Attentie. PUKE PLATA MAIS, 47 OLMEN BOOMEN, Briketten E.Br^ndsm^ Gemeenteraad van Axel. Burgerlijke Stand. Heden ontvangen Marktberichten. Ad verten tiën. 1). J. Oggel, AjvI met Gespen en Waterkappen. Axel. H. HOEBÉ. Openbare Verkooping. Elferink La Roy, Yriezenveen. ftx«l. fin»» Vtrahniztn. Yli P. DIELEMAN Uit Simpelveld wordt aan de L. K. gemeld: Vrijdagmiddag werd daar in 'tdorp een in een nieuw pak gestoken heer door de marechaussees staande gehou den. Een paar nieuwe villen pantoffels welke hij droeg, trok hun aandacht. De man scheen niet erg verlegen, want bij 'tondervragen antwoordde hij zeer brutaal en vroeg zelfs den brigadier der marechaussees of in 't Zuiden van Limburg soms ook Russische toestanden heerschten, daar hij, een Hollander van geboorte, ja zelfs een Hagenaar, hier in zijn eigen land niet zonder papieren mocht reizen. Het intusschen toege schoten publiek barstte in lachen uit, doch onze politiemannen lieten zich niet verschalken en namen hem zonder veel omhaal mede. Bij nader onder zoek bleek, dat al hetgeen hij aan had van diefstal afkomstig was. Hy moet zich aan meerdere diefstallen hebben schuldig gemaakt. Hij is naar Zutphen getransporteerd, waar hij, aldus beweert men, door de politie gezocht werd Zatardagavond, ongeveer 10 uur, waren de makelaar G. Kostwinner en echtgenoote per fiets op de terugreis van Slochteren naar Noordbroek, toen de vrouw door een ongelukkig toeval van de fiets tuimelde, in het Noord- broeksterdiep stortte en jammerlijk is verdronken. Te Assen heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een officier aldaar in garnizoen, begaf zich per fiets naar de kazerne. Bij het begin der eerste ka zerne werd hij achterop gereden door een automobiel van den heer Augüste Leon George C. van Rotterdam, nummer 385. De bestuurder der auto waarschuwde door middel van den signaalhoorn. De I officier week hierna, zooals het wettelijk voorschrift zegt, naar rechts uit, zoodat de bestuurder de auto dan ook links wilde laten passeeren. Het lag klaar blijkelijk in de bedoeling van den offi cier, die waarschijnlijk niet dacht dat de auto reeds zoo naby was, dwars den weg over te steken, om over het zich daar bevindende brugje op het kazerne terrein te komen. Hierbij werd hij echter door de auto gegrepen en een eindje meegesleurd. De getroffene werd naar het Militair Hospitaal vervoerd, waar hij onder ge neeskundige behandeling werd gesteld. De toestand, die zich eerst zeer ern stig liet aanzien, is naar omstandighe den bevredigend. Van het gebeurde is procesverbaal opgemaakt, waarna de auto, die niet beschadigd was, hare reis vervolgde. I Op de Oudegracht te Utrecht, nabij de Hamburgerbrug, waren Zater dag eenige glazenwasschers van de firma Proper met hun gewone werk zaamheden bezig. Tegen het perceel van den heer A. was een lange ladder geplaatst. Deze was samengesteld uit twee andere op de gewone wijze aan elkaar vastgesjorde ladders. Een der glazenwasschers, zekere G. v. G., wo nende in de Hooipoort en 25 jaar oud, was hierop bezig de ramen van de tweede verdieping te reinigen, toen plotseling het touw losschoot en de lad der doorzwikte. De gevolgen laten zich wel begrijpen. Door den schok verloor de glazenwasscher zijn evenwicht en viel achterover naar beneden. Met een doffen slag kwam hij op de straatsteenen terecht en bewusteloos werd hij bij den heer A. binnengedragen. Uitwendig scheen hij geen kwetsuren te hebben. Eenige doctoren, die weldra aanwezig waren, achtten den toestand echter ernstig en lieten hem zonder verwijl per brancard naar het stedelijke zieken huis overbrengen. Glazenwasschers hebben een gevaar lijk beroep. En toch is het niet in de Ongevalienwet opgenomen! UD.) Den dag, waarop de noodlottige put van Ukkel instortte, werkten er vijf metselaars in, en niet vier, zooals men tot hiertoe gemeend had. De vijfde heeft zich eerst nu doen kennen want hij is de eenige, die nog leeft. Hij was naar boven gegaan, om aan een natuurlijke behoefte te voldoen, en toen hij naar zijn werk wilde terug- keeren, was het ongeluk gebeurd. Als versteend bleef hij eenige oogen- blikken staan bij den afgrond en ging toen op de vlucht. Sinds dien liet hij zich niet meer zien, tot Vrijdag de bouwmeester Bouny, die de opruimings- werken leidde, hem voor zich zag ver schijnen. Hij kwam zijn gereedschappen vragen, die in de laatste dagen waren opgehaald. De ontroering had hem, bij het zien der ramp, zoo zeer overmeesterd, dat hij naar bed moest gaan en weken lang, onbekwaam om te werken, bedlegerig bleef. Zitting van 9 October 1906. In de op heden gehouden raadszitting waren alle leden tegenwoordig. Het voor stel van dhr. De Feijter om het raads besluit van 23 Juli 11. betreffende in trekken der nieuwe verordening op de schoolgelden der o. 1. s. in te trekken, wordt verworpen met 6 tegen 5 stem men. Voor stemden de hh. Smies, F. Dekker, De Feijter, Dieleman en Van Hoeve, tegen de overige leden. Aan den lantaarnopsteker G. W. Hot- tinga wordt eene tractementsverhooging van f30 toegekend. Wordt besloten de ambachtsschool te Hulst met f30 te subsidieeren mits leerlingen van Axel worden toegelaten. De gemeentebegrooting wordt in ont vang en uitgaaf vastgesteld tot een be drag van f27753.69. Een verzoek van David Koster om een rioleering tot behoorlijke afwatering van zijn gierwater, wordt afgewezen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de hh. De Feijter en Van Hoeve. Tegen de overige leden. M. a. s. wordt toegestaan een verzoek van P. van Fraaijenhove tot het plaatsen van een ijzeren hek vóór zijne woning gemerkt A no. 516 d. De premies voor de veemarkt worden vastgesteld als het vorige jaar. Tot keurmeesters voor de a. s. vee markt worden benoemd L. H. Burm, F. van Cadsand en J. Dieleman Pz Wordt besloten de leden der Nieuw jaarscommissie, die het vorige jaar heb ben gecollecteerd, aan te zoeken zich voor dit jaar weer beschikbaar te stellen. Tot President van het Algem. Burgerl. Armbestuur wordt benoemd C. van den Broeke, secretaris van dat lichaam. De laatste 3 punten worden in be sloten zitting behandeld n. 1. Vaststellen kohier schoolgelden, idem suppl. kohier hoofdelijken omslag en reclames in zake hootdelijken omslag. Volledig verslag volgt in het nummer van Zaterdag 13 October a. s. Van 1630 September. Graauw. Geboorten. 2. Henriette Pau lina, d. van Pieter van Schependom en Philomina Pauwels. 8. Petrus, z. van Joseph us Matthey ssen en Louisa Mathilda Rens. 28. Adorina Rosalia, d. van Jo hannes Daalman en Johanna Maria Steijne. Overlijden. 4. Alida Louisa Poppe, 8 m., d. van Amandus en Maria Lossie. 6. Johannes Theodorus Rosier, 82 j., weduwn. van Anna Catharina Symons. 11. Rachel Paulina Goossens, 2 m., d. van Petrus en Maria Boogaart. Hoek. Huwelijksaangiften. 27. Mari- nus Meertens, 21 j., jm. en Maria Ker- vink, 22 j., jd. Pieter Scheele, 24 j., jm. en Anna Jacoba Heijnsdijk, 22 j., jd. Geboorten. 1. Cornelia, d. van Karei Donze en Janna van Doeselaar. 7. Wilhelmina Adriana, d. van Petrus Rinkhoud en Aagje van Doeselaar. 19. Wilhelmina, d. van Anthonie Adriaan van de Velde en Catharina Pieternella Bakker. 21: Janna Abigael, d. van Jacob Pijpelink en Sara Kolijn. 26. Cornelis, z. van Christiaan Bakker en Janna Meertens. Overlijden. 3. Pieternella Aaltje Jan sen, 15 m., d. van Johannes Daniël en Anthonina Riemens. 15. Suzanna Plad- det, 26 j., echtg. van Pieter de Kraker. 16. Levin us Koole, 73 j., echtg. van Janneke van Hoorn. Overslag. In deze gemeente hebben geen aangiften plaats gehad. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 20. Leendert Willemsén, 28 jm. en Maatje Maria de Wilde, 29 j., jd. Geboorten. 17. Daniel Christiaan, z. van Jacob Jacobus van de Wege en Sara Suzanna van der Gouwe. 18. Jaco bus z. van Jacobus Dieleman en Maria Geertruida Wolfert. 19. Jacobus Johan nes, z. van Hendrik Jan Dieleman eli Huigje Pieternella Bruijnzeel. 24. Jaco bus,- z. van David Galle en Jacoba Din getje van Pienbroek. 27. Cornelia, d. van Ferdinandus Dees en Janna Diele man. 28. Suzanna, d. van Pieter Zegers en Jaomina Francina Scheele. 29. Maria Adriana, d. van Dirk Dees eD Catharina Zegers. Overlyden. 18. Suzanna Janneke 't Gilde, 2 m., d. van Abraham en Ja coba van Kerkfort. Floris Dieleman, 75 j., weduwn. van Helena de Blaay. Zuiddorpe. Geboorten. 16. Emerentia Maria, d. van Leonardus de Meij en Maria Louisa Coppieters. 22. Clara Maria, d. van Augustus Adolphus Coppieters en Leonia Steijaert. 23. Maria Nathalia, d. van Carolus Ludovicus van Nieu- lande en Delphina Philomena de Blok. Overlijden. 23. Sidonie Maria de Moor, 2 m., d. van Aloysius en Nathalia van Pottelberghe. eene groote sorteering HULST, 8 Oct. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,75 Rogge f 7,75, Win- tergerst /"8,75, Zomergerst ƒ0,Haver 6,50, Erwten 10,75, Paardenboonen f 0,— Duivenboonen f 0,—, Witte- boonen f 0,Bruineboonen f 12,50, Boekweit f 0,Lijnzaad /'O,Aard appels f 2,40, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo ƒ1,30 Eieren per 26 stuks 1,25. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 39 stuks hoornvee, 38 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht: 25 stuks hoornvee, 20 varkens, 0 paarden en 0 schapen. Door groote teleurstelling kan ik mijne benood'igde RUHRKOLEN niet per scheepsgelegenheid betrekken, zoo dat ik ze dairoiyks wachtende ben aan het station alhier. Aanbevelend, JOH. SMIES. Axel, 9 October 1906. Alleen verkoop voor Axel en om- streken Ook verkrijgbaarSAUGUINOSE, INFLUENZA PILLEN enz., enz. Alle mogelijke CHEMICALIËN, DRO GERIJEN en SPECERIJEN. Drogisterij Stationsweg, I. J. BRAKMAN, aan concurreerenden prijs. Minzaam aanbevelend, De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijne principalen, op dinsdag ten 30 October 1906, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen metende van 1,50 M. tot 1,90 M., staande op de hofstede bewoond door Jac. Weijns te Axel, nabij Spui langs de Ter Neuzensche Weg. Te vergaderen op voormelde hofstede. V onder uw vloerzeil bewaart het voor vocht en verstikking houdt de slijtage tegen en is warm aan de voeten. Ver krijgbaar by I. J. BRAKMAN, Stationsweg. Tevens mede verkrijgbaar alle breed ten VLOERZEIL, KARPETTEN, MAT JES enz. BORSTELWERK aan zeer lage prijzen. Geven de grootste gelijkmatig- ste warmteduren het langst en laten weinig asch achter. Uitsluitend voor H.H. Winke lt liers en Wederverkoopers. U Verkrijgbaar bij Advocaat en Procureur te Middelburg is iederen Zaterdag persoonlijk te AXEL te spreken in het Hotel Willem III bij L'Ecluse— Mahit. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;in Zeeu wsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Bareman, J. H. v. Dixhoorn, P. Buijze, Hulst, C. L. Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. van Arent- hals, D. Herrebout, Gez. Meer tens, Wed. KlaassenDonze, A. van Overbeeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pien broek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a f 1,20 per J ,/j KG.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3