T Dames-, Meisjes- en Kinderparapluies KALT. HALT. De Goedkoope "Winkel te Axel Stokvisch. Morgen St. Nicolaas. EENE RUIME KEUZE 10 O EVEN ONTVANGEN: zeer ATTENTIE s. V. p. is het beste adres voor uwe inkoopen te doen voor de St. Nicolaas. Ziet de groote keuze en billijke prijzen. Aanbevelend, I». J. MEIJER. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Dagelijks te bekomen Axel. Wed. A. DE SMIDT. eene groote partij Wilgen TRONKEN A. KOLEER, AXEL. Aanbevolen d., JOZ. DE FEIJTER. AXEL. N. B. Nog dagelijks ontvangen wij nieuwe artikelen. Dhr. Van Hoeve vraagt of de instruc tie van den bouwmeester al vastge steld is. De Voorz. antwoordt ontkennend. Dhr. Van Hoeve is van meening dat het dan toch wel tijd wordt. Nog vraagt de heer van Hoeve of er, wat bet bouwen van woningen be treft, met de buitenmenschen geen onderscheid kan worden gemaakt. Die menschen hebben b. v. wel eens 6 a 700 gulden maar geen 1000. Dhr. Lamaltre zegt dat hier ook rekening moet gehouden worden met de gezondheidscommissie. Dhr. Smies zegt dat er uitdrukkelijk vermeld staat dat B. en W. wijzigingen mogen maken, maar altijd verplicht zijn de gezondheidscommissie te hooren. V. Verzoekschrift van dhr. D. Koster e. a. alhier, om eene rioleering tot be hoorlijke afwatering van hunne erven. B. en W. stellen voor om afwijzen te beschikken, daar het onmogelijk is, die menschen daar ter wille te zijn. Er zitten er nog zooveel achter 't scherm die natuurlijk ook te voorschijn zouden komen, als we adressanten hun zin gaven. Dhr. Van Hoeve heeft den toestand daar zelf gezien en is van oordeel dat het rek,west niet onredelijk is, en dan nog ze vragen het niet uit zichzelf maar ze worden er door de gezondheidscom missie toe gedwongen. De Voorz.Maar die kunnen wel zooveel eischen. Dhr. Lamaitre en dhr. Van Fraaijen- hove meenen, dat de gemeente het zich niet aan" kan trekken. Dhr. Smies zegt er den vorigen keer ook al .tegen gestemd te hebben, omdat hij bang was, dat er meer zouden ko men en het is hem gebleken, dat zulks waar zou zijn, want verleden Zaterdag heeft hij een man gesproken, die even eens van de gezondheidscommissie be richt had ontvangen om zijn gierwater weg te ruimen. Dhr. Van HoeveBurgemeester en Wethouders hebben beloofd daar eens te zullen gaan kijken. Dhr. Lamaitre: Dat is al gebeurd. Dhr. Van Hoeve Natuurlijk moeten de belanghebbenden ook wat doen, en als die nu eens het grootste gedeelte bekostigden, en de gemeente ook een beetje. B. en W. stellen voor er niet aan te beginnen, want dan neemt hetgeen einde. Dhr. Dieleman vraagt of het niet op eene andere manier zou kunnen dan door rioleering. De Voorz. zegt: dat blijft hetzelfde als de gemeente het moet doen, komen er ook weer onkosten over. Dhr. Dieleman zegt wanneer die menschen gezamenlijk een grooten bak laten metselen en hem dan op tijd leegrijden, dan kan dat toch wel. De Voorz.Ja, de gemeente kan er niets aan doen. In stemming gebracht wordt het ver zoek met 8 tegen 1 stem (die van dhr. Van Hoeve van de hand gewezen VI. Benoemen President Algemeen Burgerl. Armbestuur. Wordt benoemd met 7 stemmen A. E. C. Kruijsse. Op L. Jansen van Rosendaal waren twee stemmen uitgebracht. VII. Als voreh, leden commissie van toezicht op de wegen an voetpaden. Dhr. Wolfert stelt voor, om dit weer evenals vroeger aan B. en W. op te dragen. Hiertoe wordt besloten met 5 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren Lamaitre, VanFraaijenhove, Van Hoeve, Wolfert en de Voorz. tegen de heeren Dieleman, F. Dekker, P. Dekker en Smies. VIII. Als voren, leden commissie tot wering van schoolverzuim. Worden met groote meerderheid van stemmen herkozen A. J. Claessens A. Esselbrugge, B. van Ruijven, M. L. van Vessem, Jac. Verijzer, A. E. C. Kruijssse Ph. J. van Dixhoorn en J. A. Dregmans. Hiermede was de agenda afgeloopen. Wordt nog in behandeling genomen een verzoek van de afd. „Axel"' der Maats. t. b. v. Landb'. en Veet. in Zee land om jaarlijks te mogen houden een paardenmarkt en wel op den Maandag vóór den tweeden Donderdag van de maand Januari. Dhr. Dieleman, secretaris dierafdee- ling zegt dat eerst deze aanvrage was ingediend bij Ged. Staten, doch dat dit lichaam hen verwees naar den Gemeen teraad. Dhr. Lamaitre vraagt of de bedoeling ook is om premies uit te reiken. Dhr. Dieleman: Voor het eerste jaar nog niet doch later, misschien wel. Dhr. Lamaitre verklaart steeds voor den vooruitgang te zijn, eu hoopt dat de Landbouwatdeeling in hare onder neming slagen mag, maar vindt het toch jammer dat er weer onkosten voor de gemeente aan verbonden zijn, voor wat betreft het plaatsen van palen op de markt, of is het plan om de paarden markt aan de brug te houden? Dhr. Dieleman Neen, op de markt. Dhr. LamaitreDan was het wen- schelijk om vaste palen te zetten, ten minste als de paardenmarkt kans van slagen heeft. Dhr. Van Hoeve gelooft dit wel daar reeds 150 paarden zijn aangegeven. In Oostburg is ook zoo'n markt aangesteld die van jaar tot jaar toeneemt. Z. h. s. wordt besloten tot het houden, der jaarlijksche paardenmarkt. Dhr. Lamaitre vraagt of dit besluit nu ook wel door Ged. Staten zal worden goedgekeurd, omdat het verzoek niet op de agenda staat. Dhr. Dieleman verzekert dat hij met enkele leden van Ged. gesproken heeft die hem verzekerden, dat het verzoek zoo spoedig mogelijk in behandeling zal worden genomen, en de beslissing reeds Donderdag in het Prov. Blad zal wor den opgenomen. Dhr. Wolfert vraagt of er ook nog iets ingekomen is omtrent eene beschik king van Ged. Staten op eene klacht van het raadslid De Feijter tegen het naar diens meening onwettig genomen raadsbesluit houdende intrekking der in behandeling zijnde verordening op de heffing der schoolgelden. De Voorz.Deze brief is eigenlijk aan B. en W. gericht, maar we zouden hem kunnen voorlezen. Ged. Staten geven hierin te kennen, dat bet gewenscht was, teneinde moei lijkheden te voorkomen, dat art. 19 van het reglement van orde zoodanig werd gewijzigd dat voorstellen schriftelijk moeten worden ingediend. Overigens is de overtreding van gemeld art. 19 niet in strijd met de wet, zoodat Ged. Staten geene termen vinden om tus- schenbeide te komen. De vergadering wordt hierna gesloten. Van 1630 November 1906. Axel. Huwelijks-aang. 30. Dingenis Visser (van Terneuzen), 29 j., jm. en Aagtje Riemens, 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22. Jacobus de Klerk, 31 j., weduwn. en Jacomina Wolfert, 26 j., jd. Jacobus van Cadsand, 24 j., jm. en Jacomina Sara de Putter, 20 j., jd. Geboorten. 18. Adriaan, z. van Pieter Dobbelaar en Jacoba Cornelia Stout- hamer. 19. Pieter, Egbert z. van Jaspert de FeijterenCatharinaSchieman. Jacomina, d. van Jan de Feijter en Johanna Maria van Hoeve. 23. Gom- mert, z. van Jan Lindenberg en Cat- harina van Rijn. 28. Jacomina, d. van Abraham Hamelink en Catharina de Visser. Jacobus Gerrit, z. van Pieter Cornelis van Bendegem en Helena Riekwel. Wilhelmina Maria, d. van Izaak Willem Almekinders en Anna Maria Mangold. Overlijden. 16. Wilhelmina Faas, 6 j., d. van Dirk en Wilhelmina Schieman. 22. Marinus van Driel, 8 m., z. van Pieter en Catharina van Hermon. puike droge en geweekte Minzaam aanbevelend, Te bevragen bij ADR. DE KOEIJER, te Zaamslag. Geen nuttiger en practischer ST. NICOLAAS-CADEAUj dan een prachtige Naaimachine. Onderricht in het borduren gratisin den Naaimachine-handel van N.B. Elke kooper krijgt een PRACHTIG SOUVENIR cadeau.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3