Landbouw. Gemengd Nieuws. Provinciale Staten van Zeeland. '8 Nachts tuBschen een en twee uur volgden nog meer schokken. De be weging van de aarde was van Zuid naar Noord. Men zou het als een zinnebeeld kun nen beschouwen van de ontzetting, die uit Denemarken voortschokte, over de eigen vlag die IJsland wil aannemen. RUSLAND. De Odessasche correspondent van de Standard beschryft de uiterst brutale wijze, waarop een vriend van hem, een koopman, is uitgeschud nabij Nikolajef. „Men moet al dankbaar zijn voor kleine weldaden in deze gevaarlijke tijden zei de man toen hij zijn verhaal begon. Hij wilde terug naar Odessa met de boot, die eiken nacht om 12 uur van Nikolajef vertrekt. Van de stad naar de haven is zoowat 3 K.M. langs een 's avonds zeer eenzamen weg, die aan gewapende straatroovers een goede kans biedt om hun slag te slaan. De man was gezeten in een victoria met twee paarden van een vriend, toen plotseling bij een spoorwegviaduct een gewapende schelm te voorschijn sprong en de teugels greep, terwijl twee anderen op den inzittende en den koetsier hun re volvers richtten. De koopman, gedach tig aan talrijke gevallen waar de revol ver by zulke overrompelingen ook wer kelijk gebruikt werd, stak onmiddellijk op het eerste bevel de handen op. Toen werd hem zijn gouden horloge met ketting afgenomen, benevens een das speld, twee ringen en ruim f2000 aan bankpapier. Toen kwam de „kleine weldaad." De aanvoerder van het drietal vroeg „Heb je een kaartje naar Odessa?" Het antwoord luiddeontkennend, waarop de schelm eenig zilvergeld uit zijn zak haalde en dit zijn slachtoffer aanbood met de woorden „Hier zyn twee roebels voor een kaartje tweede klasse naar Odessa en vijftig kopeken om je rijtuig morgenvroeg van de boot naar je huis te betalen. Het is goed voor je om de mindere gerieflijkheden van een tweede klasse-reis ook eens te leeren kennen, want jij en je soort zullen gauw derde klasse reizen, zooals je naasten van ons slag." Toen verdwenen de drie schurken gedruischloos in de struiken. Een bijvoegsel tot de Staats-courant (no. 264) bevat een staat van de ge vallen van besmettelijke veeziekten in Nederland, voorgekomen gedurende de maand October 1906. Daaraan ont- leenen wij de volgende opgave (de cyfers tusschen haakjes duiden het aan tal eigenaren aan, onder wier vee de ziekte voorkwam)mond en klauwzeer bij de herkauwende dieren en de var- »Zoo, waarlyk Het doet mij leed, wij konden het zoo goed aamen vinden, mijnheer Van Waren. Gaat u alzoo Rotterdam weer >0 neen, ik ga naar Amsterdam.» »Naar Amsterdam zooen zijn gelaat verkreeg weder den donkeren blos. »Alwaar ik mij denk te associëren. Met wien denkt u >Ach, als u mij dat zoo vraagt, dan weet ik het reeds, mijnheer Van Waren.» »Ja, met Stade, een goed Amsterdamsch handelshuis.» »Ik wensch u geluk, mijnheer Van Waren. Het moest wel zoo gaan, hoe kon ik nog moeite aanwenden.» »Maar mijn goede Bolck, begrijp dan toch dat diezelfde Stade, met al zijn gebreken, ook uitmuntendeeigenschappen bezit.» >Laat ons er niet meer over spreken, waartoe zou het leiden, 't Spijt mij, mijnheer Van Waren maar alleen voor u. Ik dacht toch dat ons laatst gesprek het is hetzelfde, ik heb myn plicht ge daan,» en Bolck verwijderde zich in een kwaden luim. Wordt vervolgd.) kens 0 (0), kwade droes en huidworm bij de eenhoevige dieren 13(9), schurft by de eenhoevige dieren en de schapen 182 (41), rotkreupel der schapen 81 (5), vlekziekte bij varkens 167 (95), tri chinen-ziekte bij varkens 0 (0), miltvuur bij alle vee 40 (36), hondsdolheid bij 10 honden. In de provincie Zeeland kwam ge durende de maand October l geval van besmettelijke veeziekte voor, en wel te Driewegen 1 geval van vlekziekte bij varkens. AXEL, 13 November 1906 Tot lid van den gemeenteraad van Neuzen is gekozen de heer R. Scheele Dz., anti-rev., met 479 van de 903 uit gebrachte geldige stemmenop den heer G. J. Balkenstein Sr., lib., waren er 423 uitgebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag had ter hoogte van Neuzen een aanvaring plaats tusschen een Engelsch en een Belgisch stoomschip, beide ko mende van Antwerpen, met het gevolg dat het Engelsche naar Vlissingen en het Belgische weer naar Antwerpen stoomde tot herstel van de geleden schade. Door een verkeerden wisselstand is Zaterdag de trein, van Ter Neuzen vertrekkende naar Gent ten 12 uur, te Philippine op een verkeerd spoor binnen geloopen. Een lichte botsing is het gevolg geweest doch heeft zich enkel bepaald tot eenige materiëele schadeeen wagen is even gelicht en eenigszins beschadigd. Persoonlijke on gelukken zijn niet voorgekomen. Tem. Ct. - Verschillende industriëelen uit Sas van Gent zullen aan den Minister van Waterstaat een adres zenden om den Minister te verzoeken het totstand komen te willen bevorderen van de stoomtram HontenisseSelzaete met een zijlijn naar Sas van Gent. Zooals in de A\ R. Ct. van 4 dezer bericht is, zou de Minister bij het verleenen van steun zijn eisch van een zijtak naar Sas van Gent wel willen laten vallen. Ook door het gemeentebestuur van Westdorpe wordt bij den Minister op de zijlijn naar Sas van Gent aangedrongen. Naar aanleiding van bovenstaande berichten schrijft de Midd. Ct. het vol gende Men is weer druk bezig om eenige tendenz berichten in de wereld te zen den omtrent een stoomtram Hontenisse- Selzaete met een zijlijn naar Sas van Gent. Wij zullen die maar laten voor het geen ze zijn. De ervaring leerde ons vroeger dat aan zulke berichten geen waarde is te hechten en meestal daarachter een zekere bedoeling ligt verborgen. Zondagochtend elf uur arriveer den te Vlissingen per extra-trein de koning en koningin van Noorwegen, die een reisje maken naar de familie in Engeland. Op het perron was o. m. ter verwel koming aanwezig de adjudant van H. M. koningin Wilhelmina, baron Sirtema van Grovestins. Door de koninklijke wachtzaal gingen de vorstelijke personen met gevolg naar het aan de ponton liggend jacht. Zoo dra zij daar aankwamen, werd de Noor- sche standaardvlag geheschen en speelde de kapel aan boord het Eng. volkslied. Om half twaalf verliet het koninklijk jacht de haven met bestemming naar Portsmouth. De terreinen rondom station en haven waren door rijks- eti gemeentepolitie afgezet. Men schrijft uit Rilland-Bath aan de if. Ct. Kort na de ramp van 12 Maart jl. werden aan de leden van het plaatse lijk watersnood-comité alhier uit alle oorden van het land kleedei'en, levens behoeften enz. gezonden in ruime mater Door den secretaris van het comité werden meer dan 200 dankbetuigingen aan de verschil lende milde gevers ge zonden. Niettegenstaande het dames comité, bijgestaan door eenige leden der commissie, zonder aanzien des persoons, de goederen uitdeelde, bleken er toch nog velen ondankbaar te zijn en reclameerden een 6 ét 7 slachtoffers aan het adres van het Algemeen Waters noodcomité te Amsterdam. Gelukkig kon de commissie zich ruim schoots van de aangewreven beschul digingen schoonwasschen en wat bleek nu deze week Op een koopdag van meubilaire goederen van iemand, die deze gemeente verlaat, waren door een ander een aantal kleederen enz. ge bracht ten verkoop en die ook verkocht werden, welke afkomstig bleken te zijn van de uitdeeling, gedaan door boven genoemd comité. Men schrijft aan de N. R. CL Een bejaard boerenarbeider te Lange- zwaag (Friesl.) kwam dezer dagen te overlijden. Niet zijn familieleden, maar zijn boer, de heer De H., was de erf genaam van een aardig fortuintje, meer dan f30,000 wordt genoemd, dat twee broers en een zuster, die o zoo zuinig leefden, hebben bijeengegaard. De laatst overledene toonde zoo zijn dank baarheid voor al het goede, dat hy en zijne familie van de familie De H. mochten ondervinden. Bedrog bij levensverzekering. Te Marseille is een phenomenale oplichterij ontdekt, waardoor ook twee Nederland- sche maatschappijen getroffen zijn ge worden. Een tuberculeuzen slager was het gelukt, den slechten staat van zijn gezondheid te verbergen voor niet min der dan 34 maatschappijenhij had zich verzekerd voor 1,800,000 frs. Op 18 October 1.1. verrichtte dr. Dufour de gerechtelijke lijkschouwing aan het overschot .van een slager, zeke ren Millé, die den vorigen dag bijna plot seling overleden was en die aan derden de kleinigheid naliet van 1,800,000 frs in den vorm van een levensverzekering welke ternauwernood vier maanden geleden gesloten was. De premie voor dezen belangrijken post was slechts éénmaal betaald en de 34 betrokken maatschappijen hadden terstond te kennen gegeven, dat zij weigerden te betalen. De onderzoekende geneesheeren hadden immers bij Millé geen ziekte gevonden en dus moest verondersteld worden, dat hij vergiftigd was. Bij de lijkschouwing bleek evenwel, dat de man aan tuberculose en dus langs geheel natuurlijken weg was overleden. Bovendien heeft het parket een brief in handen van den overledene, waarbij deze, den dag vóór zijn dood zijn spijt uitdrukt, dat hij zich geleend had voor een bedriegerij, waarbij hij als volkomen gezond werd voorgesteld, terwijl hij inderdaad zyn einde voelde naderen. De dood zou, zegt men, verhaast zijn, door de schuld der bevoordeelden, die den verzekerde hadden aangespoord tot een losbandigheid, die den dood moest verhaasten. Van hun kant houden de begun stigden vol, dat zij een rechtmatige operatie hebben ondernomen en dat de maatschappijen zich dan maar beter moeten verdedigen door een zorgvul diger onderzoek van den verzekerde. De maatschappijen zullen nu wegens oplichting vervolgen een bankier en een vroegere vriendin van den slager, onder wie het verzekerde bedrag ver deeld had moeten worden. De rechter, die deze zaak in handen heeft, heeft huiszoekingen bevolen. Tot de betrokken maatschappijen be- hooren de New-York (100,000 frs.), Urbaine (128,000 frs.), France (115,000 frs.), Kosmos (75,000 frs.), Algemeene (50,000 frs.), Conservateur (53,000 frs.), Consolidated (325,000 frs.), Nord (25,000 frs.), Aigle (60,000 frs.). Verz.b Een Brusselsch geneesheer is wan hopig en heeft eene klacht ingediend om niet zinneloos gemaakt te worden, Men beelde zich in dat hij vervolgd wordt door onbekenden en wel op eene wijze, die een mensch waarlijk wan hopig zou «maken. Hij ontvangt onop houdelijk naamlooze brieven en post kaarten, men telefoneert hem aanhou dend allerlei dwaasheden, men zendt hem nu en dan een verhuiswagen of laat bij de pompiers weten dat zyne woning in brand staat, zoodat de spuiten heel de buurt overhoop komen zetten. Hij hoopt nu door eene klacht bij de politie een einde aan die vervolging te stellen. Hv. Antw.) Van het bestuur der vereeniging Vereenigde Handwerkslieden te Neuzen is weder eeü verzoekschrift ingekomen om subsidie uit de provinciale kas voor de onder haar beheer staande avond vakschool. Nu Ged. Staten uit een schrijven van het gemeentebestuur van Neuzen is gebleken, dat door die gemeente aan bedoelde vereeniging voor 1907 een subsidie van 125 zal worden uitge keerd en nu ook het Rijk de bedoelde school subsidieert, komt het hun voor, dat de genoemde inrichting, wat den financieelen steun van de provincie betreft, niet langer behoort te worden achtergesteld bij gelijksoortige inrich tingen in andere gemeenten. Ged. fetaten stellen daarom voor aan het bestuur der Vereeniging ten behoeve van de onder zijn beheer staande avond vakschool, uit de provinciale fondsen voor 1907 een subsidie van 200 te verleenen, onder voorwaarde a. dat worde bijgedragen door de gemeente Neuzen ten minste 125 en door be langstellenden ten minste 125 en b. dat worden overgelegd een verslag van den toestand der school en afschriften van de begrooting en van de rekening. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 9 November. Veroordeeld zijn E. J. v. R., bier huishouder te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Drankwettot 2 boeten, elk van f 15, subsidiair 15 dagen hecht, voor elke boete. P. de M., bierhuishouder te Ter Neu zen, ter zake als voren tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. v. C., jager te Axel, ter zake van overtreding der Jachtwettot eene boete van 2, subs 2 dagen hecht. C. B. d. S., knecht te Bouchaute, ter zake van met verboden vischtuig de botvisscherij uitoefenen tot eene boete van 1, subs, tot 8 dagen tuchtschool. F. S., leurder te Axel, ter zake van het als geleider van aangespannen hon den bij het tegenkomen van paarden niet stilstaan tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. L. en J. F. v. H., visschers te Philippine, ter zake van het uitzaaien van mosselen zonder vergunning ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. F., herbergier te Sas van Gent; A. K., werkman te Westdorpe, ter zake van visscherijovertredingieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. H. P. v. d. H., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. J. de R., bierhuishouder te Sas van Gent, ter zake van het niet sluiten op tijd tot eene boete van f 2, subs. 1 dag hecht. A. d. R., landbouwer; E. C., arbeider; J. M. C., bierhuishouderallen te Sas van Gent, ter zake van het verblijven na sluiting, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. C. d- F., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van nachtrumoertot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. E. W., werkman

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 2