Enorm Succes en beste Alfensche HoutskoolbriMti FIRMA P. B. VEERHUIZEN UJILI-™ Hoorn, te M heeft ieder winkelier, die Verleghs Bontabak met Cadeaux verkoopt. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Bruine- en Witte Boonen, Capucijners Zaamslag. A. DE KOEIJER. Alhier verkrijgbaar bij in prijzen van 15 ct., 20 ct. en 25 ct. per lialf pond. n. 1. gedurende de kermisdagen voor stellingen geven. B. en W. gaven geen verlof. Niettegenstaande dit verbod om te spelen, plaatste Roberti zijne tenten op particulier terrein. In eene spoed- eischende vergadering van den Raad werd besloten den verderen opbouw te beletten, en de politie het reeds ge bouwde te doen afbreken. De ge meentepolitie was daartoe niet bij machte. Rijkspolitie werd gerequireerd vier marechaussées, twee rijks- en idem zooveel gemeenteveldwachters begon nen de tent at te breken, onder de heftigste protesten van het personeel van het circus. Een dame, de bekende paardrijdster Amandq, moest in hech tenis genomen worden, zóó ging ze te keer. Deze zaak zal nog een staartje hebben. Beiden, èn gemeentebestuur, èn Roberti, meenen in hun recht te zijn. De rechtbank zal in deze beslissen. Men meldt uit Gorihchem aan de N. R. Ct. Bij de nachtelijke schietoefeningen, die door hat garnizoen aldaar reeds sedert eenige avonden op de batterijen werden gehouden, had Woensdagavond omstreeks tien uur een ongeluk plaats, waarbij een menschenleven te betreuren valt. De milicien v. K., uit Tricht, werd door een kanonschot met los kruit uit een vuurmond zoodanig getroffen, dat hij aan het lichaam vreeselijk verminkt en luid kermend van pijn naar het hospitaal werd vervoerd, waar hij spoedig overleed. Nog eenige manschappan kregen verwondingen aan het gelaat. Een weduwe te Arnhem had kennis gemaakt met een Hagenaar, met wien zij zou trouwen. Haar meubels stuurde zij al vast naar den Haag, terwijl de aanstaande echtgenoot haar losse geld en spaarbankboekje, samen tot een niet onaanzienlijk be drag, en lijfsieraden meenam, terwyl de weduwe later zou volgen. Bij haar aankomst in den Haag bleek de bruidegom verdwenen te zijn en met hem geld en sieraden. Het 3e bataljon infanterie, uit Gouda, hield Woensdagmiddag gevechts oefeningen buiten de stad. Op den weg naar Bodegraven onder de ge meente Reeuwijk, moesten eenige mili tairen over de breede en diepe vaar wetering worden gezet, waarbij drie hunner te water geraakten. Een van hen wist zichzelf te helpen, doch de beide anderen werden met groote moeite geredeen der geredden was reeds bewusteloos. Op last van den bataljons commandant, die dadelijk na het ongeval ter plaatse was, werden de drenkelingen naar het militair hospitaal te Gouda vervoerd. Het gaat hun redelijk wel. De buurt van Oudenaarde wordt reeds eenigen tijd in rep en roer ge bracht door onvindbare brandstichters. Zondag is te Moerkerke een hoeve geheel afgebrand. De eigenaar had eenige dagen geleden een naamloozen brief ontvangen, hem verwittigende dat zijn goed in den loop der week zou worden vernield. En de brandstichter heeft woord ge houden de hoeve vatte vuur op drie plaatsen te gelijk. Verscheidene dieren, onder welke twee paarden, zijn in de vlammen omgekomen. Andere bewoners van den omtrek hebben ook brandbrieven ontvangen. De stationschef van Etichove heeft een brief ontvangen, waarin staat dat vóór nieuwjaar de schoonste hoeven van de gemeente zullen afbranden. Te Galmaarde stond Zondag na middag nabij het station een sluitboom, aan een overgang, open, toen de sneltrein van Namen kwam aangereden. Een vrouw bevond zich juist op de baan en de baanwachter liep er naar toe om haar aan te manen zich te haasten. Op het oogenblik dat hij haar vast nam om haar vooruit te duwen, werden zij beiden door den trein gevat en ver brijzeld. Toen de trein te Geerardsbergen aankwam, hingen er nog stukken vleesch aan de wielen der machine. De baanwachter in kwestie deed enkel Zondagdienst. Een hevige brand heeft de groote hal van het Orleanser station te Bor deaux met vele koopwaren en 50 wagons vernield. De schade beloopt 2 millioen frs. Van 1—15 October 1906. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 5. Eduardus Inghels, 33 j., jm. enLeonia Maria Louisa Elegeert, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3. Edmon- dus Ludovicus van Hooije, 27 j., jm. en Clementina Wuytack (van Stekene, België), 25 j., jd. Geboorten. 2. Maria Louisa, d. van Augustinus van Geersaem en Josephina Maria van Gremberghe. 3. Ivona Anna Maria, d. van Carolina Maria Bogaard. Overlijden. 2. Hilda Augusta Sturte- wagen, 14 d., d. van Eugenius en Ulalia Vlijminck. 7. Anna Catharina de Paepe, 74 j., wed. van Eduardus de Block. 12. Alfons Jozef Smet, 6 j., z. van Casi- mir Maria en Philomena Steels. Zaainslag. Huwelijks-aangiften. 4. Jan Abraham Lensen, 23 j., jm. en Elisabeth Wisse, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4. Gerrit Jan Jongen (van Rotterdam), 20 j., jm. en Pieternella Adriana Klaassen, 23 j-, jd. Geboorten. 2. - Willem, z. van Cor- nelis Hendrik Herman Wisse enSuzanna Dees. 3. Maria Maatje, d. van Pieter de Feijter en Neeltje Cornelia Herrebout. 4. Catharina Maatje, d. van Hermanus Leendert de Regt en Licia Zegers. 5. Willem Jacob, z. van Jacobus Houg en Levina Jacoba Lourens. 7. Jan Izaak, z. van Jozias Kolijn en Anna de Jonge. 8. Marinus, z. van Jacobus van de Wege en Janna de Jonge. Leuntje Mechelina, d. van Jan van Arenthals en Jacomina Johanna van der Hage. 9. Cornells Jacobus, z. van Jacobus Jansen en Elisabeth Hamelink. Overlijden. 4. Wilhelmina Jacoba Blom, 65 j., wed. van Jacobus Penne. 10. Matthijs Ernaar, 52 j., weduwn. van Pieternella Wilhelmina van Vessem. Zuiddorpe. Geboorten. 7. Ciriel August, z. van Joseph van Hoecke en Philomena Roelandt. 12. Gustaaf, z. van Romanus de Houx en Eugenia Maria Fruytier. Axel. J. ROLFF. to Koop IN IEDER HALF POND TABAK ÉÉN BON. ONTVANGEN: KRISTAL, PORCELEIN, GLAS, AAR DEWERK, ROOKTAFELS, ETAGERES DIENTAFELS, VAZEN en KANNEN- STELLEN. WIJN-, BIER-, PUNCH-, LIKEURGLAZEN. THEETAFELS, POR TEMANTEAUX. ASBEST-PA PIEREN TABAKSPIJPEN. TABAK, SIGAREN, SIGARETTEN, CAVENDISH, THEE. Voor 15 bonnen is verkrijgbaar Een koffiebus. Een theebus. Een suikerbus. Een mooie sigarenpijp. Een tabaksdoos. Een sjeupan. Een tijltje. Een oliekan. Een Heeren portmoDnaie. Een Dames Een zakmes. Een kleerborstel. Een messen schede. Een melkbusje. Een messenbak. Een mooie aschbak. Voor 25 bonnen is verkrijgbaar Een mondharmonica. Een nikkel glazen lepelbeker. Een siamese tabakspijp. Ean tuf tuf tabakspijp. Een gezondheidspyp (2 kanalen.) Een gutta percha tabakzak. Een figuur zaagboor. Een mooie spiegel. Een koperen tabaksdoos. Een paar schilderyen. Een emaille melkkan- Een paar vazen. Een sigarenkoker. Een nikkel glazen aschbakje. Een vogelkooi. Een emaille pan. Een kistje goede sigaren (25 stuks) Voor 35 bonnen is verkrijgbaar Een horlogeketting. Een zakportefeulle. Een prachtig zakmes. Een mooie werkdoos. Een emaille braadpan Een Duitsche tabakspijp (half lang.) Een kaarsen lantaarn. Een emaille theepot. Een bloemtafeltje. Een emaille koffiepot. Een bloempot met schotel. Een kistje goede sigaren (50 stuks.) Voor 40 bonnen is verkrijgbaar Een tabakspot. Een lange Duitsche tabakspijp. Een emit, meersch. sigarenpijp. Een nikkel tabaksdoos. Een kistje sigaren 50 stuks (zeer goede.)- Een nikkel theebusje. Een zout en peper stelletje. Een mooi presenteerblad iJapausch.) (glas-y Een fantasie beeld (buste.) Een nikkel glazen botervloot. suikerpot. suikermandje. Voor 50 bonnen is verkrijgbaar: Een lange Duitsche tabakspijp hert- hoorn mondstuk. Een goed loopende wekker. Een paar fantasie beelden (bustes.) Eau paar mooie vazen. Een kistje 100 goede sigaren. Een prachtig inktstel. Een berlin zilveren tabaksdoos. Een war.diamp met spiegel. Een nikkel horloge ketting. Een sigarenkoker (kalfsleder.,) Een heeren portomonnaie Een dames Een nikkel melkkan. Een portret album. Voor 70 bonnen is verkrijgbaar Een mooie reiskoffer. Een nikkel theelicht. Een suikerpot. Een nikkel glazen beschuitbus. Een sigarenbeker op nikkel voet. Een 2 vlams petroleumtoestel. Een nikkel koffiekan. Een theepot. Een paar prachtige schilderijen. Een zeer mooi groot theeblad. Een paar prachtige beelden. Een bloementafel met bloempot. Een mooi gekleurd tafelzeil. Voor 80 bonnen is verkrijgbaar Een zilver suikerschepje (met agaat steeltje.,) Een waschstel (3 stuks.) Een prachtige sigarendoos. Een naaidoos. Een mooi werktafeltje. Een doofpot met hengsel. Voor 100 bonnen is verkrijgbaar Een nikkel heeren horloge. dames horloge Een prachtige turfbak met deksel. jn prachtige kolenbak meL deksel. ,.jn theeblad met nikkelen rand. E- n vaste hanglamp, beste koffiemolen, in paar zilveren mancuetknoopen. Voor 125 bonnen is verkrijgbaar: E-m prachtige staande klok. Eto vierkant nikkel wekkerklokje. L a dames parapluie. Een Heeren Een prachtig nikkel azijnstel. Een mooi drie vlams kooktoestel. Een prnchtige ganglantaarn 'Schuivend.) Een étagère tafeltje. Een paar sierkannen. Een zilveren broche. Voor 150 bonnen is verkrijgbaar: Een half dozyn zilveren likeurlepeltjes. Een prachtige hanglamp (schuivend.) Een mooi nikkel kookstel. Een nikkel dubbel wekkerklokje (hoog fijn nikkel Een prachtige rooktafel. Ee!5 albumtafel. Éen mooie vogelkooi met standaard. Een theetafel. Een zilver broche (groot model.) Een stel zilveren zuur- of vleesch- vorkjes. Voor 175 bonnen is verkrijgbaar: Een half dozijn zilveren theelepeltjes. Een zilveren suikertang. Éen prachtige harmonica. Een zilveren kinderpaplepel. Een vork. Een gebloemd waschstel (compleet.) Voor 200 bonnen is verkrijgbaar: Compleet theeservies. koffleservies. (porcelein.) Een half dozijn zilveren koffielepels. Een zilveren horlogeketting. Een suikerstrooier. Een prachtige leuningstoel. Voor 250 bonnen is verkrijgbaar: Een zilver heeren remontoire horloge. Een damps Een groote harmonica. Een zware zilveren eetlepel. Een vork. Een gouden damesring. Men kan de bonnen aan ons doen toekomen met opgaaf welk Cadeau uien verlangt. Daarna wordt onmiddellijk voor de toezending gezorgd. Firma P. H. VEENHUIZEN, AXEL

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3