Puike Maïs jUt „jtotel Centraal" EEN WOONHUIS, Openbare Vrijwillige Verkooping leder kooper overtuige zich. Advertentiën. Yereeniging „Werkmansbelang" te Axel. san concurreerenden prijs. Axel. D. J. OGGEL. 5000 gulden. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 92 mijten Sparrenproppen en 37 Sparren wortels, eene groote partij gekapte Sparren, Hopstaken, Sparren- en andere Snoei, wegens uitscheiding van bedrijf. De goedkoopste en tevens de soliedste machines zijn, aan vaste prijzen, steeds voorhanden in KQLFKR's Naaimachinshandel, Stationstr., Axel. Gebruikte worden tegen hooge prijzen ingeruild. Reparatiën spoedig en billijk. Beleefd aanbevelend. Men meldt uit Hilversum Door te hard stoken sprong de kachel in de huiskamer van den heer Papét brandstoffen- en groentenhandelaar al daar. De vrouw des huizes, die alleen thuis was met 6 kinderen, die boven -sliepen, was juist even de kamer uit gegaan. Bij haar terugkomst stond het geheele vertrek vol rook, zij ijlde naar den zolder om de kinderen te redden, doch kon niet meer terug. Burenrdie de vlammen zagen uitslaan, zetten een ladder tegen het huis en redden vrouw en kinderen met moeite door het dak raam. De vlammen sloegen weldra het huis uit en werden door den hevigen wind aangewakkerd. Men trachtte met twee slangen op de waterleiding het vuur te blusschen, doch tevergeefs. Het geheele huis, benevens het aangrenzende, dat onbe woond was, brandde uit. Verzekering dekt de schade. (N. d. D.) Woensdagnacht brandde de rogge en pelmolen De Roode Leeuw van den heer Friso te Harlingen totaal af. Ver zekering dekt de schade. Hbl Ongelukken. Een bewoner van de Laurierstraat te Amsterdam is te water geraakt en eenigen tijd daarna levenloos opgehaald. Te Kloetinge is een 18- jarige landbouwerszoon van den zolder gevallen, waardoor hij op een steenen i vloer terecht kwam en een schedelbreuk kreeg de toestand van den ongelukkige is zeer zorgelijk. Te Hellendoorn is *de landbouwer J. van Langen van den ^zolder gevallen. De ongelukkige werd dood opgenomen. Op de tramlijn "'HoogstratenAntwerpen is dicht bij Schilde een 37-jarig man in eene bocht onder de tram geraakt en geheel ver- v morzeld. De machinist kon niet tijdig 8 stoppen. De verongelukte leed aan toevallen. In de Pyreneeën komen nog veel wolven, voor. De wolven houden ver- 1 blijf diep in de bergwouden en menschen aanvallen doen zij zelden. Maar nu er sneeuw gevallen is, en de wolven geen voedsel meer kunnen krijgen op de bergen, komen zij bij troepen naar 'beneden en komen de dorpen binnen. De hongerige dieren staan voor niets meer. De boeren moeten heele ge vechten leveren om have en leven tegen de wolven te beveiligen. Een arme drommel in een dorpje in de provincie Huesca, aan den voet der Pyreneeën, vluchtte voor een troep wolven de kerk binnen, maar de wolven achterhaalden hem en doodden hem in de kerk. Bij Ferrol stak een vrouw een beek over. De brug was een ruwe boomstam van oever tot oever. De vrouw had een kind bij zich van 4 jaar en een grooten zak. Eerst droeg zij het kind over de beek en toen zij terug was aan den anderen oever om den zak te halen sprong een wolf te voorschijn, die het kind voor de oogen der moeder verslond. Te Eimsbüttel, bij Hamburg, kreeg dezer dagen, een als zeer weldadig bekend staande dame bezoek van een armoedig gekleede vrouw, die haar schreiende vertelde, dat haar man ge storven was, en zy en haar kinderen nu in bitteren nood verkeerden. De dame beloofde hulp en ging een poosje latèr met een vriendin naar de woning dër vrouw. In een kist lag daar de doode met blauw gelaat. Vier kihderen stonden er ontdaan naast. De vrouw kreeg 15 mark voor de begrafenis en 50 mark voor te voor zien in de eerste behoeftenvoorts werd haar toegezegd, dat er verder voor haar gezorgd zou worden. Twee uur later miste de weldadige dame haar handtaschje, dat zij in de armoedige woning had laten liggen. Zij ging er heen, trad zachtjes de woning binnen en - kon toen aanvankelijk haar eigen oogen haast niet gelooven. Het was daar een ©n al vreugde. De „doode" nog met blauwe gelaatskleur, zatvroolijk aan tafelhij had, zooals nu in het licht niet te zien was, zijn gezicht blauw geverfd. Er stonden eenige flesschen roode en witte wijn op tafel, verder was er warm vleesch, een groote hoeveelheid fijne ingelegde vruchten, enz. en elk kind had een wijnglas voor zich. De dame eischte verontwaardigd haar geld terughet grootste deel er van kon de doode" haar nog terug geven. Een bloedige vechtpartij. In het Handelsblad van Antwerpen van Maandagavond kwam een bericht voor, uit Brugge afkomstig, van een bloedige vechtpartij te Sint-Kruis, dicht bij Brugge. Wij laten het bericht hier volgen Dinsdagnacht verlieten drie lansiers de herberg Het Molentje te Sint Kruis. „Na een woordenwisseling met de burgers liepen zij weg. De anderen vervolgden hen, roepende„Loopt weg of wij slaan u dood." „Onder het loopen struikelde de sol daat Isidoor Biesman over een kassei. Daar werd hij erg gestompt en met messen gestoken. „Een steek isdoodelijk. De toestand van den gekwetste is hopeloos. Hij is in het soldatengasthuis opgenomen. „Twee jongelingen, De Jaegher, 19 jaar en De Blieck, 18 jaar, zijn aan gehouden. Dit is een treurig voorval, maar een zooals er, helaas, dag aan dag in de bladen vermeld staan. Op zichzelf is het dan ook zoo opmerkelijk niet. Maar ziehier, tot welk gruwelstuk dit straat gevecht te Sint-Kruis aanleiding heeft gegeven „Wij hebben" schrijft het Han delsblad van Antwerpen van Dinsdag melding gemaakt van een gevecht, door lansiers geleverd te Sint-Kruis, gevecht in 't welk een soldaat een doode- lijke steek werd toegebracht. „Zijne makkers hebben zich hierover bloedig gewroken. „Ten gevolge van het gerucht dat de gestokene, Biesman genaamd, aan zijne wonden gestorven was, zijn twee honderd lansiers te Sint-Kruis bijeen gekomen. „Daar hebben zij zich verzameld voor de herberg Het Molentje, waar het ge vecht van daags te voren begonnen was. Heel het huis werd geplunderd en vernield. Twee andere herbergen ondergingen een zelfde lot. Gelukkig waren de inwoners bijtijds kunnen vluchten." Wij vervolgen het verhaal der ge beurtenissen aan de hand van berichten van de Etoile Beloe, die iets vollediger zijn dan die van het Handelsblad. Het Molleke dan, is bewoond door zekeren Hostin. Van drie kanten kwamen de lansiers het huis binnen en zij eischten, dat de waardin den naam van den moordenaar noemen zou. De waardin kon echter geen inlichtingen geven, en daarop draaiden de huzaren het licht uit en begonnen in de herberg alles kort en klein te slaan. Zij trokken hun sabel en gingen aan 't houwen, de ruiten, de kozijnen, het buffet, de bier tonnen, 't werd alles tot scherven en splinters gehakt. En toen er niets meer te behouwen viel trok het gezel schap naar boven. Daar sliepen elf kinderen. Moeder de vrouw kreeg ver lof zich met haar kroost in veiligheid te brengen, en dat was maar goed ook, want de lansiers gingen het huis af breken. Vele handen maken licht werk. In een oogwenk was het dak verwijderd, en toen de lansiers deze karwei volbracht hadden, wierpen zij den inhoud van de kachel over den wrakhoop. Toen trok de troep verder en zoo was het mogelijk, het begin van brand te blusschen dat in de afbraak dreigde te ontstaan. De lansiers trokken de stad in, naar de Vischmarkt, waar de danshuizen zijn. Daar zou het lieve leven van voren aan beginnen, maar het ging minder vlot dan met de herberg van Hostin. De politie was komen opzetten, en weldra was een gevecht met de blanke sabel gaande tusschen politie en lansiers. Een der politieagenten is zwaar gewond aan het hoofd door een sabelhouw, en een lansier eveneens. Pas toen de infanterie op het terrein kwam en de lansiers zagen, dat zij overmeesterd zouden worden, sloegen zij op de vlucht. Er zijn eenige muiters in hechtenis genomen en van verschei den anderen heeft men de petten ge vonden. Alles heeft zich afgespeeld vóór 's avonds 10 uur. De lansiers waren op tijd weer in hun kazerne terug. V Op Dinsdag 29 Januari a. s., hopen ten onzen huize onze Groot-, Behuwd- en Overgrootouders ABRAHAM VAN IJK EN TANNEKE RIEMENS, hun 55-jarig Huwelijksfeest te her denken. A. J. DE JONGE. J. S. DE JONGE—Massielje. Middelburg, 21 Jan. '07. Van af 20 Februari a. s. zal het kantoor van Mr. P. DIELEMAN te TER NEUZEN op nader te adverteeren plaats iederen Woensdag van 9—1'/2 uur geopend zijn. Zij, die LID wenschen te worden van bovengenoemde vereeniging, wor den verzocht zich vóór 2 Februari, bij een der ondergeteekenden aan te melden. Het Bestuur, C. P. MINJON, VoorziUe-. M. LOOF, Secr.-Penningm. F. DIELEMAN, F. v. TATENHOVE, P. KOOLE, A. v. MEURS, A. E. C. KRUIJSSE. Wegers. Bij den ondergeteekende is gisteren 24 Jan., uitgetrokken op No. 8449, de prijs van De Notarissen P. Dregmans te Axel en L. J. van der Moer te Ter Neuzen, zullen krachtens art. 1223, 1255 B. W. in het Hotel du commerce bij Joz. Michielsen op het marktplein te Ter Neuzen, op Maandag den 28 Janu ari 1907, des namiddags ten 3 ure, verkoopen met daarbij behoorende stalling, staande op en bij het marktplein te Ter Neuzen, kadastraal aldaar bekend in sectie C nummers 1409 en 2932 samen groot 2 aren 26 centiaren. Bewoond door dhr. Chr. F. KEERSE- MAKER. Aanvaarden en betaling koopsom 1 Mei 1907. Axel. J. K. VINK, Debitant. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal op Woensdag den 30 Januari 1907, verkoopen, ten verzoeke van et. Mevrouw Douairière SEYDLITZ te Brussel des voormiddags 9 ure, geplaatst op den gekeerden Spar renbosch, nabij het Jagertje, ge meente Graauw, alwaar te verga deren. en "13. Mevrouw Douairière Jhr. R. KERVIJN te Brussel, des na middags 1 ure, alles in hare bosschen achter de hof stede van J. F. Buijsrogge teClinge (Zeegat) alwaar te vergaderen. De Notarissen P. Dregmans te Axel, en L. J. van der Moer te Ter Neuzen, zullen, ten verzoeke van JOHANNES DE METTE, wagen- en rijtuigmaker te Zuiddorpe, in nagemeld perceel, op Donderdag 31 Januari 1907, des namiddags ten 2 ure, verkoopen WAGEN MAKERS-WERK PLAATS, verdere GEBOUWEN, ERF en TUIN, alles in de kom der gemeente Zuiddorpe, kadastraal aldaar be kend in sectie B nummers 731 en 1385, te samen groot 14 anêpi.78 centiaren eigen grond of 99 rcieaen. Geschikt voor alle andere bedrijven. Aanvaarden 15 April 1907. Betaaldag idem.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3