T BANKETBAKKERIJ. Heerlijke Hollandsche Speculatie. Burgerlijke Stand. Marktberichte)]. Advertentiën. Taartjes en Qebakjes. H. J. DE JONGE. Met de a. s. Feestdagen beveel ik u in liet bijzonder mijne ten zeerste aan, welk ik in verschillende prijzen voorradig heb. JOZ. DE FE1JTER Pz. AXEL, December 1900. ontzettende tooneelen voor. Een vader, die naar bet kerkhof was om een zijner kinderen te begraven, vindt bij zijn thuiskomst een tweede kind overleden. In een huisgezin liggen drie kinderen ziek op een oogenblik, dat nog een kleintje ter wereld komt. Gelukkig kan men op eenige voor uitgang wijzen. Het ruwe weer is in dezen ook van invloed geweest. Laten we hopen, dat met gunstiger weer onze gemeente weer van deze ramp wordt verlost. Te Amsterdam heeft Zondagavond een man in beschonken toestand en in tegenwoordigheid van zijn 7-jarig kind, zijn vrouw na haar met een knipmes eenige wonden te hebben toegebracht, door de ruiten van het venster der lste verdieping op straat geworpen. De vrouw is met gebroken been naar het gasthuis de man naar Bet politie bureau gebracht. Het echtpaar had oneenigheid gekregen, omdat de man, die in Daitschland werkzaam was ge weest, geen geld voor de huishouding zou hebben overgehouden. Hit Zalt-Bommel wordt aan de '«-//. Ct. geschreven: Donderdagavond werd tegen half- twaalf aan de r.- k. pastorie een brief nit de bus gehaald, waarvan de inhoud verre van aangenaam was. Er werd nl. in bericht, dat een daklooze onder komen verzocht en in afwachting zich voorloopig maar in het patronaat had neergelegd. De beide bedienden, die* reeds ter ruste waren gegaan, werden opgeklopt en nu toog men de straat op en daar bleek, dat in het belendende gebouw werkelijk het licht was ontstoken. 'tls begrijpelijk, dat met zekeren angst het gebouw werd genaderd, doch toen het op binnentreden aankwam, werd 't toch beter geoordeeld hulp van politie in te roepenimmers men kon niet weten met wat voor onverlaat men te doen kon hebben. Daar verschijnen weldra twee politie-agenten en als mannen van het vak stapten zij onbe schroomd het gebouw binnen. „Daar ligt ie", klinkt het eensklaps en met een flinken greep wordt de brutale indringer in den nek gegrepen en nu vertoont zich voor hun oogen een flinke haas. 'tls te begrijpen, dat zoo'n daklooze éen goed plaatsje werd ingeruimd. Een felle brand is Zaterdagnacht ongeveer 2 uur uitgebroken in het per ceel der firma F. J. Schoemaker en Zonen aan de Oude Vischmarkt te Zwolle, waarin zich bevinden één der meubelmagazijnen benevens de werk plaats van genoemde firma. Hoog sloe gen de vlammen, door de droge hout waren, uit dak en ramen, zoodat er aanvankelijk groot gevaar dreigde voor de belendende perceelen, die echter door krachtig optreden der brandweer werden behouden. Intusschen brandde het meubelmagazijn zoo goed als geheel uit. Een groot aantal voorwerpen en meubels ligt onder de ruïne bedolven. Huis en inventaris waren verzekerd. Er zijn maatregelen genomen, dat al de werklieden der firma weer aan den arbeid konden gaan. De Amsterdamsche correspondent van de D. Ct. seint o. m. Zondagmiddag half vijf ontstond een fel uitslaande brand in den suikerbak kerswinkel van J. H. Thie, te Amster dam. De vlammen grepen snel om zich heen, zoodat weldra het geheele perceel in lichtelaaie stond. Het geheele huis, met inboedels en al brandde uit. Ooi- zaak was het omvallen van een petro leumlamp. De winkelier is verzekerd voor f500. De bewoners der boven woning, een kleermaker en een siga renmaker, zijn waarschijnlijk niet ver zekerd. Van het huis bleef niets over dan de muren. Ook de aangrenzende huizen beliepen aanzienlijke brand- en waterschade. Uit Tilburg meldt men Terzelfder plaatse Groot Oerl; waar enkele weken geleden de doodslag op v. d. V. heeft plaats gehad, is Zondagavond ongeveer acht uur weder om een gruwelijke mishandeling ge schied. Onmiddellijk nadat de politie van de verwonding was in kennis ge steld, begaf zij zich naar de aangewezen plaats en vond daar C. P., die niet in staat was eenige aanwyzing te doen; slechts de naam van zijn aanvaller, W, kon hij nog stamelen. Op een kruiwagen werd de verwonde naar het politiebureau vervoerd, waar een ge neesheer vaststelde, die hem 4 steken op het' hoofd en in den rug waren toegebracht, waarvan één de longen ernstig had gekwetst. De verwonde, wiens toestand levensgevaarlijk is, werd daarna per brancard naar het gasthuis gebracht. De dader J. W. is door de politie gearresteerd. Hij is dezelfde, die ge tuige was van den bovenvermelden doodslag. - In het justitiepaleis te Charleroi heeft men ontdekt dat een klerk van het parket, zekere B., belast met het houden der registers van de uitgespro ken gevangenisstraffen en 't verzenden der mandaten van opsluiting, knevelarij heeft gepleegd en zich liet omkoopen. Men heeft n.l. ontdekt dat B., tegen klinkende munt, den veroordeelden uitstel van drie maanden verleende. Eens de zaak uitgesteld, teekende hij in de registers aan dat de veroor deelden naar Amerika waren vertrok ken, of zelfs dat zij hun schuld aan 't gerecht hadden voldaan. Natuurlijk moest dat eens qpn einde nemen. Een klacht aan het parket deed lont ruiken. Een burger van Chatelineau schreef aan den procureur des konings dat een buurman, die sedert lang veroordeeld was, de opgelegde straf nog niet had ondergaan, en zich zelfs beroemde nooit in de gevangenis te zullen komen. Het daarna ingesteld onderzoek bracht de zaak aan het licht. B. was eenige dagen geleden met het burgerkruis gedecoreerd, voor goede en trouwe diensten. Door onvoorzichtigheid bij 'tge bruiken van petroleum bij het aanmaken van de kachel is ie Mortsel weer een ernstig ongeluk gebeurd. De vlam sloeg uit de kachel en in een oogwenk was de man, die de kachel aanmaakte, door vlammen omringd. De vrouw, die een kind op den arm had, snelde toe en wilde de vlammende kleederen van haar man uitdooven, maar haar kleederen vatten nu ook vuur en toen raakten ook die van haar kind in brand. Hartverscheurend waren de kreten van moeder, vader en kind. Van alle kanten snelde er hulp toe en men slaagde er ten slotte toch in de bran dende kleeren uit te dooven. De slachtoffers hadden verschrikkelijke wonden bekomen. Het ergst van al gesteld was het kind. Een paar uren na de ramp had het reeds opgehouden te leven. De man is eveneens erg verbrand, vooral aan den onderbuik. De ongelukkige moeder, die nog niet weet dat haar kind dood is, en wanhopig is over de onzekerheid, is minder gevaarlijk. Scheepsongevallen by Antwerpen. Tijdens het hoogwater van Woens dagavond 10 uren, hebben zich, naar het Hand. v. Antvo. meedeelt, verschil lende ongevallen voorgedaan, waarbij aan een aantal schepen heel wat averij werd veroorzaakt, gelukkig zonder dat er persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. De Duitsche stoomboot Gretchen Bohlen, der Woermannlijn, die uit de haven vertrok naar Oost-Afrika, kwam achter den hoek in botsing, bakboord boeg tegen bakboordzij, met de Duitsche stoomboot Cornet, aankomende van Hel- singor met een lading hout, die opvoer om in het dok te gaan. De Gretchen Bohlen kreeg een gat in den boeg en na een oogenblik op de plaat te hebben vastgezeten, kwam het schip weer vlot en ligt nu op de reede van Austruweel ten anker met de voor- piek vol water. De stoomboot Cornet dreef toen waar schijnlijk door den feilen wind voortge dreven, met 't achterschip vóór den boeg van de op anker liggende Zweed- sche stoomboot Nord. De schroef van de Cornet nam het anker op van de Nord en verwarde zich geheel in de ketting. De Nord, reeds beschadigd aan bakboord, van haar anker gelieht, dreef toen verder met de Cornet naai de stad op. Op dit oogenblik kwam de Belgische stoomboot Rupel uit het nieuwe dok, opa te vertrekken, maar zij kwam niet ver. De stoomboot Nord kwam er mee in botsing en de Rupel liep zoodanige averij aan verschansing en achterschip op, dat de boot oogenblikkelijk het dok weer invoer, om onderzocht te worden en te repareeren. Daarna is de Nord nog eens met de schroef tegen het hoofd van het nieuwe dok geloopen, waardoor de schroef ge deeltelijk werd verbrijzeld. Een oogenblik liep de Amerikaansche stoomboot Kroonland groot gevaar. Het scheen of de beide ontredderde schepen er recht op aan liepen doch zij konden in tijds nog afwijken en enkel de lichter Acolus, die langszij lag, werd beschadigd. Sleepbooten kwamen ter plaatse ge sneld en he+rben de twee stoombooten op sleeptouw genomen. De averij aan de Cornet en Nord is nogal groot. Een knaap van Chistel, in West- Vlaand eren. had een mecanieken spoor trein gekregen, werkende bij middel van een spirituslampke. Het ding was zoo goed nagemaakt, dat het machien, juist gelijk dit met een gewone locomotief het geval kan zijn, ontplofte, de vlam meedeelde aan gordijnen en meubelen, het huis af brandde en de pompiers van Oostende moesten geroepen worden, om te voor komen dat de brand naar andere huizen oversloeg. Hv. Antvo.) Van 115 December 1906. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 13. Dingenis Visser (van Terneuzen), 29 j., jm. en Aagtje Riemens 32 j., jd. Geboorten. 2. Johannes, z. van Mé- chiel de Visser en Cornelia van de Wege. 3. Gerardina Levina, d. van Gerard Frederik van Tatenhove en Adriana Elizabeth Bosschaart. 4. Jo hannes Daniël, z. van Christiaan Dey en Elisabeth Levina Wolfert. 8. Pieter- nella, d. van Pieter Dieleman en Neeltje van Langevelde. Jan Abraham, z. van Johannes Christiaan Vink en Tanneke Cornelia van Vessem. 9. Josephus, z. van Leopoldus de Schepper enPrudentia Barbara van den Broeke. 10. Jan Christiaan, z. van Christiaan Ollebek en Cornelia Jansen van Rosendaal. Overlijden. 5. Marinus Pjefer Kiel, 38 j., echtg. van Debora Anna Cornelia Jansen van Rosendaal. 9. Hendrik Kot- vis, 3 j., z. van David en Maria de Kraker. 12. Janna van Dixhoorn, 75 j., echtg. van Jan van Wijck. AXEL, 15 Dec. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 7,50 a f- 7,75 Rogge 6,75 k 7,20 Wintergerst f 8,75 k f 9, Zomergerst 7,75 8.40 Haver ƒ6,a 7,Erwten 9,90 k ƒ10,10 Paardenboonen f 0,k f 0, Duivenboonen 0,k f 0,Witte- boonen 0,a f 0,Bruinéboouen a 0,Boekweit f 0,— k 0,— Lijnzaad 12,50 a ƒ13,25 Aard appels f 2,50 0,Koolzaad per zak van 106 liters HULST, 17 Dec. Ter Graanmarkt van lieden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,25 Rogge f 7,Win tergerst f 9,Zomergerst 8,50, Haver 6,50, Erwten 10,Paardenboonen 8,50, Duivenboonen f 9,Witte- boonen f 14,50, Bruineboonen f 10,—, Boekweit 0,Lijnzaad ƒ0,Aard appels f 2,50, Koolzaad per zak van 106 liters f 0,Boter per kilo ƒ1,20 Eieren per 26 stuks ƒ1,40. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 39 stuks hoornvee, 35 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht: 19 stuks hoornvee, 21 varkens, 0 paarden en 0 schapen. Dagelijks verscli. Bitterkoekjes. Kokos-Kransen. Wellingtons. Schuitn-Kransen. Vaniltenootjes. Boter-Kransen. jViaccarons. Zonte Krakelingen. Thee-Banket. Zoete Krakelingen. Cetter-Banket. i 1 Zoute Bolletjes. Slangetjes. j Arnhemsche meisjes Straatsteentjes. J Boler-Janhagel. Boterkoekjes. Rnm-Koekjes. hollandia's. 1 hernhutters. Chocolade Battons. J enz., enz. VERDER: ALLE SOORTEN i-H- Minzaam aanbevelend, .A. anbevelend,

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3