KEN WOONHUIS, Leden van de ai „HEL" UJ. wollen DOEKEN en BONTEN Openbare Vrijwillige Verknoping Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Veel Heil en Zegen Yorkshire beer, Aan verminderde prijzen OPGERUIMD. Axel. F. G. TATENBOVE. lste en 2de Re velaar- en witbloem Zaailijnzaad en ook Tonnezaailijnzaad, Ledenvergadering wegens uitscheiding van bedrijf. mans, beiden van Axé! en die ten doel had plannen tê bespreken om zooveel mogelijk ongelukken te voorkomen, zooals onlangs met den koetsier v. d. Wège eri feeds vroeger gebeurde langs het kanaal Terneuzen-Gent. Staande de vergadering wérd mede: gedeeld, dat reeds door den heer G. v. d. Peijl van Terneuzen den adres aan den Minister van Waterstaat was ver zonden, waarin verzocht "werd langs dé kanaalboorden eene voorziening te maken, waardoor dergelijkenhgëlukken worden voorkomen. Na eenige discussies over de wijze hoe men het best to't zijn doel zou komen, werd goedgevonden, daj, de heeren Van Dixhoorn, Dregmans en Van der Peijl een adres zullen samen- stellbn, waarin den Minister van Water staat wordt verzocht op het Neder- landsch gedeelte van het kanaal Ter Neuzen-Gent en het zijkanaal naar Axel langs,de kanaalboorden aan den ry weg eene voorziening aan te brengen. Dit adres zal op verschillende plaat sen ter teekening worden gelegd. L 7— Bij Kon. besluit is herbenoemd tot burgemeester van de gemeente Hoek de heer A. Wolfert, aldaar. In de week van 26 December 1906 tot en met 1 Januari 1907 kwamen in de prpvincie Zeeland 15 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. te Oud-Vosseméer 1 van typhus en febris lyphoideate Cadsand 1, Middelburg 3, Rilland-Bath 1 en Vlissingen 1 van roodvonkte Aardenburg 1, Goes 2, Hulst 1, Sluis 2 en Wolphaartsdijk 1 geval van dyphtheritis. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag tt Januari 1907. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/i ore Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T, Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. E. H. Broekstra. Nam. 2 ure Ds. E. H. Broekstra. Kerk B. Voorm. 9-ure Ds. R. v. d. Kamp. Nam, 2 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskerk. i, Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 4 Januari 1907. P. J. P., 18 jaar, metselaar te Hulst is wegens mishandeling veroord'eeld tot 2 maanden gevangenisstraf. P. Ph. v. G., 19 jaar, arbeider te Hulst is wegens diefstal veroordeeld tot f10, boete subs. 10 dagen gevangenisstraf. Ter griffie der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg is door W. F. v. D., oud 55 jaar, landbouwer te Ter Neuzen hooger beroep aangeteekend tegen het door voornoemde Rechtbank van den 21 December 1906 ten zijnen laste gewezen vonnis waarbij hij ter zake van bedriegelijke bankbreuk werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf. De heer officier van J ustitie teekende tegen voornoemd vonnis mede hooger beroep aan. Woensdag werd door een vrouw op den Nieuwendijk te Vlissingen' een portefeuille gevonden, inhoudende een bedrag aan bankpapier, ter waarde van "f860. Onmiddellijk begaf zij zich naar het politiebureau om daarvan kennis te geven. Zij trof daar den man aan die het als verloren had aangegeven. Deze, die het voor een kantoor ter bezorging had ontvangen, zegde haar als belooning f 2.50 toe. M. CL - Het rieten met pannen belegde dak van f de boerderij van W. Davids, gelegen aan den Broêkerjaagwêg, onder de gemeente Broek in V^aterland, is door den storm opgelicht en ver volgens alverwege van het huis afgeschoven. Een jongmensch.te Amsterdam een van die bekende grootsteedsche typen, ,die> altijd gentlemanlike gekleed, geweldig meneer willen spelep zonder een sou inkomen zoo'n jongmensch dan, kreeg dfezer dagen een onbedwiiig- baren lust om toch ook eens in een auto te rijden. 't Was net een mooie middag. Daar moest wat op gevonden worden, en d'r werd wat op gevonden De automobiel-lusteling stapte naar de bekende zaak van den heer Jan Mulder, in de Van Ostadestraat, ver kocht daar het praatje, dat de familie Van Loo'n, op weg naar Amsterdam, met een defecte automobiel bij Sloterdijk stond, en réquïrêerde eëtf flinke auto met twee («iel) chauffeurs-, om de familie en het weigerachtige voertuig naar stad te brengen. Van Loon is hier een welklinkende naam. De heer Mulder springt er aan stonds voor in de houding, deelt zijn orders uit, laat materiaal en touwen meênemen en tien minuten later tuf-tuft de „deftige klant" naar Sloterdijk De kerel zwelgt van genotfijn, vind-ie't: goddelijk, heerlijk! Jonge, wat loopt zoo'n ding In Sloterdijk natuurlijk geen defecte auto. Zal intusschen hersteld zijn. Dan maar naaf het Victoria-hötel, waar de familie logeertVooruit gaat het weer in vliegende vaart. Bij het Victoria hötel vliegt 't jongmensch dade lijk naar binnen, praat heel vertrouwe lijk met den groom, doet, of 'tin orde is, en stuurt de chauffeurs met hun auto naar huis. De rekening, meteen dikke fooi er op, kan volgen Dat toertje was den banjer zóó be vallen, dat hij er meer van moest hebben en liefst dadelijk. Daarom werd, met hetzelfde praatje, opnieuw aangeklopt, nu bij den heer Leonard Lang, m&ar deze had geen auto thuis. Toen naar een andere zaak, die we om begrijpelijke redenen zooals straks zal blyken niet nader zullen aanduiden. Hier lukte de manoeuvre weer en andermaal autode 't kereltje naar Sloter dijk. Defecte automobiel weer weg, Dan maar terug naar stal, de hötel-mop durfde hij blijkbaar niet weer uithalen. Maar die terugkeer heeft 'm opgebroken. De heer Mulder had n. 1., toen zijn mannetjes onverrichterzake terugkwa men, lont geroken, het Victoria-hötel opgescheld en daarna de andere automobielzaken gewaarschuwd. De tweede „vérhuurder"~verkreeg daarbij van de familie Van Loon nog de zeker heid, dat er'geen tamilie per auto uit was, noch in het Victoria-hötel logeerde. Toen een poos later de auto thuis kwam en 't heertje zijn praatje van reeds hersteld defect wou gaan maken, stond het potje reeds voor hem gebakken. Ze de woedende chauffeurs inbe grepen ze hebben den „toerist" op z'n Amsterdamsch „afgetuigd" van bo ven tot onder. Het pak slaag was van dien aard, dat de huid van „meneer" op de meeste plaatsen van kleur is verschoten Maarhij hèètt getuft Spoorioegougeluklcen. Het spoorweg ongeluk bij het station Terra Cotta, op den Baltimore-en-Ohio-spoorweg, Zon dag, is vreeselijk geweest. 53 menschen zijn omgekomen en ongeveer evenveel" gewond. Een trein stond aan het station op vertrekken. De wagens waren vol, tot zelfs in de gangpaden. Een leege trein reed toen met een 60 K.M. vaart den stilstaanden trein achterop. Het in brand raken van de vernielde wagens verergerde den toestand. Tot overmaat van ramp kwam nog een goederen wagen van een hellende zijlijn op de wrakhoopen inrijden, vele gewonden verpletterende. Over de ontzettende raiup bij Otters berg (Pruisen) wordt nog gemeld 's Nachts te 125/4 uur reed de sneltrein Hamburg—Bremen met volle krachtin een eveneens van Hamburg komenden veetrein. De goederentrein rangeerde om; den weg vrij te maken voor den volgenden sneltrein. Maar deze, die te Qttersberg niet stilhoudt, reed plotseling met volle vaart den goederentrein in de flank. In één enkel oogenblik vorm de» locomotieven, tenders, personen qn. goe4erenwagens een grooten hoop, die in brand vloog, zoodat de geheele postwagen verbrandde. Twee postbe ambten werden gedood, alle anderen gekwetst. Als door een wonder bleven ae passagiers gespaard, ofschoon de slaapwagen le en 2e klasse ineen werd gedeukt. De onderdeden van beide locomotieven zijn niet meer te onder scheiden. Het tooneel van de ramp bood een wanhopigen aanblik. Daar lagen tusschen de verbrijzelde deelen van wagens, kromgetrokken spoor staven, verbogen assen, 70 tot 80 stuks runderen, gedeeltelijk uiteengerukt. De machinist, die zwaar gewond werd, had vermoedelijk door den mist het sein niet gezien en daardoor de ramp veroorzaakt. Het spoorwegongeluk brengt voorde handelskringen, voornamelijk voor de banken, groote stoornissen in de zaken teweeg. De waarde der verloren gegane handelspapieren wordt geraamd op 15 tot 20 millioen - mark. Daar echter alle effecten vernietigd zijn, wonden deze door nieuwe vervangen, zoodat van directe schade geen sprake behoeft te zijn. In een drukke straat van een der voorsteden van Lissabon is een drama afgespeeld, dat lqtrendig herinnert aan de romantische geschiedenis van Car men, de „Cigarera" van Sevilla. Een soldaat, José was zijn naam, was dol op het driejarige dochtertje van nienschen, bij wie hij veel aan huis kwam altijd nam hij lekkers voor haar mee. Het kind, Filomena, groeide óp tot een mooi meisje, en de genegenheid van den soldaat voor haar-werd lang zamerhand liefde. Toen het meisje veertien jaar was, vroeg José haar ten huwelijkFilomena gat hem evenwel te kennen, dat zij enkel als vriend van hem hield. Het zuidelijke bloed van José begon te koken, en hij zwoer, uooit te zullen dulden, dat Filomena een 'ahder trouwde. José bleef rondloopen met een dollen kop en enkele dagen later schoot hij op het meisje. De kogel ging Filoihena rakelings langs het hoofd. De soldaat werd aangehouden en ver oordeeld' tot drie jaar gevangenisstraf. Fjlomena had in een brief aan de réchters een goed woordje voor hem gèdaan. Dit gebeurde drie jaar geleden. Filomena is nu bijna achttien. Dezer dagen werd José uit de gevangenis ontslagen. Nog altijd had hij Filomena hartstochtelijk lief, andermaal vroeg hij haar ten huwelyk en weer liep hij een blauwtje. Maandagmorgen nu, toen Filomena ngar het kantoor ging, waar zij werk zaam is, werd zij in de straat door den soldaat opgewacht. Toen zij hem zag, sloeg de schrik haar al dadelijk om 't hart. „Hy wil me vermoorden", zei ze tegen haar vriendinnen. En inder daad, José haalde een revolver te voor schijn en loste twee schoten op het meisje. Zij viel neer, maar bleek niet gewond. José, in de meening, dat hij haar gedood had, knielde midden in de straat neer, laadde zijn revolver, nam den loop in den mond en schoot zich vastberaden dood. zy een ieder toegewenscht door r J. SCHEELE, Axel-Markt. Huurkoetsier De Heer en Mevrouw BOM- MEERBTJRG SNARENBERG bedanken hierbij hartelijk voor de ont vangen gelukwenschen en bieden weder- keerig hunne beste wenschen voor 1907 aan. Met wederkeerige heilwen- schen betuig ik mijnen harte lijke» dank voor de vele blijken van belangstelling den 1 Januari onder vonden. VAN DISHOECK. Met wederkeerigen geluk- wensch, mijn dank voor de belangstelling op 1 Januari. S. L. VAN DISHOECK, Wed. A. v. O. Kruijsse. Axel, 3/1 1907. De Heer en Mevrouw ITT- MANNMASSEE bedanken, met wederkeerige gelukwenschen, voor de belangstelling op 1 Jan. ontvangen. Gestationeerd bij J. DE KRAKER Cz. Axel (Kapelle) één rechtstreeks uit Engeland ingevoerden beschikbaar a een gulden per dek king h contant. W. DIELEMAN Pz., Serr. ajd. ^AxeC' worden alle voorradige te bekomen bij M. VERBRUGGE, Ter Neuzen. A. DE RUIJTER, Axel. van de Kolenvereeniging „DE HER LEVING" bij W. Dieleman Wz., op 8 Januari, des avonds ten half zes uur. Tijdens die vergadering is de herberg voor het publiek gesloten. HET BESTUUR. De Notaris P- Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JOHANNES DE METTE, wagen- en rijtuigmaker te Zuiddorpe, in nagemeld perceel, op Donderdag 31 Januari 1907, des namiddags .ten 2 ure, verkoopen WAGEN MA KERS- WERK PLAATS verdere GEBOUWEN, ERF en TUIN, alles in de kom der gemeente Zuiddorpe, kadastraal aldaar be kend in sectic B nummers 731 en 1385, te samen groot 14 aren 78 centiaren eigen grond of 99 roeden. Geschikt voor alle andere bedrijven. Aanvaarden 15 April 1907. Betaaldag idem.

Axelsche Courant | 1907 | | pagina 3