch genoeg om den betrokken ambtenaar f 40 te kosten. \Alkm, Ct.) Een dienstbode te Amsterdam toonde haar groote meegevoel voor haar zieke heor en mevrouw, die met een der kinderen ziek te bed lagen door in alle stilte haar koffers te pakken en er van door te gaan, zonder boe of ba te zeggen. Toen de huisvrouw wakker werd, ging juist de kruier met den laatsten koffer de trap af. Zaterdagavond omstreeks half tien bevonden zich in de herberg van J. v. d. Broek te Tongelre bij Eindhoven eenige personen, van wie een een konijn bij zich had. De veldwachter W. Martens meende dat het een haas was en wilde het dier in beslag .nemen. Er ontstond toen twist, waarbij een viertal personen zich ten slotte met het mes in de vuist op den veldwachter wierpen. Uit nood weer loste deze eenige schoten uit zijn revolver, zonder iemand te treffen. Hier na trok de veldwachter zich terug, doch werd gevolgd en opnieuw aangevallen door de belhamels Hij vuurde weder op zijn belagers, met het gevolg dat Th; Guiten aan het oor werd gewond. De veldwachter is zeer ernstig gewond. Hij heeft tal van steken in den rug, terwijl hij links en rechts over zijn voor hoofd' is gesneden. De vier vermoedelijke daders, genaamd Th. Cuiten. Smits, A. Berkers en a. Jacobs, zijn aangehouden. Men meldt aan de N. Ct Te Breda heeft men een brutale boter- ver alsching ontdekt Een agent van een boterfabriek daar ter stede sneed de papiertjes, waarop het rijkscontrölemerk, van de ontvangen natuurboter en plakte die dan op met margarine vermengde, welk mengsel hij als roomboter in den handel bracht Door de politie is proces- verbaai tegen hem opgemaakt. Gevaarlijke kwajongensstreek. Donder dagavond was een petroleumleurder van (Jent met zijn groote petroleum wagen in de Sasstraat te Gent-Brugge. Terwyl hij zyn waar bestelde, kwam een straatjongen, die den kraan van de« ketel openzette en met een lucifer de petroleum aanstak Een groote vlam sloeg op en de ketel, die met petroleum besproeid was, brandde aan den buiten kant fel op. Dadelijk sprongen eenige personen toe zij slaagden er in met een langen stok de kraan toe te draaien. Toen wirrpen zij natte zakken op den ketel en aarde op de petroleum, die op straat lag te branden. Zij slaagden er zoo in het vuur te dooven. Gelukkig dat.de ketel niet ge sprongen is, die 8 vaten petfoleum inhield Van 16—31 Januari 1907. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 24. Levinus Faas, 26 j., jm. en Susanna Riemens, 24 j., jd. Jacob Cové, 24 j., jm. en Dina Koekkoek, 19 j., jd. 31. Aloysius Thiron (van Zuiddorpe), 26 j., jm. en Rozalia Strijdonck, 21 j., jd. Geboorten. 18. Suzanna, d. van Francois Rinn en Elisabeth Mertens. Cornelis, z. van Cornelis de Regt en Pieternella van Hermon. 19. Pieter Cornelis, z. van Adriaan Zegers en Neeltje van Bendegem. 20. Leonie, d. van Gustaaf Dominicus Sturms en Maria Ludovica Raman. Neeltje Adri- ana, d. van Pieter de Putter en Adriana Maria Dieleman. Neeltje Suzanna, d. van Jan Hamelink en Levina den Exter. 21. Janneke, d. van Cdrnelis Overdulve en Helena Bolleman. Josephus Maria, z. van Cornelis Naessens en Seraphina Maria Bosman. 24. Magdalena, d. van Martinus Wieland en Pleuntje Oppe- neer. 27. Cornelis, z. van Jacobus Jan van Hoeve en Jacomina Johanna de Feijter. 28. Adriaan Cornelis, z. van Absalon Karei Rudolf van Tatenhove en Johanna Elizabeth van Houte. Overlijden. 19. Elisabeth Hamelink, 6 j., d. van Pieter en Maria Jansen. 26. Janneke van Vliet, 23 j., d. van Pieter en Johanna Cappon. 28. Arij Anthonij de Pooter (overl. te Vrijenban), 43 jz. van wijlen Jacobus en Jacomina van Wijck. Graanw. Huwelijks-aangiften. 4. Pe trus Meerschaert, 42 j., jm. en Anna Paulina van Goethem, 33 j., jd. Alphon- sus Hulshout, 26 j., jm. en Mathilda Apolonia Lemsen, 25 j., jd. 18. Petrus Franciscus van Walle, 30 j., jm. en Anna Maria Dorothea Durinck, 27j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Cornelis de Caluwe, 27 j., jm. en Anna Catharina Claassen, 26 j., jd. 18. Petrus Meer schaert, 42 j., jm. en Anna Paulina van Goethem, 33 j., jd. Alphonsus Hulshout, 26 j., jm. en Mathilda Apolonia Lemsen, 25 j., jd. Geboorten. 18. Petrus, z. van Fran ciscus Heyndrickx en Melania Lippens. 22. Maria Virginia, d. van Petrus van Gimst en Apolonia Louisa de Block. Overlijden. 1. Josina van Arenthals, 51 j., echtg. van Jacobus Adrianus Boogaart. 12. Judocus Borm, 86 j., weduwn. van Eugenia Bauwens. Hoek. Geboorten. 9. Janna, d. van Jozias de Kraker en Aagtje van der Peyl. 15. Corneli3 Jacobus, z. van Ja cobus van Drongelen en Janna Cornelia de Bree. Suzanna, d. van Cornelis Jacobus Pladdet en Maria de Braai. 24. Helena Metje, d. van Jacobus Hamelink en Catharina Pladdet. 26. Willem Geerard, z. van Leendert Riemens en Willemina Dieleman. 30. Jan, z. van Cornelis Jacobus Roose en Janna Herre- bout. Overlijden. 4. Jozias de Kraker, 7 w., z. van Petrus en Janneke de Graaf. 10. Anna Riemens, 66 j., echtg. van Gijsbrecht Heinsdijk. 12. Pieternella Dieleman, 8 m., d. van Martinus en Sara Maria Meertens. 14. Anthonina Buyze, 52 j., echtg. van Abraham de Blaaij. 18. Jacob Michielsen, 56 j., echtg. van Fran£oise Donze. 20. Cor nelia Donze, 48 j., echtg. vaü Francois Dieleman. 26. Tanneke Klouwers, 67 j., wed. van Benjamin Pladdet. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 23. Jacobus Florimond de Smet (van St. Nicolaas, België), 26 j., jm. en Coleta Blondina Hermans, 27 j., jd. Geboorten. 21. Leo Petrus, z. van Petrus Leopold Depoorter en Elisa Maria Bonne. 24. René Petrus Corne lius Antonius, z. van Petrus Camile de Vliegher en Josephina Maria Scholter. 26. Coralia Eulalia en Philomena Maria, dochters van Jacobus Franciscus van der Goore en Maria Louisa de Vos. Paulina Stephanie Maria, d. van Alphon sus Bernard Bernaert en Maria Catha rina Reijssen. 27. Anna Tannetje, d. van Job van Keulen en Elizabeth Jerina Meijler. 28. Arthur Eduardus, z. van Alphonsius van Mossevelde en Carolina Vleijminck. Henricus Aloysius, z. van Petrus Augustinus van Vooren en Ber- tina Goossens. 29. Augustinus Fran ciscus, z. van Aloysius van Laere en Prudence van Goeije. 30. Petrus Arthur, z. van Charles Hillaert en Josephina Ludovica Maria de Cock. Overlijden. 28. Anna Philomena Pau lina Kips, 23 j., d. van Hippolyte Isidoor en Juliana Albina Matthijs. 30. Emile Alphonse Sturtewagen, 18 d., z. van Leonard Eduard en Alberta Clementina van Hove. Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 31. Dominicus Lecluse (van Wachtebeke), 26 j., jm. en Leonia Maria van Pottel- berghe, 28 j., jd. Geboorten. 23. Ciriel, z. van Rochus van Overloop en Clemence Naessens. 31. Irena Maria, d. van Augustus de Jaeger en Eugenia Maria Michiels. Overlijden. 24. Leonce Auguste van Goethem, 1 j., z. van Franciscus Ed- mondus en Natalia Bracke. AXEL, 2 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 7,40 k f 7,60 Rogge 6,90 k f 7,20 Wintergerst f 9,— k J 9,25 Zomergerst 0,a 0,Haver f 5,75 a f 7,Erwten 9,50 f 10,Paardenboonen f 0,k f 0, Duivenboonen 0,0,Witte- boonen f 0,— k f 0,Bruineboouen f ii f 0,Boekweit f 0,a 0,Lijnzaad 13,50 k 15,50 Aard appels f 0,— a f 0,— Koolzaad per zak van 106 liters Mevrouw Hooivork, in t dorpspost kantoor komendeIs er iets voor mij? BrievengaarderIk zie niets. Mevrouw HooivorkIk verwacht 'n brief van tante Spring, die me nog schrijven moe:, wanneer ze kwam Brievengaarder tot zijn vrouw: Heb jij soms een briefkaart gez '-u vau mevrouw Hooivork's tante Spring? De vrouwJa. Die komt Donderdag aanstaande.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3